Skočiť na obsah

Slovensko je prekrásne...


Jozef50205

Odporúčané príspevky

je  tam aj Záhradná železnica, je to paráda!

Je to parada, akurat sa pri nej riadne nanadavame. Su s ňou same problemy. A bude sa čoskoro rozširovať, podklad už je hotovy okolo vodarenskej veže.

 

Tadiaľ pôjde:

 

post-1275-0-18251900-1500311207.jpeg

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Niečo priamo z "kuchyne".

 

Preprava a osadzanie najnovšieho prirastku, kostol z Liptovskeho Jana (asi mesiac späť):

 

Naložene, to opevnenie vošlo do dodavky na milimeter. Byť trošku širšie, bol by problem. To je Kamil, dava tam molitan kvôli otrasom:

post-1275-0-92893600-1500311637.jpg

post-1275-0-54299700-1500312058.jpg

 

Opevnenie položene:

 

post-1275-0-06657300-1500312097.jpg

 

Už aj kostol:

 

post-1275-0-03345400-1500312163.jpg

 

 

 

 


A finalna verzia už aj so zvonicou a upravenym okolim:

post-1275-0-85546800-1500312376.jpg

 

Aj s vlastnoručne zasadenymi stromčekmi :) :

 

post-1275-0-48193900-1500312524.jpg

 

 

  • Pridať bod 4
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Je to parada, akurat sa pri nej riadne nanadavame. Su s ňou same problemy. A bude sa čoskoro rozširovať, podklad už je hotovy okolo vodarenskej veže.

 

Tadiaľ pôjde:

 

attachicon.gifreceived_2061027484124907.jpeg

 

riadne nanadávate, polamentujete,  ale naďalej robíte na nej s láskou, ta ne?

  za  každou prácou, za všetkým hodnotným, je  námaha, snaha,  úsilie...  :) to prináša plody a to je paráda!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Je to pekne chce to vela driny. A neskor to cloveka uspokoji.  Ale ja na nieco podobne nie som. Videl som nieco podobne v Haagu a stacilo. 

 

Neviem male deti, ci "lenivu" nastevu by som tam pozval a ukazal. Ale pre turistov to bude fajn a verim,ze sa im to bude pacit.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak pre deti je to vdacne. Od tej zeleznice ich tazko dostat.

 

riadne nanadávate, polamentujete, ale naďalej robíte na nej s láskou, ta ne

Ta hej, len sa tie vlaky casto kazia. Stale to rozoberat, hladat chybu, opravit, poskladat spat a zistis ze aj tak nejde. Alebo niektora lokomotiva sa rozhodne z nicoho nic vyskratovat celu drahu. Teraz hladaj ktora, restartuj cely system, deti placu lebo nejdu vlaky, rodicia nadavaju.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

https://www.google.sk/search?q=Haag+madurodam&rlz=1C1FGGD_enSK499SK499&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjA6a6qi5HVAhUkJJoKHUawDtoQ_AUIBigB&biw=1164&bih=631#imgrc=LzNpRLt8IzTfPM:

 

To v tom Haagu to ma nenadchlo - na malom priestore to ta prestalo bavit velmi rychlo - druhykrat by som tam isto nesiel. To hocikde inde po ulici. Ja vravim za seba - tam si mal aj kanale a lode, rolovanie lietadiel. 

 

Vcelku pekne tam mali kvety o prostredie sa starali - ja som si vsimal skor tych zahradnikov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Jasne, to poznam. Len tam uz mi to pride prilis prehustene, prekombinovane, je tam toho kopa na malom priestore.

My to mame koncipovane skor ako oddychovy lesopark s lavickami, starymi stromami, kde sa da posediet. Celkom dost ludi si tam pride posediet, cita knihu alebo sa len tak slnia.

 

Plan je u nas 30 modelov. Na tu plochu to staci, viac uz by bolo prilis. Aktualne je polovica, plus zeleznica Margecany-Cervena Skala a zaujimave stavby, ktore sa na tej trase vyskytuju. Najblizsie by sme mali v ramci zeleznice robit Chramossky viadukt.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Plan je u nas 30 modelov. Na tu plochu to staci, viac uz by bolo prilis. Aktualne je polovica, plus zeleznica Margecany-Cervena Skala a zaujimave stavby, ktore sa na tej trase vyskytuju. Najblizsie by sme mali v ramci zeleznice robit Chramossky viadukt.

pojdem do Jana cca o dva tyzdne, tak sa asi zastavim...

som netusil, ze na tom robi niekto, koho "poznam" ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A finalna verzia už aj so zvonicou a upravenym okolim:

attachicon.gifIMG_20170616_095024.jpg

 

Aj s vlastnoručne zasadenymi stromčekmi :) :

 

attachicon.gifIMG_20170616_095114.jpg

vyzerá to perfektne,  veľmi pekné. :) ste šikovní, chce to aj veľa trpezlivosti, precíznosti.. Ryan ako máme možnosť vidieť, Ty si  aj záhradník.  :)

 

 inak, kostol v Liptovskom Jáne poznám, bola som v ňom pred niekoľkými rokmi... Minule, sme prechádzali  okolo neho. Tá menšia vežička je medená.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tá menšia vežička je medená.

Je medena asi tak mesiac, ma byť cela strecha. Starosta s fararom to trochu (slušne povedane) pohnojili, nedali nam vedieť že sa planuje oprava strechy a vymena za meď. Bola by medena aj na modeli a kostol bol by po oprave aktualny. Takto bude iny. Nehovoriac o robote, bolo by to oveľa jednoduchšie dať tam meď.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 áno,  vzájomná  komunikácia je dôležitá, vy najlepšie viete, čo a ako 

 

 všimla som si menšiu medenú  vežičku na kostole v Liptovskom Jáne ,  tak som spomenula 

 

aj tento Váš model v MINI Slovensko sa mi veľmi páčil, to som už aj písala..   :) model  je   jedinečný

 

aj keď už celá strecha na kostole v Liptovskom Jáne  bude medená, po čase   stmavne ... kostol je tiež jedinečný  :)

 

  ani dvojičky nie sú až tak úplne rovnaké, ani dve snehové vločky ..  :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Múzeum liptovskej dediny v Pribyline

    Múzeum liptovskej dediny v Pribyline je verejnosti sprístupnené od roku 1991. Bolo vybudované v súvislosti s výstavbou vodného diela Liptovská Mara, v záujme záchrany najcennejších hnuteľných a nehnuteľných pamiatok.
    Okrem drevenej ľudovej architektúry (roľnícke a remeselnícke domy, dedinská škola, kováčska vyhňa, požiarna zbrojnica, zvonica a hospodárske stavby), sú tu postavené kópie dvoch najcennejších pamiatkových objektov   zátopového územia. Je to ranogotický kostol Panny Márie z  Liptovskej Mary a goticko-renesančný kaštieľ z Parížoviec, najstaršie zemianske sídlo Liptova.
    Múzeum má vlastnú zooexpozíciu. Zameriava sa na chov domácich zvierat a hydiny. Špecialitou je chov huculských koní s možnosťou jazdy pre návštevníkov. 

  Zdroj: http://www.vysoketatry.com/ciele/mldediny/mldediny.html

 

post-2385-0-91491500-1500581053_thumb.jpg

post-2385-0-03042800-1500581075_thumb.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vysoké Tatry - túra na Zelené pleso, chata pri Zelenom plese(Brnčalka)

tam sme si oddýchli,  občerstvili a pokračovali ďalej... až došli.. poznáte to? :)  je tam tiež nádherne. trošku nám aj pršalo, ale to nám vôbec nevadilo. vidieť tú všetkú krásu, to bolo niečo úžasne. škoda, že môžem postnúť len menšie foto ... túžim sa tam  ešte znova vrátiť.

post-2385-0-93125500-1500815978_thumb.jpg

post-2385-0-03135800-1500815994_thumb.jpg

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Vcera sme sa vratili z rojdoveho vzletu z Muranskej planiny. Tury na bicykli boli v celku OK, tri po cca 50 km. Dva dni sa mi podarilo nebicyklovat velmi medzi 11 a 15 tou, ked bolo horuco(boli sme sa kupat na Prednej Hore, pili ci jedli. Vcera to uz bolo horsie. Vracal som sa uz len so synom domov(zena s dcerou odchadzali na aute). Sli sme cez sitarovo sedlo do doliny za Nehovym, tam sme mali odloyene z predvcerajska bicykle, do sedla Burda. Potom 14km zjazd do Tisovca. Mali sme pitnu prestavku aj na Burde aj v Tisovci,vratili sme sa o pol tretej a uz som v ten den nechcel vidiet slnko,ani som nevidel.

 

Tura prva bola zo Studni na Prednu horu a nazad. Smerom tam sme sli po cervenej na Maretkinu,nazad po asfaltke, druha tura po zelenej na Cervenu Skalu cez Pohorelu(kde sme sa najedli )do Zavadky(kde sme sa este dopili). Ukoncili sme to v tej doline za Nehovym. Cez bujnu vegetaciu a do velmi strmeho kopca sme zobrali len dve bicykle. A tretia bola cesta domov do Revucej.

 

Muranska planina je stvorena pre bicykel. Cyklo chodnik zo Zavadky do Tisovca stoji zato. Do mierneho kopca po perfektnom asfalte 13km(trochu trenovany cyklista to moze dat za hodinu) a potom do Tisovca 14km zjazd po lesnej ceste. Boli tam dvaja cyklisti, ktori si to uzivali - preleteli vedla nas aj o 20 - 30km/h vacsou rychlostou(ti dvaja to dali do polhodiny).

 

http://cyklowebka.sk/horehronie/T3_Burda

Presne sme si davali tam aj piva,kde to je naznacene ja jedno oni po dve preto boli taky rychli. :zubiska: Inak ako na tu stranku pozeram - na mape niesu naznacene cyklochodniky,ale turisticke.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...
  • Pred 2 týždňami...

viem, podobnú fotografiu dával Ryan,   tá fotografia je moja originál.   :) pýtala som sa, či ste tam náhodou ešte neboli niekedy v poslednom čase,  Ty aj s rodinou,  lebo viem, že radi chodíte s deťmi do prírody ..   :) oplatí sa aj tam ísť, aj s deťmi ... pekný výhľad, nenáročne, okolie pekné, zaujímavé .. OK,  už viem,  Ty si nebol na tej rozhľadni.  

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak hadanka. Co je to,co  vidite? Inak 400 kb a zmensil som to dvakrat na 40 a potom na 80 percent. Este chcem dat jednu fotku - co vidiet z tej skaly.

 

Ja osobne som bol v L.Jane dvakrat. Davno. A ja nechodim viackrat na to iste miesto. A deti. Ani nie so mnou, zena bola minuly piatok s dvoma dievcatami osemrocnymi na Chopku a isli na stefanikovu chatu(tam prisli o piatej vecer). Ja osobne by som tam s nimi nesiel. Mzslel by som si ,ze je to na ne vela. Mozno na mna by bolo viac.

 

Ja som nebol na tej fotke co mas na pozadi to pohorie. A to je na dva vylety, ci kedze je to odnas dalej. Na prenocovanie . Choc a precho prosieckou a kvacianskou ja neviem ci dolinou. To je pre mna ovela viac ako Lipt.Jan. 

post-1625-0-06157100-1504119265_thumb.jpg

post-1625-0-63705900-1504119575.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov