Skočiť na obsah

Eiensama

Odporúčané príspevky

Ale netrep. Sekundarnost (v tomto pripade) sa dotyka aj tebou zastavanej lesbos a gay populacie. Takze to percento sa aritmeticky navysi cobydup.

 

percento sa aritmeticky nenavýši ...

4 - 5 % / hoci sa volajú hanlivo štvorpercentní, je to spravidla medzi 4 -5 percentami, kuk zdroje / z populácie je homosexuálnej, z populácie. počet sa neúmerným rastom počtu jedincov samozrejme navýši, ale percento sa nenavýši ...

príroda si zariaďuje veci po svojom, nie tak, ako človek mieni a ako riekne pán Kuffa a Palko.

 

keď máte na mysli aj pán Kuffa aj Škripek aj celá plejáda ďalších parťákov pod tými "sekundárnymi" okolnosťami vynútenú sexualitu, tak je to číslo vyššie, dočasne:

týka sa to trestníc a väzníc, nekoedukačných školských zariadení, vynúteného zdržiavania sa prirodzenej sexuality, náboženských tabu ...

nebolo by od veci trochu pozrieť aj za vaše úzke obzory ... :

 

na jednej strane v moslimských krajinách verejne vešajú homosexuálov / tým homosexuálom to zjavne robí dobre, nechať sa chytať a verejne popravovať od nejakej úzkoprsej náboženskej polície /

 

na druhej strane napríklad v Afganistane a Pakistane, ako prísnych moslimských krajinách, je národným športom polievať dievčatám kyselinou tváre, čo samozrejme nemá so žiadnou vierou nič spoločné, je to len vyšróbovaná frustrácia, a na druhej strane tá frustrácia a potreba prirodzenej sexuality prináša druhý extrém:

 

kvitne tam mužská prostitúcia, tajno - verejne, všetci o tom vedia, samozrejme nie bežní zadubení západniari, ale sami afganci a pakistanci veľmi dobre:

trpia tam malí chlapci, prezlečení za dievčatá, s vymaľovanými tvárami a tancujúci na spôsob žien medzi upotenými chlapmi kdejakého veku, koniec takejto pravidelnej zábavy je sex.

chlapci z toho vyrastú, ale v dospelosti to vracajú ďalším chlapcom ...

 

takto to ide stáročia, to len my si myslíme, že nejakí Kuffovci a Palkovci a doktor Rakús a tv lux a spol. s opakovaním nejakej "sekundárnej" múdrosti objavili teplú vodu.

 

toľko k tým "sekundárnym" homosexuálom z inej strany, o čom zjavne nejakí vysoko frustrovaní boží synovia nemajú ani šajn.

je to staršie ako ľudstvo, nielen medzi cicavcami, aj medzi rybami bolo dokázané homosexuálne správanie, dobré ráno.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

e este k tym chorobam, ktore takychto ludi sprevadzaju..haha, a to su ktore??? bubonicky mor, cierne kiahne, nadcha???

 

Pripájam sa k otázke!

informator zrejme narážal na smrteľné choroby ako AIDS (resp. vírus HIV), proti ktorým momentálne neexistuje žiadna účinná zbraň, keďže ku svojmu špatne informovanému názoru pripája aj zmienku o vyhynutí.

 

Zhodou okolností však práve pred pár dňami zverejnili genetici informácie o pôvode a počiatkoch šírenia víru HIV. Homosexuáli sú v tom nevinne, vírus sa pôvodne šíril medzi africkými šimpanzami a na základe analýzy zmien, ktoré postupne prebiehali v jeho DNA, bola vystopovaná aj úplne prvá pandémia, ktorá predstavuje počiatok hromadného šírenia víru medzi ľudmi. Začalo to v roku 1920, v meste Kinshasa, ktoré je dnes hlavným mestom republiky Kongo. Vírus sa rozšíril medzi prostitútkami, ktoré počas rozsiahlej urbanizácie a hromadného osídľovania spomínaného mesta poskytovali svoje služby mužom, robotníkom, pracujúcim najmä na stavbe železničnej siete. 

 

Správu prebrali tlačové agentúry a dá sa nájsť prakticky v každom väčšom denníku, napríklad tu:

http://www.theguardian.com/science/2014/oct/02/hiv-aids-pandemic-kinshasa-africa

 

Je smutné, že v dnešnej dobe existujú jedinci, ktorí si myslia, že víry alebo infekčné choroby si vyberajú hostiteľa na základe jeho pohlavia, či sexuálnej orientácie. U bigotných náboženských fundamentalistov ma ale takéto spiatočnícke prejavy zaostalosti vôbec neprekvapujú, zrejme je to výsledkom manipulatívnych kampaní, ktoré šíria fráterníci spoza kazateľníc.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

valcik,  trochu menej rozhorcenia :),  HIV je choroba, kde skutocne je vyssia nakaza pri homosexualoch a drogovo zavislych, podobne ako zltacka B. Suvisi s tym ze je prenosna krvou.

Podobne sexualne prenosne choroby postihuju viac tych co ziju promiskuitne. 

A rovnako su tusim najdu choroby, ktore maju afinitu k pohlaviu alebo k rase. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A rovnako su tusim najdu choroby, ktore maju afinitu k pohlaviu alebo k rase. 

 

To je pravda, napríklad rakovina krčka maternice je typicky ženská choroba a rovnako existujú aj rozličné genetické a dedičné poruchy, ktoré sa prenášajú len v rámci rodiny, napríklad. Ale to už s infekčnými chorobami prenášanými pohlavným stykom nesúvisí. ^^

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja som tak empaticka, ze by si sa divil...no ale neodpovedal si mi, takze to beriem tak, ze ziadneho sexskokana cezpohlavneho nepoznas a iba teoretizujes. :agree:

Fascinuje ma, ako dokazes smahom odpisat bolest ludi, ktrorych sa rozvod dotyka a tvrdit, ze najviac trpia ti, ktorych partner dal prednost osobe rovnakeho pohlavia..to naozaj myslis vazne???

Iba oni maju navzdy zmrzacenu dusu..heterosexualov rozvod dokonca potesi???

a teraz sa zamysli..ak by homosexuali mohli uzavriet reg. partnerstvo..nemyslis, ze by takychto pripadov ubudlo, a nik by nemusel svoju orientaciu potlacovat a skryvat?

 

povedz mi, preco si taky posadnuty pripadmi, ktore realne pripadaju mozno jeden pripad na 5000 manzelstiev a kludne odignorujes tych 50% rozvodov v heterosexualnej populacii..preto, lebo o tom fantaziroval Kuffa??

 

Pouzivaj rozum, ak ti ho uz panboh raz dal..

 

e este k tym chorobam, ktore takychto ludi sprevadzaju..haha, a to su ktore??? bubonicky mor, cierne kiahne, nadcha??? :zubiska:

 

lebo ak mas na mysli syfilis a kvapavku, tak najviac bisexualov by bolo v romskej osade pri Trebisove

 

na Slovensku bolo cca pred dvoma rokmi hlasenych cca 350 pripadov syfilisu a  176 kvapavky ...tretina pripadov boli zenati/vydate.

:ahooj:

 

Toto nase rozpisovanie, je ako stret kultur :( . Inak by si nemohla reagovat, ako reagujes. Empaticky sa vzivas do koze osoby inak orientovanej, no  deti, ktore su potencionalnym tovarom v adopcii homo a lesbo partnerov, ta asi bohvieako neoslovili. Mna zasa irituje stranka adopcii deti takymito "rodinne" zalozenym partnerstvom. Asi maly ale podstatny rozdiel v chapani  a v empatickom videni tohoto "problemu", ktory tu spopularizovali duhove skupiny. Kazdemu je asi blizsie to, na com mu zalezi.  Co sa tyka potesenie z rozchodu rodicov, tak som mal na mysli nie neveru niektoreho s partnerov, ale rozne ine priciny.....alkoholizmus, ci nejaka ina zavislost, tyranizovanie, ci uz deti alebo partnera, chorobna ziarlivost a s toho vychadzajuce problemy v spolocnej domacnosti a pod. To su podla mna dovody, s ktorych sa nakoniec aj niekto potesi z rozchodu. Mozno jedine ty nie....ale to je na kazdom posudeni a osobe, co to prezije. Ja v tom vidim podstatny rozdiel, ak porovnam rozchod s dovodu bisexuality jedneho s partnerov. A uz som tu x-krat napisal, ze mne nezalezi na tom, ako si zije inak orientovana komunita a ani som nie proti spoluzitiu takychto parov, ale nebudem nikdy suhlasit s akymsi registrovanym partnerstvom na baze manzelstva. Toto vsetko sa da pravne vyriest uz momentalnym pravnym poriadkom. Taktiez ma nezauimaju hetero rozvedene manzelske pary (myslim ich statisticka krivka).  K chorobam sa tu nebudem vyjadrovat, kedze tvoja argumentacia syfilisom a kvapavkou, je asi tak v 19 storoci. A este si zabudla na mumps.    

 

 

percento sa aritmeticky nenavýši ...

4 - 5 % / hoci sa volajú hanlivo štvorpercentní, je to spravidla medzi 4 -5 percentami, kuk zdroje / z populácie je homosexuálnej, z populácie. počet sa neúmerným rastom počtu jedincov samozrejme navýši, ale percento sa nenavýši ...

 

je to staršie ako ľudstvo, nielen medzi cicavcami, aj medzi rybami bolo dokázané homosexuálne správanie, dobré ráno.

 

Staci jeden bisexual s tisic a dusevna pohroma je na svete. Ja so nemyslel statistiku 4-5 %, ale znicenie (mentalne) osobnosti....ci uz sa to tyka tej 4-5 % populacie alebo ostatku. Homo a lesbo je uplne ina kategoria. 

 

Aj rozne virusy su starsie ako ludstvo a akosi sa im  branime pred ich prijatim do svojho sukromia.....ci to je uz v sulade s tvojou predstavou o spolunazivani?

 

Pripájam sa k otázke!

informator zrejme narážal na smrteľné choroby ako AIDS (resp. vírus HIV), proti ktorým momentálne neexistuje žiadna účinná zbraň, keďže ku svojmu špatne informovanému názoru pripája aj zmienku o vyhynutí.

 

Mas rad svoje deti?....ak teda uz nejake mas.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 Co sa tyka potesenie z rozchodu rodicov, tak som mal na mysli nie neveru niektoreho s partnerov, ale rozne ine priciny.....alkoholizmus, ci nejaka ina zavislost, tyranizovanie, ci uz deti alebo partnera, chorobna ziarlivost a s toho vychadzajuce problemy v spolocnej domacnosti a pod. To su podla mna dovody, s ktorych sa nakoniec aj niekto potesi z rozchodu. Mozno jedine ty nie....ale to je na kazdom posudeni a osobe, co to prezije. Ja v tom vidim podstatny rozdiel, ak porovnam rozchod s dovodu bisexuality jedneho s partnerov. A uz som tu x-krat napisal, ze mne nezalezi na tom, ako si zije inak orientovana komunita a ani som nie proti spoluzitiu takychto parov, ale nebudem nikdy suhlasit s akymsi registrovanym partnerstvom na baze manzelstva. Toto vsetko sa da pravne vyriest uz momentalnym pravnym poriadkom. Taktiez ma nezauimaju hetero rozvedene manzelske pary (myslim ich statisticka krivka).  K chorobam sa tu nebudem vyjadrovat, kedze tvoja argumentacia syfilisom a kvapavkou, je asi tak v 19 storoci. A este si zabudla na mumps.    

 

 

stret kultur? Haha pobavil si ma...

 

oni ono u nas uz pozaduju homosexuali adopciu nasich ubohych deticiek?? :w00t:

 

teda, podla teba je rozvod z dovodu bisexuality je to najhorsie, co cloveka na tejto planete moze postihnut??? to si na to vlastnou hlavou prisiel, ci Kuffa?

 

a furt si mi neodpovedal..kolko takych pripadov ty osobne poznas????

 

 

takze zaverom, teba nezaujima realny zivot, iba vyfabulovane pripady...

 

a s tymi chorobami si ty zacal.. :boxing:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

valcik,  trochu menej rozhorcenia :),  HIV je choroba, kde skutocne je vyssia nakaza pri homosexualoch a drogovo zavislych, podobne ako zltacka B. Suvisi s tym ze je prenosna krvou.

Podobne sexualne prenosne choroby postihuju viac tych co ziju promiskuitne. 

A rovnako su tusim najdu choroby, ktore maju afinitu k pohlaviu alebo k rase. 

napríklad taká kosáčiková anémia sa vyskytuje len u černochov. Pôvodne sa gén pre toto ochorenie vyvinul na ochranu organizmu v istých životných podmienkach. Dnes sú ich životné podmienky celkom iné a je to veľmi vážne a nevyliečiteľné ochorenie a kto takým ochorením trpí, tak sa vysokého veku nedožije. Alebo taká hemofília: žena ju dokáže prenášať, ak mala takého otca či iného mužského blízkeho príbuzného, po kom mohla zdediť taký gén, ale sama ňou netrpí, zato muži, lepšie povedané chlapci sa s tým ochorením môžu (a nemusia) narodiť a odovzdávať tento gén ďalej, ak sa takého veku dožijú. Takže milý valčík, nemusíš si robiť prdel, také choroby viazané na pohlavie či rasu naozaj existujú.

A žiaľ, štatistické údaje potvrdzujú, že u homosexuálov sa HIV a žltačka B vyskytujú častejšie ako u ostatného obyvateľstva. Nemusíš mi vysvetľovať, že to nie je genetická záležitosť a nemusí sa nikto nad tým rozčuľovať, je to dané ich životným štýlom.

Môj príspevok neznamená, že by som teplých neznášala, je mi jedno, akú má v mojom okolí  kto orientáciu.

Nedávno som sa dozvedela, že jedna moja známa z bývalého zamestnania, poznala som aj jej muža (teraz už ex) a dcérku, je tiež takto orientovaná. Že sa rozviedli, som vedela, ale toto a že teraz žije s nejakou ženou, to som teda nemala potuchy. prekvapilo ma to, lebo u nej by som to nebola čakala. Ale je to jej vec a to nič nemení na jej odborných a ďalších kvalitách. Neviem síce, prečo sa vydávala, keď sa jej muži nepáčia (ten jej bol náhodou fešák a aj veľmi šikovný), ale je to jej starosť, a nie moja. Len som na chvíľu poľutovala toho chlapa ako sa asi mohol cítiť. Ale aj ten je teraz zdá sa spokojný s novou partnerkou.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 Neviem síce, prečo sa vydávala, keď sa jej muži nepáčia (ten jej bol náhodou fešák a aj veľmi šikovný), ale je to jej starosť, a nie moja. Len som na chvíľu poľutovala toho chlapa ako sa asi mohol cítiť. Ale aj ten je teraz zdá sa spokojný s novou partnerkou.

 

žeby pod tlakom rodiny a okolia? pretože sa nedokázala, neodvážila vzoprieť tomu, čo je podľa nich "normálne", aj keď ona to tak necítila? aby ju rodina a okolie neodvrhlo, lebo nevydať sa a žiť s inou babou je "strašná hanba a čo si o nás pomyslia ľudia, veď ani do obchodu nebudem môcť ísť"...

moja spolužiačka zo ZŠ sa rozišla s chlapom asi 3 mesiace pred svadbou, to už teda mala cez 30, a dodnes sa nevydala... minule moja mama stretla jej mamu (poznajú sa roky, nielen z rodička a z ulice, ale kedysi dávno boli aj kolegyne) a pýtala sa, ako sa má tvoja dcéra, vydala sa? bo tá moja (akože ja) sa vydávať nechce... a tá druhá mama sa urazene ohradila, že do toho nikoho nič a odkráčala... čiže bez ohľadu na to, či je jej dcéra lesba alebo sa len nechce vydať a rodiť deti, hanbí sa a nechce sa o tom rozprávať (keď chystala svadbu, nevadilo jej chváliť sa tým)...

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

žeby pod tlakom rodiny a okolia? pretože sa nedokázala, neodvážila vzoprieť tomu, čo je podľa nich "normálne", aj keď ona to tak necítila? aby ju rodina a okolie neodvrhlo, lebo nevydať sa a žiť s inou babou je "strašná hanba a čo si o nás pomyslia ľudia, veď ani do obchodu nebudem môcť ísť"...

 

to si nemyslím, ona nie je z tých, čo by si nechala diktovať od kohokoľvek, je to veľmi silná osobnosť, ktorá sa vie presadiť, aj v zamestnaní je veľmi úspešná. Ešte som zabudla napísať, má dcéru, mimoriadne šikovné dievčatko, a veľmi ju miluje, to som si istá. Čo sme sa tak bavili, tak veľmi rozumne a trpezlivo k nej pristupuje, a aj láskavo, ale k cudzím ľuďom vie byť dosť - ako to len napísať...ja viem, že je to vnútri dobrá baba, ale vystupuje dosť panovačne a po česky nesmlouvavě, nespomeniem si na slovenský výraz. A zasa na druhej strane vie byť super do partie, zábavná, srandistka. Ale určite nie je submisívna a nepodlieha žiadnym tlakom, ona nie. Možno že túžila po dieťati...len zas aj on je fajn a je to dobrý otec, a tá malá aj jeho ľúbi. No ale kto som ja, aby som sa do toho montovala...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jedna vec je byť odolná voči cudzím ľuďom, druhá vec je byť odolná voči citovému vydieraniu zo strany rodiny, okrem iného..

na druhej strane - je to len jej vec, s kým žije a nás do toho nič...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no veď mne je to 4, s kým ona žije. Len že za celé roky, čo sme spolu robili, sa v tomto smere vôbec neprejavila. Alebo možno ja nie som ktovieako všímavá. Čo ja viem?  nakoniec, je to fuk, ak sú všetci spokojní, a kým nebalí mňa, tak pre mňa za mňa...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mojmu otcovi sestra je lesba- Otec ma 77 ona je mladsia- ale ma tiez isto cez 70 - myslim stou svojou partnerkou ziju spolu stale(mozno aj 40 rokov - ja mam len 37). Ich rodina boli evanielici - teda mozno tolerantnejsi - ale ona bola asi svojim rodicom - bola najmladsia - len ak si pamatam - lebo moji stari rodicia z tej strany zomreli davno stary otec 30 a matka 20 rokov. Ju ludia mali radi(jej rodicia aj surodenci, aj mladsi)  - okrem mojej matky(nie kvoli tomu ze ona bola katolicka - ona prestala vraj verit ked mala 10 rokov,boli tam ine nezhody). Teda ju v podstate nepoznam.

 

Som chcel len napisat - tito ludia zili normalne aj za socializmu aj dlhodobo. Aj na dedine - aj ked zje v Poprade, ma tu chatu a casto sa vracia spat(mozno kazdy vikend). Zije aj tu.

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ako sa mala prejavovat?......prejavila sa vtedy a tak, ako jej to prave bolo po chuti. Tuto istu "nehodu" moze vyrobit aj terajsej partnerke s nejakym partnerom, ked jej to znovu bude po chuti.  :happyroll:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

joj, Vilma, a ako sa mala prejavovať? :-)

asi som sa zle vyjadrila. O viacerých bývalých kolegyniach/ kolegoch sa to všeobecne vedelo, a nikto ich nediskriminoval pre ich orientáciu, na niektorých to bolo vidno, na iných nie, len sa o tom vedelo. O nej to nikto nevedel (možno v tých časoch ani ona sama?) - ešte som si spomenula, ako práve ona - to ešte bola šťastne vydatá - raz utrúsila poznámku na adresu jedného nervózne reagujúceho kolegu, o ktorom sa to tiež vedelo, utrúsila čosi že no veď on je inak orientovaný a zasa má tie jeho muchy, tak čosi.

Možno že o sebe samej nevedela ani ona sama až kým nestretla tú pravú, čo ja viem?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No, info, stat sa moze kde co...a mozno s tou pravou zostane az do smrti...

 

ale sa tych bisexualov bojis, vsak?..no snad po tebe ziaden LGBT cloviecik nevystartuje...budem sa za teba modlit..a aj game skusim presvedcit

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Suhlasim....stat sa moze vselico a nakoniec si najde, nie tu pravu, ale toho praveho......zivot je zmena a tyka sa to hlavne takejto uchylnej populacie :).

 

To pre mna ale nie podstatne a ani nemam pred takymto uchylnym jedincom strach....teda som to doteraz na sebe nepobadal.....no vlacit zo sebou decko, podla momentalnej sexualnej chuti, sa tebe zda zabavny priemysel? Tak pre mna je to nepredstavitena predstava.

A modlit sa mozes, taku pomoc neodmietnem a ked si uz nieco zabudla budes mat moznost si to zopakovat (aj s game-mozno).

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vieš čo sa stane, ak sa stretnú dvaja takí, ktorých sa strašne obávaš a podla teba spôsobia Sodomu, Gomoru a potom sa rozídu, každý svojou cestou?Nič.

Vieš čo sa môže stať, ak sa stretnú dvaja, a jeden z nich má ebolu, a potom idú svojou cestou?

Sodomu,Gomoru.

  • Pridať bod 3
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Uz som to tu asi omielal......ja sa neobavam inak sex.orientovanej populacie. Ked mam k niekomu vyhrady, tak to znamena, ze sa ho obavam? Nebud, prosim ta, smiesny. 

 

Tak podla tvojej odpovede sa mi to ukazuje, ze suhlasis s prevencou statnej starostlivosti o zdravie obcanov. Alebo sa mylim? 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nemýliš sa, som za, aj keď viem, čo hneď vytiahneš :zubiska: .

Ak by si sa ich nebál, tak tu nepopíšeš tolko o nich....

Ebola zabíja, je to koniec, ale ty si horší, ešte že to nie je nákazlivé... :flowers:

Bývam v dome, v ktorom je v jednom vchode 40 bytov krát 4 vchody=160 domácností. Bývam tu 30 rokov a poznám len jedného, ktorý je odlišný, ale nie nebezpečný, je to fajn človek, sused...ale napíšem hneď, že teba by som za suseda nechcel...s nim problém nemám, ale pri tebe by ma za chvilu odviezli... :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nie nebojim sa ich....su to predsa ludia ako ty....tak preco strach? Ja ich tolerujem, tak by mali aj oni tolerovat ,mna. To by som ale chcel nemozne....takze zostaneme iba pre mojej tolerancii k nim. Ak si si nevsimol, tak ja v tejto teme som na strane moznych obeti....a to deti. Ty s tymto nemas problem? Hlavne ze suhlasis s prevenciou na moznu chorobu. Je to od teba sebecke, pretoze tym vlastne chces ochranit seba a v tomto pripade ti na moznom utrpeni detskej populacie nezalezi. Utrpenim nemam na mysli utrpenie fyzickeho rangu. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov