Skočiť na obsah

Gastrolístky


Tomáš

Odporúčané príspevky

ano, toto je myslím vysvetlené teraz poriadne, aj Tomáš už má jasno, že to nie je doplnok výplaty, ani nás štát nerozmaznáva

/ nerobil to ani za socizmu, na všetko si nakoniec zarobili občania, aj na darované rekreácie a podnikové kuchyne /

 

nakoniec vždy všetko zaplatia zamestnanci, ale napriek tomu samotné gastrolístky sú po tých rokoch v obehu po tom, čo si ľudia na ne ťažko zvykali, akýsi prínos, a nie každý sa k nim stavia tak, ako tomášovi kamaráti, že lepší by bol benzín ... vlastne som sa stretla skôr s tým, že pred výplatou boli gastráče veľmi cenené, a zamestnanci ledva čakali, kedy prídu ... aj keď ich v konečnom dôsledku zaplatili oni sami, priamo na výplate to nepociťovali, teda necítili ten nedostatok, len prínos lístkov ako niečoho, čo je tu, keď príde núdza. a otrčiť lístok pri platení obeda tiež nebolo zle.

zvykli si na ne, a myslím, že menšiemu počtu ľudí zavadzajú tak ako tomášovcom, než je tých, čo ich využívajú ako cenené platidlo. ten efekt spokojnosti zamestnanca a dojemnú pozornosť to nakoniec spĺňa : ) toto je len odpozorované priamo z praxe ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

teplé jedlo v žalúdku robí zázraky

Ináč toto ma zaujíma. Aký je rozdiel ak si dakto dá varené jedlo alebo rožky s treskou? Ja som si zatiaľ nič nevšimol.

 

Lenže to že Ferko Mrkvička alebo Joachim Exitus majú doma slúžky alebo nejedia len jazdia na aute neznamená že zvyšok slovenska jesť nepotrebuje ... teplá strava je dôležitá

Veď oni aj tak vymyslia po svojom. Bude to tak ako to vyhovuje kapitalistovi a to sú zamestnávatelia či súkromníci čo sú proti. Ale zákon im káže zabezpečiť jedlo tak by museli tie menšie firmy čo nemajú jedálne kupovať ľuďom bagety a rozdať a podobne. To bol len príklad lebo na jednej strane chcú zrušiť gastráče ale na druhej zase firma je povinná zabezpečiť stravu a to vieme že je plno malých zamestnávateľov čo takú možnosť nemajú tak gastrolístky všelijako musia existovať. Keďže to nieje časť výplaty ale príspevok na jedlo. Je mi všetko jasné.

 

takéto dačo mám ja mám kartičku s ktorou si pichám príchody a odchody a s tou chodíme aj do jedálne ... ked si odpichnem obed tak mi odrátajú z výplaty ... tuším 80 centov ma to vychádza

Však to máš brutál lacné kámo, to sa ti oplatí. Keď nemáte taký dlhý rad v bufetoch ako má Samsung tak choď! Len jediná nevýhoda toho je že napr. vo Volkswagene sú 2x 15 min prestávky a bufety sú ďaleko aj 800m od pracoviska to nestíhate preto a v Samsungu je zase taký veľký rad že nestačí 30min prestávky ísť tak vystáť tú frontu a najesť sa.

 

nakoniec vždy všetko zaplatia zamestnanci, ale napriek tomu samotné gastrolístky sú po tých rokoch v obehu po tom, čo si ľudia na ne ťažko zvykali

Ináč to odkedy existuje? Vy starší povyprávajte. Ja som skončil školu po miléniu ešte 2 roky som bol na sociálke a keď som prvýkrát išiel robiť tak už boli. Takže ja som si nemusel na nič zvykať už to bolo samozrejmosťou. Len sme mali vždy doma navarené, minúť sa dali len v potravinách, tak preto bol dlho ten zvyk že sme si na tom pokupovali sladkosti, bagety, coca coly, zákusky a podobné sprostosti, potom sme to cestou domov vo vlaku schálovali.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ináč toto ma zaujíma. Aký je rozdiel ak si dakto dá varené jedlo alebo rožky s treskou? Ja som si zatiaľ nič nevšimol.

 

No však skús nejesť teplú varnú stravu istý čas a uvidíš ten rozdiel. Už som to naznačil vyššie, ľudksý organizmus je prispôsobený, aby sa kŕmil predovšetkým teplou stravou, podľa niektorých antropológov práve teplá strava a úprava jedla umožnila človeku aby sa dostal na vyšší civilizačný stupeň. Tí čo žerú studenú stravu zostali na nižšom stupni. Takže teoreticky ak by si ty a tvoji potomkovia jedli vždy len studenú stravu tak by ste sa postupne oddelili od ľudskej vetvy a prešli k primátom. Najskôr ku šimpanzom. Samozrejme, že by to neboo tak, že ty by si bol ešte normálny a tvoji vnuci by skákali po stromoch, myslené je to v dlhodobom horizonte, mnoho tisíc rokov. Konkrétne v tvojom prípade by si si privodil najskôr nejaké žalúdočné vredy a pod. Ďalšia vec je taká, myslíš, že je vhodné sa kŕmiť iba treskou a rožkami? Treska určite obsahuje zopár potrebných živín, ale určite nie všetky. Takže časom ti začnú chýbať iné potrebné látky, ktoré treska neobsahuje a to sa prejaví chorobami, zníženou imunitou a časom aj patologickými zmenami (no a zase sa vraciame k tým šimpanzom).
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Však to máš brutál lacné kámo, to sa ti oplatí. Keď nemáte taký dlhý rad v bufetoch ako má Samsung tak choď! Len jediná nevýhoda toho je že napr. vo Volkswagene sú 2x 15 min prestávky a bufety sú ďaleko aj 800m od pracoviska to nestíhate preto a v Samsungu je zase taký veľký rad že nestačí 30min prestávky ísť tak vystáť tú frontu a najesť sa.

lacné to je :)a aj super varia ... ale ako som vyššie spomenul tak ja som na zaplnené priestory počas jedenia moc neni ,,, ae raz za čas idem ... dneska som mal syr a hranolky :( ... no kedže robím na 12 stky tak mám 2x 15 minút a 1x 30 minút čiže najesť sa stihnem relatívne :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No však skús nejesť teplú varnú stravu istý čas a uvidíš ten rozdiel. Už som to naznačil vyššie, ľudksý organizmus je prispôsobený, aby sa kŕmil predovšetkým teplou stravou, podľa niektorých antropológov práve teplá strava a úprava jedla umožnila človeku aby sa dostal na vyšší civilizačný stupeň.

Zaujímavá je tá antropológia, takéto ľúbim čítať. Čo sa týka tá treska s rožkami bol uvdený ako príklad teda reprezentant studenej stravy. Hlavne jem veľa zeleniny a ovocia ako správny vidiečan aj tieto veci mám dá sa povedať že skoro zadarmo. Ja som ináč skúšal diéty a podobné lebo začínam tlstnúť ale vitamíny to si vždy dám. Na tom nešetrím. Pestrú ovocnú a zeleninovú stravu mám. A keď nikto neni doma že sa nenavarí tak aj tak sú mi lepšie peniaze lebo si v obchode kúpim sáčkovú polievku, uvarím dáke zemiaky a mám. A keď nakupuješ platíš všelijako že 3,56 alebo 7,39 a tak lepšie sa manipuluje s peniazmi ako stále rátať že čo sa ešte vopchá do ceny lístka, čo ešte doplatiť a keď už mám zo sebou brať aj peniaze na doplatenie tak idem rovno s peniazmi. Mne to všelijako vyhovuje predať a mať peniaze a snimi manipulovať.

 

lacné to je :)a aj super varia ... ale ako som vyššie spomenul tak ja som na zaplnené priestory počas jedenia moc neni

U nás je plné ale to všade lebo aj v škole tak bolo v jedálni aj na učňovke tak bolo v jedálni a tak je aj v robote takže pre mňa je to normálka že jem s 300 ďaľšími naraz v miestnosti veľkej ako polovica telocvične. Ale na konci je na stene plazmová telka a je tam pustená VIVA (to je taký nemecký tv program pre mladých) a to furt pozerám. Keď sme mávali poobedné tak vždy na prestávku bola akurát Futuráma. Ale už mám len ranné a na ranných je dlhý rad a nestíham to vystáť. A vtedy len videoklipy dávajú.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dnes som predal 9 gastrolístkov a za to som si kúpil troje nohavice, nabíjatelné tuškové baterky a ešte mi aj zostalo niečo. Toto som ja myslel. Kúpil som si veci ale výplaty som sa ešte ani nedotkol...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no ano

stále nám je to jasné, myslím, o čo ti išlo, doma rodičia nepotrebujú od teba pomoc k domácnosti, aspoň som to tak vyčítala z toho, čo si písal, teplé obedy máš doma, dokážeš žiť cez deň na rohlíkoch, a za lístky utŕžené peniaze minieš rozumne.

v poriadku, nakúpil si si užitočné veci.

nie každý, hlavne nie po pätnásť, dvadsať rokoch na rohlíkoch a paštétach vie alebo z akýchkoľvek dôvodov môže jesť denne tresku a rohlíky, to je ad jedna. niekto skutočne to teplé jedlo potrebuje, aby fungoval v pohode.

to je jedna vec.

 

druhá je tá, že vlastne nemáš svoju domácnosť. nemusíš robiť veľké nákupy, narobiť nejaké zásoby, aby bolo z čoho variť, aby bolo čo z chladničky vyberať.

to je to, na čo domácnosti a rodiny dosť podstatne míňajú gastrolístky

/ že proti tomu majitelia reštaurácií protestujú, je teraz iná vec /

ide o to, že ty si kúpiš nohavice, rodina potraviny.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Áno presne a tie baterky som už hrozne potreboval mám na to ten repráčik z Nokie čo ide na 3 kusy a pripájam to k notebooku pre počúvanie hudby, merač krvného tlaku to vysaje baterky na 5 použití. Jednorázové baterky sú blbosť. To by som ich mal doma haldu. Ináč áno komu čo vyhovuje lebo predať resp. vymeniť za hotovosť môže hocikto lebo vždy sa nájde v blízkosti osoba čo robí rodinné nákupy a tomu je jedno či dá 10 lístkov alebo 30eur napríklad. A čo sa týka reštaurácií bude to pre nich dosť blbé lebo zase je pravda že oni žijú hlavne z ľudí čo robia v centre mesta v tých menších firmách že kadejaké kaderníctva, úrady, obchody a podobne. Že napríklad keď som doma na 60% a rodičia sú v kúpeloch a pod. Tak idem obedovať do reštiky a väčšinou som tam sám. Keď ideme večer s kamarátmi tak sú skôr plné také pizzérie, polopivárne také hybridy kde sa dá akože aj jesť ale chodia tam hlavne na malinovku, pivo, kávu a tak. Ale klasické reštiky o šiestej zavrú lebo tam nikto nechodí. Idem okolo dvanástej cez deň tak je rada až na ulicu. Tam kde obsluhujú časníci zase neŕvózni ľudia lebo personál nestíha. Nevadí tak aj čašníci a kuchári pôjdu na linku robiť. To je len rozdelenie práce ktorú reguluje trh. Nebude gastráš, nebude reštika hotovo. Pôjdu robiť za pás.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Teda tych 60% ja neskutocne zavidim. Kamarat necely rok a pol nerobil piatky. Penazi mal mozno o 50(mozno viac) euro menej.Ale on mal skoro jeden a polroka volne piatky. On je lyziar, turista, aktivny clovek a nespotreboval dovolenku. Za posledny mesiac dva bol tyzden v slovinsku a nedavno v Taliansku na kopcoch a teraz, vlastne zajtra sa vrati z Malty.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nie 60percentné voľno v robote, ale u rodičov a gastrolístky : )

 

 

tomáš,

si bežne na 60 % doma v rodičovskom dome, a to sme už zistili, že rodičia nepýtajú od teba za to, že si doma a doma sa stravuješ, prakticky nič.

dobre, predáš svoje lístky, a za peniaze kúpiš užitočné a pre seba potrebné veci, aj to sme už skonštatovali, a dospeli k nejakej jednote ...

 

len je tu tá výnimka, keď sú rodičia preč, a nikto nevarí, a ty potrebuješ jesť predsa len občas navarené jedlo ... a ideš do reštaurácie.

takže sme zasa pri tom, že to teplé jedlo je napokon potrebné, či ho zješ, keď prídeš domov z práce a navarí mama, alebo keď nenavarí, ideš do reštiky ... a minieš peniaze.

takže s gastrolístkami je tak, v každom prípade ich každý využije, ako mu pasuje ... : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Presne. Vlastne už nemá zmysel táto téma z môjho hľadiska lebo som hlavne narážal na to že miesto lístkov mi mohli dať ich hodnotu v peniazoch na účet, ale už viem že to nieje časť výplaty ale príspevok na stravu tak vlastne ich zrušenie by bola nevýhoda lebo by ostal len plat ale lístky do plusu ktoré viem speňažiť by už neboli. Takže už len ostávame pri všeobecnej debate o gastráčoch.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Teda tych 60% ja neskutocne zavidim. Kamarat necely rok a pol nerobil piatky. Penazi mal mozno o 50(mozno viac) euro menej.Ale on mal skoro jeden a polroka volne piatky. On je lyziar, turista, aktivny clovek a nespotreboval dovolenku. Za posledny mesiac dva bol tyzden v slovinsku a nedavno v Taliansku na kopcoch a teraz, vlastne zajtra sa vrati z Malty.

Však to. Možno to ani nieje krízou ale tým že zvýšili výkon. Stále boli vyššie, a vyššie normy, teda zvýšili efektivitu a to aj tak že menej ľudí vyrobí viac a za oveľa kratší čas. Takže ako príklad kedysi dávno vedela jedna partia vyrobiť 500 kusov za deň, teraz dokáže vyrobiť 2000 kusov za deň, takže to čo by sa vyrábalo 5 niekedy 6 dní (kde museli aj soboty priplatiť) tak teraz sa to vyrobí za 2-3 dni. Firma svoje výrobky predá tak isto, takže o zisk nepríde, a ľudí nechá na 60% na čo má zo zákona právo a môže to robiť aj do nekonečna. Takže tým pádom ušetrí aj na mzdách. To je rozum čo? Nadávajú len tí čo živia rodiny a majú pôžičky, ale zase tí 19, 20 roční sopláci čo teraz vyšli zo školy si to pochvalujú. To je pointa aj mojej lenivosti. Vlastne načo by sme išli do zahraničia alebo do Bratislavy, keď mám doma prácu, síce za malé peniaze, ale sme doma u rodičov, máme navarené, vypraté, niekto možná dá rodičom tých 50 eur hore dole ale ajtak tú výplatu má ako vreckové čo môže minúť na hry do playstationu, usb klúče, cédečká a pod. Tento bezstarostní život by nám mnohí mohli závidieť. Aj takí čo zarábajú viac ale musia dennodenne drieť v práci, riešiť náročné úlohy, doma starosti, rodina atď. Preto takým ľuďom chodia po rozume somariny ako kam dať gastrolístky, proste od dobroty vlastne nemajú čo robiť. Ale ja už k nim úplne nepatrím lebo chcem ísť na vysokú školu alebo na C-čkový vodičák. Obe veci stoja viac ako 2000 eur. Preto mám aj tú tému o šporení a ušetrení. Keby som nechcel tak by som mohol naďalej viesť tento bezstarostný život ako moji kamaráti. Takže tá kríza sa dá využiť aj v prospech externého štúdia keďže teraz nehrozí aby bola výroba aj cez víkendy. Takže príspevok na stravu bude využitý rozumne, peniaze za gastrolístky odkladám na vzdelávanie. Doma máme jedla viac než dosť (dôkazom čoho je aj to že stále priberám) takže zamestnávatel sa nemusí báť že mu od hladu odpadnem. Skôr od obezity. Takže ide to na rozumnú vec lebo aj pre štát je prínosom ak sú ľudia vzdelanejší.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

minimálne Tomášovi by odpadlo predávanie gastrolístkov :

 

Mihál: Zrušenie gastrolístkov je dobrý nápad

 

Šéf rezortu práce označil nahradenie gastrolístkov hotovosťou za dobrú myšlienku. No zmenu bude presadzovať, až keď sa na nej dohodnú odbory a zamestnávatelia.

Zrušenie stravných lístkov našlo podporu u šéfa rezortu práce a sociálnych vecí Jozefa Mihála (SaS).

 

„Z pohľadu firmy je myšlienka zrušiť povinnosť preplácať alebo financovať zamestnancom gastrolístky dobrá. Prečo im nedať peniaze v hotovosti?" povedal pre TASR.

 

Trvá však na svojom predchádzajúcom stanovisku, že sám zmeny v tejto oblasti presadzovať nebude. Necháva to na diskusii medzi zamestnávateľmi a odbormi.

 

Čítajte viac: http://ekonomika.sme.sk/c/5734218/mihal-zrusenie-gastrolistkov-je-dobry-napad.html#ixzz1ByvH9D9N

 

až na to, že či za to človek kúpil potraviny, alebo ich predal a za peniaze kúpil potraviny, jesť treba tak či tak : )

a gastrolístky boli na jedlo určené. niekto za niečo tie potraviny na teplú stravu kúpiť musí, či sa naje doma z navareného, či má čas a možnosť ísť na obed, a či to kúpi za hotové či za gastrolístky :rolleyes:

zatiaľ, ako čítam, je to v nerozhodne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Šéf rezortu práce označil nahradenie gastrolístkov hotovosťou za dobrú myšlienku. No zmenu bude presadzovať, až keď sa na nej dohodnú odbory a zamestnávatelia.

Zrušenie stravných lístkov našlo podporu u šéfa rezortu práce a sociálnych vecí Jozefa Mihála (SaS).

To mu aj tak neprejde lebo už aj na tomto fóre je vidieť že 9 z 10 ľudí je za to aby gastráče boli. A to isté bude aj keď sa odbory spýtajú zamestnancov. Každý bude chcieť gastráče keďže ich plnú cenu nikto neuhradí.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Každý bude chcieť gastráče keďže ich plnú cenu nikto neuhradí.

prečo by ju neuhradili ? Ak by zrušili gastráče tak buď ti musia zabezpečiť jedlo alebo ti to budú musieť dať do výplaty ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To mu aj tak neprejde lebo už aj na tomto fóre je vidieť že 9 z 10 ľudí je za to aby gastráče boli. A to isté bude aj keď sa odbory spýtajú zamestnancov. Každý bude chcieť gastráče keďže ich plnú cenu nikto neuhradí.

 

 

prečo mám - alebo len ja mám ? :rolleyes: - pocit, že Tomáš v gastrolístkoch a prispievaní zamestnávateľa na stravu má stále nie celkom jasno ? :agree:

 

" Každý bude chcieť gastráče keďže ich plnú cenu nikto neuhradí." - neuhradí, ani teraz zamestnávateľ nehradí, len prispieva k tomu, že zo zákona majú mať zamestnanci v bruchu po určitých odrobených hodinách teplú stravu.

 

keď gastráče neboli, aj tak človek za svoje kupoval tresku a rohlík, alebo kúpil guláš.

 

časť gastrolístka si hradíš sám, nikto ti ho nepreplatí celý ... keď sa gastrolístky zrušia, zamestnávatelia budú k tvojej mzde priplácať sumu, ktorú ti priplácali na gastrolístok, viac nie.

/ jediná výnimka: ako sa píše nižšie, doplácanie zo sociálneho fondu. neviem či to nejaký zamestnávateľ robí, nie je to jeho povinnosť, sociálny fond by mal mať širšie uplatnenie /

hm ? :(

 

Pomer ostal rovnaký

 

Zvýšením minimálnej sumy stravného sa nemení pomer, ktorý platí zamestnanec a zamestnávateľ. Zamestnávateľ aj naďalej prepláca minimálne 55 percent z ceny stravného lístka, zamestnanec zvyšných 45. Najvyššia suma daňovo uznaných výdavkov pre firmu je po novom 2,09 eura.

Akú konkrétnu sumu zamestnanec na stravu formou stravných lístkov dostáva, závisí od zamestnávateľa.

 

„Zamestnávateľ sa môže rozhodnúť, že zo sociálneho fondu uhradí zamestnancom zvyšných 45 percent ceny stravného lístka, prípadne aspoň čiastočne v nejakej nižšej výške,“ hovorí Jaroslava Lukačovičová, poradkyňa Združenia podnikateľov Slovenska pre účtovníctvo, mzdy a dane.

Čítajte viac: http://ekonomika.sme.sk/c/5726589/gastrolistok-ma-byt-po-novom-aspon-za-285-eura.html#ixzz1CAUN1bfK

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tomas, na margo vodicaku C - v Ziline pri rozsireni z Bcka stoji 595E s DPH (prva autoskola co som nasiel). ze sa v Lucenci ci kde to byvas neda zohnat za +- podobnu cenu, ti nezerem.

 

napadlo niekoho z vas antigastracovych, ze sice dostanete ekvivalent jeho hodnoty cash, ale z nich zaplatite dan cca 12E, ergo akoby ste 4x ten gastrac ani nedostali?

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ku gastrolistkom tiez by som necel aby ich zrusili. Ako to funguje ako pise Game: U nas dostavam gastrolistky v hodnote 3,30Eur/ jeden listok. Dostavam ich vacsinou 20 listkov na mesiac. Z toho ja si za tie gastrace platim 1,10Eur a zvysok to jest 2,20 Eur plati zamestnavatel. Cize vacsinou mi este stiahnu z vyplaty okolo 20ecok...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

Chápem ja chápem. Na začiatku som nevedel keď som zakladal tému ale na to je diskusia aby sa veci vyjasnili. Zamestnávateľ hradí len časť gastráča takže logické že ak by zrušili gastráče a zamestnávateľ dá len to percento čím prispieva do výplaty výsledne mám menej. Takže už som aj ja za to aby boli. Veď dostávam okolo 290€ netto + 20 gastráčov ktoré keď predám mám zase 60€ zarobených teda spolu po predaní lístkov mám 350€ a môžem kúpiť kredit na telefón a natankovať auto len za peniaze z gastráčov. Rodičom dám stovku a vždy mi 190 zostane. Ale keby neboli gastráče dostal by som napr. 320€ z toho by som musel aj tankovať aj kredit kúpiť aj dať rodičom a čo by mi zostalo? Ledva stovka.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 6 mesiacmi...
  • Pred 1 mesiacom...

ako SZCO si gastracmi (Za kazdy odpracovany den) mozes znizit danovy zaklad.

 

za gastro v hodnote cca 500 eur bol poplatok pod 5 euro pre 1 nemenovanu firmu, ktora sa najskor snazila klasickych 5% z prijmu, no ked konkurencia vedela dat lepsiu ponuku, zacali dorovnavat navzajom ..

 

taktiez sa na to treba pozret z inej strany .. v nejakej "fabrike" je zamestnavatel povinny davat gastrace .. kedze ich musi kupit .. tak ich uz aj rozda, kdezto ak by bol k vyplate cash, tak by sa to dalo poriesit "znizenim" mzdy .. takze radsej by som tento prezitok nechal aj nadalej aj ked to ma urcite negativa

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

gastrace - nechutny biznis s papierikmi, kde je prvotnemu predajcovi platene dvakrat

 

restauracie samozrejme uvitaju zakaznikov s gastracmi .. pretoze to tu restiku v podstate nic stat nebude...ale co jej dodavatel zakladnych surovin, ktoremu ona zaplati gastracmi, a on bude povinny zaplatit spolocnosti s gastracmi este aj poplatok za preplatenie?

 

a to hovorim iba o vztahu zakaznik - restauracia

tych prikladov je xy

 

s prvotnym napadom, ktorym prisiel davnejsie Matovic, je potrebne nieco robit

 

to ze si zamestnanec namiesto teplych rozkov vdaka gastracu kupi basu piva vdaka cashu nie je predsa problem zamestnavatela

ved nezijeme predsa v ere sociku, kedy gastrace splnali este tu funkciu

 

tu basu piva si kupi dotycny tak ci tak, z vlastnych penazi, kedze na potraviny vynalozi gastrac

keby ho nema, kupi si aj pivo aj potraviny

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

..ale co jej dodavatel zakladnych surovin, ktoremu ona zaplati gastracmi, a on bude povinny zaplatit spolocnosti s gastracmi este aj poplatok za preplatenie?

 

Ale kde - gastracmi sa plati len v prvej instancii, teda napriklad v maloobchode ci v restauracii. Tito uz ich dalej nemozu pouzivat na uhradu ako peniaze, ale su im preuctovane v spolocnostiach, ktore ich vydavaju.

 

No z principu ja asi uplne jedno, ci ten prispevok dostane clovek vo forme penazi, alebo gastrolistkov. Efekt bude ten isty.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov