Skočiť na obsah

Eurovision 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018


aljak63

Odporúčané príspevky

Eurovision 2016

 

by mala byť dnes, v Štokholme, a bude to zjavne zasa klasika ničnehovoriacich pesničiek, hromád gýču a von oknom vyhodených miliónov, ale o tom je zrejme celá "súťaž" :)

 

predbežne, aké zázraky tam dnes na divákov striehnu ... a to ešte nemáme zvuk :)   za dve minúty  - Eurovision 2016 a čo tam divákov čaká : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

keď tomu robia takú obrovitú farebnú cirkusovú show, tak zrejme áno ...  bez minutých miliónov na šialené vizuálne efekty by ani pes neštekol,

ako na to pozerám, je to niečo ako Ein Kessel Buntes, nafúknutá bublina so stále silnejšími podnetmi, nič menšie už nedokáže zaujať.

 

bradatá Conchita sa tento rok nekoná, ale ako čítam, v európskej súťaži je tam aj Austrália.

 

no takže aby sme zachovali dekórum, toto je výherná pesnička - politický text, to teraz letí,

spev a hudba desivé, asi ako keby autor chcel vyprodukovať nasilu niečo hodne úderné, ale žiaľ vyšiel z toho len brak, a speváčku hodne hodne v tej snahe to interpretovať bolelo brucho:

 

 

kto má chuť sa pohrabať v tom, čo tento rok vyporodukovali, tu je oficiálne video všetkých pesničiek, idú zaradom, prekliknite si na YT:

 

 

a pre masochistov - tu nájdete na konci koncentrát  5 najhorších vystúpení  :)

 

tak ako? :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ono je to pre masochistov prakticky vsetko...

pesnicky jedna ako druha, unyle jednofarebne hlasy, pohyby chromych chobotnic, roboticke sample, invencia nula bodov

na YT su videoklipy, neviem, ako to vyzeralo na podiu, ale skor horsie

 

ako jednoznacne negativum (prispievajuce k strednoprudovej unifikacii) hodnotim anglictinu (ak si dobre pamatam, kedysi bola podmienka spevu v narodnom jazyku), zachytil som vynimku pri francuzovi a reprezentacii tusim Bosna & Hercegovina (nie som si isty)

 

na ten TOP minus prehlad nemam zaludok ;)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a talianka spievala taliansky - čo som stihla zachytiť, keď som nakukla do tých top 5 ...

ale len nakukla, na pár sekúnd poposúvala, nedala som to ... to sa vážne nedalo.

 

nuda, koncentrovaná nuda, jedna pesnička ako druhá, keby ich pustili premiešané, nikomu ani nepríde, že je to päť rozličných pesničiek, speváci údesní, kostýmy mimo misu, prezentácia v lufte tancujúce kvety a podobné desivosti, a piesne absolútne nezapamätateľné. škoda slov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

jeden zostrih víťazných pesničiek zo všetkých eurovízií - okrem posledných dvoch:  roky 1956 - 2017

 

zopár pesničiek prežilo, dokonca sú známe a hrajú sa dodnes, niektoré okolo 30, 40, 50 rokov.  zvyšok zapadol prachom - spievalo tam zopár veľkých mien, svojho času ...

pekný prierez - stále väčší cirkus, nezapamätateľnejšie pesničky, maskovaní Fíni r. 2006 a ako bodka Conchita Wurst z roku 2014 ... :)

a bolo dobrým zvykom kedysi spievať v národných jazykoch

 

https://www.youtube.com/watch?v=jlN3xlfAu0s

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Spočítal som si melódie, ktoré som poznal (z tých starších väčšinou v česko-slovenských prerábkach...)

1964, 1965, 1967, 1969, 1972, 1974, 1976, 1979, 1981, 1982, 1986, 1990, 1993, 2000, 2009, 2012, to je 16 z 59, to nie je až tak špatné :). Okrem toho veľa z tých piesní sa mi pletie dohromady, mnohé vyzerajú "na jedno kopyto". Ale niektoré naozaj vytŕčajú z radu.

 

Prekvapila ma Celine Dion, že spievala za Švajčiarsko :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

snažila som sa to spočítať aj ja :)

nešlo to úplne celkom, ako píšeš, kopu melódií človek pozná z cover a prerábkových verzií, tie prerábky kedysi valcovali všetko ...

tých, čo sa hrali a čo skutočne prebehli rádiami, dokonca aj našimi a hrali  sa v originále, toľko až nebolo ... boli to hlavne, a občas ich je počuť ako retro aj dnes: 64, 65, 66, 67 ... 72, 74, 76, 81 ... snažila som sa to trochu odlíšiť na originály a prerábky, ale moc to nejde :)

 

zbytok je zvyčajne známy z prerábok, alebo dokonale splýva v jednu mätež, až na výnimky ... napríklad Rybaka r. 2009, ale toho sme už sledovali tu, v témach, a bol to nórsky rus s husľami v Moskve, preto si ho pamätám :)

matne mi znie známo 82, 96, 99, 03 , ... a zbytok je viacmenej také splynuté čosi ... neviem ich rozoznať :innocent:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 11 mesiacmi...

bez toho, že by sa nás to akokoľvek dotklo, nenápadne prebehla Eurovízia 2017

 

práve som zistila. to bolo to posledné, čo ma v poslednom čase vôbec zaujímalo, ale aspoň pozrime, čo to tentokrát vyhralo.

Spievalo sa tento víkend, zasa v Kijeve.

... víťazom sa stal zástupca Portugalska Salvador Sobral s citlivou skladbou Amar Pelos Dois, ktorá vynikla v tradičnej popovo-gýčovej estrádnej šou svojou jednoduchosťou a najmä speváckym prejavom.

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

aby sme v tom mali poriadok - https://www.freespace.sk/tema/4784-eurovision-2011-2012-2013-2014-2015-2016-2017-2018/?p=240973

tu sú všetci víťazi od r. 1956 do 2017.

 

v roku 2018 sa to konalo v Portugalsku, víťazka a víťazná pesnička je toto:

 

izraelská Netta Barzilai a trochu kvokania v pestrom šate :innocent: :)

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov