Skočiť na obsah

Eiensama

Odporúčané príspevky

  • Pred 2 týždňami...

Zrazu :D jeden žvásť za druhým. Dobre, choď sa prevetrať.

 

No ono to bude skor o tvojom nepozornom citani, naozaj som nikde netvrdil, ze preferujem homosexulnu rodinu pred tradicnou.

 

Ale naspat k teme.

Uz viac krat v tejto teme zaznela otazka, ako konkretne su deti poskodzovane vychovou v homosexualnych rodinach.

Dokazes na tuto otazku odpovedat?

 

Chapem, ze je to proti tvojmu citeniu normalneho behu veci, ale tam kedysi rovnako bolo napriklad zrusenie otroctva, alebo zavedenie volebneho prava pre zeny. 

Kedysi boli nemyslitelne, dneska je nemyslitelne ich spochybnovat.

Nebude patrit nahodou vychova deti v homosexualnych rodinach tiez do tejto kategorie?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

smiley kľudne svoje deti zveruj na výchovu homosexuálom mňa sa to netýka a je mi to úplne fuk

To je podpásovka, Axel. Ak niekomu neprekážajú homosexuálne páry, ešte to neznamená, že sa chce zbaviť vlastného decka a ponúknuť ho do opatery adoptívnych rodičov. Keď sme už ale zabrúsili k hypotetickej adopcii, osobne by som svojho potomka videl radšej v opatere nejakého vzdelaného lesbického páru, než pod dohľadom rádoby vychovávateľov hociktorého reedukačného centra. Schválne sa zájdi do niektorého z týchto zariadení pozrieť, aby si získal predstavu, ako taká štátom dotovaná výchova mladistvých vyzerá v praxi. Dvaja moji príbuzní v takomto zariadení pracujú, sám som navštívil viaceré reedukačné centrá na Záhorí a v mojich očiach predstavujú iba sériovú výrobu budúcich delikventov, asociálov a násilníkov.

 

Mimochodom, všetci mladiství výtržníci, ktorí zapĺňajú reedukačné centrá, pochádzajú z prostredia nefunkčnej rodiny. Tradičná rodina ešte nie je zárukou dobrého a slušne vychovaného potomka.

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pokiaľ ide o deti a nie o tie nudné pohyby u prd*ele, tak si myslím, že deti majú mať aspoň šancu ak nie právo mať oboch rodičov.

nečítala som všetko, takže sa spýtam, ako to myslíš:

1)mama+tato? mama1+mama2? tato1+tato2?

Alebo zásadne

2)mama+tato?

:)

 

K tým reedukačným centrám - kam by ste ľudia, dávali mladistvých delikventov? Nefunkčné rodiny existovali aj predtým a mladí delikventi sú hojne aj vo funkčných rodinách, u chudobných aj u bohatých, trochu zjednodušene: prví robia zle, lebo si myslia, že inak si nevydobyjú "miesto na slnku", a tí druhí zas preto, lebo si myslia, že môžu všetko a veď tatko ich vyseká. Tak čo s nimi? Šup s nimi nejakému homo-páru, veď tí si s nimi už poradia! :zubiska:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Uz viac krat v tejto teme zaznela otazka, ako konkretne su deti poskodzovane vychovou v homosexualnych rodinach.

Dokazes na tuto otazku odpovedat?

 

Chapem, ze je to proti tvojmu citeniu normalneho behu veci, ale tam kedysi rovnako bolo napriklad zrusenie otroctva, alebo zavedenie volebneho prava pre zeny. 

Kedysi boli nemyslitelne, dneska je nemyslitelne ich spochybnovat.

Nebude patrit nahodou vychova deti v homosexualnych rodinach tiez do tejto kategorie?

nemyslím si, že by boli doslovne poškodzované, ale som presvedčená, že spolužiaci by im to - ľudovo povedané - dali vyžrať až do dna. veľké uši či nadváha spojená s nešikovnosťou na telesnej a podobné odlišnosti sú menej "atraktívne" problémy, a koľko detí kvôli takým - pre nás nepodstatným - veciam trpí. Mojej dcére sa spolužiačky na popud jednej z nich posmievali, že má plešatú mamu (čo teda nebola pravda, ale deti tomu milerady verili a radi si "kopli"). Homo rodičia sú teda väčšie sústo ako plešatý rodič...

sorry, smiley, ale porovnávať otroctvo s adopciou detí homo-pármi sa mi nezdá adekvátne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nečítala som všetko, takže sa spýtam, ako to myslíš:

1)mama+tato? mama1+mama2? tato1+tato2?

Alebo zásadne

2)mama+tato?

:)

 

K tým reedukačným centrám - kam by ste ľudia, dávali mladistvých delikventov? Nefunkčné rodiny existovali aj predtým a mladí delikventi sú hojne aj vo funkčných rodinách, u chudobných aj u bohatých, trochu zjednodušene: prví robia zle, lebo si myslia, že inak si nevydobyjú "miesto na slnku", a tí druhí zas preto, lebo si myslia, že môžu všetko a veď tatko ich vyseká. Tak čo s nimi? Šup s nimi nejakému homo-páru, veď tí si s nimi už poradia! :zubiska:

Rodičia = samec a samica. Výnimkou je tuším len Kristus.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no neviem, jmne síce ako takí homosexuáli neprekážajú, aj keď si občas robím srandu, ale celkom vážne ani by ma nenapadlo niekoho šikanovať kvôli tomu a už vôbec nie uprednostňovať napr. v robote niekoho menej dobrého, ale hetero-, to teda nie, ale zas tak ďaleko akože sobáše a adopcia detí, som nedošla...s tým sa dajako neviem stotožniť, a za to nemôžem.

Ale ak by som mala takých susedov, myslím, že by som sa s nimi vedela dobre znášať, ak by to boli dobrí ľudia.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Trošku odbočím a prihodím malý postreh, pretože som si všimol, že mnohí ľudia kladú homosexualitu na rovnakú úroveň s rôznymi deviáciami, akými sú napríklad zoofília, alebo pedofília. Zrejme to robia preto, lebo im uniká jeden podstatný detail - násilie.

 

Keď sa sexuálneho aktu zúčastnia dvaja dospelí homosexuáli, väčšinou tam nie je po násilí ani stopa, aspoň ak sa bavíme o vzdelaných ľuďoch v normálnom prostredí a vynecháme archetyp s mydlom vo väzenskej sprche, že. Obaja sú pohlavne zrelí, samostatne sa rozhodujúci jedinci, ktorí sa s odlišnou sexualitou už narodili a preto ich vonkajšie pohlavné znaky a feromónová výbava osôb rovnakého pohlavia priťahujú a sexuálne vzrušujú. 

 

Pri zoofiloch a pedofiloch je to presne naopak. Ak donútia svoju obeť k sexuálnemu styku, je tam jasný prvok násilia, zneužitia, až sadizmu - ich spoluhráč sa zúčastňuje hry bez toho, aby z nej mal potešenie. Detské obete ešte nemajú vyvinutú sexualitu a správanie ich dospelého zvodcu je preto úplne mimo ich chápanie. O zvieratách myslím písať netreba, tam je prvok násilia ešte očividnejší. 

 

Myslím, že iba úplný zadubenec alebo hlupák, ktorému vymyla mozog náboženská propaganda, dokáže prirovnávať sexuálne návyky zoofilov a pedofilov k homosexuálnym osobám.

 

edit: 

Tak čo s nimi? Šup s nimi nejakému homo-páru, veď tí si s nimi už poradia! :zubiska:

Nič také netvrdím, to by istotne nefungovalo. Stále si však myslím, že prostredie v domácnosti vzdelaného homosexuálneho páru, kde sa o decko starajú dvaja emocionálne angažovaní ľudia môže byť v mnohých prípadoch prijateľnejšie, než sterilné prostredie štátneho ústavu, kde sa o mládež stará nezaujatý a častokrát aj nekvalifikovaný štátny zamestnanec. Negatívnu úlohu zohráva aj kolektív.
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

na čo sa tu vlastne hráme? také "netradičné" rodiny typu mama-mama-deti (možno aj otec-otec-deti) popri iných netradičných rodinách tu už sú a nejakým spôsobom fungujú, bez ohľadu na to, či sa nám to páči alebo nepáči a či to nejaký zákon upravuje alebo neupravuje... ak tá rodina funguje, je zbytočné riešiť, či tam deti patria alebo nie, ak tá rodina nefunguje, treba to riešiť rovnako ako bežné "tradičné" nefungujúce rodiny...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

dnes som na Spektre videla dokument Extrémy živočíšnej ríše, téma bola "vojna medzi pohlaviami". Ako prvý skončil juhoamerický jašter zvaný bičochvost - až som dobre počula ten názov. V čom spočíva jeho prvenstvo? V tom, že tam neexistujú samčekovia. Sú len samičky. Mláďatá sa liahnu z neoplodnených vajíčok, ktoré samička znesie po stimulácii inou samičkou, ktorá napodobňuje na jej tele "tie smiešne pohyby". Skrátka dve "lesby" sa pomuchlujú a jedna z nich - tá, čo bola naspodku - znesie neoplodnené vajcia, z ktorých sa vyliahnu mladé. ktorá zo samíc ich potom vychováva, o tom už reč nebola.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Gay club tu uz prestal reagovat?

Pekne infantilné. A aj pekné klamstvo, pretože okrem elfanta, ktorý oslovuje cudzích a neznámych dospelých mužov familiárnym výrazom "zlato", sa zatiaľ do tejto témy žiaden homosexuál nezapojil, ak to dobre sledujem. Ale od kresťanského konvertitu-fundamentalistu, ktorý je schopný označiť za homosexuála a potencionálneho pedofila aj vlastného arcibiskupa, by som nič menšie nečakal! RKC musí byť v zúfalom stave, keď naberá takéto intelektuálne vraky. :zubiska:
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pekne infantilné. A aj pekné klamstvo, pretože okrem elfanta, ktorý oslovuje cudzích a neznámych dospelých mužov familiárnym výrazom "zlato", sa zatiaľ do tejto témy žiaden homosexuál nezapojil, ak to dobre sledujem. Ale od kresťanského konvertitu-fundamentalistu, ktorý je schopný označiť za homosexuála a potencionálneho pedofila aj vlastného arcibiskupa, by som nič menšie nečakal! RKC musí byť v zúfalom stave, keď naberá takéto intelektuálne vraky. :zubiska:

 

Teraz neviem koho mas na mysli.......ze by arc. Bezaka?

dnes som na Spektre videla dokument Extrémy živočíšnej ríše, téma bola "vojna medzi pohlaviami". Ako prvý skončil juhoamerický jašter zvaný bičochvost - až som dobre počula ten názov. V čom spočíva jeho prvenstvo? V tom, že tam neexistujú samčekovia. Sú len samičky. Mláďatá sa liahnu z neoplodnených vajíčok, ktoré samička znesie po stimulácii inou samičkou, ktorá napodobňuje na jej tele "tie smiešne pohyby". Skrátka dve "lesby" sa pomuchlujú a jedna z nich - tá, čo bola naspodku - znesie neoplodnené vajcia, z ktorých sa vyliahnu mladé. ktorá zo samíc ich potom vychováva, o tom už reč nebola.

 

Možno sa k tomu casom aj ludia vypracuju a budu iba samicka samooploditelky a trudy .....teda lovci a zberaci :).

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Možno sa k tomu casom aj ludia vypracuju a budu iba samicka samooploditelky a trudy .....teda lovci a zberaci :).

 

uff, dúfam, že nie! To by nem dopadlo dobre! Čo by sme si počali? (nepočali by sme...) :hmmm:

 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

hodilo by sa to aj do inej témy,  k otázke celibátu napríklad rozhodne.

 

ale zatiaľ zostaňme tu.

kňaz Kuffa, brat suchého bigotného poslanca Kuffu, bol /alebo teda je/ v istých kruhoch vážený človek - pre svoju prácu s bezdomovcami, bývalými trestancami, cigánmi ... klobúk dolu pred tým čo robí.

 

úplne stratil pred celou kopou ľudí, ktorí pred ním skladali klobúk, kredit pre svoje zúrivé vybehnutie v časopise .týždeň na adresu homosexuálov.
.týždeň po pár hodinách článok aj video stiahol a šéfredaktor Hríb sa k výpadu Mariána Kuffu vyjadril namiesto videa a rozhovoru.

Lenže Marián Kuffa patrí aj medzi hriešnikov, ktorí sa mýlia, chybujú a občas veľmi hlboko zraňujú.

Vo svojom poslednom videoblogu to Kuffa urobil hneď viackrát. Keď povedal, že niektorí homosexuáli sú masoví vrahovia, ktorí páchajú genocídu národa, veľmi ma zamrzelo, že neváži slová a zapája sa do takto primitívne vedenej diskusie. Slová majú svoj význam, a hoci Kuffovou doménou sú láskavé činy, jeho primitívne slová o masových vrahoch povzbudzujú účinky, ktoré lásku zabíjajú. Stačí si prečítať, aké mentálne svety jeho slová uvítali. Aby nedošlo k nedorozumeniu: nepíšem o Kuffovom presvedčení o homosexualite, píšem o slovách, ktorými posunul svoje presvedčenie do suterénu.

Ale srdce mi zovrelo ešte raz: keď Marián Kuffa s istou úľavou konštatuje, že obyčajní homosexuáli vyhynú sami, takže „netreba nič“. My na Slovensku teda chceme, aby títo ľudia vyhynuli? A čo by bolo „treba“, ak by náhodou sami nevyhynuli, pán farár?

Marián Kuffa robí obrovský, nedoceniteľný kus dobrej práce medzi ľuďmi na okraji, vrátane reálnej pomoci viacerým osamoteným homosexuálom. Ale slová, ktoré vo svojom poslednom videoblogu použil, odhalili aj niečo veľmi temné.

Neviem, či je to iba exces, alebo spodný prúd viacerých kresťanských kruhov u nás. Dúfam v exces. Ale viem, že sa práve blíži diskusia o referende k otázkam rodiny. Aká to bude diskusia, keď ešte aj z úst jedného z najobetavejších katolíkov vychádza takéto peklo?

:klobuk:

 

 

a teraz pán farár Kuffa, video ale žije svojím vlastným životom na youtube :



kňaz Kuffa sa vyjadroval o manželstve, lesbičkách a homosexuáloch a vyhlásil, že homosexuáli sú horší než masoví vrahovia, a vyhynú sami.

 

kňaz Kuffa na chvíľu zrejme zabudol, kým je, a čo ako rímskokatolícky kňaz urobí on a jeho parťáci pri skutočnom dodržiavaní nariadeného celibátu: sú masoví vrahovia a vyhynú sami.

kňaz Kuffa zúfalo a škaredo prestrelil, ... nielen, ale aj podľa prokresťanského Hríba a jeho .týždňa.

k veci na čítanie

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No ved natolko vyspeli som aj ja....aspom si to myslim. Lenze celibat je celibat a homosexualita je homosexualita.........ja v tom vidim rozdiel..........hm.....teda sa to tak javi, ze by len mne? Preto mi nie je jasne, co mala game na mysli s tym prestrelenim, vo vyjadreni toho knaza.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No ved natolko vyspeli som aj ja....aspom si to myslim. Lenze celibat je celibat a homosexualita je homosexualita.........ja v tom vidim rozdiel..........hm.....teda sa to tak javi, ze by len mne? Preto mi nie je jasne, co mala game na mysli s tym prestrelenim, vo vyjadreni toho knaza.

 

vážne ti nie je jasné, čo som mala ja, bloger, šéfredaktor .týždňa a ešte celá hromada iných ľudí "na mysli s tým prestrelením vo vyjadrení toho kňaza ?"

 

tak to zopakujem ešte raz, budem písať pomaly :

keď si už nepozrel to video s pánom farárom Kuffom, tak si mohol aspoň prečítať, prečo z .týždňa šéfredaktor Hríb, sám veriaci človek, nahradil to video svojím článkom a dištancovaním sa od vyjadrení pána farára.

takže znovu, z vyjadrenia šéfredaktora Hríba, pomaly:

 

Lenže Marián Kuffa patrí aj medzi hriešnikov, ktorí sa mýlia, chybujú a občas veľmi hlboko zraňujú.

Vo svojom poslednom videoblogu to Kuffa urobil hneď viackrát. Keď povedal, že niektorí homosexuáli sú masoví vrahovia, ktorí páchajú genocídu národa, veľmi ma zamrzelo, že neváži slová a zapája sa do takto primitívne vedenej diskusie. Slová majú svoj význam, a hoci Kuffovou doménou sú láskavé činy, jeho primitívne slová o masových vrahoch povzbudzujú účinky, ktoré lásku zabíjajú. Stačí si prečítať, aké mentálne svety jeho slová uvítali. Aby nedošlo k nedorozumeniu: nepíšem o Kuffovom presvedčení o homosexualite, píšem o slovách, ktorými posunul svoje presvedčenie do suterénu.

Ale srdce mi zovrelo ešte raz: keď Marián Kuffa s istou úľavou konštatuje, že obyčajní homosexuáli vyhynú sami, takže „netreba nič“. My na Slovensku teda chceme, aby títo ľudia vyhynuli? A čo by bolo „treba“, ak by náhodou sami nevyhynuli, pán farár?

 

skúsim zjednnodušiť, aaby to nebolo priveľmi zložité:   pán farár Kuffa označil vo svojom svätom zápale homosexuálov za genocídu národa a označil ich za masových vrahov, a je rád, že netreba s nimi robiť nič, lebo vyhynú sami.

 

to je jedna vec. a teraz to otočme:

 

druhá je tá, že pán farár Kuffa a jeho spolukňazi sami sú genocídou národa, neodovzdávajú ďalej svoje semeno, keď striktne, tak, ako by sa malo a ako  sa v rímskokatolíckej cirkvi vyžaduje, dodržiavajú poctivo celibát, čiže "netreba s tým robiť nič, vyhynú sami".

 

 

ešte nejako ináč by si to chcel počuť, alebo je podľa teba namieste, ako kňaz nazýva ľudí, ktorí sa zo svojich daní skladajú aj na jeho plat ?

najbližšie tak pomenuje ryšavých, či Židov, ako ten kňaz v Čadci, ktorý s plnou vážnosťou prehlásil, že židia si za holocaust a milióny mŕtvych môžu sami?  // židia si za holocaust môžu sami, kázal kňaz v Čadci

 

to už kde sme ?

je normálne, že kresťanská láska, ktorú hlásal Ježiš, ktorú hlása pápež František, ktorý sa vyjadril na adresu homosexuálov láskyplne s oveľa jemnejšou rétorikou, ktorý podporuje ekumenizmus  / stačí pohľadať v téme o pápežovi Františkovi /  je v ústach pána farára Kuffu a pána farára Floriša len napľutie do tváre tej preveľkej kresťanskej láske ?

 

 

ako napísal Hríb: primitívne slová a stoka.

 

skús ospravedlniť tie slová o masových vrahoch a vyhynutí. aj o židoch, keď už v tom budeš.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Neviem, nedokazem sa sam ohodnotit, ale do tejto chvile by som o sebe hadam mohol povedat, ak teda mam hovorit o mojom chapani ich postojov. ze s veriacimi -katolikmi som nemal vacsi problem. Aj ked som s nimi vacsinou /alebo skoro stale/ nesuhlasil, pokial som z ich cinov a slov vycitil stipku tolerancie k inym ludom a k inym nazorom, snazil som sa oplacat podane podobne. Teraz vsak citim, ze tieto casy nasho limitovaneho vnutorneho suzvuku sa pomaly a isto koncia. Jednak ide o dvoch bratov Kuffov, ale v priestore, ktory vnimam sa vynara stale viac strasidiel s holymi prezentaciami o svojej ubohosti a ja som vdaka nim stale viac presvedceny, ze tito zli ludia to maju v krvi, nejakym sposobom je to zakorenene v ich podstate a ini ako zli proste nebudu. Bol by som nesmierne rad, keby ma aspon jeden z nich presvedcil o opaku.

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

šak aj homosexuáli môžu držať celibát...čo im bráni? :thumbsup:

 

Samozrejme ze mozu (mozno aj niektory drzia), ale stale su to dve rozdielne veci.

 

keď si už nepozrel to video s pánom farárom Kuffom, tak si mohol aspoň prečítať, prečo z .týždňa šéfredaktor Hríb, sám veriaci človek, nahradil to video svojím článkom a dištancovaním sa od vyjadrení pána farára.

 

................pán farár Kuffa označil vo svojom svätom zápale homosexuálov za genocídu národa a označil ich za masových vrahov, a je rád, že netreba s nimi robiť nič, lebo vyhynú sami.

 

............druhá je tá, že pán farár Kuffa a jeho spolukňazi sami sú genocídou národa, neodovzdávajú ďalej svoje semeno...............

 

je normálne, že kresťanská láska, ktorú hlásal Ježiš, ktorú hlása pápež František, ktorý sa vyjadril na adresu homosexuálov láskyplne s oveľa jemnejšou rétorikou

ako napísal Hríb: primitívne slová a stoka.

skús ospravedlniť tie slová o masových vrahoch a vyhynutí. aj o židoch, keď už v tom budeš.

 

Praveze ja som si to video pozrel nie jeden krat ale hned tri krat, no nie a nie pochopit ten tvoj posudok (prestrelenie). Ten knaz tam spomina homosexualov primarnych a nasledne sekundarnych. V prvom pripade svedci o tom, ze aj u neho su lesby aj homosexualy....snazia sa nieco na sebe (v sebe?) zmenit a on im v tom sa snazi pomoct. Co je ale dolezite, tak je to, ze ich neodsudzuje. U neho su problemom sekundarny homosexuali. Iba zaslepenec, co je totalne bez zdraveho usudku, moze  napisat o tomto rozhovre s tymto knazom, ze sa jedna o nejake "upalovanie" :( . Tymto som mal na mysli "veriaceho krestana" Hriba S.

 

Neviem, nedokazem sa sam ohodnotit, ale do tejto chvile by som o sebe hadam mohol povedat, ak teda mam hovorit o mojom chapani ich postojov.......

 

.....nemozes hovorit, lebo nechapes :( .

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nepotreboval som to pre život, ale pozrel som si to....žial...

1) ako chce tento pánko rozoznať tých primárnych, ktorí môžu, a sekundárnych, ktorí nemôžu ?

2) ak sa dajú do kopy dvaja primárni, tak je to u neho tolerované ?

3) ak títo vymrú, druhí sa nenarodia ?

 

a mnoho iných otázok....

sused je takýto, a nevadí mi to....pozdravíme,povyprávame, ak niečo potrebujeme, pomôžeme si....račšej on, ako "normálny" ale hovädo  :flowers:

súdiť ludí podla tejto orientácie je choré.

Je to len vec morálky. Starovekí gréci a rimania to nebrali tak vážne ako tento pánko....bola to súčasť ich života...a nevymreli   :thumbsup: žijú do dnes....

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ako ja som bol v minulosti taky mierny homofob. Stretol som ich asi v ich krcme dvoch. 

 

Ale oni maju pravo na zivot - teda som sa zmenil - ja niesom homo fil - ale ich odporcov odmietam. Inak ja som si to uvedomil, ked som sa zamyslel co budem robit ked moje dieta bude homo - co by by som robil? Nic - musim to akceptovat. A keby sa mi dostavi homofob do rany dostane ju(myslim urazal by mi syna). Preto som dnes neutralnejsi.Ci sa posunul.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov