Skočiť na obsah

Myšlienky z nevyspatej hlavy


game

Odporúčané príspevky

A zase to biblické - změnit,spasit - atd. Přetvořit může znamenat i zasadit strom,pohladit děti,odpustit někomu a dalších milion věcí, jenom si je umět představit.

Co se týče toho Darwina,tak ja si myslím že opice zůstali ještě na tom stromě.

 

:lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

na slove spasiť nevidím veľa biblického

bežne ho používam s dosť ironizujúcim podtónom , v tomto prípade malo ironizovať príspevky členov toho povestného Združenia a Českého instutu - ktoré varujú a podľa ktorých máme vyznávať nejakých 17 stĺpov pravdy či niečo podobné ...

 

ty ma musíš považovať za veľmi neznášanlivého človeka, takmer všade ma upodozrievaš z presne opačných vecí, než aké konám ... dnes som dostala dokonca "vynadané" za to, že som príliš mäkká a mám byť ráznejšia :)

 

milujem stromy, zbieram kamene, mám rada ľudí, len sa ich trochu bojím ...

je mi ľúto každej neprávosti, nedokážem sa ani len povzniesť nad ľudskú blbosť - ubližovanie zvieratám, deťom, psychické týranie, klčovanie lesov, ... svet je niekedy hrozné miesto :lol:

a láska ... láska k človeku, blížnemu, rastlinám, vode, kameňom, nemým tváram, k ublíženým, ku všetkým, ktorí ju potrebujú... svet je občas nádherný :)

 

... občas stačí, keď sa na niekoho usmejeme, ... občas stačí, keď sa k nám niekto milo prihovorí... obloha sa vyjasní, ťažoba je ľahšia a človeku sa zrazu krajšie žije....

 

milión vecí .... áno ... len si ich vedieť predstaviť ? áno ... tak poďme na to :

 

mne stačí to drobné, každodenné šťastie, ktoré je schopný človek rozdávať človeku, prírode, Zemi....keď sa potopí tanker a zaleje všetko živé znova a znova čiernou beznádejou.... keď vyklčujú posledný strom a ničia nesmierne rozmanitosti fauny a flóry, ktoré si Gaia tvorila miliardy rokov.... keď človek ubližuje človeku.... keď zabijú pre pár halierov....

keď zabíjajú, aby niekto mal ešte viac / čoho vlastne? peňazí, moci, vplyvu?/.... keď ubližujú deťom, týrajú zvieratá / a ešte ako ich vie človek týrať! /....

 

aj takýto je svet ... pretvoriť ho ? iste ... obávam sa, že to také ľahké nebude ...

 

 

nuž tak ... ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hmmm... pretvárať svet...

 

viem že ja sama tú moc nemám a aninkeby mi bola tam zhora či odkiaľ daná, ja by som nezvládala meniť...

 

svet sa mení sám... je to pravda? veď človek zasahuje už všade... rúbu sa stromy, iní vysádzajú škôlky... búrajú sa domy, iní stavajú ďalšie... zabíjajú zvieratá, iní sa snažia o to, aby nevymreli... zastrelia človeka, iní ďalšieho splodia... všetko zlé, sa mení na dobré a to potom na zlé a tak stále dookola... raz je zamračené, potom sa vyjasní... a vieme, že sa opäť zatiahne... vieme, že človek umrie, vieme, že sa človek narodí....

 

prečo by ale človek mal byť tým, kto svet mení? kto je človek, že mu má byť daná táto úloha? človek tak ako malinká lienka patrí na tento svet, partí, je jeden článok... a predsa...

 

človek ho mení... pretože človek spôsobí katastrofu... a človek ju musí aj odstrániť, zachraňovať čo pokazil, čo zničil...

 

ale to je človek ako ľudstvo... čo môžem spraviť pre tento svet ja? ja ako jedinec? ja ako samostatná jednotka... reciklovať? chodiť pešo? šetriť energiu? a čo spravím ja pre ostatné ľudstvo? budem ich okrádať o kyslík? budem plodiť deti? budem ľudí zabíjať? ako jedinec toho veľa nezmôžem... no budú ma počúvať masy? mňa? a čo im poviem? všetko už bolo povedané... prečo sa nič nemení?

 

svet ja ale mením... svoj... a o tom svojom vravím i iným... snívajme! to by som povedala masám... robme čo máme a pri tom snívajme!

 

prečo si nedať džús keď mám naň chuť? že nie je v chladničke? ale veď človek má predstavy! predstavivosť! to, čo mnohý pri dospievaní zahadzujú ako niečo nepotrebné... viete čo všetko ja môžem? ja s mojom predstavivosťou? môžem piť čaj s Hannibalom Lecterom, môžem dokonca spievať cez internet duo s človekom, s ktorým chcem! môžem lietať! áno, lietať! bez lietadla!

 

prečo nesnívate? je to tak krásne... snívajte!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

prečo nesnívate? je to tak krásne... snívajte!

:lol:

 

Existuje dvojí sníváni, sníváni prázdné a sníváni, které podněcuje k práci. Kdesi jsem to četl

 

:)

 

Ale s tou představivostí na tom nejsi až tak špatně

 

:)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

chorche, neriesil :lol: . Hrabal, dlabal a skrabal a kakal na manikuru ci pedikuru. :)

 

No, obcas sa tak zamyslam nad clovekom a stromom - a mam veru podivuhodnu predstavu. Nemyslim, ze to bola genialita, co prinutila cloveka zliezt dole - ale jeho lenivost. Nejakemu chlpacova sa uz nechcelo balansovat na vetvach, tak zliezol dole a "predal" myslienku dalej. Mal napriklad druzku - a tej co ineho zostavalo? Zliezla s nim. A aj deturence. A bracho so svagrinou. Lebo clovek je pre svoju pohodlnost urobit prve-posledne, aj ked ma IQ vlniteho plechu - no pre inych sa mu zas az tak velmi nechce.

:)

arwiel - mas moc pretvarat svet, kazdy ju ma, len to nejde ako v Harry Potterovi ;) . Ja som strasny optimista - svoju predstavu toho, ako zit, odovzdavam mojim krpcom - a funguje to. Triedia, nenicia, nezabijaju. A mojmu drahemu. A mojim rodicom - kupodivu, zobrali to. Tak si zober, kolko je to ludi. A ak kazdy z nich posunie tuto myslienku dvom dalsim... a ti dalsim... tak sanca je. Veci nezmenime iba vtedy, ak nad nimi zlomime palicu. Ked to vzdas. Ale vtedy nemozes povedat, ze si sice nic neurobila - ale ani nepohorsila. Prave naopak. Nech sa deje vo vesmire cokolvek, uvolnene miesto je vzdy zabrate niecim inym - a tyka sa to aj myslienok, konania, proste cohokolvek. Vobec nejde o masy, to je taky abstraktny termin ako "spolocnost" ... Proste, staci jeden jediny clovek.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

k tej debate, čo tu prebehla nedávno, ma napadol solipsizmuz ... stále nemám celkom pocit, že je to to, čo som hľadala ... ale je to hodne blízko ...

takže solipsizmus je filozofické učenie, ktoré uznáva 'ja' a jeho zážitky za jedinú skutočnosť, všetko ostatné sú len 'predstavy' 'ja'. Solipsizmus je krajný filozofický subjektivizmus.

jeho zástancom bol George Berkeleym írsky biskup ... neskôr jeho myšlienky vyjadril Schopenhauer vetou: „Svet je moja predstava.“

 

no ... furt by som spala, ale hlava je dostatočne utrápená a nevyspatá ... :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

začínam mať pocit, že už nikdy v živote sa poriadne nevyspím ... začína to byť viac než šialené

hlava ma bolí statočne, myšlienok na tri hlavy, ale ...akosi nič neriešia

vzbudiť toľko zášte a nenávisti, koľko som zrejme vzbudila ja v niekom, nie je len tak

klamstvá a výmysly a skresľovanie vecí ...

ale pre niekoho som zrejme večná Eva, pokúšajúca jablkom zla Adama, vrhajúc ho do pekiel ... som sám had v raji ...

takú znôšku prihlúplych táranín ... je mi z toho na grcanie

v noci "diskutujem" ... do rána dávam otázky imaginárnemu človeku, odpovede nikde ...

len zostávam sama s krikľúnskym ranným malým čiernym vtákom, ktorého každý deň nad ránom chcem nechcem počúvam ... a bolí ma hlava

a bojujem so svojimi démonmi ... či mám spraviť niečo, čo by som za normálnych okolností nespravila nikdy v živote

na niekoho vytiahnuť jeho vlastné zbrane ...

bolí ma hlava ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mila Eva, Adam mal vlastnu volu. Keby nebol pako, nebol by si to jablko vzal. Ale podla mna mal na to jablko tiez chut, a PRETO si ho vzal. A svoju neschopnost a blbost hodil na zensku. Neviem, co sa potom tolko rozculoval, pretoze ziaden biblicky zaznam neuvadza, ze mu Eva prilozila k lebke kalasnikova, a TAK ho donutila to jablko zbastit.

A kto do teba kamenom, ty donho jadrovou hlavicou, take je moje heslo. Neviem dost dobre, preco by sa mal setrit vselibarsjaky idiot len preto, lebo je idiot a ty nie. Ibaze by si mala napisane v naplni prace, ze si boxovaci pytel. Nic take som si nevsimla. Ako verim, civilizovany clovek mava moralne zabrany. Ale akosi ... doteraz vsetky civilizacie pokapali. Na svoju precivilizovanost. :lol: Hadzat perly swyniam sa nikdy neoplatilo, zistila som na inom fore a na inych vykecavajucich sa, ze je potrebne hovorit recou oneho cloveka, aby si bola pochopena.

Ale netrap sa, su veci, ktore sa vzdy vyvrbia... a nenavistou pohanany clovek je vzdy sam zozrany nenavistou. :)

Radsej sa sustred na tych, co ta maju radi. Pouzila by som znamu metodu: zober papier A4, vertikalnou ciarou ho rozdel na 2 stlpce. Vlavo "ti, co ma nenavidia", vpravo "ti, co ma maju radi". :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

LSti a lzi, to sa dialo v raji na Eve a nasledne na Adamovi, ale v Biblii je napisane: "Zena ma NAVIEDLA." Dnes su moje myslienky nesurode a pomale, tak sa necudujte, ak zabijem nieco o zelenom ohni a podobnych nerealnych veciach.... Nevyspatost a alkohol....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

ked som nevyspata, vidim a napadaju ma veci, ktore su uplne neskutocne..

vsetko vidim v uplne inom svetle, precitlivene, chyta sa ma mierna paranoia..

 

a akoby existovali dva svety, ja a ty ludia okolo.. a ja z tej uplne inej dimenzie len pozorovala ten druhy svet

 

ten svet existuje, aj ked ho nevidim, len ja nepatrim donho, len ho pozorujem, nezucastnene vnimam

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ked som nevyspaty stale trepem blbosti a mám dobru naladu a vsetci sa ma pytaju ci som pil, ale potom pride taka siedma hodina podvecer a to je uz horsie by som zaspal hocikde

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

citim sa ako Alenka v risi divov

neviem, ci je to tym, ze som spala v noci len styri hodiny, ale mam pocit, ze vsetci okolo mna sa zblaznili

nicomu nechapem

zacinam sa bat, do akeho divneho sveta som to zabludila. nic , co vidim a co sa deje, nie je normalne

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Dost podstatne zistenie mam za sebou. Prislo to naraz, aj ked v pozadi to postupovalo nenapadne a spontanne. Clovek prekvapi sam seba malokedy, o to viac to s nim zamava.

 

Zistil som, ze radost vo mne dokazu vyvolat len ludia, ktorych vobec nepoznam. To som zistil o „vas“ Zatial ma sice seru vsetci, aj ti co sa daju „chytit“ do ruky, co som vsak zistil o mne, je este zavaznejsie. Dokazem tesit a nasrat len ludi, ktorych som v zivote nevidel. Zijem este do prcic, alebo som len pripojeny na kabel? Teda je dost deprimujuce, ked som 7 dni doma a vlastne tam niesom, ked prakticky zijem len postovanim teorii „niekomu“ a moj zivot sa zacina viac podobat na 3600 prispevkov ako na cloveka z masa a kosti. Da sa najst cesta spat?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Axel, zrejme všetci čo sú pripojení na kábel ... :lol:

 

dnes som sem chcela napísať celú kopu múdrostí / keď už človek má problém zaspať aj s tabletkou na spanie ... ehm /

takých, že by som spôsobila prevrat v myslení más a revolúciu vo filozofii

zatiaľ je z toho smutnosmiešna mätež myšlienok, obrovského množstva zmätených viet, toľko by som toho chcela povedať ... a nejde to von, mám pocit, že som zrazu zahltená tým všetkým, tým všetkým, čo teraz vo mne je

žijeme svoje životy aj sme napojení na káble

 

aj bez káblov sme boli napojení na káble

kedysi dávno som napísala jednu poviedku ... ani už neviem prečo - niečo sme mali písať do školy a zrazu z toho bola výpoveď o ľuďoch, štatistoch v mojom živote ...

 

nikdy nezabudnem tie pohľady, keď som dočítala pred triedou a všetci na mňa doslova čučali a to obrovské ticho ...

a ja som nevedela reagovať, lebo som nikdy nevedela pred viac ako dvomi ľuďmi reagovať a žila som svoj život kdesi medzi ľuďmi ako ja, štatista ... alebo oni ?

žijeme dva, tri životy ? niekde, kde sme doma, niekde, kde už nie sme, niekde, z čoho sme vyrástli, vybehol spod nás čas ...

koľko štatistov mi uniklo za tie roky ?

ja si ich pamätám...

nevedela som sa dostať medzi nich, mala som ich rada, vždy som mala pocit, že nikam celkom nepatrím ...

stratili sa ... odišli s časom ...

kamaráti, priatelia, lásky, ... každý patril k nejakému obdobiu a pomaly či náhle sa vytratil - do svojho života

pamätajú si oni mňa ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja budem písať len tak pre seba...

 

... čo pre mňa znamená zrnko? slnečnicové jadierko? jedno vytiahnuté zo sáčku? držím ho v ruke... cítim ho... je hladké... vidím ho... môžem ho zjesť... zahodím ho alebo si ho nechám? ja som si ho nechala... čo pre mňa znamená? počiatočná otázka... čo ma prvé napadlo? len to, že... že je opustené... to semiačko? alebo ja? čo pre mňa znamená? čo znamená? obživu? odpútaj sa teraz od tohto... čo znamená? osmotené... čo je pre mňa... pre mňa... čo znamenám ja sama pre seba? záruka života... kým som, som aj ja... kým je to semiačko, je aj ono... keď sa dokonca zaseje, môže vzniknúť nový život... a niekoľko... tak isto aj ja... môžem splodiť nový život... som to semiačko? a čo som spravila? mám ho na krku... mám seba na krku? prečo ho nedám dole? hm? teraz buď múdra... alebo... vráť sa späť... čo pre teba znamená to semiačko? odpoveď ti bola daná, i keď cítiš, že v nej bola i rada: pod šupkou sa niečo ukrýva... niečo, čo môže byť iné, ako si myslíš... ako si myslím.... viem, o kom hovoril učiteľ.. sám ma upozorňoval, ale holčička je příliš zvědavá.. tak čo pre teba znamená?

život plný tajomstiev a prekvapení...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Minule som prisiel na to, ze so takmer anarchista, samozrejme, ze som bol nevyspaty - priecim sa kazdej velkej politickej strane, lebo ony sa priecia mne. Ale co narobim?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

neveľmi sú to myšlienky z nevyspatej hlavy, pretože vďaka tabletkám spím ... ale myšlienky sú rovnaké a začínajú byť permanentne ospalé ... ale je to lepšie ako celé noci nespať ...

nikdy som nebola ten šťastný týpek, ale v poslednom čase sa strácam

mám pocit, že miznem ... už ma nie je

potrebujem sa dostať z kolotoča, v ktorom som tento rok

nie je to tak, že sa niekto narodí pod nejakou šťastnou hviezdou ? či aspoň šťastnejšou ?

je zábava nič nepokaziť ? trebárs vlastný život ?

nebolo by na čom sa zasmiať ...

ale zábava prestáva, keď príde pocit, že sa všetko kazí ... hm ... alebo takmer všetko

ale potom už je aj sa z čoho tešiť ... až kým sa zasa nezačne všetko kaziť ...

miznem

už nie som

kto tu potom píše ?!

 

 

práve mi jeden priateľ napísal :

"život človeka je zložený z období smútku a strádania a z období šťastia a spokojnosti. Tieto obdobia sa striedajú. Ale čím je človek starší, tým dlšie sú obdobia nespokojnosti a kratšie obdobia šťastia" / pardon za citovanie /

 

ktovie prečo mám celý život pocit, že tmavé obdobia sú vždy dlhšie ako svetlé ... ale to bude zrejme dosť subjektívny pocit , mala som také obdobia, sem tam aj mám, že mám obavy tešiť sa z niečoho pekného, lebo viem, že sa to vzápätí pokazí ... hm ...

sme stále nespokojnejší ? prichádzame o čas ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

niekedy myslím na to, že som nepotrebná... že ma nik nechce... a potom si uvedomím, že ma len nechcú tí, ktorých chcem ja alebo ktorí chcem aby ma chceli...

 

a niekedy mám výčitky svädomia, že sa nevenujem tým, no ktorých mi záleží... nemám čas, ale ja sa chcem roztrhnúť! chcem byť s nimi! so všetkými! no niet času... a ani peňazí... aby som vôbec k nim mohla prísť, prísť za nimi, niekam si ísť sadnúť, pozhovárať sa a odchádzať s dobrým pocitom, že som sa s niekým stretla a dozvedela sa o ňom niečo nové a spravila niečo dobré pre seba a možnože i pre neho...

 

ibaže potom si tak uvedomím: prečo by mala hora prísť k Mohamedovi? prečo nie Mohamed k hore? kto sa ozve mne? kto príde za mnou? to už naozaj nikomu na mne nezáleží?

 

niekedy sa mi zdá, že mám ľudí radšej ako si mysím a hlavne ako ma ani majú radi...

 

možno by som mala zabnúť... a venovať sa len tým, s ktorými mám tú možnosť byť...

 

ibaže v mojom srdci sú aj tí ostatní...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

... po prekašlanej noci...

 

chcem odísť... preč, ďaleko, s drahým... možno cestou ísť za niekým, ale už ísť preč... začať odznova... úplne... začať prvým novým slovom, novým krokom, novým jedlom, novou piesňou, novými ľuďmi, priateľmi,...

 

mám chuť tancovať... nech sa to všetko zatočí a zmizne v rozotretých fľakoch... nech sa ma v tom víre dotýka len vietor... nič iné...

 

chcem opustiť staré sny a nájsť si nové...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov