Skočiť na obsah

TOP hitparáda športu


wysky

Odporúčané príspevky

Trocha inšpirácie z deníka šport, ktorý kedysi robil také zhrnutia úspechov slovenských športovcov. Bol by som rád, keby sa to robilo vždy ku koncu mesiaca

 

Nový rok sme na športovom poli začali parádne. SO súhrnom ešte ale počkám, lebo je rozhohratý Australian OPEN a ten by mal vrcholiť budúci týždeň. Rovnako sa hrajú MS v hádzanej, aj keď tu už ďalší úspech nepredpokladám, pretože ďalšia fáza bude pre nás veľmi ťažká... Ale nepredbiehajme. :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pekná téma.

 

nominácie zatiaľ:

Víťazstvo v Hopman Cupe

doterajší postup hádzanárov na MS

Procházskovej triumf v SP

 

máš niejakú konkrétnu predstavu o istom počte za mesiac (top 5, top 10, top 50 :lol: )

prípadný rebrík prepadákov :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

rebríček za január 2009

 

1.víťazstvo Slovenska (Cibulková-Hrbatý) na Hopmanovom pohári

2.finále Hantuchovej vo štvorhre na AUSTRALIAN OPEN

3.desiate miesto SLOVENSKA na MS v hádzanej (výborné výkony a trocha smoly)

4.štvrté miesto našich hokejistov na MS20

5. víťazsvo MHC Martin na Kontinentálnom pohári

6.víťazstvo Prochádzkovej na pretekoch svetového pohára v behu na lyžiach

7.jedenáste miesto našej krasokorčuliaky na ME. Po prvej časti bola dokonca na šiestom mieste.

 

Prepadáky:

Absolútna smola Zuzulovej na pretekoch SP.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Fíha, si to pekne zhrnul. a si ani na nič nezabudol viacmenej. A čakal som že skvelý výkon 16-ročnej krasokorčuliarky Ivany Reitmayerovej na ME ostane opomenutý. Ale aj Igor Macypura dosiahol svoje nové maximum na ME - 16.miesto, aj keď to nieje zase až nejaký geniálny úspech.

 

A predsa by som ešte doplnil do tých úspechov aj vystúpenie Dominiky Cibulkovej na Australian Open, veď 4.kolo vo dvojhre je zatiaľ jej grand-slamové maximum, aj keď asi sa od nej čakalo viacej. No a v zmiešanej štvorhre sa s Melzerom dostali až do štvrť-finále, kde ale prehrali s neskoršími finalistami (Dechy & Ram).

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

neviem či si robil poradie, ale ja by som dal hádzanárov, hokejistov aj Alenu vyššie :lol:

 

Aljak, som rád že sa zapájaš :)

 

Čo sa týka Zuzulovej, iste to na Majstrovstvách napraví. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

MS v biatlone...

2.miesto v pretekoch 12,5km s hromadným štartom Zajcevová

7.miesto v šprinte Zajcevová

 

MS v klasických lyžiarskych disciplínach

10.miesto Bajčičák

 

ME v streľbe zo vzduchových zbraní

1.mesto vo vzduchovej pištoli - družstvo (Kopp, Fabo, Tužisnký)

2.miesto bežiaci terč 40MIX - družstvo (Pelach, Jurčo, Plánovský)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ak má manžela Slováka a istý vzťah ku krajine, tak prečo by to nemohla byť Slovenka, o Hingisovej tiež nehovoríme že je Slovenka :lol:

 

Ináč, možno by som doplnil Žigov rekord

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ak má manžela Slováka

Ak dobre viem, tak jej manžel je bežec na lyžiach Daniel Kuzmin, ktorý sa narodil na Kamčatke, takže tiež rodený Rus.

Kuzmin už žije 10 rokov v Banskej Bystrici, a keď sa s Anastasiyou vzali, tak ostali bývať na SK, preto oná závodí za SK.

 

btw. Daniel Kuzmin reprezentuje Izrael v behu na lyžiach :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No pri "konkurencií", ktorá je na ME to nieje žiadne prekvapenie.

Veď to je pomaly ešte slabšie zloženie ako kontinentálny pohár.

 

 

Ale tak úspech to bez pochyby je, ale na striebro z MS sa to veru nechytá!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To je samozrejme pravda, no bez Kuzminovej by Slovensko nemalo medailu ani z ME. Lepši aspoň takyto uspech, ako žiadny. Uvidime, čo o rok vo Vancouveri.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja by som ME v biatlone kľudne zrušil, vôbec to nemá úroveň podľa mňa.

 

 

Čo sa týka Vancouveru, ten je ešte stále ďaleko a s tým kto bude favoritom a kto bude čiernym koňom si budeme musieť počkať ešte aspoň na úvod zimných svetových pohárov 2009/2010, tam sa ukáže kto na tom ako je, lebo už sa veľa krát stalo, že sme boli svedkami náhleho poklesu formy zo sezóny na sezónu, taká Sandrine Bailly by určite vedela rozprávať.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No a čo tak rovno spraviť aj viacero majstrovstiev sveta? :lol:

 

Akože ME v krasokorčuľovaní pochopím, keďže elita pochádza z celého sveta a to podujatie má naozaj aj význam. Ale v biatlone mi to pripadá ako zbytočnosť, samozrejme juniorské MS podporujem, ale načo sú ME keď takmer celá elita biatlonu pochádza práve z tohto kontinentu? To by som skôr spravil nejaké také podujatie ako je v krasokorčuľovaní 4CC (Four Continents Championships), kde sa stretáva vlastne všetko okrem Európy. V tom prípade by som pochopil význam toho. Ale načo mať v biatlone 2 takmer totožné majstrovstvá (z toho jedny sú len ME) mi pripadá fakt ako zbytočnosť, a navyše tá konkurencia tam je poriadne slabučká - a to tak býva už pekných pár rôčikov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov