Skočiť na obsah

Cyklistika (cestná, dráhová, horská, cyklokros,...)


aljak63

Odporúčané príspevky

damy, pani, budem sa znova opakovat, ale v tomto pripade znova velmi rada

 

Vcera bola na programe dalsia z jednodnovych klasik, holandsky Amstel Gold Race - 256.5 km

 

Jednalo sa o velmi narocny pretek, v terene cakalo cyklistov 31 kopcov, ktore poriadne prevetrali ich kondicku. Takou perlickou mozu byt fakt, ze cyklisti isli 3krat cez kopec Cauberg (aj v zaverecnych metroch), kopec ma 1200 metrov, maximum 12%, pred nim je extremny Keutenberg s maximami 22%!

 

Po dvestom kilometri sa Peter preslapal do popredia pelotonu ale nic nebolo iste, kedze kratke avsak velmi prudke kopce dali vsetkym zabrat a postupne zacali odpadavat aj favoriti, posledne metre viedol, obehli ho vsak dvaja cyklisti a skoncil na uzasnom 3.mieste

Peter neskryval sklamanie

 

Vysledky:

1. GASPAROTTO Enrico (ASTANA PRO TEAM) 6h 32` 35``

2. VANENDERT Jelle (LOTTO BELISOL TEAM) s.t.

3. SAGAN Peter (LIQUIGAS-CANNONDALE) s.t.

4. FREIRE Óscar (KATUSHA TEAM) + 00` 03``

5. VOECKLER Thomas (TEAM EUROPCAR) + 00` 03``

 

posledne metre:

 

 

ako jeden moj kamarat povedal, do hokejistov a neviem akych sportovcov idu neskutocne peniaze, a co z nich je? Takyto talent SVK uz snad ani mat nebude

 

 

vcerajsim umiestnenim Peter ziskal 50 bodov v hodnoteni vo svetovom rebricku WorldTour UCI, a je na neuveritelnom 2. mieste! V poradi krajin je SVK na 6. mieste. Ziaden SVK cyklista nedokazal byt v tomto rebricku takto vysoko.

 

s klasikami nateraz konci, dava si pauzu, najblizsie ho mozme vidiet v maji na Tour of California, kde sa za posledne dva roky dostal vyraznejsie do povedomia verejnosti aj cyklistickej komunity, nakolko v jednotlivych etapach "bral" prve miesta

 

uzasny talent, drzime palce

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 týždňami...

tak, a mame tu Tour of California, siedmy rocnik najvacsich cyklistickych pretekov v Amerike

 

a uspechy nasho Petra Sagana nenechali na seba dlho cakat :thumbsup:

prve dve etapy, obe prve miesta!

 

1. Etapa - 13.05.2012

SANTA ROSA-SANTA ROSA (186,5km)

 

1. PETER SAGAN (SR) Liquigas-Cannondale 4:42:35 h

2. Heinrich Haussler (Aus.) Garmin – Barracuda

3. Fred Rodriguez (USA) Exergy

4. Leigh Howard (Aus.) Orica GreenEdge

5. Greg Van Avermaet (Belg.) BMC Racing

 

Obrázok

 

2. Etapa - 14.05.2012

SAN FRANCISCO - SANTA CRUZ (188,5km)

 

1. PETER SAGAN (Svk) Liquigas-Cannondale 5:02:00

2. Heinrich Haussler (Aus) Garmin – Barracuda

3. Leigh Howard (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team

4. Koen De Kort (Ned) Argos – Shimano

5. Fred Rodriguez (USA) Team Exergy

 

A na uzasnom desiatom mieste sa umiestnil aj dalsi Slovak, Peter Velits z Omega Pharma-Quickstep.

 

 

Obrázok

 

V stredu pokracuje so zltym trickom pre najlepsie jazdca, drzme palce :)

Preteky koncia osmou etapou v Los Angeles 20. maja.

 

Detaily: http://www.cyclingne...-of-california/

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

3. Etapa - 1.05.2012

SAN JOSE - LIVERMORE (185,5km)

 

neuveritelny hattrick Petra Sagana!

 

1. Peter SAGAN (SR/Liquigas-Cannondale) 4:50:49 h

2. Heinrich Haussler (Aus./Garmin-Barracuda)

3. Tom Boonen (Bel./Omega Pharma-Quickstep)

4. Alexander Candelario (USA/Team Optum)

5. Lloyd Mondory (Fr./AG2R),

 

V priebeznom poradi vedie pred australcanom Heinrichom Hausslerom s 12sekundovym naskokom.

post-16-0-07741300-1337159716.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ma mrzi ze to nesledujem priamo, pripadne zo zaznamov ako tie predchadzajuce preteky, ale vobec nemam cas :(

takze nemozem podat ani nejaky strucny report z priebehu preteku

 

snad sa polepsim :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vcera/dnes (casovy posun) prebehla stvrta etapa, najdlhsia z tohtorocnych pretekov, opat ho Australcan Haussler v spolocnom spurte neprekonal

 

A budem sa opakovat :)

 

4. Etapa - 1.05.2012

SONORA - CLOVIS (209.6 km)

 

 

1. Peter SAGAN (SR/Liquigas-Cannondale) 5:18:08 h

2. Heinrich Haussler (Aus./Garmin-Barracuda)

3. Michael Matthews (Aus./Rabobank Cycling Team

4. Tom Boonen (Bel./Omega Pharma-Quickstep)

5. Roger Kluge (Ger/Argos - Shimano)

 

Jeho naskok sa posuva na 16 sekund.

 

Peter Velits sa pri hromadnom spurte umiestnil na 14tom mieste, a v celkovom poradi je na 12tom mieste, so 40 sekundovou stratou

 

zaverecny kilometer a hromadny spurt

 

http://www.youtube.com/watch?v=p9KFOrGZIbY&feature=player_embedded

post-16-0-86741600-1337249324.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Priznám sa, že cyklistiku absolútne nesledujem a jediné, čo sa o nej dozvedám je jedine tak prostredníctvom športového spravodajstva v TV (takže dosť biedny rozhľad). Ale som niekde na Nova Sport zazrel, že zároveň s touto Tour of California sa ide aj preslávené Giro d'Italia. No a teraz sa dostávam k tej otázke čo ma zaujíma: Prečo sa idú dvoje takéto prestížne závody v ten istý čas? Veď potom sa aj svetová cyklistická elita musí rozdeliť a nezávodia pokope vo vzájomnej konkurencii. A prečo Sagan nejde radšej na Giro d'Italia, ktoré je predsa len zrejme prestížnejšie?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To ze sa idu 2 preteky naraz je uplne bezna vec. Je ich v kalendari tolko, ze inokedy by sa nestihalo. Dalsia vec je ta, ze na jednom preteku moze startovat iba obmedzeny pocet pretekarov z jedneho timu (9). Ale v kazdom time je tych pretekarov 15-20. Tak aby nesedeli doma, tak niektori idu jeden pretek, dalsi idu druhy.

 

To ze Sagan nejde Giro ma tiez jednoduchy dovod. Sagan pojde Tour de France. A ist v priebehu 2 mesiacov 2 tak narocne 3-tyzdnove  preteky je fyzicky zabijak. Ta California je omnoho lahsi pretek, sluzi ako priprava na Tour. Keby isiel Giro, Tour by uz nevladal. A to este zdaleka nie je koniec sezony. Maloktory pretekar, ktory ide Giro sa objavi na Tour. A ak, tak urcite nie taky, ktory aspiruje na nejaky uspech. Jedine "nosici vody". Preto sati najlepsi na Gire nevyskytuju. Proste ich timy setria na Tour.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Jaj tak, no vďaka teda za vysvetlenie. S tou preplnenosťou kalendáru som to aj predpokladal, že to bude podobne ako v tenise, kde sa hráva viacero turnajov paralelne a často sa tá úplná elita aj delí a napr. Djokovič hrá na inších turnajoch ako Nadal alebo Federer... Také preteky ako Tour de France, Giro d’Italia a Vuelta som ja pokladal za tie akoby cyklistické grand slamy (ktoré si žiadny svetový top tenista nenechá ujsť), preto som nevedel že máloktorí cyklisti idú na všetky tieto vrcholy. Ale to bude tým ako som už spomínal, že to vôbec nesledujem - takže vďaka za odpoveď. Už mi je to jasné.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

na programe bola dalsia, 5. etapa, casovka, 29.7 km do Bakersfieldu, v obrovskych horucavach

 

medzi favoritov patril aj David Zabriskie, ale takisto nas Peter Velits, ktoremu tento typ casoviek vyhovuje

 

prave David Zabriskie presiel trasu v najlepsom case (35:59), posuva sa aj v priebeznom poradi na prve miesto, Peter Sagan zajazdil o 3:27 min horsi cas ako najlepsi jazdec, co je velmi slaby vykon (52. miesto), avsak mal za sebou narocne dni, takze nemozno ocakavat, ze bude vyhravat kazdy den

tento vykon ho vsak v priebeznom poradi posunul az na 31. miesto :(

v bodovom hodnoteni je stale na prvom mieste

 

Peter Velits s odstupom 49s na najlepsieho jazdca obsadil 6.miesto, v priebeznom poradi je na 5. mieste .. chlapci robia na striedacku radost :)

 

vysledky 5tej etapy:

 

1. David Zabriskie (USA/ Garmin - Barracuda) 0:35:29

2. Jens Voigt (Ger/RadioShack-Nissan) 0:00:23

3. Tejay Van Garderen (USA/MC Racing Team) 0:00:34

4. Robert Gesink (Ned/Rabobank Cycling Team) 0:00:39

5. Andrew Talansky (USA/Garmin - Barracuda) 0:00:48

6. Peter Velits (Svk/Omega Pharma-Quickstep) 0:00:49

 

David Zabriskie

post-16-0-84923300-1337338988.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dnes som si sla zaslapat kvazi casovecku, vzdialenost ako bola 5ta etapa (+/-)

a z pociatku to vyzeralo velmi slubne, fukalo zboku, priemerna sa pohybovala okolo 30km/h, co je na zensku na trekingovom biku s mojou kondickou hadam slusne, ci? :D

ale cestou naspat, inou cestou priemer vyrazne klesol, fukal nechutny vetrisko a strasne ma to vycerpavalo .. uff, no mladenci to maju tazke

 

dlzku 28 km som dala za ubohych 69 minut .. su to proste kapacity :)

 

ale bolo fajne dnes, svietilo slniecko :slniecko: , opalila som si nohy ako pako :pohoda: , pokukala som fesnych cyklistov :cem: (vsetci ktori maju dresy a rychlost nad 30 su fesni :D ), spalila som nejaku tu kaloriu :bicyklista: , vypila som u babky pol litra citronovej vody :kofola: , ja som spokojna ... najblizsie mi snad vietor nebude kazit plany a cas bude lepsi

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a naspat k profi vykonom

 

dnes bola na programe 6. etapa, prva narocnejsia horska etapa, a nasi Petovia opat potesili, umiestnili sa na druhom mieste a tretom mieste!

zaujimavostou bol vyskovy rozdiel medzi startovym a cielovym miestom, mestecko Palmdale (810 mnm) a Velke medvedie jazero (2100 mnm).

 

ciel bol v miernom stupani co vyhovovalo jednemu z najlepsich vrcharskych sprinterom, Velitsovi

 

takze nasou nadejou o co najlepsie poradie je uz iba Peto Velits, ktory sa dnesnym vysledkom posunul na stvrte miesto, Peto Sagan vyhral bodovaciu sutaz

v historii SVK cyklistiky sa jedna o najlepsi etapovy vysledok, dvaja Slovaci na podiu troch najlepsich!

 

Vysledky 6. etapy, PALMDALE - BIG BEAR LAKE, 186.3 km :

 

1. Sylvain Georges (FRA/ AG2R La Mondiale) 5:07:06

2. Peter Sagan (SVK/Liquiga-Cannondale) 0:00:28

3. Peter Velits (SVK/ Omega Pharma-Quickstep 0:00:28

4. Thomas Damuseau (FRA/Argos - Shimano)

5. Tom Dumoulin (NED/Argos - Shimano)

 

Profil horskej etapy a nasi chlapci :)

post-16-0-09295700-1337438502.jpg

post-16-0-23800000-1337438510.jpg

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vcera bola na programe dalsia etapa, v poradi 7ma, kralovska horska , ONTARIO - MT. BALDY - 126 km

 

vkladali sme nadeje do nasho Peta Velitsa, ktory by mohol postupit z aktualnej stvrtej priecky priebezneho poradia

umiestnil sa na 24.mieste, Peto Sagan na 71. priecke, pochopitelne sa chcel setrit na poslednu etapu

 

Vysledky siedmej horskej etapy:

 

1. Robert Gesink (Ned/Rabobank Cycling Team) 3:37:08

2. Darwin Atapuma Hurtado (Col/Colombia - Coldeportes) + 0:00:00

3. Fabio Andres Duarte Arevalo (Col/Colombia - Coldeportes) + 0:00:14

4. Joseph Dombrowski (USA/Bontrager Livestrong Team) + 0:00:18

5. Thomas Danielson (USA/Garmin - Barracuda) + 0:00:26

 

 

dnes sa konala posledna, 8. etapa, Los Angeles, 72 km, na ktorej Peto Sagan znova exceloval, samozrejme ako vitaz! :)

 

Vysledky osmej sprinterskej etapy:

1. Peter Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale 1:27:36

2. Tom Boonen (Bel) Omega Pharma-Quickstep

3. Gerald Ciolek (Ger) Omega Pharma-Quickstep

4. Roger Kluge (Ger) Argos - Shimano

5. Heinrich Haussler (Aus) Garmin - Barracuda

 

Peto Sagan zacina byt fenomen, dufajme ze aj na Tour de France pocitia, ake je to koncit za Petom ;)

 

Zaverecne kilometre, a paradny spurt :)

 

 

v bodovom hodnoteni sa Peter Sagan umiestnil na prvom mieste s poctom bodov 87, v celkovej klasifikacii na 42, mieste

Peto Velits v bodovani na 10 mieste s 11 bodmi, v celkovej klasifikacii na 20. mieste

 

chlapci, boli ste uzasni!

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Sagan to na Tour take jednoduche mat nebude. Tam su ini borci. Ale ako som pisal vyssie, tesim sa na jeho suboje s Cavendishom.

 

Ale vyhrat z 8. 5 etap je brutal.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Saganovi vyhovuju preteky typu California, nakolko je spurter, kopcovity je skor Peter Velits, obaja to brali pravdepodobne ako pripravu na julovy Tour de France,

 

V cyklistike neexistuje univerzal typu kopce + dlazdice + roviny + casovky + ciel v stupani, preto nie je ani podstatne kto je celkovym vitazom, prihliada sa na to, kto vyhraval etapy, a v tomto Peto exceloval, pise o nom cely svet

 

A este zaujimavost, Sagan tohto roku vyhral 5 etap, v minulosti tri, to znamena osmymi etapovymi vitazstvami sa stava rekorderom, prekonal Americana Leviho Leipheimera

 

najblizsie Petra Sagana vidime v juni na Tour de Suisse

a v juli premierovo na Tour de France a olympiade v Londyne

 

uz len zosumarizovanie celeho preteku Tour of California 2012

zdroj: http://www.cycling-i...ezona/califonia

post-16-0-45430200-1337610470.png

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V cyklistike neexistuje univerzal typu kopce + dlazdice + roviny + casovky + ciel v stupani, preto nie je ani podstatne kto je celkovym vitazom, prihliada sa na to, kto vyhraval etapy, a v tomto Peto exceloval, pise o nom cely svet

 

No, par sa ich najde. veď aj Velits vie kopce, je silny v časovke a aj v špurte sa už viacraz umiestnil na bedni. Akurat do špurtu sa nedostane tak často, kedže väčšinou musi makať na svojho timoveho špurtera.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

zacali sa dalsie preteky, Tour de Suisse, Okolo Svajciarska

 

predstavi sa nas Peter Sagan (minulorocne na TdS tretie miesto) a Peter Velits (siedme miesto)

 

cyklistov caka 9 etap v nadhernom prostredi

 

Prehlad etap:

 

1.) SAT 09.06.12 - casovka - Lugano -> Lugano (7.3 km)

2.) SUN 10.06.12 - horska - Verbania (I) -> Verbier (218 km)

3.) MON 11.06.12 - zvlnena - Martigny -> Aarberg (195 km)

4.) TUE 12.06.12 - kopcovita - Aarberg -> Trimbach/Olten (189 km)

5.) WED 13.06.12 - zvlnena - Olten/Trimbach -> Gansingen (193 km)

6.) THU 14.06.12 - zvlnena - Wittnau -> Bischofszell TG (199 km)

7.) FRI 15.06.12 - casovka - Gossau ZH -> Gossau ZH (34.30 km)

8.) SAT 16.06.12 - horska - Bischofszell TH -> Arosa (148 km)

9.) SUN 17.06.12 - horska - Nafels - Lintharena -> Sorenberg (216 km)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

1. etapa - SAT 09.06.12 - casovka - Lugano -> Lugano (7.3 km)

 

Obrázok

 

1. SAGAN Peter (LIQ - SVK) - 09'43"75 00"

2. CANCELLARA Fabian (RNT - SUI) - 09'47"61 - 04"

3. MOSER Moreno (LIQ - ITA) - 09'50"50 - 07"

4. ELMIGER Martin (ALM - SUI) - 09'54"91 - 11"

5. KESSIAKOFF Fredrik (AST - SWE) - 09'58"10 - 15"

19. VELITS Peter (OPQ - SVK) 10'08"29 - 25"

 

Pre zaujimavost :) , priemerna rychlost P. Sagana bola 45.077 km/h

 

Obrázok

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

2. etapa - SUN 10.06.12 - horska - Verbania (I) -> Verbier (218 km)

 

Obrázok

 

Vysledky:

1. FARIA DA COSTA Rui Alberto (MOV - POR) - 6h 21' 14''

2. SCHLECK Frank (RNT - LUX) + 00' 02''

3. NIEVE Mikel (EUS - ESP) + 00' 12''

4. CARUSO Giampaolo (KAT - ITA) + 00' 13''

5. PINOT Thibaut (FDJ - FRA) + 00' 13''

 

P. Sagan vyhral dve spurterske premie, v bodovom hodnoteni ostava na prvom mieste a splnil to, co si s teamom na tuto etapu predsavzali

 

do ciela prisiel s 13 minutovou stratou, na 139. mieste, P. Velits na 39. mieste,

 

3.etapa - MON 11.06.12 - zvlnena - Martigny -> Aarberg (195 km)

 

Obrázok

 

Vysledky:

 

1. SAGAN Peter (LIQ - SVK) 4h 35' 32''

2. COOKE Baden (OGE - AUS) + 00' 00''

3. SWIFT Ben (SKY - GBR) + 00' 00''

4. GUARNIERI Jacopo (AST - ITA) + 00' 03''

5. DAVIS Allan (OGE - AUS) + 00' 03''

47. VELITS Peter (OPQ - SVK) + 00' 03''

 

Dnesna etapa bola vhodna pre "klasikarov", preto sa dufalo, ze Peto Sagan a jeho team dnes uspeje. Tak sa aj stalo, pracovali dnes ako celok a to pomohlo tomu, ze Sagan skoncil v ciel iako prvy.

Na trati sa stala aj kuriozita, cca 140 jazdcov muselo stat pri zavretom zeleznicnom priecesti a cakat kym prejde vlak.

Priemerna rychlost bola 42.39 km/h, k comu prispelo neuveritelne tempo teamu Liquigas a SKY Procycling pri dobiehani prvej trojky.

 

Obrázok

 

V bodovom hodnoteni je Peter Sagan na prvom mieste, s naskokom 32 bodov. V priebeznom hodnoteni je na 110. mieste, kedy straca na prveho Faria da Costu 12 minut.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

4.etapa TUE 12.06.12 - kopcovita - Aarberg -> Trimbach/Olten (189 km)

 

Obrázok

 

Vysledky:

 

1. SAGAN Peter (LIQ - SVK) 4h 36' 55''

2. ROJAS Jose Joaquin )7(MOV - ESP) + 00' 00''

3. ALBASINI Michael (OGE - SUI) + 00' 00''

4. HAUSSLER Heinrich (GRM - AUS) + 00' 00''

5. GAVAZZI Francesco (AST - ITA) + 00' 00''

103. VELITS Peter (OPQ - SVK) + 10' 43''

 

Saganovo tretie vitazstvo v priebehu styroch dni. Dnesna etapa bola uprsana, chladna, ale podla profilu trasy sa dalo ocakavat, ze by Saganovi mohla aj tato sadnut. A aj sadla. Vyrazne pomohol teamovy kolega Moreno Moser, ktory pripravil vyhodnu poziciu na zaverecny spurt.

V bodovom hodnoteni vedie Sagan uz o 52 bodov, na konte ma 77 bodov.

 

 

Obrázok

 

Niet co dodat. Len sa naskyta otazka, preco nie niekto iny? :) Neuveritelne ....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov