Skočiť na obsah

Definícia športu


tomassi

Odporúčané príspevky

Definícia športu podľa The Council of Europe

všetky formy fyzickej aktivity, ktoré prostredníctvom príležitostnej alebo organizovanej telesnej činnosti vedú k zlepšeniu fyzickej zdatnosti, zlepšenia zdravia, formovania sociálno- spoločenských vzťahov alebo k dosahovaniu výsledkov pri súťažiach na všetkých úrovniach.

akoby ste vy zadefinovali šport,

či už súťažný alebo nesúťažný

čo podľa Vás športom je a už nie

 

zaujíma ma hlavne ten súťažný,

kde vy dávate hranicu medzi športom a nejakým iným kultúrnym podujatím

sú športom: krasokorčuľovanie, spoločenské tance, šach, . . .

 

a čo taký motošport, je skutočne športom?

 

môžme medzi športy priradiť všetky typy súťaží?

teda aj vedomostné kvízy, prednes prózy a poézie, . . .

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 5
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • tomassi

    3

  • game

    1

  • bobsapp

    1

  • Ryan Giggs

    1

Najaktívnejšie dni

Top prispievatelia v tejto téme

k športu musí určite patriť fyzická aktivita

preto by som veci ktoré dávajú na športových kanáloch zaradil skor do kategórie súťaže ako športy (poker, šípky, to hádzanie nejakými pytlíkami na cieľ, šach...)

 

profesionálny šport: fyzická aktivita spojená s duševnou, zdokonalovanie na základe tréningu, vrodený talent...

 

motošport by som bral ako šport, ale neberiem to že všetci nemajú rovnaké podmienky na výhru, preto beriem aj úspechy jednotlivca s rezervou

 

a trošku proti srsti sú mi aj veci pri ktorých výkony hodnotí niekto iní (krasokorčulovanie, spoločenské tance, skoky do vody...) a kulturistiku, kde záleží iba na príprave keďže veľmi ťažko zo seba dostať niečo čo v tebe nie je

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

k športu musí určite patriť fyzická aktivita

preto by som veci ktoré dávajú na športových kanáloch zaradil skor do kategórie súťaže ako športy (poker, šípky, to hádzanie nejakými pytlíkami na cieľ, šach...)

To je vec pohľadu. Mozog predsa tiež vyvija aktivitu a tiež ju potrebuje k tomu, aby sa udržal v dobrej kondicii. Rovnako ako sval.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

premýšľala som nad touto témou, a hodne.

 

teraz mi k tej mozgovej aktivite napadá, že sa tomu síce hovorí trénovanie mozgu, ale šach je hra, intelektuálna hra. rovnako poker

šípky si môže zahádzať ktokoľvek v krčme, musí mať dobré oko a vrodené koordinovanie kdečoho, ale aj tréning oka. okom hýbe síce sval, ale zrak sám osebe je to, čo je dôležité.

ale mozog nie je sval. srdce je sval. s chorým srdcom na posteli možno hrať šach, ale nemožno trhať rekordy v behu

 

motošport je šport motorov ... ale nemôže si sadnúť na mašinu či do nej svalovo netrénované tintítko

vlastne môže, ale špička to nebude

keď nemá dosť sily zdvihnúť motorku na sahare, skape tam

znečisťuje vzduch a ruší lesné zvieratá a zahádže sa blatom k nepoznaniu

cyklistika je sval ... bez svalov a trénovania to nejde. hore na pyreneje ho nevytiahne motor, ale jeho svaly

 

 

nie je to také jednoduché s tým športom :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ak zoberieme,

že športom je to, pričom sa vykonáva fyzická aktivita

 

môžme za šport považovať: šípky, snooker, . . .

a vylúčiť: šach, poker, domino, . . .

pretože na vykonávanie týchto "športov",

nemusíme hnúť ani prstom a predsa ich hráme my

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov