Skočiť na obsah

Kto vládne svetu?


Sniper

Odporúčané príspevky

no myslis, ze v tomto terajsom finanncnom chaose nikto nezaraba?

 

Ale ved jasnacka, ze ano. Skoro v kazdej situacii sa da zarobit. Ked povoden zrovna mesto so zemou, zarobia stavebne firmy napriklad.

 

Ale zase by bolo prehnane si namyslat, ze vsetko zle co sa udeje, je sposobene tymi, ktori nasledne v novej situacii nieco zarobia. Ludia sa jednoducho dokazu prisposobit a najs cesty k zisku, to je vsetko.

 

(No uznavam, ze nemalo ludi by si prialo mat tu moc - a dokazat ovplyvnovat svetove dianie podla vlastnych predstav. Realita je vsak ovela prozaickejsia.)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale no :)

 

Odpratat koho? Steve Jobs je dead ako John Brown a Apple stale funguje.

Umyselne zneistit stovku burzovych obchodnikov a zostane ti milion vo zvysku sveta - ktori disponuju stovkami miliard a kaslu na teba. Svet je proste prilis chaoticky a decentralizovany aby mal ktokolvek moc ho ovladat. V dobrom aj zlom.

 

Aj tie najvacsie firmy maju problem ukocirovat svoj vlastny osud a padaju a krachuju. A ked nezvladnu ani seba samotnych, tak maju ovladat svet? Kdeze :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

táto téma sa začína "Rotschildovcami"

hm.. majú haldu peňazí, a teda aj možnosť ovplyvňovať "veci verejné"

lenže silne pochybujem o tom, že vládnu svetu

ja som presvedčený, že svetu vládne chaos

že nič, v ňom nie je možné absolútne presne naplánovať

a všetky, absolútne "presne naplánované plány" a sprisahania, jednoducho skrachujú

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

táto téma sa začína "Rotschildovcami"

hm.. majú haldu peňazí, a teda aj možnosť ovplyvňovať "veci verejné"

 

Ked sa to tak vezme, tak Saudovci, alebo skupina okolo Putina maju tych penazi zrejme este viacej. A na rozdiel od Rotschildovcov aj celu krajinu, vratane tajnych sluzieb, armady a zastupenia v OSN, OPEC a pod. A jediny mexican ma niekolkonasobne viacej nez vsetci Rotschildovci dohromady. :)

 

 

a všetky, absolútne "presne naplánované plány" a sprisahania, jednoducho skrachujú

 

Asi tak nejak. Pricom myslim, ze prevazna cast bohatych, pokial im na tom este zalezi - maju co robit, aby si ustrazili vlastne postavenie, bohatstvo a firmy. Tuzba vladnut svetu je nieco dobre do Bondoviek :)
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Xenocide vestit by som si od Teba teda urcite nenechal a mam dost silny pocit, ze sa opakujes :-)) Ale Boh mi je svedkom, ze ta nezatracujem a tak to skusim este raz. Dal som ti nejake indicie, ktore si s prehladom odignoroval tak to skusime s niecim co Ti je blizsie a nebudeme sa trepat do Iranu. Zober si Vladimira Meciara a rozbitie CSFR. Povazujes to za prirodzeny vyvoj ? Nebolo to o rozdeleni majetku, o hre na vlastnom priesocku, vytvoreni kapitalotvornej vrstvy a obsadenie organov exekutivnej zakonodarnej a sudnej moci ? Neovplyvnuje tento clovek politicky a dovolim si tvrdit, ze i ekonomicky zivot doteraz ? Pan Harabin ? No a teraz zober rozum do hrsti a porozmyslaj nad nejakou paralelou vo svetovom meradle. Moja predstava o " riadeni sveta" je trosku ina ako ta tvoja, ono to nemusi vyzerat ako v americkom thrilleri, vies ? Nakoniec mam pocit, ze tie filmy a knihy Ti k vytvoreniu nejakeho broad picture moc nepomohli. Je totiz rozdiel medzi protokolmi sionskych mudrcov a celkom realnej snahy urcitych skupin o ziskanie co najvacsej moci. Takze ak prides zase s niecim podobnym typu, ze maxipes Fik pride za Ahmadinezadom a povie mu ako to bude na celosvetovom trhu s krmivom pre psov tak nasa konverzacia nabrala svoj koniec.

 

Su toto jedni z nich??

 

http://alles-schallu...l#ixzz1Or8BMtBJ

 

 

Ale ich je co ? :-))

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

kazdy sa usiluje o moc :), aspon teda vacsina. A uloha osobnosti (aj negativnej ) v dejinach je jasna. Lenze za nimi su pohyby, ktore dokazu ovladat len malo. Rozbitie CSFR bolo jednou z moznosti ( nakoniec sa to udialo uz treti krat ), a kedze obhajcov spolocneho statu nebolo, tak meciar pri ziskavani moci logicky rozbil CSR. A rozdiel je ovplyvnovat a vladnut. Tazko najdes cloveka s nulovym vplyvom, aj jano v krcme dokaze presvedcit svojich kamaratov. Tomu sa inak hovori elita, to je sociologicky skupina ludi co ma vplyv. A nemusi to byt politik, aj ked tam sa to uz priam ocakava.

Ale dokaze riadit svet ? Nie nedokaze, dokaze ho ciastocne ovplyvnovat. Ale ma to limit a to celkom jasny, cim lepsie dokazes ludi ovplyvnovat tym je ta skupina mensia a cas ako dlho to dokazes je tiez kratsi. Meciar dokazal zblbnut 60 % volicov na zaciatku a skoncil dnes mimo parlamentu. Ludia sa necitia povinni verit im naveky :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Preco skoncil Meciar? Preco skonci Dzurinda(skonci)? Kedy skonci nas dalsi vyvolenec? Radicova? Kto o tom rozhoduje volby? Media? Na co su media? Som zvedavy na koniec Fica, a verim ze to bude do 4 rokov. Vacsi ujo tu este nebol.

 

Neviem ci rakusko uhorsko rozbil - sedliak,alebo bola nejaka snaha z dola?. kvoli niecomu to skoncilo a isto nie kvoli sedliakovi,tak to niekto zariail nie, nebola to demokracia, ta tu nebola,ci bola?

 

-----------------------------------

Pod ciarou, strasia nas ze tu kolko v europe bolo vojen. A Eu a eurozona a vsetko je tu kvoli tomu aby nebola dalsia vojna. 70 rokov nebola a strasne si to vazte. To ozaj? To ozaj nasi politici vedia spravit vojnu? V europe? Ak ano nemali by sme ich vymenit?

 

Pod takou primitivnou nahrazkou ako vas okradaju to nieje az pekne. Vojna nebude. Ja sa nikde nechystam. Vy ano? Co tak nastolit poriadok? Slusne a vymozitelne zakony pre obycajnych ludi? Imunita pre poslancov? Aka? Postihoval by som ich trikrat prisnejsie ako obycajnych ludi.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dalsia pod ciarov.

http://www.sme.sk/c/6179532/sudcov-chce-vybrat-smer.html

To kde sme. Politicke strany vyberaju sudcov ,prokuratorov a neviem co. A vy chcete volit... to co doposial? Netreba ziadnu zmenu a Lasica veri doterajsim politikom? Pytam sa este raz kde sme? Vam je to jedno? Nechapem kvoli comu ste schopni nadavat na Putina. U nas je to presne tak isto.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Preco skoncil Meciar? Preco skonci Dzurinda(skonci)? Kedy skonci nas dalsi vyvolenec? Radicova? Kto o tom rozhoduje volby? Media? Na co su media? Som zvedavy na koniec Fica, a verim ze to bude do 4 rokov. Vacsi ujo tu este nebol.

 

Nie je mi uplne jasne, kam otazky smeruju. Prirodzene, ze svet nie je staticky a stale sa nieco meni - nie kazdy politik je diktator, ktory vladne 50 rokov, alebo si to zariadi ako Putin

 

Pod ciarou, strasia nas ze tu kolko v europe bolo vojen. A Eu a eurozona a vsetko je tu kvoli tomu aby nebola dalsia vojna. 70 rokov nebola a strasne si to vazte. To ozaj? To ozaj nasi politici vedia spravit vojnu? V europe? Ak ano nemali by sme ich vymenit?

 

Konkretne tento argument v prospech EU je dost hlupy... A co sa tyka politikov a vojen - v Juhoslavii zopar vojen bolo, co je hned za hranicami.

 

Nuz a povedal by som, ze je naozaj vhodne si cenit svet, kde vojny nie su - dokonca az natolko, ze sa ludia z nevedomosti tomu vysmievaju. Niekedy postaci prejst uzemim, kde sa vojna deje, alebo prave skoncila a clovek by pochopil ako fantasticky mu je, nech uz su dovody akekolvek. To nie je na smiech, ale ludia si z mieru prestanu robit posmesky ako z niecoho nepodstatneho asi az vtedy, ked zaziju jeho opak.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak to je skor len dokaz toho, ze nikto nicomu nevladne a nic neovlada...proste normalny, standartny stav, kde je nemozne kontrolovat vacsie celky a v podstate vsetko je vydane napospat vplyvom, ktore su nezname, nedefinovatelne a nevypocitatelne.

 

A navyse by som to s pojmom "vojna" neprehanal - len preto, ze sa ti prave hodilo to tam dat :) Je to recesia, kriza, v zopar pripadoch boj o prezitie, upadok, doba zmien, atd....ale "vojna" naozaj tazko. To by si potom mohol ako bulvar oznacovat "vojnou" uz vazne skoro cokolvek.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

No, tak sa dost vela dolezitych ludi stretlo. Neviem akym logickym postupom kto moze prave z tohoto vydedukovat, ze oni vladnu svetu. Alebo o to ani neslo? :)

 

Pche, snad nie paranoja? :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tema je "kto vladne svetu"

 

Uviedol si link, kde je verejne dana informacia o tom, ze sa stretlo niekolko dolezitych podnikatelov, politikov a ludi z verejnej spravy - co je minimalne vzhladom na sucasnu krizu a nutnost spolocnych postupov dost logicke. Takze aby sme zamedzili miesaniu tem a uvadzaniu kravin, ktore s nazvom temy nijak nesuvisia - co si to sem dal za hovadinu? :D

 

Aka teoria mozneho? To je tema snad niekde uplne inde. Podla teorie mozneho nas ovladaju aj atlantania, alebo mimozemstania. Pche. Paranoja a rozpravky. Drz sa temy a nemiesaj, no.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Aky fakt?

 

http://www.slex.sk/index.asp

fakt

I. -u m. niečo overené, dané, skutočnosť

 

Vazne vieme, co slovo "fakt" znamena? Takze by som poprosil to jednoznacne overenie tohoto udajneho faktu. Pretoze vies - len uvies, ze sa niekto stretol, nehovori nic ine, len ze sa niekto stretol. Je to dokazom toho, ze sa stretli. Faktom je, ze sa stretli. To je vsetko.

 

K dokazaniu cohokolvek ineho je treba nieco viacej nez len zoznam hosti :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tot tvoje slova......

 

.....kde je verejne dana informacia o tom, ze sa stretlo niekolko dolezitych podnikatelov, politikov a ludi z verejnej spravy - co je minimalne vzhladom na sucasnu krizu a nutnost spolocnych postupov dost logicke.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Moje slova hovoria o tom, o com hovoria. Nie, ze niekto VLADNE SVETU. Vidis to tam? Kde? A ako logicky a spravne vysvetlis, ze stretnut sa a hladat spolocne strategia ako zabranit katastrofe sa rovna VLADNUT SVETU? :)

 

To sa ti veru nepodari ani nahodou.

 

Jednoducho aj svoju fantaziu treba vediet trosku ovladat a netreba sa nechat zblbnut hollywoodom. Tam to je bezne, ze muzi s cigaretami v klubovniach ovladaju uuuuuuplne cely svet a vsetko riadia. Ale treba si uvedomit, ze toto je fikcia - filmova, alebo literarna. Nemozes si mylit blockbustery s realitou, nech su urobene akokolvek dobre. U deti je to normalne. U dospelych uz horsie :)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:) ..........kto vladne ekonomike, tak aj svetu....ci nie? Jedine, ze by to boli ozaj len take pivne party a planovenie dobrocinnych ci nejak vseprospesnych akcii "Z". Som sa aj chcel do toho klubu samaritanov prihlasit, ale vraj som az velky samaritan a mam si poziadat o clenstvo v nejakom golfovom klube....a tebe co usiel vlak?......alebo nemas zaujem :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nuz ale potom sa treba vyjadrovat o nieco presnejsie. Pretoze o ekonomickej sile niektorych firiem sa neda pochybovat. Ale to je nieco ine ako napisat, ze "vladnu svetu".

 

Je prirodzene, ze sa stretnu ludia z rozhodujucich sektorov statnej spravy a sukromneho sektora. To je len dokaz toho, ze sa stretli. Nie, ze vladnu. Realita je taka, ze skor su vsetci v zavese udalosti, ktore nevedia ovplyvnit, takze v skutocnosti nevladnu nicomu. Casto nedokazu ukocirovat ani svoje firmy a staty, takze ake ovladanie sveta? Kdeze, ani nahodou, to je len beletristicka predstava.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

....hm....teda aj za globalne oteplovanie moze ludstvo svojou cinnostou v priemysle a nie je to ziadna "konspiracia" nejakych globalnych elitarov, ako aj tvrdi byvaly spolocnik George Sorosa v Open Socienty a sucasny ucenec na Stanford University Evgeny Morozov, ktory vydal apel, aby Google a dalsie vyhladavacie enginy zacaly vynucovat perzekucie proti myslienkovym zlocinom, ktore poskytuju obsah webovych stranok “konspiracnym teoriam” aj takym, v ktore veri vacsina americanov, ako ze globalne oteplovanie nie je sposobene vo velkej miere clovekom......... :) ,.......no mozne je aj to, ze predsa len ten clovek sa nesprava ako clovek, ale ako ......... :ozembuch:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov