Skočiť na obsah

Absolútna pravda


Mgr. L.E.G. von Trips

Odporúčané príspevky

no ano, citit tu vsade samu lasku :lol: drahy nef, nevyjadril sa, proste sa nevies vyjadrit k mojim slovam. ak by si bol vazne taky vyspely, tak by si mal dokazy, podlozene dokazy, vedel by si okamzito reagovat a vobec by si nemusel hovorit take veci ako "to som uz pisal" alebo ine drobne urazky, lebo to by ta ludia pocuvali a boli by ochotni o tom s tebou debatovat na rozumnej urovni bez toho, aby ti neustale hovorili, ze nemas pravdu :) nu to vies, asi to uz v niecom bude, ze ti nikto nedava za pravdu. bud je to na nasej strane a ty si jednoducho neporozumeny, alebo je to jedine tvoja chyba. v takomto pripade uz nemozno hovorit o nasej chybe, ale o tvojej. aha, absolutna pravda :)

1. pre otázky viery nejestvujú hmatatelné dôkazy, sorry...

2. reagovať nemôžem okamžite... toto nie je chat...

3. súhlasim, ateisti mi nedajú za pravdu... s tým počítam...

 

Tak hej som prekvapený lebo ja síce nežijem správne ...... ale určite nie preto že nepoznám pravdu ale pre spôsob života ktorý vediem

Súhlasím... ale nesprávny spôsob života vedieš preto, lebo nepoznáš pravdu...
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ronja - tiez pre usmernenie... ja viem. chapem a rozumiem. ale to este neznamena, ze s tym musim plne suhlasit. nech si kazdy veri v to, co chce, :lol: a co mu vyhovuje, len nech sa druhych nesnazi presvedcit jedine o tej svojej pravde a viere... TO mi absolutne vadi... tiez sa tu nesnazim polku fora spracovat k tomu, aby nenavideli krestanstvo, bo viem, ze by to nemalo zmysel. aj tak kazdy bud mat svoj nazor na vec, ale preto tu je toto DISKUSNE forum - na rozumne diskusie o vsemoznych veciach

 

lopata - to je blbost. nepoznas este mnoho inych veci, ale to este neznamena, ze zijes nespravne. pojem "nespravne zit" moze znamenat, ked sa upijas do bezvedomia, alebo si nevazis zivot vlastny a zivot druhych... takze to s pravdou tiez nic nema spolocne... :) tak ale ked niecomu veris, tak to je hlavne, nie?

 

nefmen:

1. na vsetko existuje dokaz. hmatatelny dokaz pre mna neznamena len to, coho sa mozem priamo dotknut rukou, ale hlavne myslou a pochopit to. ty take nemas

2. aha, takze nazbieras 100 prispevkov, pojdes na chat a tam nam to vsetkym povies? ee, tuto mas tu moznost, chat je jedine na off topic diskusie. ak tuto nemas na to dostatocny priestor, tak prosim, vytvor si blog a mozes sa tam tomu plne venovat, na vsetko patricne reagovat, vsetko perfektne rozpisat a ked si nebude pacit nieco nazor, budes ho moct zmazat, lebo je to vlastny blog...

3. ateista da za pravdu tomu, kto naozaj vie o com hovori a nezaklada svoje slova len na bezmedznej, slepej a nehmatatelnej viere. moje kamaratky su krestanky. vieme sa bavit aj o krestanstve. vedia ma o niecom presvedcit a ja zase ich. vsetko je mozne, ak sa clovek staci a vie ako na to. samozrejme, nie bezmedzne, pretoze kazda viera-neviera ma svoje hranice, pokial ju mozno roztiahnut. ale ak mi oni vedia dokazat, ze boh pre nich existuje, tak preco nie ty? aha, lebo nechces? v boha stale verit nebudem, lenze ak mas dostacujuce dokazy na to, aby si cloveku vseobecne ukazal co je to absolutna pravda, tak k tomu ani nemusim byt krestan. avsak, ak sa tvoje tvrdenia zakladaju jedine na fakte, ze veris v boha, tak potom automaticky diskriminujes nekrastanov. absolutna pravda by mala byt totiz zdielana bezmedzne vsetkymi ludmi nezaleziac od ich viery alebo etnicity. samozrejme, ze s takymto pristupov ani nikdy nebudes schopny apelovat na ateistov, vlastne ani tak vseobecne na vacsinu ludi. vlastne... iba na seba.

4. a ty nepoznas lopatu. nevies aky je to clovek, nevies o nom nic, tym padom nemas pravo mu hovorit, ze vedie nespravny zivot len kvoli tomu, ze nepozna to, comu ty hovoris pravda.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Eien - máš pravdu najdôležitejšie je keď v dačo verím a to že dakto nepozná pravdu neznamená že by mal žiť zle

 

Nefmen -

3. súhlasim, ateisti mi nedajú za pravdu... s tým počítam...

ja som veriaci ale nerozumiem tomu

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mne z názorov nefmena nakoniec vyplynulo, že tá absolútna pravda bude zrejme taká absolútna, že je nepoňateľná žiadnymi argumentmi...

je záhadnejšia ako čierne diery a aj ten, kto ju predsa dosiahne nakoniec príde na to, že sa ku nej azda iba priblížil...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 rokmi...

Súhlasím, k "pravde" sa dá približovať. Počas celých dejín ľudstva sa ľudia snažia dopátrať k odpovediam na to "čo je pravda"? 
.  Robí sa archeologický výskum ,robí sa výskum vesmíru, hmoty, histórie, biológie . . . . . s cieľom zistiť ako je to v skutočnosti, pretože na niektoré veci boli rôzne názory ,teórie, hypotézy ,často protirečivé. To však neznamená ,že neexistuje "absolútna pravda", aj keď je zatiaľ nepoznaná.

Jeden muž však nabádal svojich poslucháčov :

„. . . . . a spoznáte pravdu a pravda vás oslobodí.“  Ján 8:32 
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 rokmi...

ako vieš? Boh ti povedal? či si hovorca Boha? to je tvoj názor, alebo niekoho výrok?

 

vyfarbené výkriky nestačia. poprosím:  skús na tému diskutovať a zdôvodniť, prečo si to myslíš, keď si to myslíš.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

T

 

Bolo by asi dobre, ak by Aragorn popisal, aku pravdu ma na mysli.....

 

 

 

Tu, ktorú na Zem priniesli Synovia Boží, teda Syn Boží Ježiš a Syn Človeka Imanuel.


A hlavne o ktoreho boha ide konkretne? Su ich stovky.

 

Stovky si vytvorili ľudia sami, lebo je len jeden, a ten je pravý...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a chudera pani Dvorská sa mohla utrápiť pre svoju dcéru.

 

blaf, milý Aragorn, toto nie je absolútna pravda, keď taká vôbec existuje, ani len okolo neutekalo,

 

len trápne sektárske klišé pomotanej hlavy. povedala by som hodne tragické. vtip v tom nevidím.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game,  ok,  je to naozaj tragicke.   To vtipne sa mi zdalo ze vyjadrenie takejto sekty zaramcovalo diskusiu o absolutnej pravde a tak potvrdilo ze tadeto cesta nevedie.

Samotna sekta je samozrejme iny pribeh.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

rozumiem, tyso, nebola to konkrétne odpoveď na teba : )

 

je tragické, že s takýmito sektárskymi klišé, ktoré sú vskutku tragické, príde niekto... za akým účelom? získavať nových členov? či šíriť slovo immanuelovo? či koho?

veď diskutovať sa s tým nedá, sú to samé zjavené pravdy, a ešte k tomu "absolútne" ...

v tom konkrétne nevidím ten vtip.

 

aj v najvážnejšej téme nejaký vtip zvyčajne je, ale to vyplynie zvyčajne z diskusie. tu nemá čo z čoho vyplynúť. zatiaľ sú to len farebné výroky. : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja o koze...a game o voze, asi tak to teraz je...Niekto tu dal odkaz na sektu Dvorského a myslí si game, že som jej členom, že tu robím nábor...Poviem mu také malé tajomstvo, že jeden, kto ozaj hľadá, nepotrebuje žiadnu cirkev, sektu, hnutie, spolok, ale potrebuje len Pravdu od Boha, a podľa tej Pravdy žiť, ako sa píše aj v NZ, Pravdy sa pridŕžať!


Ja o koze...a game o voze, asi tak to teraz je...Niekto tu dal odkaz na sektu Dvorského a myslí si game, že som jej členom, že tu robím nábor...Poviem mu také malé tajomstvo, že jeden, kto ozaj hľadá, nepotrebuje žiadnu cirkev, sektu, hnutie, spolok, ale potrebuje len Pravdu od Boha, a podľa tej Pravdy žiť, ako sa píše aj v NZ, Pravdy sa pridŕžať!

A aby som dodal, ani nijakého Dvorského, ale Boha samotného! Ale pochybujem, že to taký ako game aj pochopí, ale bude si opäť tu spievať to svoje a tvrdiť, nič, len to čo ja, to je ono, že?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

milý Aragorn - už tie príspevky tam vyššie  ťa mohli pohnúť k nejakej diskusii, keď už nie to, že sme diskusné fórum, a priamo sme tam prosili o diskusiu -

- pretože výroky a celá hromada nakopených slov ako diskusia skutočne nestačia.

 

ešte stále nevieme, o akej absolútnej pravde píšeš - ale môžeme sa spýtať ostatných fórumákov, či z tejto tvojej odpovede oni už vedia:

vážení - vy viete?

 

ja ti neprisudzujem nič, dvorského sektu našiel iný fórumák, na základe tvojho výroku o synovi človeka menom Imanuel.

a to je tak všetko, čo vieme.

to navážanie sa do mňa "o voze a o koze" je výsledok toho, čo si nám láskavo napísal... nikto tu netuší, o čom vlastne chceš písať.

 

dobre by bolo konečne mať o čom diskutovať a pochopiť, o čom vlastne teda píšeme:

 

Len Pravda od Boha je skutočná, to ostatne je len balast!

 

čo s bohom samotným? akú absolútnu pravdu? čo je teda absolútna pravda podľa teba? ktorý teda je ten pravý boh? ktorá je to Pravda? o čom je? čo všetko je ten balast?

to všetko sú ale otázky, ktoré odzneli aj tam vyššie. isteže nechápeme, o čom píšeš, keď nenapíšeš, o čom vlastne píšeš.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 

Tu, ktorú na Zem priniesli Synovia Boží, teda Syn Boží Ježiš a Syn Človeka Imanuel.

 

V tomto ti davam za pravdu a odporucam ti na tuto temu sa vela neangazovat, pretoze na tomto fore sa to nenosi.....videl si reakcie politrukov :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ak uz ide niekto s pravdou na trh, mal by si v prvom rade uvedomit, ze to co ma v gebuli nemusi byt /a ani nebude/ univerzalne pre vsetkych, ze sa mu ludia na jeho pravdu kludne aj vys.ru a ked ho zo sebaistoty ani toto nevylieci, budu ho mat za debila. Takto by sme sa vyhli mnohym nedorozumeniam

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a vôbec v kolonke náboženstvo a tam téma "absolútna pravda" , je blbosť sama o sebe. Aká absolútna pravda v náboženstve? Pravda je tam to, čo som ochotný uveriť. 

Pre každého je to niečo iné. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vlastne téma o tzv. absolútnej pravde patrí viacmenej k náboženstvu - prečítala som si od začiatku, čo sa tu o nej popísalo, a bez toho, aby sa agitátori absolútnej pravdy nezvrtli aspoň v náznakoch k náboženstvu, aj keď niektorí tvrdia, že nie,  o absolútnej pravde hovoriť vlastne ani nejde a nedokážu  : )

 

ale ani po dvoch stranách bezdôkazových tvrdení, že "absolútna pravda proste existuje, a basta", sa obávam, že sa nedozvieme, čo tá absolútna pravda je... sme asi tu, kde sme skončili na začiatku argumetov:

 

Mne z názorov nefmena nakoniec vyplynulo, že tá absolútna pravda bude zrejme taká absolútna, že je nepoňateľná žiadnymi argumentmi...
je záhadnejšia ako čierne diery a aj ten, kto ju predsa dosiahne nakoniec príde na to, že sa ku nej azda iba priblížil...

 

alebo že by nie?... : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Absolútna pravda je limitný pojem. V prírodných vedách je pravda to, čo je v zhode s meraním – experimentom. Veda je našťastie demokratická v tom, že ak by niekto experimentálne dokázal nezhodu teórie a experimentu, automaticky je spochybnená teória. Bohužiaľ v spoločenských vedách, ku ktorým patrí aj právo, to nie je také jednoduché. Právd je toľko, koľko je právnych výkladov zákona. Pravo totiž nemá ambície hájiť spravodlivosť, ale literu zákona. A zárukou spravodlivosti nie je ani demokracia. Hitler sa dostal k moci demokratickou cestou. Pravda, kontrolovaná policajnou jednotkou http://www.info.sk/sprava/126110/proti-extremizmu-bude-brojit-nova-policajna-jednotkapodla-fica-sme-ho-podcenili/ , je prejavom uzurpovania si prava na absolútnu pravdu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov