Skočiť na obsah

Kto je to? Kde je to? Čo je to?


tomassi

Odporúčané príspevky

  • Pred 2 týždňami...

našla som to ... neverím, že by sme na to len tak došli, ani s nápovedou, / to hovorím za seba, samozrejme / tak som trochu kutala :)

 

je to prosím pekne trugo - a na prvý pohľad samozrejme vyzerá ako akási odroda kriketu - je to odroda austrálska železničiarska ...
 

Vymysleli ho stavitelia železníc v Melbourne a na hranie tohto športu využívali to, čo mali po ruke. Dĺžka ihriska bola dĺžka vagóna, šírka brán bola vzdialenosť medzi sedadlami vo vagóne, na úder používali kladivo a udierali do gumenej veci, ktorá sa podobá na puk.
Cieľom hráča je palicou podobnou kladivu odpáliť gumený puk cez bránky čo najďalej. Hráč má 24 pokusov. Víťaz alebo víťazný tím je ten, ktorý získa viac bodov.

http://en.wikipedia.org/wiki/Trugo

-------------------------------------------------------------------

 

tak skúsme niečo ďalšie ... čo to tam títo ľudkovia robia za šport ? pozor, hodne netradičný !!!  :)

/ len mne pripomenul čosi z detstva, ja som ho, nevediac, že robím šport, s mojím dedkom kedysi v praveku robievala : )))) /

 

post-3-0-25055200-1381399781.jpg

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jasné :)

...  šport vymyslel v roku 1980 anglický riaditeľ základnej školy, John Bailey ...  vznikol z toho šport a hneď na to aj svetový rekord:Tom Shufflebotham chytil 511 dážďoviek na 3 m2.

 

( Netuším, koľko dážďoviek sme v babkinej kvetinovej záhradke rok čo rok spolu pochytali za daždivých nocí so starých otcom, ale John Bailey by bol spokojný - ale my sme takto športovali dávno pred vymyslením tohto športu :) )

 

ideš, tomassi

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...
  • Pred 4 týždňami...

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov