Skočiť na obsah

MS v ľadovom hokeji 2012 (Fínsko & Švédsko)


aljak63

Odporúčané príspevky

a hlavne klubové play-off sa hrá na 4 víťazné zápasy

- nie 1 ako na repre turnajoch

 

systém A1 vs. B4 je o atraktivite, nie spravodlivosti

ak by hral len každý s každým dopadlo by to ako vo futbalových ligách

3-4 kolá do konca je známy majster

 

v dlhodobej súťaži to až tak neprekáža,

no turnaj by to zabilo

atraktivita = financie

 

no myslím, že toľkokrát ospevovaný "18" a "20" model

spája príjemné s užitočným - atraktívne so spravodlivým

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Porovnávať ligové play-off, kde sa hrá na 4 víťazné zápasy a MS kde sú vyraďovacie boje totálne nekompromisné nieje moc šťastným príkladom. Každopádne, formát 2 skupín sa mi pozdáva viac ako formát 4 skupín. Ale stále to nieje ideálne, keďže team ktorý vyhrá skupinu z toho nemá žiadnu výraznú výhodu - teda jedine tú že chytia team zo 4.miesta, ale niektoré teamy sa proste v skupinovej fáze šetria na vyraďovacie boje a hrajú len na to aby postúpili. Ako tu už bolo spomínané - formát juniorských MS U20 a U18 je oveľa spravodlivejší - a síce, víťazi skupín majú výhodu že sú priamo nasadené do semifinále a celé to snaženie v skupine má nejaký zmysel. Tak by to mohlo byť aj tu: dve skupiny po 8 teamov, teamy z 1.miest by mali priamy postup do semifinále, teamy z 2. a 3. miest by sa streli vo štvrťfinále a víťazi by postúpili do semifinále kde budú hrať proti víťazom skupín.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

áno boli by :) ale zas prosím neporovnávať ... v takýchto súťažach dostaneš trofej aj za výťazstvo po základnej časti čo na MS nie je takže toto porovnávať je odveci ...

 

Košice dostali nejakú trofej za výťazstvo po základnej časti?

 

Porovnávať ligové play-off, kde sa hrá na 4 víťazné zápasy a MS kde sú vyraďovacie boje totálne nekompromisné nieje moc šťastným príkladom. Každopádne, formát 2 skupín sa mi pozdáva viac ako formát 4 skupín.

 

No tak si to porovnaj s futbalovým pavúkom na MS a máš to isté. Tam tiež môžeš vyhrať jasne skupinu a vyletieť v prvom kole alebo s odretými ušami postúpiť zo skupiny a zíkať titul.

 

Každá vyraďovačka je buď alebo.

 

 

Kompromisom by možno bolo, keby sa štvrťfinále hralo na zápas a odvetu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

NHL - Prezidentova trofej (víťaz základnej časti)

 

nemáš to to isté

vo futbale máš viacero skupín

provnateľné by to bolo, ak by sa nehrala 8finálová skupina

ale len A1-B2, C1-D2, . . .

 

spravodlivým-spravodlivejším je taktiež olympíjsky model

traja víťazi skupín + najlepší druhý nemusí hrať 8finále

 

 

Kompromisom by možno bolo, keby sa štvrťfinále hralo na zápas a odvetu.

spravodlijším by to možno bolo,

no zabilo by to dynamickosť-atraktivitu

viď model s dvomi finálovými zápasmi

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

systém A1 vs. B4 je o atraktivite, nie spravodlivosti

ak by hral len každý s každým dopadlo by to ako vo futbalových ligách

3-4 kolá do konca je známy majster

Vzhľadom na vyrovnanosť timov v poslednych rokoch o tom veľmi silno pochybujem. Navyše aj historia hovori niečo ine.

Inak už som to tu spominal. Futbalovy (či v inych športoch) system je jednoduchši, atraktivnejši a aj podstatne spravodlivejši. V každom zapase sa o niečo hra. A každy si môže dovoliť prehrať maximalne 1 zapas. Nie ako teraz v hokeji, kde sa da postupiť aj po 3 prehrach na ukor mužstva, ktore neprehralo nič.

 

No tak si to porovnaj s futbalovým pavúkom na MS a máš to isté. Tam tiež môžeš vyhrať jasne skupinu a vyletieť v prvom kole alebo s odretými ušami postúpiť zo skupiny a zíkať titul.

Hej, ale nie po 3 prehrach.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Košice dostali nejakú trofej za výťazstvo po základnej časti?

 

ja som nepísal konkrétne o Košiciach ale tak ako tomassi spomenul tak NHL alebo KHL - kontinentálny pohár

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Trochu sa to ešte pomenilo, takže tu sú skupiny ako ich oficiálne oznámila IIHF:

 

 

Zloženie základných skupín MS 2012

 

...::: A-skupina (Helsinki) :::...

  • Obrázok Fínsko
Obrázok KanadaObrázok USAObrázok ŠvajčiarskoObrázok SlovenskoObrázok BieloruskoObrázok FrancúzskoObrázok Kazachstan

...::: B-skupina (Stockholm) :::...

  • Obrázok Švédsko
Obrázok RuskoObrázok ČeskoObrázok NemeckoObrázok NórskoObrázok LotyšskoObrázok DánskoObrázok Taliansko
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Asi sa zľakli, že obhájime titul spred 10. rokov, keď nás šupli do Fínska k úradujúcim majstrom a obom zámorským tímom :birthday:

 

spravodlijším by to možno bolo,

no zabilo by to dynamickosť-atraktivitu

viď model s dvomi finálovými zápasmi

 

Ja som nehovoril o finále, ale o štvrťfinále, ktoré by sa hralo na zápas a odvetu. Semi- a finále by sa už hralo klasicky.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A neboli ale okolo roku 1997 či 1998 takéto pravidlá ? lebo si matne dačo spomínam že sa semifinále hralo na dva zápasy ale neviem či len to semi alebo aj iné zápasy a ani či sa mi to len snívalo ... predsa bolo to už dávno
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ešte v rokoch 1998/1999 sa hralo 2-zápasové semifinále a potom aj finále (teda aj s odvetou) ... súboj o bronz sa hral bez odvety. V roku 1997 sa dokonca finále hralo na 2 víťazné zápasy (vtedy sa hrali až 3 finálové zápasy). Roky predtým bolo Play-off približne podobné ako aj teraz (bez odviet), a podľa mňa hrať na odvety a neviem čo ešte, to už je moc zdĺhavé... Formát ako taký mi neprekáža, akurát je blbé to že teamy z 1.miesta nemajú žiadnu výhodu v Play-off.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Formát ako taký mi neprekáža, akurát je blbé to že teamy z 1.miesta nemajú žiadnu výhodu v Play-off.

 

Jak že nie? Však dostanú tím až zo štvrtého miesta. Čo majú hovoríť tí čo skončia druhí? Dostanú už tretích.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Výhodou som myslel napr. priamy postup do semifinále... Už som to niekde písal, ale niektoré teamy hrajú a sústreďujú sa len na postup a nezderú sa v skupinovej fáze - proste hrajú len to aby sa dostali ďalej a ušetrené sily potom vybalia až vo štvrťfinále a do toho zápasu dajú všetko, lebo postup do semfinále je už isté umiestnenie v TOP4 = veľká šanca na medaile. Takže skôr v takomto zmysle som to myslel a nie že majú "výhodu", že dostanú team zo 4.miesta - to ešte nieje záruka ľahšieho súpera.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...
  • Pred 5 mesiacmi...
  • Pred 5 mesiacmi...

Pomaly sa to blíži a o 9 dní sa MS 2012 začínajú úvodnými zápasmi!

 

Niektorým teamom sa črtajú celkom pekné zostavy a keďže mnoho hviezd nepostúpilo alebo vypadlo (a ešte aj vypadne) v 1.kole play-off, tak to vyzerá na dosť schopné výbery. Vynikajúcou prípravou pre štvoricu európskej TOP4 (Rusko, Fínsko, Švédsko, Česko) budú KAJOTbet Hockey Games (26.-29.apríl), ktoré budú vyvrcholením Euro Hockey Tour.

 

Za zmienku stojí určite viacero hviezd, ktoré už prisľúbili svoju účasť na MS: Rusi môžu rátať s Malkinom, Švédi s detroitskou dvojicou Zetterberg a Franzen, javorové listy budú reprezentovať Perry, Getzlaf a Tavares, káder obhajcov titulu Suomi s určitosťou posilní minuloročný kapitán Mikko Koivu... Svoju účasť zvažujú aj také hviezdy ako Henrik Sedin, Jordan Staal, Neal, Letang, Datsyuk,... Uvidíme teda ako to bude pokračovať ďalej a ako napokon budú vyzerať finálne súpisky teamov!

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tiež neviem prečo by mal byť z toho hneď náklad. Navyše Kanada to nemá za potreby, aby sa hneď v 1.zápase vybúrili. Ako náhle si získajú náskok, šetria sily na ďalšie zápasy. No a v noci vypadli Bruins - som zvedavý ktorí hráči odtiaľ posilnia svoje reprezentácie. Navyše dnes vypadnú ešte ďalšie 2 kluby z dvojíc Panthers vs. Devils, a Rangers vs. Senators... Uvidíme teda aké posily vzídu z týchto vypadnutých klubov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Axel Kanada sa rozbieha od zápasu k zápasu / prvé zápasy by bola schopná pomaly prehrať aj z výberom Egypta / , tam vidím práve našu šancu uhrať celkom slušný výsledok kedže nemusia byť tak zohratí ... a nám sa tiež črtá silný tím ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

k našej črtajúcej sa zostave som práve čítala:

http://hokej.sme.sk/c/6353072/ruzicku-poslali-domov-muzstvo-spozornelo.html

Už po druhom prípravnom zápase pred majstrovstvami sveta s Dánskom v Košiciach avizoval reprezentačný tréner Vladimír Vůjtek, že od niektorých skúsených hráčov očakával viac a ak sa nezlepšia, tak môžu byť nepríjemne prekvapení - rozlúči sa s nimi. Ten čas je tu.

V pondelok popoludní poslal domov útočníka Štefana Ružičku.

Najproduktívnejší hráč Spartaka Moskva v KHL v tejto sezóne nepôjde po rokoch 2009 a 2011 na svoj tretí šampionát.

...

Čítajte viac: http://hokej.sme.sk/c/6353072/ruzicku-poslali-domov-muzstvo-spozornelo.html#ixzz1t9Xagc99

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Do začiatku MS 2012 vo Fínsku a Švédsku nám chýba už len 5 dní,

tak si môžeme predstaviť štadióny, kde sa to bude celé odohrávať:

 

...::: HARTWALL AREENA :::...

Obrázok

  • Poloha: Helsinki, Fínsko
  • Kapacita: 13 506
  • Otvorenie: 1997
  • Domáci klub: Jokerit Helsinki
  • Posledné MS: 2003 (zlato získali Kanaďania)
  • Zápasy na MS 2012: A-skupina, Play-off

...::: ERICSSON GLOBE :::...

Obrázok

  • Poloha: Stockholm, Švédsko
  • Kapacita: 13 850
  • Otvorenie: 1989
  • Domáci klub: žiadny
  • Posledné MS: 1995 (zlato získali Fíni)
  • Zápasy na MS 2012: B-skupina
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Návštevník
Táto téma je teraz zamknutá pre ďalšie odpovede.
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov