Skočiť na obsah
  • 0

Problém s prehliadačmi


Tomáš

Otázka

Chodil som bežne na net tak že som pripojil mobil cez USB k počítaču. Predvčerom mi ešte išiel a včera už nie. Mám XP SP1 a dole pri hodinách mám ikonku (2 blikajúce monitory) a keď tam posuniem šípku píše mi stav pripojený, rýchlosť atď. Ale keď otvorím hociktorý prehliadač, tvária sa ako keď otvárate bez internetu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Odporúčané príspevky

  • 0

Mobil je tento rok kupovaný a chrome tam je, aj gmail, google talk, a plno.podpbných google produktov čo sa nedajú odinštalovať. Ale vyskúšam operu a potom poviem aký bol ten nedostatok axel.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • 0

Tomáš,

poprosím: prečítaj, čo ti napísala secretka tu:  https://www.freespace.sk/tema/5652-tvorba-vide%C3%AD/?do=findComment&comment=227943
 

to nie je napísané len tak bezdôvodne. je to prirodzené správanie a slušnosť, naša prezentácia pred svetom. aj toto je to, ako nás vidia druhí ... aj toto sa dá naučiť ako zmena v osobnosti ... nielen pohľad.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • 0

To sa ako robí daj postup

 

Najprv musíš odoslať žiadosť do Google, tú ti musí najprv potvrdiť notár alebo stačí aj na Mestskom úrade, tam ti vlastne aj vydajú tlačivo. Takže si ho vypýtaš, vyplníš, úrad ti ho potvrdí, potom v internetovej kaviarni si ho dáš naskenovať a emailom ho odošleš Google, posiela sa to na adresu noob@google.com

 

Google ti potom obratom pošle kód, ktorý zadáš do telefónu a vytočíš ako keby si išiel volať na nejaké číslo. Tým sa ti otvorí menu, v ktorom budeš mať postup ako získať certifikát na právoplatné odinštalovanie aplikácie. Vzhľad a typ certifikátu záleží od výrobcu telefónu, ten si tiež budeš musieť z mobilu stiahnuť, vyplniť a odoslať spoločnosti, ktorá mobil vyrobila. Adresu tam budeš mať, kam to odoslať. Následne ti príde povolenie, že si môžeš odinštalovať aplikácie, presný postup bude v tom povolení, to ti nenapíšem ako to vyzerá, lebo závisí od typu telefónu a verzie Androidu.

 

Po odinštalovaní aplikácii, Google od teba bude vyžadovať zoznam aplikácií, ktoré si odinštaloval. To musíš odoslať do 24 hodín, inak mobil zatuhne a nepomôže ani reštart. Keď to odošleš, tak Google ti obratom pošle správu, že odinštalovanie prebehlo v poriadku, ALE túto správu musíš si dať vytlačiť a zaniesť na Mestský úrad v Galante. Tam to oni zaevidujú a tým sa celá záležitosť uzatvorí. Len nesmieš nič vynechať, lebo ak sa to niekde sekne, tak Mestský úrad ti začne posielať upomienky, ktoré nie sú zrovna lacné. Môže však nastať problém, že z Google ti odpíšu, že odinštalovanie neprebehlo v poriadku, potom musíš zaslať nový certifikát spoločnosti, ktorá mobil vyrobila a následne celý postup zopakovať.

 

Mal by si to zvládnuť aj sám, keď nie, tak choď do najbližšieho mobil servisu, nech ti to spravia.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • 0

tak sa vrátim k prehliadačom. po posledných problémoch mozilly s flashom sa mi stáva, že pri spustení mozilly mi ostane čierna obrazovka, nič nereaguje a "pomôže" len tvrdý reset, alebo sa rovno celý systém sám reštartuje. opätovné fungovanie zabezpečila iba obnova systému, ale dnes už mi nepomohlo ani to. používam XP. vedel by mi prosím vás niekto povedať, v čom môže byť problém? ďakujem. ešte dodám, že k chromu sa neplánujem vrátiť ani náhodou, momentálne mám pustenú nejakú operu 27.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • 0

Gratulujem, máš aktuálnu verziu :)

 

 

Skús ešte toto: zálohuj si z Mozilly všetky potrebné dáta. Vymaž cache a odinštaluj ju. Prečisti disk CCleanerom, aj registre. Nainštaluj najnovšiu verziu Mozilly. Možno bude treba aj nainštalovať aj Flash, možno nie. Kompletná reinštalácia často vyrieši problémy.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • 0

A čo tak skúsiť preinštalovať ovládače na grafike alebo skúsiť inú grafickú kartu? Je to výrazne menšia investícia a možno to bude stačiť. Ak by to bolo v tom, tak by bola zbytočnosť kupovať spotrebný tovar v celku.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • 0

no ten krám má 13 rokov, raz bol vylepšený, ale limitom je matičná doska. viac sa proste nedá. aj tak je to slabé a pomalé. nechať počítač bežať celú noc kvôli jednej vizualizácii je ... čojaviem... asi trápne v dnešnej dobe.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • 0

Ten môj bude mať v novembri 12 rokov, ale na to, čo robím stačí. Zvláda upravovať fotky vo Photoshope, na web služby stačí tiež, len ten výkon procesora by chcelo zvýšiť, prehliadače sú pažravé.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • 0

Ta klasicka zemegula v starsich Nokiach (wap prehliadac) bol este lepsi ako Opera Mini (java) dalo sa s tym chodit na mobilnu verziu pokecu aj ceskeho xchatu... Ale uz aj mobilne zobrazenie stranok zacina byt zlozitejsi kedze webmastri nemyslia na tych co aj teraz surfuju zariadeniami ako napr. Nokia 6300, SonyEricsson k620i tam bol len bud vstavany prehliadac alebo javaverzia opery mini. Ta mi robila take ze ma po case odhlasila z pokecu teda vyhodilo zo stranky a mobilnu verziu tehto fora uz ani nezvladaju. To uz ako keby nepriamo nutili ludi utracat za moderne mobily lebo priehladac v 10 rocnom mobile uz nezvlada to graficke spracovanie.

 

Na androide sa mi osvedcil ten original co je v mobile (neviem ake ktory vyrobca dodava) lebo tam je zvlast funkcia zvacsit len pismena, kym ostatne maju len funkciu zvacsit priblizenie stranky co je vlastne to iste ale predsa to nieje ono. Opera sa mi chovala aj v androide podobne ako jej starsia java verzia ze ma to obcas odloguje svojvolne. Chrome mi zase mrzlo na vsetkych androidoch.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • 0

Prehliadac zacina byt cim dalej tym menej potrebny. Vsetko nahradzuju aplikacie.

 

Diskusne fora = Tapatalk

Facebook = Messenger

TV Program = Aplikacia tvtipy

Pocasie = Accu Weather (widget)

Cestovne poriadky = Aplikacia CP

E-Mail - Aplikacia

Pokec Azet, Badoo = Aplikacia

Youtube = Aplikacia

 

Proste uz nemam pomaly co na tom prehliadaci pozerat. 95% veci co vyuzivam idu formou aplikacie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • 0

no asi ako pre koho, ze hej. v kazdom priapade browsovanie bez tabov si neviem predstavit, cize vsetky aplikacie su pre mna bezpredmetne.

 

mna zacina solidne otravovat Firefox so svojimi narokmi na RAM a v poslednej dobe s nimi mam problem na google mapach, stava sa mi, ze pri street view alebo satelitnom zobrazacne rozpadavat grafika a pomoze len ukoncenie cez task manager.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • 0

Firefox je brutálne náročný na pamäť, z notebooku, kde mám procesor AMD E1-2500 APU a 4 GB RAM som ho musel vyhodiť, stránky mi nechcelo ani poriadne načítavať. Chrome mi ide o dosť lepšie. Ale vraj vo verzii FF57 (alebo 58 či 59, neviem presne) by mali byť tieto problémy odstránené a FF by mal lepšie pracovať s pamäťou a tým výrazne zrýchliť.

 

 

Prehliadac zacina byt cim dalej tym menej potrebny. Vsetko nahradzuju aplikacie.

 

No pre teba áno, keď ty máš internet iba na vykecávanie s polofrajerkami. Začni sa živiť internetom a zistíš čo za hovadinu si zadrel.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • 0

no teraz mam 54.0.1 (64-bit). otvorenych 21 tabov a zerie to pekne cez 3GB.

 

Ale mam pocit, ze Chrome je natom podobne, len v task manageri to je rozdelene na viac procesov, tak to tak neudrie do oci. V kazdom pripade co som vypozoroval, tak FF je v google mapach najpomalsi zo vsetkych, v Chrome sa nacitavaju ovela sviznejsie. A celkom ma zatial prekvapuej ten novy Edge ako ide rychlo, aj ked zatial ho nemam zabalasteny pluginmi

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov