Skočiť na obsah

Kto vládne svetu?


Sniper

Odporúčané príspevky

Teraz neviem preco sem pleties globalne oteplovanie, ktore ma svoje vlastne temy..... A tam je vcelku tazko povedat, ci ide o konspiraciu:

- zlych tovarnikov, ktori nicia ekologiu a klamu, ze sa nic neotepluje

- zlych ekologov, ktori si vymysleli GW a teraz na tom zarabaju

- zlej Ciny, ktora necha EU a USA aby spachali ekologicku samovrazdu, kym ona spokojne vyraba

 

A tiez mi nie je jasne - spolocnik financnika a konspiratora Sorosa s nim na bakanych konspiraciach aktivne spolupracoval a zucastnoval sa ich. Takze ho asi neberies ako zdroj pravdivych sprav, vsak? :)

 

A vcelku - pokial nejaky ucenec vyda nejake vyhlasenie - je to zodpovednost tohoto cloveka, tak kde mas furt problem? Ale este k tvojmu UCENCOVI (pekne nicnehovoriace slovo)...

 

Evgeny Morozov, born 1984 in Soligorsk, Belarus,[1] is a writer and researcher who studies political and social implications of technology.

http://en.wikipedia.org/wiki/Evgeny_Morozov

 

V prvom rade to je bloger a spisovatel - to aby nahodou niekto nedostal pocit, ze tento ma nejake vedecke vzdelanie.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tym som chcel poukazat, ze bez vetra sa ani ten slavny list nepohne,,,,,podla teba to teda je normalne, ze klimatologovia (vedci-vraj) su v takejto veci tak rozdeleny.....rozdeluj a panuj a kedze peniaze rozdeluju a panuje ten kto ich ma, tak tzv. konspiracne teorie su potom pravdive a zarobi ten, kto presvedci o svojej vedeckej vedeckosti :;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nie. Fakt, ze existuje nazorovy rozdiel nie je dokazom toho, ze akakolvek konspiracna teoria je pravdiva. To je logicky nezmysel :)

 

A zarobia ti sikovnejsi. Na tejto manii pekne zarabaju cinsky vyrobcovia solarnych panelov. A vari mi chces tvrdit, ze kazda tato cinska firma je aktivne zapojena do nejakej konspiracie? Kdeze, ani nahodou. Len sa prisposobili prostrediu. No a fakt, ze niekto zarobi zdaleka neznamena, ze nema pravdu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pochopil, ale nechce sa mi ta stale upozornovat na to, ze nevies co pises a ze pises hluposti.... aha.,..a sakra, urobil som to zase teraz :)

 

Pretoze inac to ani byt nemoze. Momentalne si nastvany na ekologov, tak povies, ze ekologovia vladnu svetu. A niekto na to zaraba. Potom ta nastve niekto iny a zacnes tvrdit, ze uhlobaroni vladnu svetu. Potom, ze farmabiznis. Alebo autopriemysel. A napokon banky. A pocitacove firmy. A potom im CIA vsetkym vladne a v temnote zviaze. A takto budes nezmyselne, bez dokazov a bez rozumu pokracoval kludne donekonecna, hlavne ak budes mat cim zivit svoju paranoju :)

 

Ono totizto - fakty o stravovani z africkej savany vazne nie su dokazom toho, ze cinania vladnu svetu. Ale zase nie ci jediny, kto si to mysli a pred nebezpecenstvom, ze na aziati zaplavia a skupia varuje kdekto. Takze minimalne v tomto nie si uplne sam.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vsetko zo vsetkym suvisi.....aj ten obedar zo savany, aj ten teplomer v zadku kojenca.....a ekologovia su mi ukradnuty, a tiez bankari......konspiracne teorie vznikaju a budu vznikat zneinformovanosti, no a preto je aj tato tema taka vdacna pre rozvijanie fantazie.......dufam, ze konspiracne si to aj ty pochopil :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No ved ja konspiracie chapem. Len proste pri tom aj rozmyslam. A aj ked mi tu budes tvrdit, ze Cina uz pekne dlho potahuje nitky a ovlada skoro cely svet....nie su pre to nijake jasne dokazy, len vagne tvrdenia. Ostatne konspiracie o tom, kto ovlada svet, su este hlupejsie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Svetelny rok je jednotka vzdialenosti. O akej vzdialenosti hovoris a k comu? :D

 

A ty si nepisal o tom, ze Cina ovlada svet? No teda, ved tomu vsetko nasvedcuje....vsetky vysledky hovoria v prospech Ciny, takze pokial niekto ovlada svet, robi to vo svoj prospech a kedze najvacsi prospech ma Cina, tak to ona musi ovladat svet. Ten zvysok je len kamuflaz na oklamanie ludi.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:happyroll: ........jaaaaj.....kua, som zabudol ze tebe sa vsetko musi po lopate......technicky, socialne, "vzrastovo", bude dohanat vyspele civilizacie tolko svetelnych rokov, za kolko doleti ich druzica na koniec vesmiru.....staci na pochopenie?

 

Trebalo by zistit, kto ovlada Cinu a jej otrokasku pracovnu triedu :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ty si sa pytal. Preco si sa tak hlupo pytal? Podla mna, cinu ovladjau cinania. Aspon uplne vsetko tomu dozeraz nasvedcuje, takze mi nie je jasne, ako sa niekto so zakladnou inteligenciou a zakladnymi vedomostami moze na toto pytat. Aspon ma nenapada, kto iny by cine mal vladnut :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ty si sa pytal. Preco si sa tak hlupo pytal? Podla mna, cinu ovladjau cinania. Aspon uplne vsetko tomu dozeraz nasvedcuje, takze mi nie je jasne, ako sa niekto so zakladnou inteligenciou a zakladnymi vedomostami moze na toto pytat. Aspon ma nenapada, kto iny by cine mal vladnut :)

 

No vidis a o tom su konspiracne teorie........nieco na sposob evolucie......staci male percento pravdepodobnosti a je to mozne :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No ved vravim - toto je taky lakmusovy papierik. Pretoze vacsina konspiratorov sa dost zlakne, ak by konspiracia mala ukazat, ze svetu vladne niekto iny, nez ti klasicki zlosynovia. Takze hned ako sa spomenie, ze by mohla svet ovladat Cina - zacnu ustupovat. Ale to je dobre, pretoze zaroven poskytnu dostatok vlastnych argumentov, preco su aj ich konspiracie nespravne, ci pripadne hlupe.

 

Staci pockat kym vysvetlia, preco Cina neovlada svet - a mame tu odpovede tykajuce sa aj inych.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ovladat svet je prehnané. Ale štruktúra spoločenstva tu vždy bola. boli panovníci, faraoni, krali, pápeži, monarchovia, šlachtici, potom spoločenstvá ako cirkev, štát.

Takže istá štruktúra tu je aj dnes, iste pravomoci tu su aj dnes, isté pole posobnosti tu je aj dnes, istá koncentrovaná moc tu je aj dnes. takže to vykazuje všetky známky štrukturovanosti a ovládania.

 

Až na ten detail, že nie je jeden panovník na vrchole pyramídy, aspon nie oficiálne deklarovaný. Ja si tiež osobne myslím, že sú silné korporácie, ktoré majú svoj vplyv na svetovú ekonomiku, no neprehánal by som to s tým, že to je niečo čo tu predtým nebolo. Niečo čo sa schováva :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ovladat svet je prehnané. Ale štruktúra spoločenstva tu vždy bola. boli panovníci, faraoni, krali, pápeži, monarchovia, šlachtici, potom spoločenstvá ako cirkev, štát.

 

Ved hej, ale to je tak ako pises...take standartne. Ono nakoniec ani ti panovnici a monarchovia nemali casto nijaku absolutnu moc nad vsetkym, co sa dialo.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Co znamena ovladat aspon jednu krajinu ? Ani v case vrcholneho absolutizmu to nebolo jednoduche, kral mohol teoreticky vsetko. Ale keby to spravil, tak by spustil rebeliu. A dnes ani stazistku nemoze pretiahnut :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Môže, len sa to nesmie nikto dozvediet :)

Absolútne určite nie, ale vždy je tu skupina ludi pre ktorých neplatia tie iste pravidla, alebo ich určuju. Napr. štát a jeho dane. Ja som s tým nikdy nesúhlasil, narodil som sa a musím platit dane a podobne veci. :) A ked vidím, že naše dane sa rozkradajú, tak sa ludia buria. No na veci to nezmeni nic, stale ich platime:)

 

A potom pride xenocide a povie, ved štatne, to nie je naše, a teda nemame narok, to nie su nase dialnice, nase zdravotnictvo, my to len platime. V takom prípade sa ako prvy HLASIM za zrusenie statu:)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Môže, len sa to nesmie nikto dozvediet

 

A preco by sa to NIKTO nemohol dozvediet? Ked vladnem, tak vladnem. Vladcovia po celom svete sa svojim vplyvom chvalili a vyuzivali ho.

 

A potom pride xenocide a povie, ved štatne, to nie je naše, a teda nemame narok, to nie su nase dialnice, nase zdravotnictvo, my to len platime. V takom prípade sa ako prvy HLASIM za zrusenie statu:)

 

Nemusis hlasovat, mozes sa odstahovat do strednej Amazonie a vyskusat si vyhody prvotnopospolnej spolocnosti. Staty tu mame dobrych 6000 rokov - a pokial pokladas za pokrok navrat niekam do doby bronzovej, tak to radsej realizuj sukromne. A navyse tuzba zit na urovni pravekej spolocnosti s temou aj tak nesuvisi.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov