Skočiť na obsah

Slovensko je prekrásne...


Jozef50205

Odporúčané príspevky

19/20. Netrafil som jaskyňu a 2x som tipoval. Ale ako piše dAdy, niektore fotky človek nema šancu. Dokonca aj keby tam už niekedy bol.

 

To si napisal po teste na pravde. 

 Ak si tak uspesny - hned by si vedel odkial su fotky co davam . ci aj dady.

 

doxrmg.jpg

 

kopec kohut - 1409 - odkial su ihlicnany  1100 m na morom?

 

Pre mna aj co si studoval a vystudoval - to ako keby si ani nestudoval. Mne je to smutno.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ryan ty si hadavy tip - aj ja -  ty si ale nepriznas chybu - sme uz v tretom spore? Futbal KE - smreciny, nieco o o tych co su ci niesu na urade prace.

 

Minulu nedelu som isiel z murana cez hrdzavu na niznu klakovu a dalej ze pojdem do tisovca.  Mna ked nieco drzi idem. Chcel som vidiet to co na fotke. Chcel som vidiet to co som nepoznal. Tak sme na Niznu klakovu vystupili - isli dalej po zltej na tie nejake skaly - vyhlad pekny ale nie az taky ako som ocakaval. Dosli po horaren pod malu stozku - tam ze cez 4 hodiny na zbojsku a vraj 2.5 do Zavadky - to som nepoznal - sli sme do ZAvadky. 

 

Od zavadky ci od inokadial - tu cast muranskej planiny co som prvy krat videl - vrele odporucam - nabicykli - 

 

 

Nasa tura trvala asi 7 hodin prejdenych cez 20 km -mal som dost - dcera musela ist peso ja som nevladal.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no ani ja velmi nerozumiem, na co sa vlastne pytas s tymi ihlicnanmi ???

ze ako je mozne, ze rastu v "nizkej" nadmorskej vyske, ci co vlastne ? alebo sa pytas na obec, odkial je to fotene ?

ked tebe je niekedy tazko rozumiet...

 

ale aby sme boli v teme, prihodim jednu fotohadanku, naozaj carovnych miest, len z netradicneho uhla... (snad sa to bude dat rozoznat aj v takom malom obrazku...)

 

post-2373-0-71559600-1437125194_thumb.jpg
 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ryan ty si hadavy tip - aj ja - ty si ale nepriznas chybu - sme uz v tretom spore? Futbal KE - smreciny, nieco o o tych co su ci niesu na urade prace.

 

To ze niekto nieco protiargumentuje, a ze sa na veci dokaze pozriet z roznych uhlov, nielen z toho svojho znamena ze sa hada? Hovori sa tomu kriticke myslenie. To ze som netrafil miesto je hadam kazdemu jasne. Tebe ale ocividne nie. Co si mam priznavat, nechapem...

To ze som to netrafil na pravdivosti toho co som pisal nemeni nic.

 

Tak ako pise dAdy, z teba vyjst je niekedy umenie.

 

Stiavnicke vrchy. Ta kalvaria je vyrazna napoveda. Aspon teda podla toho co dokazem vidiet na displeji mobilu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Bol som tam raz(tento pohlad nevidel) mozno som sa netrafil- ale skusim kalvaria na Banskou stiavnicou - teda toto je pohlad na Bansku Stiavnicu. Niekde od severo vychodu. Niekde na zltej znacke nad Banskou Belou.

 

Rastu smreky volne v prirode - 100% lesa - samo nalet - teda nik ich tam nevysadil niekde na juhu Slovenska? Dole v doline pri rieke? A je ich tam aspon 300? Ak ano pojdem si ich pozriet.

 

A skusim druhy tip - tam som nebol,ale moze to byt podobne - nejake putnicke miesto nad Levocov - alebo nieco..zatial staci. ale to zas nie tam by za tym ani v okoli neboli take hory.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hej, samonalet...

A tie semena tam naleteli naraz kedze su rovnakeho vzrastu a na jedno miesto, vsak? A v ostatnom lese nic. To asi tazko bude nalet. Chodis po lesoch, este si nikdy nevidel smrekovu skolku?

 

Napr. pri Hnilci okolo Gelnice, Prakoviec atd. mas ihlicnate lesy bezne. Alebo okolo toku Hornadu vo Volovskych. A to nie je ani na severe, ani vo vysokej nadmorskej vyske.

Do takeho smrekoveho lesa do Prakoviec chodim na huby. Cisto smrekovy, cely jeden kopec, niekolko km2, su ich tam tisice nieze 300. V okoli Kojsova detto.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Takto snad nepovazujes Prakovce a Gelnicu za juh Slovenska.

 

 

Na území Slovenska považujeme za areál smreka najmä severné Slovensko, smerom k juhu sa jeho výskyt stáva ostrovčekovitým, až južne od Vtáčnika a Poľany celkom vyznieva. Aj v tomto areáli sa však nezmiešané smrečiny vyskytujú len na určitých typoch stanovíšť

 

http://www.forestportal.sk/sitepages/lesne_hospodarstvo/ochrana_prirody/smreciny/prirodzenost_smrecin/prirodzenost_smrecin.aspx

 

 

Polana nieje juh Slovenska - aspon podla mna - vedla kde vyviera Ipel smreky su(tam som bol ako dieta z tabora latky) - ale v horach, pod Malincom Ipel na smreka tazko narazi.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nepisal som nic o tom ze je to na juhu, ale ze sa v lesoch vyskytuju ihlicnany v nejakych "koloniach" bezne aj tam kde prirodzene nerastu kedze ich umelo vysadzali. Aj na juhu najdes, napr.v Slanskych atd.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ano, su to Stiavnicke vrchy, bez tej Kalvarie som to nechcel davat, to by sa nedalo uhadnut ;-)

 

kazdopadne to nie je od SV, ale od JV, konkretne tu http://mapy.hiking.sk/?x=18.8513&y=48.42628&ref=permalink

 

pri pozornejsom pohlade na bledom horizonte vzadu sa daju rozoznat (z prava do lava) Polana, Lubietovsky Vepor a Hrb, Nizke Tatry

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hmmm, to V vzadu mi pripada ako prielom nejakej rieky (typicka je napr. Slovenska brana - prielom Hrona pri Tlmačoch), ale na obidvoch stranach take rovnako vysoke a najma zarovnane plosiny si neviem nikde vybavit ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vsetko v podstate co si napisal je pravda. Okrem Hrona.

 

Nemam lepsie fotky, dnes bola aj horsia viditelnost, mam zly fotak, ci neviem fotit.

 

2ijq44k.jpg

 

Je tam od lava do stredu vidiet dost vyznamne pohorie a na strede, co uz skoro nevidiet :zubiska:  ale je presne vstrede(nad chodnikom) je este vyznamnejsie. Teda jeho zaciatok.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:)

 

Poznas skaly

d5dds.jpg

Ale tu si zrejme nebol. Je to v podstate zalesneny kopec - vrchol - ale kvoly tej skale mas dokonaly vyhlad dookala 360 stupnov.

 

Je to Volovec nad Roznavou. Respektive sa to vola Skalisko. Ten Volovec je asi cely ten masiv.

http://mapy.hiking.sk/?zoom=14&lat=6231264.56101&lon=2289808.52945&layers=00B0FFTTTTTTFFFFFFTT

 

Ta prva fotka,je fotena nie z turistickej znacky, nechcelo sa mi vracat po zltej na Guylapag,kde som dosiel autom, tak som pokracoval po cervenej smerom na vychod, ze to potom pojdem po lesnej ceste,ktoru som samozrejme nenasiel,ale nakoniec sme dosli pod ten byvaly hotel,len asi 50 metrov nizsie - nastastie sme si vsimli jeho strechu a sli tam - inak kludne by som sa dobludil aj 5km pri vacsom stasti aj 20 km od auta.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ono sa to da aspon trosku identifikovat. Podla roznych veci , poznania a vsimavosti toho hadajuceho.

 

hmmm, to V vzadu mi pripada ako prielom nejakej rieky (typicka je napr. Slovenska brana - prielom Hrona pri Tlmačoch), ale na obidvoch stranach take rovnako vysoke a najma zarovnane plosiny si neviem nikde vybavit ...

 

 

Toto dady napisal presne - plosiny su silicka a plesivecka planina - a to ze spozoroval ,ze ide o plosiny bolo  dolezite.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mimo bol s tipom Chocom - ja som ho videl a obdivujem ten kopec,ale dosial nebol - ale co na nom rastie - ihlicie ci listnace a kolko? Strmost kopca, charakter.

 

To si doteraz nevedel o Slanej, Brzotinskych skalach, nikdy nesiel od Sorosky do Plesivca? Nikdy sa nepozrel na mapu Slovenska. Isto to tak nieje. Ze na tom kopci nikdy nebol by som aj veril.

 

Ale vlastne co je cielom tychto hadaniek. Zabavit sa, zapojit bunky, ale hlavne celej tejto temy - spropagovat co stoji zato vidiet co mame vedla v doline. A nestoji to nic a je to krasne.

 

Komu sa nezdaju kvalitne moje fotky - treba si to pozriet na zivo. Tento kopec odporucam - viete ako vyzera,mate trasu , mapu, viete si vybrat aku chcete trasu,ake je prevysenie, kolko casu to bude trvat . Ja som plno veci vcera nevedel. Ak bude niekoho nieco zaujimat ,rad odpoviem. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

slimak, fotky su v pohode, kolkorazy mam ovela horsie ;)

Slovensky kras poznam relativne dobre, nielen z hlavnej cesty, ale je pravda, ze v Rudohori mam vyrazne medzery :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mimo bol s tipom Chocom - ja som ho videl a obdivujem ten kopec,ale dosial nebol - ale co na nom rastie - ihlicie ci listnace a kolko? Strmost kopca, charakter.

 

Dole na upati listnaty les, potom sa meni na smrekovy ktoreho je tam najviac. A hore je kosodrevina.

Oplati sa tam ist, je to jeden z najkrajsich vyhladovych kopcov. Je to ale dost strmy vystup. Da sa ale vybrat lahsia a tazsia trasa.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak my sme posledne 4 dni stravili na roadtripe Slovenskom. 1500KM, ktore na zaviedli z Bratislavy az po Ublu, hore-dole napriec Slovenskom. A mozem povedat, ze Slovensko je skutocne prekrasne :) Par fotiek z tripu:

 

post-32-0-73061600-1437499323_thumb.jpg

post-32-0-06296500-1437499372_thumb.jpg

post-32-0-68800400-1437499407_thumb.jpg

post-32-0-32270900-1437499434_thumb.jpg

post-32-0-44832200-1437499519_thumb.jpg

post-32-0-19728300-1437499483_thumb.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja skusim rychle tipy.

 

Prava fotka neviem - nevidel som ani fotku. To moze byt z hocikadial - kde padlo 200 - 5000 vojakov. Skusim  - su tam ihlicnany Mikulas.

 

Druha fotka hocijaka cesta.

 

Tretia neviem - ja som v lese horach este nenadabil na taketo jazera - najviac ich je pri banskej Stiavnici teda tip ,ze to je odtial. Ale kludne to moze byt hocikde inde.

 

Stvrta - nebol som tam - ale ide o nejaku banicku obec tipujem nad B.Bystricou.

 

Piata. Tento rebrik nepoznam a myslim,ze tu budem najblizsie - to bude nejaka roklina pri prielome Hornada - ja som tam siel jednou - ale tam tento rebrik nebol- asi.. .

 

A preskocil som ten vyhlad na Vysoke a nizke tatry - to bude zrejme zo Spisskeho hradu.

 

-----

A dam poznamku k tym rebrikom - minuly piatok sa na podobnych vysekali dvaja 10 rocni chlapci(jeden v Raji druhy na Rozsutci).  Mne samemu mi  nieco podobne prijde dost nebezpecne. Ja s detmi do podobnych lokalit nerad chodim. Mne vadia rebriky a vysky - strmsie prevysenia s retazami mi nevadia - casto su tam aj kde ich nepotrebujem. Hlavne dole cestou.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov