Skočiť na obsah

Eiensama

Odporúčané príspevky

vcera som pozeral film. Kenu reevs tam hral som si spomenul. On bol z bohatej rodiny, taky vyvrhel. On tvrdil vo filme ze s chlapmi ide iba za peniaze. Neviem ako to dopadlo. Ale jeden chlapec ho mal uprimne rad.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

kedze sa po kuffovych slovach roztrhlo vrece s clankami na temu homosexuality, davam sem dva..

prvy je rozhovor s psychiatrom, v tyzdni! http://www.tyzden.sk...ie-choroba.html

druhy je blog http://www.jetotak.s...alnych-zvazkoch

 

podla mojich skusenosti je pre homosexualne orientovane osoby dost podstatna vec, ci je ich orientacia povazovana za ochorenie, s tym, ze to ochorenie je mozne liecit.. akoby sa tym znizovala ich vlastna hodnota ako ludi, jednak tym, ze su chori a jednak tym, ze ziju hriesne, kedze su stale homosexualmi a nedali sa vyliecit, aj ked mohli.. jedna blogerka s istotou tvrdi, ze homosexualitu je mozne vyliecit modlitbami, tak by som k nej niekoho poslala, keby bol ochotny, co sa asi nestane.. nech vidime ten sasrak.. mam vo svojom okoli viacero homosexualov a lesbiciek, ziju v harmonickych dlhodobych vztahoch, maju spolocne domacnosti, financie a celkovy zivot.. a pride mi, ze je strasne byt znevazovani len preto, ze su ini ako zbytok a niekolko pomatenych hlav by ich najradsej zavrelo a nepustalo na ulicu.. mam dojem, ze veriaci su menej tolerantni, ako ti druhi...

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Je homosexualita choroba?

 

No ved prave mi pride, ze oznacenie za chorobu sa snazi podsuvat odpovede na otazky, ktore z definicie choroby nevypyvaju (aspon podla mojho chapania terminu "choroba"):

  • Da sa homosexulitou "nakazit"? Moze sa heterosexualny stat clovek behom zivota stat homosexualom? Choroby mozu byt aj nenakazlive a vrodene, takze kategorizacia homosexuality do choroby nam nedava odpoved na tuto otazku.
  • Da sa homosexualita liecit? Aj ked pri pocuti slovicka "choroba" sa nam automaticky zopne "liecenie", pozname aj choroby, ktore su principialne neliecitelne.
  • Je homosexualita neprirodzena? Je zla? Je pravda, ze malokto bude povazovat chorobu za nieco dobre a prirodzene, takze tu ma toto zaradenie urcity zmysel. Ale k ategorie prirodzene/neprirodzene a dobre/zle su subjektivne, plne zavisle od zvolenych kriterii hodnotenia. Na tieto otazky sa neda teda neda jednoznacne odpovedat.
Zmysel homosexuality moze byt aj v memente. Myslime si, ze milujeme svojich partnerov cistou a uprimnou laskou. Homosexualita nas moze doviest k zamysleniu, ci je to tak naozaj, ked vyznamnou sucastou nasej lasky su primitivne zvieracie pudy - nedokazeme sa zamilovat do cloveka nespravneho pohlavia, nech by to aj bola osobnost sebelepsich kvalit. Podstatnu cast nasho zivota predurcuje primitivne zvieracie "ja" v nasom mozgu.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Polozil si velmi jednoduche otazky, na ktore, podla mna, existuju priamociare odpovede:

 

Da sa homosexulitou "nakazit"? Moze sa heterosexualny stat clovek behom zivota stat homosexualom? Choroby mozu byt aj nenakazlive a vrodene, takze kategorizacia homosexuality do choroby nam nedava odpoved na tuto otazku.

Ak sa da nakazit homosexualitou, da sa nakazit aj bisexualitou, aj heterosexualitou. Ak sa heterosexualny muz "stane" pocas zivota homosexualom, ide skor o pripad latentnej homosexuality. Nakoniec, sexualita nie je vobec jednozacna a presne definovana zalezitost. Odvija sa od ludskej psychiky, ktora je dynamicka a nie presne dana; ked mas 15 rokov, mas ine zmyslanie ako v 30. Hoci jadro tvojej osobnosti zostava, ostatne vlastnosti su poddajne zmene. Homosexualita nie je vecou zmyslania, ale postupneho, hm... objavovania. Mozes si byt isty tym, ze si hetero, ale v neskorsich rokoch stretnes muza, ktory ti bude neskutocne, romanticky, ci aj sexualne blizky. Dam priklad:

 

Moja kamaratka bola cely zivot hetero. Vzdy si zaujimala o chlapcov, vzdy a jedine. Jedneho krasneho obycajneho dna sa ozrala ako prasa (za expresivitu sa ospravedlnujem, ale vlastne ju citujem) a vyspala sa so zenou. Nedalo jej to. Nikdy o zenu zaujem nemala, chcela sa na to vytoto, ved ona je na chlapov, tak niet o com. Bohuzial medzi nou a tou babou vznikla zivocisna pritazlivost a neskor aj pocity. Uz niekolko rokov su spolu. Nepovedala by som, ze ta moja kamaratka je teraz homosexualka, ale skor ze ludska sexualita je miestami taka ohybna a pruzna, ako clovek sam. Nemyslim si, ze sa hned zalubi do kazdej peknej baby, co sa na nu pozrie, ale jej sexualna identita ju zaviedla smerom, ktory vobec necakala. A nikto ju nenakazil.

 

Ak by sme homosexualitu brali ako chorobu, otazkou je - nakazliva? Ako? Dotykom? Vymenou tekutin, DNA? Ocnym pohladom? Alebo jednym slovom? Alebo staci vedla takeho cloveka stat a "bum"? Takym stylom by sme tu vsetci boli dost tepli :lol:

 

Da sa homosexualita liecit? Aj ked pri pocuti slovicka "choroba" sa nam automaticky zopne "liecenie", pozname aj choroby, ktore su principialne neliecitelne.

 

Existuju mnohe organizacie, vacsinou (ci iba?) tie religiozne, ktore by ti povedali - da sa. Existuju aj ludia, ktori sa takto "vyliecili". Opakujem, tvoja sexualita je sucastou tvojej identity. Neda sa vyliecit to, co tvori podstatnu sucast tvojho ja, a ani to, co chorobou nie je. Ako sa da liecit nieco, co mas hlboko v sebe? Tym, ze sa zmenis sam od svojej podstaty? Citanie knih, pripadne prednasky o tom, ake je opacne pohlavie neskutocne pritazlive, len o tom este nevies? Ci vies, ale este si to nevies priznat? Ci ako? Smejem sa tym instituciam, ktore vehementne tvrdia, ze oooh, my vas vyliecime, pridte k nam, budete zdravi (a pojdete do neba). Mimochodom, bude to stat dost penez. Smejem, ale zaroven je to urazlive.

 

Je homosexualita neprirodzena? Je zla? Je pravda, ze malokto bude povazovat chorobu za nieco dobre a prirodzene, takze tu ma toto zaradenie urcity zmysel. Ale k ategorie prirodzene/neprirodzene a dobre/zle su subjektivne, plne zavisle od zvolenych kriterii hodnotenia. Na tieto otazky sa neda teda neda jednoznacne odpovedat.

V poslednej dobe som sa zacitala do mnohych clankov, mnoho laskavych diskusii hodnych pochvaly od Matky Terezie, ktore homosexualitu prirovnavaju k pedofilii a zoofilii. Samozrejme, znacny rozdiel medzi nimi je, ze sexualny akt prebieha medzi ludmi, ktori na to daju suhlas... Co znie dost kostrbato, ale zviera a dieta nerozumia, o co ide, a preto sa nemozu plne vyjadrit k veci (ci skor branit sa). Co je cela problematika zhrnuta velmi primitivne. Tito ludia sa prakticku venuju len sexu, cize sex tam, sex tu, vsetko chce so vsetkym byt, a na zaklade toho tvrdia, ze homosexualita je neprirodzena. Krasa.

 

Poviem to takto: je zle to, co ublizuje, ci psychicky, ci fyzicky. Homosexualita nikomu neublizuje. Ludia, ktori sa jej existencii tak brania, sa v podstate nikdy nad tym ani nezamysleli. Casto vychadzaju z nekompletnej empirie, z faktu, ze sa s tym napriklad velakrat v zivote nestretli, cize absencia je priamym indikatorom jej neprirodzenosti. Ono, takymto stylom by som mohla povedat, ze ani deti zneuzivane svojou rodinou neexistuju a nemali by existovat, lebo som osobne takeho cloveka nestretla, a lebo sa to nedeje aspon 80 percentam ludom. Tie zneuzivane deti by nemali existovat preto, ze im je ublizovane. Pripominam - homosexualita nikomu neublizuje.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pripominam - homosexualita nikomu neublizuje.

Dovolim si nesuhlasit. Homosexualita ublizuje. Ublizuje ale homosexualom. Trosku tym, ze sposobuje iste omedzenia kvoli ktorym sa homosexuali nemozu zivotne realizovat uplne tak, ako ostatni ludia. No a potom je tu spolocnost, ktora svojim postojom robi homosexualom peklo. Ved napriklad casto pocujeme vyraz pouzity ako nadavku "buzerant", "teply", "bukvica". Ako by bolo nam, keby sa nasa specificka prirodzenost, s ktorou sme sa narodili a nemozeme ju zmenit bola spoloconesky pouzivana ako nadavka?

 

Ak by sme homosexualitu brali ako chorobu, otazkou je - nakazliva? Ako? Dotykom? Vymenou tekutin, DNA? Ocnym pohladom? Alebo jednym slovom? Alebo staci vedla takeho cloveka stat a "bum"?

No niekde som pocul, ze clovek sa moze stat homosexualom, ak sa zdrzuje (je vychovavany) homosexualmi podobnym sposobom, ako sa clovek moze stat vysoky, ked sa zdrzuje dlhsiu dobu medzi vysokymi ludmi. ;)

 

Moja kamaratka bola cely zivot hetero. Vzdy si zaujimala o chlapcov, vzdy a jedine. Jedneho krasneho obycajneho dna sa ozrala ako prasa (za expresivitu sa ospravedlnujem, ale vlastne ju citujem) a vyspala sa so zenou. Nedalo jej to. Nikdy o zenu zaujem nemala, chcela sa na to vytoto, ved ona je na chlapov, tak niet o com. Bohuzial medzi nou a tou babou vznikla zivocisna pritazlivost a neskor aj pocity. Uz niekolko rokov su spolu. Nepovedala by som, ze ta moja kamaratka je teraz homosexualka, ale skor ze ludska sexualita je miestami taka ohybna a pruzna, ako clovek sam. Nemyslim si, ze sa hned zalubi do kazdej peknej baby, co sa na nu pozrie, ale jej sexualna identita ju zaviedla smerom, ktory vobec necakala. A nikto ju nenakazil.

 

Ja viem, ze o tom celkovo prd viem, ale skor mam z toho pocit, ze tvoja kamaratka bola bisexualka cely zivot. Svoju druhu stranku blokovala (mozno iba podvedome), pretoze vedela, ze nie je spolocnostou akceptovana. Alkohol tieto zabrany odstranil a ona sa objavila ako lesba. Zistila o co prichadzala a uz sa nemienila toho kvoli spolocenskym konvenciam vzdat. Neverim velmi pruznost sexuality, podla mna to ma kazdy clovek od narodenia zadratovane v hlave napevno a nejde to menit. Akurat je otazka, kedy a ci v sebe objavi, co sa mu naozaj paci. Cital som napriklad aj pri BDSM, ze clovek az v manzelstve zrazu zisti, ze ho hrozne bavi nieco uchylne, comu sa doterajsi bezny sex nemoze v ziadnom pripade rovnat.

Myslim, keby to slo jednoducho zmenit, tak by pedofilofia a homosexuali nepachali sebevrazdy, ale by sa radsej zmenili.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

trochu poopravenia by som si dovolila ... samovraždy nepáchajú len pedofili a homosexuáli, pričom by som pedofilov neveľmi miešala s homosexuálmi ...

u tej kamarátky z eieninho príspevku je takmer isté, že bola bisexuálka, možno viac inklinuje k homosexualite, ale v konečnom dôsledku je to jedno, vyberie si nakoniec sama, ona zistí sama na sebe, ako to je ... : )

a ešte jedna vec ma zaujala :

Dovolim si nesuhlasit. Homosexualita ublizuje. Ublizuje ale homosexualom. Trosku tym, ze sposobuje iste omedzenia kvoli ktorym sa homosexuali nemozu zivotne realizovat uplne tak, ako ostatni ludia. No a potom je tu spolocnost, ktora svojim postojom robi homosexualom peklo. Ved napriklad casto pocujeme vyraz pouzity ako nadavku "buzerant", "teply", "bukvica". Ako by bolo nam, keby sa nasa specificka prirodzenost, s ktorou sme sa narodili a nemozeme ju zmenit bola spoloconesky pouzivana ako nadavka?"

 

práve toto je ten problém - čiže súhlas, nie nesúhlas :

nie homosexualita samotná teda ubližuje.

všetci ostatní netolerantní majoritní a jediní správni im ubližujú.

presne to je ten problém, ktorým im ubližuje väčšina, že ich stav je nadávka a opovrhnutie a posmech.

toto je tak veľmi nelogické, že nechápem ten výsmech a nenávisť, dokonca som čítala od jedného pána, že homosexuálne deti sa narodia rodičom ako trest boží za ich hriechy ... vždy mi napadne, že dúfam, že sa tomuto človeku nikdy, nikdy nenarodí homosexuláne dieťa či vnúča.

neviem si to ani len predsatviť, čo by to urobilo s ním a s jeho potomkom.

 

narodiť sa tí najväčší odporcovia ako homosexuáli, ani by im nenapadlo prostestovať voči ich existencii, či poriadať protesty, lebo ohrodzujú "tradičnú rodinu". Ako ?!

 

nie je to tak dávno, ešte môjmu strýkovi v škole uväzovali ľavú ruku k telu, aby ho donútili ako ľaváka písať pravou ... dokonca môjho bratranca sa snažila jedna snaživá pani učiteľka preonačiť na praváka, výsledkom bolo, že si okúsaval do krvi prsty na pravej ruke, aby ňou nemusel písať.

šialené ?

iste.

ľaváctvo je z rovnakého súdka ako homosexualita, a a dodnes je nadávkou, keď niekomu povedia, že má obe ruky ľavé, že je balgáč, že je ľavoruký ...

majorita vie byť veľmi láskyplná, nadradená, sebecká, a tak istá si sama sebou ... všakže ?

 

No niekde som pocul, ze clovek sa moze stat homosexualom, ak sa zdrzuje (je vychovavany) homosexualmi podobnym sposobom, ako sa clovek moze stat vysoky, ked sa zdrzuje dlhsiu dobu medzi vysokymi ludmi. ;)

 

ano, to už sme tu tiež písali ... človek sa medzi vysokými nestane vyšším. ani medzi medzi trpaslíkmi trpaslíkom. ani medzi ľavákmi pravák ľavákom ... môže sa naučiť, ale nebude. :)
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Som prilis unavena na nieco neskutocne hodnotne, ale Kinsey "zmeral" sexualitu : )

 

0- Exclusively heterosexual with no homosexual

1- Predominantly heterosexual, only incidentally homosexual

2- Predominantly heterosexual, but more than incidentally homosexual

3- Equally heterosexual and homosexual

4- Predominantly homosexual, but more than incidentally heterosexual

5- Predominantly homosexual, only incidentally heterosexual

6- Exclusively homosexual

Zdroj: http://www.kinseyins...ak-hhscale.html

 

Pre tych, ktori anglictine velmi nerozumeju:

 

0 - Heterosexual

1 - Z vacsej casti heterosexual, zriedkave homosexualne styky

2 - Z vacsej casti heterosexual, castejsie homosexualne styky

3 - Bisexual

4 - Z vacsej casti homosexual, castejsie heterosexualne styky

5 - Z vacsej casti homosexual, zriedkave heterosexualne styky

6 - Homosexual

Cize, kamaratka nemusela byt ani bisexualka, skor na tejto rovnici 1 alebo 2 : )

 

PS: Dark, chori sme potom obaja :stuart:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ak by sme pripustili, ze je homosexualita choroba, tak by bolo chorobou aj moje lavactvo?

 

Nie som si na 100% isty, ale tusim na zopar miestach v stredoveku to bolo tiez chapane ako prejav niecoho diabolskeho :P

 

Ale emancipacia lavakov predsa len pokrocila o nieco dalej.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

dnes bol dúhový deň v BA, náhodou som objavila zopár fotiek.

a včera jednu diskusiu k téme, na jednej strane riaditeľ Inštitútu ľudských práv, spoluzakladateľ Dúhového PRIDE, na druhej katolícky kňaz spišského biskupstva.

http://odbornedebatuj.sme.sk/2012/06/odmietanie-registrovanych-partnerstiev-znamena-diskriminaciu/

fotky z pride:

http://www.sme.sk/c/...bratislavu.html

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

dva blogy, pri ktorých nie je človeku všetko jedno.

niektorému človeku celkom iste nie

 

http://davidkralik.blog.sme.sk/c/305247/Roman-Dulgerov-Nechcem-byt-viac-slobodnytuzim-byt-zadany.html

a blog, na ktorý je odkaz aj v tom prvom, to človek priam cíti ...

http://baranek.blog.sme.sk/c/52784/Ako-sa-medved-a-Macko-nevyliecili.html

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vo všeobecnosti je mi jedno, či je dakto na chlapcov alebo na dievčatá, ale netuším, prečo homo- priam bubnujú do sveta - aha, kuknite sa, ja som gay/lesba! netuším, k čomu to je dobré a koho to dopytla zaujíma. ešte som nevidela, že by dakto verejne vykrikoval, že pozrite sa všetci, ja som hetero!

mala som dvoch dobrých kamarátov (nepoznali sa navzájom), aj jeden a aj druhý boli homo. O tom prvom by som to jakživ nepovedala a dozvedela som sa to až po jeho smrti, ale nijako to nezmenilo môj vzťah k nemu (nanajvýš som si povedala, že takého pekného chlapa bola škoda pre chlapov, koľkým ženám by spravil radosť...), o tom druhom som to vedela odkedy sme sa poznali. Obaja boli fajn. Obaja už sú nebohí, obaja umreli pomerne mladí, nemali ani 40...s lesbou som sa stretla len raz, obťažovala ma na záchode v reštaurácii.

Mám zmiešané pocity, lebo na jednej strane je mi to jedno, kto ako je orientovaný, a ak niekoho mám rada, nepozerám sa na to, ako je orientovaný, ale na druhej priznávam, že kdesi v podvedomí v tom furt vidím niečo neprirodzené. napriek tomu sa snažím to brať tak, akože to k tým ľuďom patrí a nedá sa to zmeniť, skrátka to dostali do vienka.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mam medzi priatelmi jedneho homosexuala. Priznal sa k tomu asi tak pred troma rokmi a ja som mu vtedy povedala, ze som to tusila od prvej chvile. Skryval to ako kazdy mlady chlapec, ktory este nevie kde je sever. Bola som na neho doslova hrda, ze to priznal pred svetom, pretoze v komunite, ktorej sa pohyboval a pohybuje, to bolo trochu neobvykle. Mam aj lesbicku medzi kamaratkami a vlastne som nikdy nejak neriesila, kto aky je :) Nastastie nikdy neskusala na mna ziadne "balenie", pretoze vie, ze ma nenalaka :D Nikdy som ich nebrala ako "chorych" za chorych by som skor povazovala tych, ktori nazvali homosexualitu chorobou.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...
  • Pred 1 mesiacom...

v slovenskom parlamente sa prehnal Sandy II. .. pardon, invektívy, hádky, nezmysly, nadávky, vzájomné osočovanie, počiny a výroky pánov poslancov, ktorí pravdepodobne študujú vysokoškolské práce dr. Rakúsa , záľaha článkov, blogov, komentárov, koniec sveta, padajúca burza, a priam únava z celého poprasku ...

 

nemusím veľmi Grausov humor, ale tu na ukážku celkom iste stačí ... a trafil :

http://tv.sme.sk/v/2...epsie-kino.html

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

v slovenskom parlamente sa prehnal Sandy II. .. pardon, invektívy, hádky, nezmysly, nadávky, vzájomné osočovanie, počiny a výroky pánov poslancov

 

pretože v tomto štáte je už tak dobre a všetky jeho závažné problémy sú dávnou minulosťou, tak sa naši predražení súdruhovia poslanci vrhli s vervou do riešenia najzávažnejšieho problému ktorý trápi komplet celú spoločnosť a to konkrétne: (tram ta da dá) sobáše bukvíc.

JMK, a toto platíme zo svojich daní. ako katolík vo výslužbe len dodám tak nám pánboh pomáhaj.

 

 

mám troch synov, neviem aká bude ich sexuálna orientácia keď vyrastú, a netvrdím že by som bol nejak extra odviazaný z toho keby niektorý z nich bol členom teplého bratstva, ale viem si predstaviť aj hroznejšie veci ktoré by mohli robiť - počúvať hip hop alebo techno, napríklad.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Keby moj syn bol teply... amen tma.... Viem si predstavit 1000 horsich veci co by ho mohlo postrehnut. Hocijaka choroba.

 

Amen tma by to ani nebola.

 

Mam dceru od narodenia a neviem preco a co toje. ma akoby jazvu na cele. Ale su obdobia ked ich nema ale dnes to ma.Inak si rozbila celo a ma tam ciarku ale to viem kvoli comu.

 

Hm - moj chlapec je krasny - ale uz starne - viac sa zacina podobat na rodicov. Ale ta dcera .. mne sa paci. A to mame 3,5 rokov.

 

Chlapec aj s bratrencami bol vzrovnany v pexese. Nieje to kvoli mojmu alkoholu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nie som si isty, ci by sa podarilo najst suvis medzi bohatstvom ludi, ekonomickou situaciou a sexualnymi slobodami. Alebo ked uz - tak vo vela pripadoch by bol presne opacny (=najkonzervativnejsie krajiny vacsinou nemaju ani ekonomiku bohvieaku). :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

veľmi mladí blogeri nie často napíšu blog, ktorý skutočne stojí za to si prečítať ... toto je skutočne výnimka.

k téme, jemné, výstižné a humorné karikatúry, čo to v našom parlamente reční a sedí ... a ako myslí.

 

Poslanci versus homosexuáli http://feroskoda.blog.sme.sk/c/313021/Poslanci-verzus-homosexuali.html

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov