NHL (sezóna 2009/2010)

aljak63

Odporúčané príspevky

V noci sa začali boje konferenčných finálových sérií:

EASTERN: Finále východnej konferencie hneď na úvod prinieslo nečakaný debakel. Domáci Flyers rozdrtili Habs v pomere 6:0! Strelecky aktívnejší boli napriek vysokej prehre Habs - 28:25. Bezchybne však odchytal hviezdny Michael Leighton, ktorý vykryl všetkých 28 montrealských striel. V bráne Habs sa aj striedalo: v polovici zápasu po 4 góle Flyers išiel dole neúspešný Halák (zo 14 striel až 4x inkasoval = 71,4%), nahradil ho Price.

WESTERN: Na západe to medzi Sharks a Blackhawks bolo oveľa vyrovnanejšie. Domáci Sharks síce otvárali v 12.min gólový účet zápasu, ale ako sa neskôr ukázalo, bol to ich jediný vsietený gól v zápase. Chicago v 2.tretine vyrovnali na 1:1, a rozhodujúci gól prišiel necelých 7 minút pred koncom - Dustin Byfuglien dal na 1:2 a Chicago tento náskok už udržalo a v 1.zápase zvíťazili. Na strely boli aktívnejší Sharks v pomere 45:40 - obaja brankári teda mali kopu práce a obaja odchytali výborne: Nabokov (95,0%), no a v bráne stál vynikajúci a takmer bezchybný Antti Niemi - zo 45 striel žralokov inkasoval iba jediný krát!

...::: Eastern Conference Final :::...

Obrázok Philadelphia Flyers (7.) vs. Obrázok Montreal Canadiens (8.) - 6:0 (1:0, 3:0, 2:0) ... stav série: 1:0

Goals: 4. Coburn, 21. van Riemsdyk, 25. Briere, 30. Gagne, 53. Hartnell, 54. Giroux

Goalkeepers: Leighton (0/28 = 100%) - Halák (4/14 = 71,4%), Price (2/11 = 81,8%)

Shots: PHI vs. MTL - 25:28

...::: Western Conference Final :::...

Obrázok San Jose Sharks (1.) vs. Obrázok Chicago Blackhawks (2.) - 1:2 (1:0, 0:1, 0:1) ... stav série: 0:1

Goals: 12. Demers - 28. Sharp, 54. Byfuglien

Goalkeepers: Nabokov (2/40 = 95,0%) - Niemi (1/45 = 97,8%)

Shots: SJS vs. CHI - 45:40

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tiež som sa chcel k tomu vyjadriť, že je zaujímavé, že v niektorých zápasoch čaruje a súpera privádza do zúfalstva a v ďalšom inom zápase ho tak vycvičia ako malého joja, že ho po 10-tich minútach vyženú z brány. Trochu nestabilná výkonnosť.

Pokiaľ vybuchne tak raz za 4 zápasy tak to až tak moc nevadí. Ale Flyers im veru riadne naložili.

Som mál pochybnosti, či to Flyers budú zvládať aj bez Bouchera - ale Leighton sa nečakane dobre chytil...

Škoda, že Sharks nedokázali viac krát prestreliť skvelého Niemiho - ten ale poriadne hviezdil!

dopozeral som záznam s Philadelphie, tak to je iná káva ako nejaké MS

super zápas, nasadenie a to hrá taký tím ako Flyers :lol:

ak by pískali rozhodcovia z MS, vylučovalo by sa asi každú minútu, čo je na škodu veci na šampionáte

Jardo síce nepodržal, ale ani keby je v bráne betónová stena, pri tej forme letcov by to nepomohlo

6 výhier, otočené zápasy, dve nuly...famózna forma

To by som netvrdil. Taky zapas Čechov s Kanadou, či aj Rusov s našimi alebo s Finmi mal vybornu uroveň. A veľa robi ihrisko. Keby sa hralo na MS na tych menšich, zapasy vyzeraju inač.

je to úplne iná káva ako vačšina zápasov MS

samozrejme sú duely napr. tie dva čo si spomenul boli výborné, ktoré potešia oko

to že sa hrá na inom ihrisku+zakázané uvoľnenie je fakt, ktorý nič nemení na tom, že je to úplne iný zážitok

na keby sa nehrá :lol:

na keby sa hrať nemusí. nhl by bola na širšom klzisku určite iná podivaná, veď to je jasné.

lenže v kategórii "hokej" a porovnaní nhl, a MS u mňa jasne dominuje nhl ak sa nepozerám na dvovody

druhá séria SJ - CH

- nečakal som dve víťazstvá na ľade žralokov, takže nakročené majú dobre, čo sa o Montreale povedať nedá

Nech to tu máme pekne všetko - tak dodatočne dnešné výsledky

EASTERN: Na východe v 1.zápase Flyers deklasovali Habs jasne 6:0. V 2.zápase opäť zvíťazili Flyers - aj keď tento-krát "len" 3:0, a Canadiens už 2 zápasy po sebe ani len neskórovali. Napriek vyššej streleckej aktivite (30:23) Canadiens nedokázali opäť nič. Ich všetkých 30 streleckých pokusov vykryl opäť bezchybný Michael Leighton, ktorý si už 165 minút neinkasoval ani gól. Flyers po výhrach 3:0 a 6:0 vedú v sérií 2:0.

WESTERN: Sharks po 1.prehratom zápase (1:2) hrali opäť doma a cieľ bol jasný - vyrovnať sériu! Lepšie sa však darilo opäť Blackhawks, ktorí už v polovici zápasu viedli jasne 0:3. Sharks sa podarilo síce priblížiť, ale vždy len na rozdiel 2 gólov. Napokon Blackhawks víťazia aj v 2.zápase - tentokrát 2:4! Marelau 2x skóroval, Sharks boli napriek prehre aktívnejší (27:22), ale opäť im v ceste stále výborný Niemi. Po 2 zápasoch v sérií vedú Blackhawks 2:0!

Goals: 5. Briere, 36. Gagne, 51. Leino

Goalkeepers: Leighton (0/30 = 100%) - Halák (3/23 = 87,0%)

Shots: PHI vs. MTL - 23:30

Goals: 32. a 56. Marleau - 13. Ladd, 27. Byfuglien, 29. Toews, 47. Brouwer

Goalkeepers: Nabokov (4/22 = 81,8%) - Niemi (2/27 = 92,6%)

Shots: SJS vs. CHI - 27:22

Finále východnej konferencie pokračovalo 3.zápasom

Po 2 prehrách hrali Canadiens doma, kde privítali skvelo rozbehnutých Flyers. Lepšie začali domáci - v 8.minúte dali vôbec svoj 1.gól v tejto sérií, a Leighton inkasoval gól po neuveriteľných 172 minútach. Habs do konca 1.tretiny ešte zvýšili na 2:0, v 2.tretine pridali ďalší gól, a v 42.min viedli domáci už 4:0! Flyers sa dnes zmohli len na 1 gól, ktorým v 49.min prekazili Halákovi shutout. V úplnom závere 31 sekúnd pred koncom zápasu Habs spečatili výsledok na konečných 5:1 a pomstili sa tak za predchádzajúce 2 prehry. Flyers po krásnej 6-zápasovej víťaznej šnúre boli dneska porazení a stav série je teda znížený na 1:2.

Obrázok Montreal Canadiens (8.) vs. Obrázok Philadelphia Flyers (7.) - 5:1 (2:0, 1:0, 2:1) ... stav série: 1:2

Goals: 8. Cammalleri, 17. Pyatt, 32. Moore, 42. Gionta, 60. Bergeron - 49. Gagne

Goalkeepers: Halák (1/26 = 96,2%) - Leighton (5/38 = 86,8%)

Shots: MTL vs. PHI - 38:26

FLYERS kúzla zbavení?

na výsledkoch pekne vidieť,

že hrajú mužstvá postupujúce z 7-8 mužstva

dúfam, že HABS budú takto pokračovať,

bo Jaro vyzeral, že je opäť späť

No ja len dúfam, že Flyers sa rýchlo oprášia z tejto prehry, a dokonajú to čo začali :)

A vo Western, no Sharks oba domáce zápasy prehrali :lol:

Dúfam, že teraz na oblátku to Chicagu vrátia u nich...

Včera oslávil 70. rokov bývalý dlhoročný hráč NHL, kapitán Chicago Blackhawks, najlepší hokejista nekanadského pôvodu, Slovák Stan Mikita. Srdečne blahoželáme a divím sa, prečo aljak tu nenapísal článok k takej významnej udalosti.

Veď nech napíše niekto, kto má k tomu vzťah - kto má rád slovenských hokejistov, resp. je fanúšikom Blackhawks (ja niesom ani jedno z toho) ... to tu mám vypisovať o každej hokejovej legende keď má nejaké jubileum? Ja Stanislava Gvotha uznávam ako skvelého hokejistu, ale nevidím dôvod prečo by som mal tu rozpisovať nejaké ďalekosiahle reportáže ... koho to zaujíma na nete je o ňom kvantum.

Ah jaj, so Sharks to vyzerá po dnešku dosť zle :lol:

Sharks po 2 domácich prehrách zavítali do Chicaga, kde nutne potrebovali vyhrať. Ako prví sa ujali vedenia v 24.minúte Sharks, avšak 3 minúty na to už bolo vyrovnané. V 3.tretine sa potom v 53.min dostali do vedenia 2:1 Blackhawks, ale o 2 a pol minúty neskôr Marelau svojim 2.gólom v zápase vyrovnával na 2:2 a predlžovalo sa. V 73.minúte prišlo rozhodnutie - skóroval Dustin Byfuglien a Chicago opäť zvíťazilo. Aktívnejší boli opäť Sharks (tak ako aj v predchádzajúcich 2 zápasoch), ale opäť narazili na skvelého Anttiho Niemiho. Blackhawks vedú v sérií už 3:0 a sú len krôčik od finálovej účasti v boji o SC!

Obrázok Chicago Blackhawks (2.) vs. Obrázok San Jose Sharks (1.) - 3:2ot (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0) ... stav série: 3:0

Goals: 27. Sharp, 54. Bolland, 73. Byfuglien - 24. a 56. Marleau

Goalkeepers: Niemi (2/46 = 95,7%) - Nabokov (3/38 = 92,1%)

Shots: CHI vs. SJS - 38:46