Skočiť na obsah

Nehoda Rasťa Žitného


weirdo

Odporúčané príspevky

súhlasím a práveže Axela sa to netýka a reagoval som naňho. väčšina smrteľných nehôd je z nedbanlivosti a všetkých posielať na doživotie?

Jasné, chápem, čo chceš povedať. Ja osobne však tento čin beriem ako vraždu, pretože dotyčný vedome jazdil 150 km/h a vedome bral telefón do ruky, hoci sedel za volantom a mal sa sústrediť na jazdu. Doživotie je samozrejme diskutabilné, to mu však vraj nehrozí. Podľa mojej mienky je najhorším trestom vedomie, že som niekoho z vlastnej nedbanlivosti pripravila o dieťa.

 

P.S.: Ja sa tak pamätám, že priamo v obci, ale možno som zle čítala a pravdu máš Ty.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 82
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • weirdo

    10

  • Nokia

    8

  • Sniper

    7

  • pink

    7

Top prispievatelia v tejto téme

mohol by si dať niejaký link kde je o tom písané.

nič som o tom nečítal žeby zato dostal podmienku od niekoho iného ako disciplínarnej komisie

Neviem, preto som tam dal ten otáznik. Či chceš povedať že keby som prechovával marihuanu tak som čistý? Určite nie.

 

to si robíš srandu?

som stopercentne presvedčený že si už v živote porušil niejaký dopravný predpis, dajme tomu len rpekročenie rýchlosti o 10km alebo telefonovanie a niečo by sa stalo, v princípe je to to isté. Zaslúžil by si si doživotie? Žiadna možnosť nápravy, oľutovania?

5 rokov je málo ked sa vezme v úvahu to že ho pustia skoršie ak vôbec pojde, ale doživotie...?

Srandu si nerobím a porovnávaš to blbo. Prekročenie rýchlosti o 10 km/h je niečo iné ako o 60 km/h. Za volantom som netelefonoval ešte nikdy - dobre rozumieš - nikdy. A neznášam keď niekto za volantom telefonuje.

 

Cat povedala všetko v podstate za mňa.

Žitný sa vraj zdržal dlhšie u frajerky (asi mu to dlho trvalo) a ponáhľal sa na nejaký Let's Dance. Telefonoval za volantom - prvá chyba. Značne prekročil rýchlosť - druhá chyba. Možno doživotne zmrzačil jedného dospelého človeka - tretia chyba. Zabil 5 ročného chlapca - štvrtá chyba. Nepriamo spôsobil ťažkú psychickú ujmu jednej žene, ktorá stratila syna a má dokaličeného muža - piata chyba. Myslíš že je to ešte málo?

Keby Žitný havaroval a nikoho by nezranil alebo nezabil tak táto kauza by netrvala dlho, by sa povedalo, že blb Žitný išiel rýchlo, telefonoval počas jazdy, tak je to jeho problém. Lenže on pri tom zabil človeka a druhého ťažko zranil. A tým pádom tento problém už naberá úplne iné dimenzie.

 

verím tomu že rodina chlapca si nepraje doživotie ale skôr oko za oko.

Tak potom trest smrti pre Žitného.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ked fesi ide na tych cestach 150 do zakruty s telefonom v ruke....

 

 

mna by zaujimalo, kto prisiel s teoriou o telefonovani... ako to niekto mohol vidiet, ked na tej ceste boli iba ti chlapci s otcom a zitny sa rutil 150 na nich... to je podla mna blud...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

samozrejme viem že sa nedá porovnávať prekročenie rýchlosti o 10 a 60.

išlo mi o princíp a tak isto som sa pýtal či sa posudzuje to či len porušil predpisy alebo tam posudzujú aj rýchlosť akou išiel.

Cat to vysvetlil tak OK

 

telefonovaním som nemyslel vykecávačky, ale len napríklad zdvihnutie telefonu a dve slová, smska alebo tak. môže sa stať.

tak isto mi išlo o princíp a ak si ozaj v živote za jazdy nepoužil tel. tak rešpekt.

Ináč to ako prišli nato že telefonoval? to by som tiež chcel vedieť.

 

ad Hanzal....a kto dokázal Hanzalovi že prechovával marihuanu. Ved len priznal že mu niekto ponúkol jointa na párty. Či to sa jedná o to isté (prechovávanie a užívanie?)

a už ani neviem v akom období sa stala tá nehoda.

 

to verím som myslel v zmysle že si myslím nie že dúfam.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

telefonovaním som nemyslel vykecávačky, ale len napríklad zdvihnutie telefonu a dve slová, smska alebo tak.

Jedna smska je ešte väčši hazard ako 10 minút telefonovania. Pri volaní sa aspoň pozeráš na cestu.

 

Ináč to ako prišli nato že telefonoval? to by som tiež chcel vedieť.

To sa už musíš pýtať tých ktorí tento prípad vyšetrujú.

 

ad Hanzal....a kto dokázal Hanzalovi že prechovával marihuanu. Ved len priznal že mu niekto ponúkol jointa na párty.

Je jasné že Hanzal na svoju obhajobu povie len to čo mu najmenej uškodí. Takže aká bola pravda vie len on. Ale neodbočujme od Žitného.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Jedna smska je ešte väčši hazard ako 10 minút telefonovania. Pri volaní sa aspoň pozeráš na cestu.

len pre info, sms sa da napisat aj bez jedineho pozretia sa na mobil :lol:

 

ale urcite to nepisem v 150ke v ostrych zakrutach

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

s teoriou o telefonovani prisli hned po nehode, takze to zistene cez operatora nemohlo byt...

 

inak, ak by telefonovanie malo byt tak nebezpecne, tak by clovek potom mal jazdit sam, lebo mnohokrat ho zabava spolujazdec viac, ako nejaky hovor..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to stým smskovaním ako hovoril Nokia.

ja osobne neviem, ale tak ja zas spravím 20 sms za mesiac :lol:

 

Išiel niekto vôbec po tej ceste.

určite po nej nešiel prvý krát a kedže si veril na to čo si veril, tak až taká ostrá nemôže byť.

 

posledný krát ku hanzalovi...ved práve to, nejde o to čo si kto myslí, ale o to čo mu dokážu

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Išiel niekto vôbec po tej ceste.

určite po nej nešiel prvý krát a kedže si veril na to čo si veril, tak až taká ostrá nemôže byť.

po tej ceste som isiel velakrat, a zakruty su tam blbe, opacne klopene a nevyse neprehladne

chodia po nej casto kamiony a nkladaky bud s drevom, alebo s cementom z Rohoznika,

taktiez sa tam trtolia casto cyklisti, alebo kravy, popripade kone, ktore utecu z pasienkov

 

ale to len pre info

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to je pravda, okolo Rohožníka sú veľmi úzke cesty druhej triedy. sú na zvýšených násypoch, teda hneď za krajnicou je na väčšine úseku svah, okrem toho je tam veľa ostrých zákrut a stromy tesne pri krajnici. jazdiť po takej ceste rýchlosťou 150 km/h je vyslovený hazard aj pre skúseného vodiča, ktorým Žitný zrejme vôbec nie je, ako sa ukázalo. okrem toho sú tam v blízkosti obce dopravnými značkami označené úseky s obmedzenou rýchlosťou jazdy na max. 80 km/h.

 

nákladná doprava je tam hádam najhustejšia na celom Záhorí, okolo Rohožníka denne premávajú desiatky kamiónov a nákladných automobilov, ktoré prepravujú materiál používaný a vyrábaný v blízkej cementárke.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

na svetlo sveta vysli nejake info (neviem ci pravdive) - vraj mu amputovali ruku. ak je toto pravda, tak sa podla mna vazeniu vyhne na zaklade psychickeho posudku - toto bude prenho ceresnicka na torte ostatnych 'noviniek'. chjo ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no co som videl fotku ako ta jeho ruka vyzerala, tak som nemal pocit ze mu este bude fungovat

 

ale aspon bude mat pamiatku, moze byt rad ze to vobec prezil

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vy ste hrozni, ako to takto mozete napisat.. job stratil, povest, meno, ludia ho nenavidia, mozno pride aj o nohu, zit s vedomim, ze som kohosi zabil je na cely zivot.. ci by do vazenia siel, alebo nie, bude trpiet furt.. taketo veci sa stavaju vsade a casto, kedze je to zitny, tak sa v tom vsetci rypu ako v hovne..

 

ja sa ho teda v ziadnom pripade nechcem zastavat, ale je to vlastne chudak.. ak to vobec nejako rozchodi..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nejde o to ci to je zitny alebo kto

ale ide o to ze ten chalan vyhlasoval ze trnava - ba da za 15 minut, ze rychla jazda je pre neho relax pritom bohvie kolko kilometrov mal najazdenych

to je cele, kto chce kam pomozme mu tam

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

narazka o hovne nepatrila vam, myslim to vseobecne.. vselico vyhlasoval, ale nikto by nechcel byt v jeho kozi bez ohladu na to, ci v tej base posedi, alebo nie.. skoncil chlapec a nezelam to nikomu.. obe strany su poskodene, je sice pravda, ze vina je iba na jednej, ale nezavidim ani jemu..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pink, vďaka nezodpovednosti a bezohľadnosti toho človeka stratila jedna matka svojho päťročného syna. mne je jedno, čo Žitný stratil, ale nie je mi jedno, o čo svojim konaním pripravil iných ľudí.

 

edit: súhlasím, situáciu v ktorej sa ocitol mu nezávidím ani neprajem. ale keď má niekto pykať, tak práve on.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Chudak? Nesuhlasim. Chlapec nema 3 roky aby nevedel co robi. Kazdy je zodpovedny za svoje ciny... neslo o chvilkove zlyhanie, alebo nieco nepredvidatelne. Chlapec sa netajil tym ze si rad uziva rychlu jazdu. Vedome isiel 150... vedome chodieval rychlo a ohrozoval nie len seba, ale vsetkych okolo.

 

Pokial mal tak rad rychlost, tak si mal zaplatit jazdy na okruhu, tam by sa vysantil. Nie na cestach. Mne ho vazne nie je luto, tak ako mi nebolo luto tych 'pretekarov' co sa okolo vianoc rozflakali pri Vinohradoch v BA. Takyto vodici si nic ine nezasluzia. Nepoznam jedineho profesionalneho pilota, ktory by sa nebol vytrepal. Preco by zavodnik amater mal byt v niecom iny? Kazdy jeden to raz prepiskne, a vtedy ide o to koho zoberie so sebou.

Nikomu neprajem smrt, ale kto chce kam, pomozme mu tam.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mne pride luto niekoho, komu sa stane nestastie nedopatrenim, suhrou nahodu

 

prislo by ti luto cloveka, co by nieco ukradol, utekal pred policajtami, pritom by vbehol autu pod kolesa, vdaka tej havarii by ochrnul...ked je niekto blby a robi take ciny, musi si uvedomit ze sa moze aj jemu nieco stat...nezasluzi si lutost

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Darkman, do bodky s tebou suhlasim. Ak Zitny potrebuje relaxovat rychlou jazdou a dokonca jeho rodina tvrdila, ze "rychla jazda je pre Rasta relax", nech si stresy ventiluje na tomu vyhradenych miestach.

 

Aj ked, na druhej strane, to co bulvar momentalne predvadza by som nenazvala inac ako stvanim a kampanou proti Zitnemu. Ak by to bol nejaky iny radovy clovek, jeden clanok v novinach a viac si o neho hubu neobtru. Nech si uvedomia, ze aj on mohol byt mrtvy, ze aj ked isiel rychlo, zabit nikoho nechcel, a vycitky svedomia mat bude do konca zivota. Nezastavam sa ho, len sa mi zda, ze je to uz trosku preexponovane len preto, ze Zitny je celebrita.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Návštevník
Táto téma je teraz zamknutá pre ďalšie odpovede.

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov