Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji 2011 (Slovensko)

tomassi

Odporúčané príspevky

FIN vs RUS

pekny zapas, prva tretina celkom vyrovnana, v druhej mi Rusi jemne pripominali Slovakov, mala som pocit ze nevladzu

fantasticky gol, pri ktorom sa v bare tlieskalo :D

Finom som nefandila, kedze odkedy ich aljak vyzdvihuje vzdy a vsade, su mi silno nesympaticky (a uprimne, nezelala som to hlavne aljakovi :D ).. nemozem vsak povedat ze som fandila Rusom

Fini si to zasluzili

• Odobrať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

btw. lepšiu reklamu ako fínsko-švédske finále si usporiadateľské krajiny MS 2012 priať ani nemohli ;)

tak to je pravda.. :o

inak ten gol by som povedala, ze ani nemoze platit... to je nejaky odrb.. ;) :D

inak cesi boli ako priduseni, necudujem sa, hladko sli cele ms a zrazu nic.. no nic, sak aj zemiakova medaila je pekna, my by sme brali aj taku.. :D

Aljakove finale snov sa vyplnilo a ja som si vpisal do pameti meno Granlund, pretoze tak famozny a cielene vydrbany gol som este nevidel. Sportovy okamih roka. Tomuto chalanovi prajem vsetko dobre a drzim mu palce, nech sa chyti. Po jeho gole moje fandenie Finom nabralo celkom inu prichut a bolo naozaj uprimne.

dakujem za Rusov v boji o 3. miesto a dakujem za spadnutu celust.

druha najkrajsia vec na tom gole boli vypatlane nechapajuce ruske ksichty :D

Veru áno, takto nejako som si predstavoval finále, len dúfam že na konci sa budú štadiónom niesť slová fínskej hymny Maamme :D Fakt to Fínom veľmi prajem a čo som si všimol aj na svetových hokejových fórach to veľa ľudí praje práve Suomi. Zišla sa skvelá partia chalanov - skúsení hráči (M.Koivu, N.Kapanen, T.Ruutu, Immonen, Vaananen, Kukkonen, ...), mladé talenty (Granlund, Komarov, Lajunen), a výborná brankárska dvojica (Vehanen & Lassila). Zostava síce nevyzerala až tak hviezdne, ale Jalonen to vcelku trafil a podarilo sa mu pripraviť výborný team.

Lacrosse-goal Mikaela Granlunda bol perfektný a určite vojde do histórie. Kariéru bratov Granlundovcov sledujem už dlhšie - obaja na juniorských MS U18 a U20 predvádzali parádne výkony a vyzerá to s nimi veľmi nádejne. Starší 19-ročný Mikael je minuloročnou 9kou draftu - vybrali si ho Wild a ja už sa teším keď ho uvidíme aj v NHL (zostava M.Koivu-Miettinen-Granlund by nebola na zahodenie). Mladší 18-ročný Markus je na zozname TOP10 európskych nádejí pre draft 2011 - som zvedavý kto si ho vezme (keby Wild - vôbec by som sa nedivil)... Inak Markus dal podobný tzv. "lacrosse" gól ako včera Mikael vo fínskej juniorskej SM-Liige (

). Takých gólov padlo už viacero - avšak vždy to boli len juniorské súťaže a ligy, no dovoliť si toto v semifinálovom zápase Majstrovstiev sveta za stavu 0:0 proti Rusom - tak to už je veru obdivuhodné. :D

Tak ja som viac na zámorsky hokej, fandím Kanade a z turnajov mám radšej olympijské hry a World Cup...ale zas aj MS si väčšinou pozriem amusím povedať, že som veľmi rád, že Fíni budú vo finále, keďže po Kanade je to moja "dvojka". Možno nie tak jasne ako v prípade aljaka, ale aj mne je Fínsko dlhodobo sympatické :D a Granludov gól - toľko odvahy a drzosti, no paráda :D

Česi mi pripomínajú nás na MS 2003. Tiež sme išli za obhajobou titulu bez prehry až do semifinálne, kde sme prehrali, ale potom sme získali bronz.

Ruskí obrancovia sú až neuveriteľne pomalí, minimálne 2 góly idú im na vrub.

druha najkrajsia vec na tom gole boli vypatlane nechapajuce ruske ksichty :)

Hlavne ten brankárov :)

Popoludnie v Bratislave bolo v znamení dramatického súboja o bronz medzi Českom a Ruskom. Už v 4.minúte otváral skóre zápasu po šťastnom góle Roman Červenka a Česi viedli 1:0. Potom však prišla 10.min, kde behom 15 sekúnd skórovali Ilya Kovalchuk a Dmitri Kulikov - a razom to bolo 1:2. Rusi sa z vedenia dlho netešili a už o 42 sekúnd neskôr Petr Průcha dorovnal stav na 2:2. Rusom sa však v 19.min podarilo dostať vďaka gólu Kovalchuka opäť do vedenia a po 1.tretine to bolo 2:3. No 2.tretina patrila Čechom a po ďalších góloch Průchu a dvoch zásahoch Červenku viedli v 36.min už 5:3. Rusom sa podarilo v 37.min po góle Tarasenka opäť priblížiť na rozdiel jedného gólu - 5:4. V 47.min Jan Marek dostal Čechov opäť do 2-gólového vedenia 6:4. Gólom do prázdnej brány spečatil v závere Tomáš Plekanec víťazstvo Česka 7:4. Čechom sa síce majstrovský titul obhájiť nepodarilo - počas celých MS prehrali len jediný zápas (semifinále proti Švédom) a napokon sa tešia aspoň z bronzových medailí. Rusi po dnešnej prehre pretrhli svoju medailovú sériu - z predchádzajúcich 4 MS vždy brali medailu (2x zlato, 1x striebro a 1x bronz).

...::: Zápas o BRONZ :::...

• Obrázok Česko vs. Obrázok Rusko - 7:4 (2:3, 3:1, 2:0)

Góly: 4., 31. a 35. Červenka, 11. a 23. Průcha, 47. Marek, 59. Plekanec - 10. a 19. Kovalchuk, 10. Kulikov, 37. TarasenkoBrankári: Pavelec (4/43 = 90,7%) - Barulin (6/27 = 77,8%)Strely: CZE vs. RUS - 28:43

Obrázok

Rusi mali síce vicej hry ale skvelý Pavelec zase raz čaroval a ruskí obrancovia mali pár kiksov :) ... ale hokej asi zatiaľ najlepší na týchto MS

Nedeľným večerom vyvrcholili v Bratislave MS 2011 finálovým severským derby medzi odvekými rivalmi - Švédsko vs. Fínsko. Na úvodný gól zápasu sa čakalo až do 28.minúty, kedy 20-ročný mladík Magnus Pääjärvi-Svensson poslal Švédov do vedenia 1:0. Vyrovnanie prišlo 7 sekúnd pred koncom v 2.tretiny, kedy v presilovke na 1:1 dorovnal Jarkko Immonen. V úvode 3.tretiny sa Fínom podarilo v 43./44.min počas 46 sekúnd 2x skórovať - presadili sa Petteri Nokelainen a Niko Kapanen - a Suomi viedli razom 1:3. Necelé 3 minúty pred koncom zvýšil už na 1:4 Janne Pesonen. O 35 sekúnd neskôr pridal Mika Pyörälä gól na 1:5 a v poslednej minúte Antti Pihlstrom spečatil fínske víťazstvo na 1:6! SUOMI sú Majstri sveta !!! Po 16 rokoch sa im to konečne podarilo, a k titulu z roku 1995 pridávajú historicky svoj 2.titul majstrov sveta! Švédi po finálovej prehre s ich rivalmi končia len so striebrom. Sláva víťazom, česť porazeným!

...::: Zápas o ZLATO :::...

• Obrázok Švédsko vs. Obrázok Fínsko - 1:6 (0:0, 1:1, 0:5) :)

• Góly: 28. Paajarvi - 40. Immonen, 43. Nokelainen, 44. Kapanen, 57. Pesonen, 58. Pyorala, 60. Pihlstrom
  • Brankári: Fasth (6/32 = 81,3%) - Vehanen (1/33 = 97,0%)
  • Strely: SWE vs. FIN - 33:32