Skočiť na obsah

Letecké spoločnosti, SkyEurope a spol.


wysky

Odporúčané príspevky

Hehe :blush: Toto je fantasticky sposob ako sa dostat na stranky novin a zadarmo si spravit reklamu. :)

Takoutou logikou by sme rychlo prisli k tomu, ze aj ten pilot je tam vlastne zbytocny, kedze lietadlo aj tak vacsinu casu leti na autopilote.

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

Haha.... Zrazu je O´Leary hrdina :)

 

Si pamatam, len zopar rokov dozadu, ked sa prijimal Lisabon a on bol proti - bol oznaceny za americkeho agenta, ktory ma pod taktovkou CIA (ci kereho certa) sabotovat legitimne snahy EU stupat k vysinam a stat sa najvacsou velmocou. Vtedy bol zly a zolde amikov - a zrazu je z neho kladny hrdina :)

 

Ale na druhej strane, mal a stale ma dost casto pravdu. A ani sa nedivim, ze mu stupa tlak, ked sa EU rozhodla zaviest letecku uhlikovu dan, co stazi zivot vsetkym aerolinkam - zatial co USA sa tomu neuspesne brania (kedze sa to ma tykat aj ich spolocnosti).

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

že som ja toto objavila až teraz...

to hádam je len nejaký vtip, že let na stojáka...??? a pripúta sa za nohy alebo ako??? Ako keby už tá cesta nebola dosť drahá, ešte aj haj...zel chcú spoplatiť? To tiež určite je len dáky fór. nechce sa mi veriť, že to si niekto nerobí srandu.

 

letela som aj s nebohou Skyeurope, aj s Ryanair...neboli problémy s nejakým meškaním či rušením letu a podobne ani v jednej tej spoločnosti, ale Sky...sa mi viac páčila a naozaj ma mrzí, že padla. Tak akosi lepšie som sa tam cítila, netuším, prečo.

S tým sa spája naša (môjho muža a mňa) dobrodružná cesta domov s Bulharska. Tam sme ešte doleteli pekne so sky..., a žili sme si v blahej nevedomosti, ani nás nenapadlo, že by sme aj mohli mať nejaký problém. Správy sme nesledovalo jak bola dovolenka dlhá a nebyť toho, že je tam ešte jedna rodina zo Slovenska, tak veru neviem, asi by sme si na predĺženie pobytu a spiatočnú cestu museli zarobiť nejakým zberom hrozna alebo ako. Náhodou tam došla tá referentka či čo je to za funkciu z cestovnej kancelárie, my sme mali dopravu individuálne, tak sa mi ani nechcelo na rande s ňou, ale dala som sa presvedčiť, a dobre som spravila. Na jej zvedavú otázku že ako sme prišli, a ako chceme odísť, som s údivom odpovedala, že lietadlom, a ona vraj že dúfa, že nie cez Skyeurope, a tak som ju presviedčala, že prečo nie, veď sa nám dobre letelo a vždy sa nám snimi dobre letelo...a tá milá slečna nám oznámila smutnú zvesť, že Sky...práve skrachovala. Tak som šla na internet, kde bola fúra všelijakých telefonických liniek na pomoc takým ako my s tým mojím, ale nikde sa nedalo dovolať, buďf bolo obsadené, alebo mi to oznámilo, že volám neexistujúcu linku. Nuž sme šli na druhý deň (1deň dovolenky sme oželeli) verejnou dopravou do Burgasu už aj s kuframi, a tam som sa pokúšala niečo vybaviť, ale posielali ma od čerta k diablovi, až dolu , kde sa odbavovalo, a kde som bola vlastne ako prvé, mi povedali, že nijaké letenky sa nedajú zakúpiť cash, že len cez internet, ale internetu nikde tam nebolo, alebo ma aspoň nechceli informovať, kde by som mohla tie letenky objednať. Aj tak by sa to nebolo dalo, ale to som ešte nevedela, že bankomat zamietne moju kaertu, ktorú som si pred dovolenkou vybavila a baba v banke ma ubezpečila, že bude vo všetkých krajinách EU fungovať. No, nefungovala. A tak sme boli s nedostatkom financií na cestu späť, a tá baba z cestovky nám nebola ochotná nijako pomôcť. keď som už stratila trpezlivosť a nemilo som sa jej spýtala, či tam máme teda čakať do Vianoc alebo dokedy, alebo čo teda máme robiť, tak sa do toho zamontovala jej kolegyna, ktorá mala na starosti druhú skupinu, a tá zavolala do cestovkyy do BA a tam jej povedali, že ak nájdeme niekoho doma, kto bude ochotný nám v tej cestovke zaplatiť letenky - že ešte tam voľné miesta sú - tak že nám ich zarezervuje a večer môžeme letieť. Podarilo sa mi spojiť s otcom, ktorý to behom 20 minút vybavil. A tak sme mali asi tak 8 hodín času. Vonku asi tak 40°C, chládok len v hale, kde bolo stále plno a aj tak sa tam nedalo nikde sedieť, úschovňa batožín na letisku nebola, a tak sme sa chvíľu smažili na tom slnku na lavičke rped halou...na jednej strane šťastní, že večer letíme domov a vďační tej druhej referentke, keď už tá naša bola taká "ochotná", na druhej strane už po hodinovom sedení sme mali dosť. A tak môj chlap sa vybral na skusy a zistil, že asi 20 minút odtiaľ je pláž. S kuframi a kabelami sme teda šli na pláž, ale azsa sme mali trochu šťastia, nejakáteta čo tam mala obchodík so zeleninou, bola ochotná nám batožinu uschovať, a tak sme sa osviežili v mori, dali si niečo pod zub za predposledné peniaze v hotovosti, a posledné sme dali potom tej milej tete so zeleninou...

Doma bo,a zima a lialo jak z konvy, ale vôbec mi to nevadilo...boli sme blahom bez seba, že napriek všetkému sme sa dostali domov v poriadku. tak sme boli jednými z tých, koho ten krach postihol fyzicky aj finančne. jasné, že poisťovňa nám zamietla náhradu cestovného, ale to už je fuk.

Keď si rpedstavím, že po takých útrapách by som mala stáť hodinu alebo koľko, tak sa mi chlpy ježia. To je určite len vtip. Tomu neverím.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

že som ja toto objavila až teraz...

to hádam je len nejaký vtip, že let na stojáka...??? a pripúta sa za nohy alebo ako??? Ako keby už tá cesta nebola dosť drahá, ešte aj haj...zel chcú spoplatiť? To tiež určite je len dáky fór. nechce sa mi veriť, že to si niekto nerobí srandu.

 

draha cesta? praveze na to ze miname vycerpatelne zdroje a lietanie zasiera v nemalom mnozstve vzduch s CO2 sa lieta za velmi male peniaze (a to nehovorim o par supkach lowcostov)

lety su dostupne dnes takmer kazdemu

 

ale to je of topic

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 6 mesiacmi...

Ten blog je taky... meh.

V podstate sa da povedat, ze bezpecna je v EU (kvoli striktnym pravidlam) kazda spolocnost. Ci ma 5, 10, 30 rocne lietadla... vek lietadla je z hladiska bezpecnosti nezaujimava vec, ak je servisovane. Kvalita servisu, dodrzanie predpisanych terminov roznych urovni kontrol, dodrziavanie vyrobcom predpisanym postupov..atd ma najvacsi vplyv na spolahlivost stroja.

 

Co sa tyka tej presnosti...takto funguje kazda letecka spolocnost. Nikto nechce, aby mu lietadlo stalo niekde prazdne v hangari. A popravde, tento tlak sposobil uz niekolko leteckych havarii, ci uz tobolo odlozenim/odflaknutim/nedotiahnutim nejakej opravy, alebo tlacenim na pilotov, aby lietali/pristavali v nevyhovujucich poveternostnych podmienkach.

 

Inac, ako lowcosty v EU su super, v podstate lietajuci autobus, co sa tyka pohodlia a sluzieb. A za nejakych 50-60eur sa clovek dostane vsade, rychlo, bezpecne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak to ťa musím vyviesť z omylu. Jeden môj kamarát robí v Olomouci v spoločnosti, ktorej majitelia sú USA, kde sa vyrábajú nejaké súčiastky do leteckých motorov a neviem ešte aké ďalšie, všetko do lietadiel a väčšinou značne namáhané. On maká v kontrole kvality a keď sú tam naozaj také zmätky (nemám na mysli zmetky=nepodarky) ako napríklad chýbajúce predpisy pre meranie fyzikálno mechanických a iných vlastností súčiastky z daného materiálu, ako mi písal, a kontrolórov nútia uvoľňovať výrobky, ktoré nezodpovedajú normám, alebo zodpovedajú, ale pre iné materiály než ako sú vyrobené, a ani technológ netuší, aké predpisy tam platia, alebo z akého to materiálu je, a je toho ešte kopec, čo by som mohla popísať, tak sa divím, že tie lietadlá vôbec lietajú...alebo to budú tie, čo posielajú dakam do rozvojových krajín, čo tam padnuté lietadlo nie je až taká divná vec...?? To naozaj neviem, ale táto informácia je rovno od zdroja a neviem, prečo by som mu nemala veriť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 8 mesiacmi...

Ryanair s lietaním na státie nedá pokoj :)
čo by sa vcelku dalo, mladí ľudia si zvyknú na všetko, ale tá druhá myšlienka, zredukovanie troch wc na jedno, aby mohli pridať šesť sedadiel do lietadiel, mi mierne naháňa hrôzu ...

kto zažíva každé, aj najkratšie cestovanie bruchabolom, alebo má nebodaj problém s prostatou či obličkami, ani si to nechcem predstavovať, ani hodinu v celom lietadle s jedným wc ... br.

 

z rozhovoru so šéfom Ryanairu Michaelom O'Learym :
 

 

Čo je s vašimi plánmi na lietanie postojačky?

„Nemajú šancu. Bolo by to výhodné najmä pre študentov, ktorí by zažili veľa zábavy a mohli by sme im ponúknuť nižšie ceny. Keby letenka na sedenie stála 25 eur, letenka na státie by bola za euro alebo päť eur. Momentálne to však nie je možné pre reguláciu.“

 

Čo spoplatnenie toaliet alebo zavedenie extra poplatku pre ťažkých pasažierov?

„Toalety má Ryanair grátis, zadarmo aj ostanú. Radi by sme však znížili ich počet, aby sme zvýšili počet miest na sedenie. Momentálne máme tri toalety, jednu vpredu, dve vzadu. Keby sme zrušili tie dve vzadu, získali by sme šesť miest navyše. Témou určite nie je spoplatnenie toaliet, ale získanie miesta na sedadlá. Ceny letenky by tým klesli o päť percent. My sa od iných dopravcov líšime v tom, že chceme nízke ceny leteniek. Hľadáme rôzne spôsoby, ako tieto ceny udržať nízke. Mali by sme preto aspoň chcieť diskutovať o lietaní postojačky, čím by ľudia ušetrili peniaze. Je to síce nereálne, ale nemôžeme prestať rozmýšľať.“


 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov