Skočiť na obsah

Sexuálna poradňa?


Jovzin

Odporúčané príspevky

mna by hrozne zaujimalo ci mu to naozaj vsetko zerete... lebo podla mna sa chlapec nudi a pise sem chobotiny len aby zaujal.

 

Určite nechce zaujať. Ale prísna katolícka výchova urobí so životom mladého človeka všeličo.
  • Pridať bod 3
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Njn ta moja vychova kedze som mal iba maminu lebo ocino odisiel tak no poznacilo ma to asi celkom dost. A som skor citlivejsi a viac myslim co by mohlo byt ako na to co je... A preto kedze mamina doteraz s nikym nezila odkedy sa rozviedla s ocinom a brasulo po vyske odisiel do prahy tak mam iba segru a maminu a ziadneho chlapa ktoreho by som sa opytal na rady ako je to so vztahmi, laskou a podobne :lol: A potom vyvadzam...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ježiš, však ty viac času stráviš prijímaním rád ako s babou :lol:

 

vykašli sa na pár dní na PC a poraď si sám

 

a btw tiež som z nefunkčnej a taktiež katolícky prísne založenej rodiny (len matka a babka od 2 rokov), ale vo svojich 22 rokoch (ty ešte plus 2) som už mala kopu času sa z toho ako tak "dostať" a odskúšať si svoje... lepšie raz zažiť ako tisíckrát o tom počuť... veď nevyzeráš byť úplne retardovaný, tak nechápem...

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

elfant: vsak ja viem ze niesom jediny kto nema rodica alebo i oboch. Dokonca mam bratranca co stratil maminu po porode a otec mu odisiel ked mam 12. Takze neboj sa mam to i s osobnej skusenosti, kedze nejaky ten rok sme sa o neho starali a pomahali mu a je to celkom super chalan.

 

tomasi: Poznas to slovne spojenie? Podla seba sudim teba. Tak nesud, podla coho vies ze mi idu vyhovorky? Byvas so mnou ? Si moj dedko, otec, brat ze ma poznas uz nejaky ten rok? Tak laskavo nesud dopredu ludi co nepoznas osobne.

 

Bijou: OK asi kaslem na nejaky cas na PC a net ako pises. Dik za rady :lol:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

elfant: vsak ja viem ze niesom jediny kto nema rodica alebo i oboch. Dokonca mam bratranca co stratil maminu po porode a otec mu odisiel ked mam 12. Takze neboj sa mam to i s osobnej skusenosti, kedze nejaky ten rok sme sa o neho starali a pomahali mu a je to celkom super chalan.

 

bat sa nebojim, ale ked uz mas tu skusenost, preco ju nevyuzijes pre seba ?

s neuplnou rodinou, ako vysvetlenim, si zacal sam

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tomasi: Poznas to slovne spojenie? Podla seba sudim teba. Tak nesud, podla coho vies ze mi idu vyhovorky? Byvas so mnou ? Si moj dedko, otec, brat ze ma poznas uz nejaky ten rok? Tak laskavo nesud dopredu ludi co nepoznas osobne.

 

a toto je presne to

o čom hovorím

 

miesto toho, aby si aspoň trochu nad tým pouvažoval

automaticky sa staviaš na zadné a opäť raz nad sebou plačeš

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jovzin

dobrá výhovorka

 

to je asi jediné, čo Ti ide

 

Prečo si myslíš, že sa vyhovára? Deti z neúplných rodín, keď jedného alebo dokonca oboch rodičov stratia už v útlom detstve, to častokrát majú oveľa zložitejšie, čo sa môže odzrkadliť na ich psychike a koniec koncov aj sexuálnom živote. Deti sú veľmi senzitívne a akýkoľvek šok (čo môže nastať aj odchodom jedného rodiča) často krát má vplyv na ich budúci psychický vývoj. Ty ako sociológ by si mal o tomto vedieť, preto ma tvoja reakcia dosť prekvapila. Vyhovárať sa môže, ale je rozdiel medzi chcieť a musieť.
  • Pridať bod 3
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Axel, to, ze je z neuplnej rodiny, mu ale nemoze sluzit ako vyhovorka na cely zivot.

Neuplna rodina sa da akceptovat v pripade napr. maloleteho dietata, ktory ma na zaklade toho problemy s prospechom, ci spravanim...ale nie v pripade dospeleho cca 24 rocneho cloveka.

 

Tu by uz mal byt clovek dostatocne zrely a schopny vyrovnat sa s problemami aj sam. Pokial nie, co sa samozrejme stava, je potreba si to priznat. A nie vyhovarat sa na neuplnu rodinu.

 

V problemoch z detstva sa da casto hladat koren sucasneho problemu, ale to nestaci. Pokial dotycny nechce ist dalej a problem riesit, je to iba vyhovorka.

 

A Jovzin sice hovori, ze skusi sa zariadit podla rad, dakuje za ne, ale nemam pocit, ze by si to skutocne aj myslel. Skor, ze ma pocit, ze sa to patri napisat. Spravi ale zakazdym ine.

  • Pridať bod 3
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Deti z neúplných rodín, keď jedného alebo dokonca oboch rodičov stratia už v útlom detstve, to častokrát majú oveľa zložitejšie, čo sa môže odzrkadliť na ich psychike a koniec koncov aj sexuálnom živote. Deti sú veľmi senzitívne a akýkoľvek šok (čo môže nastať aj odchodom jedného rodiča) často krát má vplyv na ich budúci psychický vývoj. Ty ako sociológ by si mal o tomto vedieť, preto ma tvoja reakcia dosť prekvapila. Vyhovárať sa môže, ale je rozdiel medzi chcieť a musieť.

 

alebo naopak, taketo dieta je zivotaschopnejsie, lebo musi prekonavat viac prekazok v zivote a nevnima vsetko ako automaticky dane

to vyhovaranie, alebo presnejsie alibizmus, nevyplyva len z toho jedneho tvrdenia o neuplnej rodine ... aspon pre mna

 

stretol som sa s podobnym javom u deti z decaku, ze hladali ospravedlnenie pre svoje excesy v tom, ze boli obrate o rodinu, ale ine zas naopak, tento fakt nabudil a boli tvrdsie aj k sebe, aj ked tym prisli o cast detstva

niektore sa lutovali, ine zas na sebe pracovali

  • Pridať bod 3
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Uz sa tu riesia asi ine veci, ale na to povodne- no vrazil by som jejto pri sexuologovi. Aspon by mi poradil co dalej.

 

A ked to nepojde ci sa hanbis skus ked budete sami lahnut si na chrbat a ak bude mat tvoja partnerka chut nech sa sa ti dostane na pupok.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vskutku hodnotna rada, lepsie by asi bolo keby si to vrazenie prenechal na sexuologa a len sa pozeral, aspon by dievca neutrpelo traumu, keby si v strese nespravne interpretoval pokyny sexuologa ...

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

predpokladám, že slimak zasa nečítal tému, od prvého príspevku a vrážania sme už pokročili ďalej, iste, riešia sa už úplne iné veci, ten prvý problém je už dávno pasé

možno to slimak myslel tak, že vraziť s tým svojím problémom / na ktorý reaguje / k sexuológovi ... to by sa tak dalo pochopiť, ináč je to vskutku pozoruhodná rada

je o trištvrte roka viac, iné dievča a úplne iný problém ...

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Rozhodne by som nepovedal, že dieťa z neúplnej rodiny je životaschopnejšie ako dieťa z normálne fungujúcej rodiny, alebo naopak. Ide len o to, akej výchovy sa mu dostáva a ako sa vyprofiluje jeho osobnosť a charakter. A ako dieťa z úplnej, tak neúplnej rodiny môže mať napríklad problémy s nadväzovaním známostí. Ak je dieťa v úplnej, či neúplnej rodine týrané, prípadne inak psychicky postihované, nejako sa to neskôr určite prejaví. To, či sa niekto na neúplnosť vyhovára, alebo či chce len na dačo poukázať, sa dá veľmi ľahko zistiť.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Hmm tak kde zacat... Hmm

 

Tak viem urcite, ze po vcerajsku ak chcete praktizovat sex a este k tomu prve milovanie u oboch zucastnenych tak to nerobte ak mate hlavu plnu myslienok typu co ak pride segra domov prave teraz, co ak praskne guma, kua kvoli mne nesla na prednasku...

 

Cize zlyhal som na plnej ciare vcera :lol: Vedel som, ze som mal pockat este aspon mesiac, ale citil som a videl dokonca uz sa dalo hmatat to napatie medzi nami. A tak sme vcera no ako to povedat snazili sa zblizit aj intimne. Akurat Jovzin to zvoral, co doteraz nechapem najnadrzanejsi clovek na planete, ktory poslednych 5-6 rokov o mysli iba na to ako si uzije sex a on to zvora. Hlavne nechapem pred mesiacom som Vam tu pisal ako ma sere, ze mi pri nej stoji ako sipka aj dve hodiny v kuse a ma potom bolia gule. A ked pride na lamanie chleba ten debilny ud strajkuje...

 

Teda presnejsie moja psychika to zvorala. Hlavne tie myslienky co ak pride segra skor domov zo skoly a co ak praskne guma. To bol asi vcera totalny zabijak toho mojho prveho teda aj jej prveho milovania :) Ach jo mal som uz kopu prehier v zivote a vedel som sa s nimi vyrovnat ale toto asi neprehltnem.

 

Vydrzal som asi 2 minuty od toho ako som natiahol gumu a vsunul ho do nej a potom sa uz ten moj ud nechcel ani za nic znova dat do pozoru, dokonca ani po par minutach co sme cakali. Hmm este, ze som sa naucil pri Lucii pouzivat jazyk a prsty. Ale nebudem to tiez moct pouzivat donekonecna.

 

Takze trapas ako hovado. Ma to fakt strasne mrzi, ze som jej asi skor pokazil to prve milovanie. Aj ked vyzera ze mozno to ten jazyk s prstami nejako zacharnili nakoniec lebo zvysok dna bola taka stastna ako keby si neico snupla :) ale tak ja som bol uplny opak ma to polozilo.

 

Hmm normalne sa uz teraz bojim toho repete ak nejake bude vobec. Bojim sa zlyhania a bojim sa toho prasknutia gumy lebo ja debil citam tu po fore same posty typu praskla mi guma a teraz sediviem ci neni tehotna, tak som si tak vsugeroval do hlavy, ze mi praskne guma, ze som z toho nemal nic. Poste tie 2 minuty co som sa drzal tak som kazdu chvilu kontroloval ci nepraskla guma.

 

Hmm premyslam, ze by som na dasli utorok skusil repete alebo druhu sancu, akurat chcem to urobit teraz po svojom trosku cize, sviecky, srdce z ruzi na vankusi a paplone, nejake to afrodiziakum typu cokolada, a na posteli obalka s venovanim a v nej, napisane ako ju velmi lubim a ze mi na nej velmi zalezi, a este k tomu nejaku peknu hudbu. A tu by som Vas chcel velmi pekne poprosit o radu ake CD dat do hifi veze ? Pripadne napiste mi priamo nazvy pesniciek, ze ktore mam stiahnut budem fakt vdacny.

 

A hej este otazka mam tentokrat ale vazne ist sa skusit porozpravat s sexuologom alebo este skusit tu druhu sancu?

 

Hlavne viem, ze na tom repete nesmiem mysliet na ziadne praskajuce gumy ani na segry iduce domov zo skoly ani na blbosti ale iba na to ako prezijem krasne chvile. Uz si to len vsugerovat do hlavy...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jouzin.

 

pozor, idem ti poradiť. :lol:

 

prestaň lamentovať.

toto čo píšeš, sa stáva aj v lepších rodinách.

presne o tomto ti tu písali ľudia už pred dvoma rokmi, že nečakaj preboha od prvého razu, hlavne keď ste obaja neskúsení, zázraky, ty by si nedbal na prvý krát jej hneď privodiť orgazmus a seba ako šampióna, ktorý vydrží pumpovať hodinu.

v prvom rade by ti asi dala po hlave, aby si už prestal, v druhom je to dokonale nereálne, ale to už tu písal kdekto.

 

skús neplánovať, zavri dvere na svojej izbe, si dospelý človek a segra má určite za sebou tiež nejakú skúsenosť, keď to nepochopí, je to jej problém, nie tvoj.

 

neplánuj, kašli na lupene ruží, keď vynecháš srdiečka a ruže a venovania a vyznania a čokolády a sviečky, aj zoznam pesničiek, aj naplánované CD preboha ... zostanete len vy dvaja a po ruke guma, to bude presne to, čo ty potrebuješ.

 

kašli na sexuológa, nemáš žiadny problém, len ten, o ktorom ti tu písal kdekto, prílišné plánovania a očakávania a predstavy. keď budete sami, bude možnosť, zavri dvere a skúste to.

 

a ona bola šťastná aj tak, kúp si tie najkvalitnejšie gumy a už prestaň jančiť.

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jouzin.

a segra má určite za sebou tiež nejakú skúsenosť

Hlavne ak ma 10 rokov. :lol: .

 

Teraz važne. To, že si zlyhal, z toho si nič nerob, je to normalne.

Vôbec si si nevzal k srdcu to, čo ti tu pišeme. Suhlasim s game. Zase všetko zbytočne analyzuješ, rozoberaš, vymyšľaš a rozmyšľaš. Priliš to - "prvykrat" - preceňuješ. Sex (dokonca aj ten prvy) je len jedna z mnohych činnosti, ktore nas robia šťastnymi a uspokojuju nas. Ak ideš niečo kresliť pre zabavu, tiež nerozmyšľaš nad tym, že čo ak tu čiaru nakreslim krivo? Čo ak ta farba bude priliš tmava? Proste len kresliš, lebo ťa to bavi (viem, hlupy priklad, ale lepši mi nenapadol). To iste je so sexom. Prestaň myslieť na hluposti. Nie je to reparat v škole, ktory musiš urobiť. Je to zabava, tak si to uživaj. Bude dobre tebe a dufam, že potom aj nam. :)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ešte niečo ...

 

v živote kopa vecí nevychádza podľa predstáv

predstavy nám nikto nevezme ... to je fajn, ale skutočnosť treba korigovať

 

... keď nekvitnú práve ruže, treba ich vynechať, cez deň nemajú veľký význam sviečky, vyznania možno písať kedykoľvek, spriaznená duša to pochopí

pochopí, že neprestaneš v najlepšom, aby si vyhľadal odporúčaný zoznam pesničiek

a možno ju hudba pri milovaní ruší ... / je tu o tom téma /

a čím viac čakáš, tým si nadržanejší, a tým viac pomotaných myšlienok ti behá po hlave, takže keď to obaja chcete a evidentne chcete, ale to sa už fakt opakujem, je úplne jedno, či čakáte týždeň či mesiac či dva či pol roka.

 

kľudne jej kúp kvetinku, ale mimo všetkého. nečakaj za to odmenu vo forme sexu. neplánuj.

nevyrábaj srdiečka. tie jej vyrobíš potom, raz. daruješ jej čokoládu, na narodeniny. nie ako afrodiziakum, aj tak nezaberie. ty, ona, a prezervatív a zavretá izba.

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Game: Dakujem, ze mi tak radis a pomahas :lol: Vazne vdaka. Aj ked to nie vzdy tak vyzera, ze ja robim tak ako mi radite, praveze snazim sa aby som tak robil aspon z casti ako radite :) Ok tak ziadne sviecky, cokolada, hudba alebi ine veci, necham to iba na tu ruzicku. A neboj zase taky nejsem aby som teraz zacal tak dal som ti darcek tak ideme na sex. Ne ne to je blbost. Skor ked budem zase citit, vidiet, hmatat to napatie medzi nami tak ako pises: ja, ona, kondom a zavreta izba :)

Inak ked uz tam padlo slovo kvalitne kondomy od teba Game, tak ja som vcera mal tieto : http://www.durex.com/sk-SK/Products/Condoms/Pages/Love.aspx A celkom sa mi pozdavaju, ci radsej zbehnut kupit Durex Extra Safe pre tu moju mysel ? Nech tam neni ani naznak myslienok praskajucej gumy ?

 

Ryan: DIk za slova. A inak v pohode priklad ;) OK skusim to brat ako zabavu, teda ja sa snazim len ten moj mozog to nejako nevie prijat...

 

Btw Ryan a Game: Jeden citat preco som taky pablb obcas:

 

Pre svoju veľkú náročnosť sú ľudia narodení v znamení panny voči ostatným mimoriadne kritickí a súčasne si sebakritikou podkopávajú aj vlastné sebavedomie. Ako exaktní pozorovatelia, ruku v ruke so svojou vlastnou opatrnosťou a existenčným strachom neustále pátrajú po zlepšovacích možnostiach úspory energie a peniazov. Svoje jednanie dokážu panny skoro vždy dobre odôvodniť pred sebou samými i pred druhými. Nikto nedokáže tak bezpečne inštinktívne rozlišovať medzi tým, čo je zdravé a čo nezdravé, užitočné a neužitočné, prospešné a škodlivé, ako práve oni.

 

Svojim puntičkárskym prístupom môže druhým poriadne znepríjemňovať život. V popredí stojí snaha dôkladne pozorovať okolie, zvedavo prijaté informácie triezvo analyzovať a zhodnotiť, aby bola vyvinutá stratégia minimálneho použitia síl s maximálnou nenápadnosťou. Panna svojim usilovaním o hygienu, aby zabránila možnostiam nákazy a sťažila tvorenie zápachu, mnohokrát vyvoláva dojem sterility. Rešpekt k príkazom a pravidlám sa u panny spojuje so snaživosťou, so starostlivým plnením úloh. S touto serióznosťou a perfekcionizmom panna pôsobí, ako by brala svet až príliš vážne.

 

Panna by sa mala v živote skôr sústrediť na vyššie ciele, pretože by sa jej ľahko mohlo stať, že bude veci riešiť príliš detailne. Panna vďaka svojim vlastnostiam môže riešiť zložité veci, má skvelé analytické schopnosti, je neustále v strehu a čo určite neznesie je kritika. Panna chce všetko poznať, avšak niekedy jej chýba sebadôvera. Je na seba veľmi náročná.

 

V podstate je muž-Panna realista, plánovitý človek, ktorý si cení metodickosť. Pri vrodenom sklone k presnosti lipne niekedy až prehnane na číslach a detailoch a pritom stráca zmysel pre celok.

 

Sedi to na mna skoro vsetko do bodky by som povedal vsak ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Jovzin, este by som doplnil game v tom, ze by si sa mal prestat v tom vrtat, snazit sa o dokonalu dokonalost a dumat nad tym ze to musi byt uzasne ... ono je to uzasne vzdy, ale viac ked to nie je takto vydrete :lol:

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a hlavne zabudni na tuto vetu :

 

Hmm normalne sa uz teraz bojim toho repete ak nejake bude vobec. Bojim sa zlyhania

pokial nezabudnes a budes to riesit, tym je pravdepodobnejsie, ze zlyhas :lol:

 

poznam chalana, ktory mal presne tento problem, ze bol pri prvom sexe nervozny a proste sa mu nepostavil. pri druhom pokuse bol nervozny este viac, pri tretom duplom a teda chalan si niesol traumu, ze " ma problem" a behal po sexuologoch. bral viagru a pod...trvalo to dobre dva roky.

 

pricom problem bol jedine v tom, ze bol nervozny, v strese a pri stahovani treniek nemyslel na krasnu kocku pred sebou, ale ci sa mu postavi a ci je vsetko ok, ako ma byt.

 

akonahle sa uvolnil a zacal brat sex ako zabavu s tym, ze " ved bud sa postavi alebo nie, ked nie, tak nic sa nedeje" problem sa postupne vyparil a casom zacal sukat ako o zivot.

 

ved ako popisujes, holka nereagovala nejak negativne, zobrala to uplne v pohode. Tak netreba ziadny stres... a v poho chodte na to.

A ako povedala game...nestresuj svieckami, ruzami.. zavri izbu a ides :)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov