Skočiť na obsah

Slovensko je prekrásne...


Jozef50205

Odporúčané príspevky

Inak nejako mi to uniklo, ale dnes som sa dočital že už aj naše jaskyne a kulturne či prirodne pamiatky sa daju virtualne prejsť na Streetview. Už ani tam netreba isť, stači sedieť za PC.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Fotak nemam a nenosim. povodne som tu reakciu hlavne na rayena pisal skor a skontroloval som - nemam ten fotak. neviem kde je.

 

Pozerat sa na fotky nieje cas. Nemam rad fotky - lebo sa na nich malokedy povazujem za pekneho. Ano su aj take ked vyzeram dobre.

 

Fotak nechcem na vyletoch  - lebo keby som mal ja fotit(ked foti iny je mi to jedno nemam problem sa postavit do zaberu) - znehodnoti mi to ten vylet. Musis to nosit a hlavne fotit - rozmyslat co odfotit a ako aby to bolo pekne.

 

Ako Ban, ci podobni .. su ini a preto robia pekne fotky a ich to bavi ci zivi. Na peknu fotku sa rad pozriem.

 

Naposledy som pred rokom fotil svoje auto - to je ciel. Take iste je aj dnes.

 

------------------

Pozerat sa na prirodu z PC... To robim malokedy. Ale informacie o prirode vyhladavam. Teda ani to tak dopodrobna. Zazitok a pocit je dolezity.

 

Inak na Streetview som aj ja - fajcim na schodoch. 

----------------

 

Mna na Spiskom hrad zaujali sysle - videl som ich asi prvy krat. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dnes o deviatej volala svagrina ci nejdeme na vylet. Prave o 9 ich to muselo napanut - hlavne vcera sme 4 hodin spolu sedeli. Chcel som dnes ist do prace - ale kedze bolo pekne pocasie a napadli ma v celku prijatelne ciele - tak sme isli. Na jedenastu sme len tak - tak stihli vstup do bystrianskej jaskine. Vyrazil som hned ako sme boli pobaleny - necakal som na nich a urobil dobre - hned v meste sme ich informovali na policajtov pri cintorine, v dalsej dedine opat merali. Semafor ma za Tisovcom zdrzal 6 minut.

 

Po jaskyni sme sli z trangosky - na stefanikovu chatu(pod Dumbierom,prevysenie 600 metrov). Dnes bola pekna vyditelnost - krasna krajina. Svagrovci maju dievca,ktore niekolko rokov chodilo so svokrom na turistiku - s turistami - s mojim chalanom vybehli na chatu bez prestavky - bez keksiku,ci vody - nepocul som od neho(odbehli nam  tak na 10 minut) ani pol slova ze nevladze.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Kondicku ma - ti dvaja by v  pohode vybehli dnes na Dumbier. Ja som si to vsimol uz v minulosti - ze im to spolu ide - nefnuka,keby siel len som mnou fnukal by vkuse - najhorsie ked to pocuje dcera  - pocuvat dvoch usmrkancov - ja mam tiez len jedne nervy. Dnes dceru som dokopca vyniesol asi 250 vyskovych metrov - ked bolo velke stupanie tam to uz na mna bolo dost - kazdy jeden "schodik" mal 15 cm - to da zabrat. Navrchu mala teplotu,ktora jej  hned pri spani klesla - ak sme dosli mala cez 39 stupnov. Dole som ju niesol 45 minut - aj dole po tych schodoch to bolo na mna dost. 

 

Inak vystup trval 1 a pol hodinu, dole hodinu. 

 

------------

 

Ze ten chalan na to ma viem, som si isty - a on je velmi tenky - kde ma trosku maska su stehna. Spravim dalsi vystup na Kralovu holu. Ja syn - jeho sesternica a zena - aj ta je dolezita prenho(bezpecie). 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

prave som objavil web http://www.podmevon.sk/

zatial som len prebehol, trochu tazkopadne ovladanie, ponuka siroka, ale nie celkom dotiahnuta, mobilna aplikacia si vyzaduje vyssiu verziu androidu ako mam ja

ale urcite stoji za pozretie a este sa k tej stranke podrobnejsie vratim

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vcera mi sestra volala ci ich nejdeme pozriet - asi pojdeme ak sa mi zajtra nieco podari urobit. Takze zajtra vecer idem na zapad - Hlohovec - pre deti tam je nejaka noc pod hviezdami - driny,nejake kupalisko, kone - ale v nedelu si pozriem hrad Uhrovec(to jedine je moj ciel a plan).

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To je "kopia" http://hiking.sk/. To je predsalen starši, väčši a popularnejši portal.

nepripadalo mi to tak, ale je pravda, ze som len nazrel a mal som dojem, ze tento web ma ine ambicie

hiking samozrejme poznam, pravidelne sledujem a aj prakticky vyuzivam

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pred necelou hodinku sme sa vratili. V piatok sme boli v hlohoveckom planetariu - deti neodspali(pre mna to bolo celkom zaujimave a poucne - ja som si pod pojmom jarna - letna zimna obloha vzdy ani neviem co predstavoval - ale ze to je obloha pocas dna som nevedel napriklad ) - neskor sme kukali do dalekohladu na mars a saturn a nejaku dvojhviezdu - ti astronomavia musa byt fanatici - kukat sa ani na polcentimetrovu bodku a byt z toho nadseny? ALe OK zazitok to bol - saturn bol zaujimavy videli sme pekne aj prestenec.

 

Dalsi den deti si pojazdili najprv po 20 mnut na ponikovi. Potom sme sli do Topolcian. Isiel tam parny vlak - velky - bol na mazut. - pri prilezitosti 130 rocnej uz ukoncenej trate do Radosine - dva hodiny som sedel v tom vlaku - ale detom sa to pacilo. V Radosinej a po ceste plno ludi - plno fotoamaterov aj v poli. Nakoniec bol velmi slusne natrieskany. Zasli sme do ZOO do Bojnej a pozreli si aj kostolik v Drazovciach.

 

Dnes sme boli na Topolcianskom hrade - ak chcete ist do veze- asi sa treba s niekym spojit aby to prisiel otvorit - sklamalo ma to,ze to nieje otvorene cely den - ludi tam bolo dost. Okupali sa v Malej... pri Partizanskom - okolo 4 tej vyhnal dazd. Chcel som sa po kupani pozriet este na Uhrovec - ale nedalo sa. Z doliny som prechadzal do hronskej doliny cez Zarnovicu - nikdy som tadial nesiel. Na vrchu som si spravil fajcpavzu pri mobilnom vysielaci - tesne pred sedlom - pekna to tam krajina.Vidim mraky - zbehol som ku autu a od vtedy lejak az domov.

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To ste mali skutocne bohaty vikend. Mnoho z toho poznam, ale co je pre mna nove - ZOO v Bojnej a kupanie pri Partizanskom. Tam poznam len Jericho, to je po ceste z Banoviec. Inak cesta cez Velke pole (Zarnovica - Partizanske) je naozaj pekna a vcelku kvalitna. Navyse rychla, ak mam ist po trase Zvolen - Partizanske, tak je to rychlejsie ako cez Handlovu.

V Hlohoveckom planetariu su naozaj zanietenci, poznam ich, pracuje tam spoluziackin manzel aj so synom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ZOO v Bojnej je za dedinou - maju aj tigra aj leva. Kupanie bolo v malych bielyciach - vedla letiska - ja som tam bol druhy krat.

 

Ten kraj je krasny.  Priklad to podhradie -sa mi strasne pacilo zo spodu - hrad - podla mna na slovensku je to rarita - v taliansku ci spanielsku je to uplne bezne - ten pohlad - ta dedina.  Ten hrad. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

http://www.babica-bojna.sk/index.php/mini-zoo

Myslim, za dedinou smerom do kopca - hor.Nie po hlavnej ceste. Je to pekna ZOO(pekne zvierata) - male parkovisko - plno ludi.

 

http://www.vodnesvety.sk/kupalisko-male-bielice

 

My sme boli len vonka,nam to staci na 4 hodiny - rodinny listok 16 eur.

-------

To Slovensko je rozmanite - ja ked pridem do nejakeho kraja - ta priroda je viac ci menej ina - ine stromy - ina klima - ine rastliny. Ako to topolcianske podhradie ozaj krasa(pripominajuce mi Taliansko,ci Spanielso), ale ak sme sli na vlaku, a som sa pozrel - na poli (briezok) rastol ovos? - uz bol vysuseny - zlty - vyzeralo to( v pohlade dva tri zelene stromi) ako by ste sli po vyprahlej australii,ci afrike.

 

A teraz(ale aj priklad zo vcera v tom sedle), aj dnes sa pustil taky lejak - ze som si pripadal ako v amazonii -som svokre dnes povedal -takto to maju v brazilii kazdy den po 6 hodin. Ona na to tak to tam musia mat zaplavy. Ja ano maju.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Na zajtra som si vymyslel - kedze este mi plati 10 dnova dialnicna - a dialnicu mame aj na severe. Ist na sever. Za stavime sa vo Vazskej jaskyni - z Vratnej sa pokusime dat Velky Krivan a cestou nazad pozrieme Likavsky hrad. Je to zaujimave je toho dost - nepoznam to tam - ale keby tam bolo nieco zaujimave na kratky cas( nie pr.ako Janosikove diery - na to nemam cas,ale nieco zaujimave hlavne pre male deti) - mozte poradit.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Janošikove diery stihaš. Veď nemusiš isť aj Horne až hore pod Rozsutce. Stači prejsť Dolne, pripadne aj Nove Diery. Hore Novymi Dierami na Podžiar a naspäť Dolnymi. To je prechadzka na hodinku. A deti tie kaňony, vodopady a rebriky baviť budu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:)  Ja neumieram(ani sa nechystam) - ja sa tam este vratim - ale zajtra na tie diery nebude mat nik - nielen deti. A to ja som si zajtra zobral pre dceru nosica(jej bratranca).

 

Neviem ci niekto bude chciet ist na Likavsky hrad. Ist tam nepojde nik - ale ci niekoho presvedcim - ci mu budem schopny to prikazat. A to uz mam pripravene aj navnady.

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Chalanovi sa z jaskyn najviac pacila dosial Vazecka ,kvoli medvedovi a chce sa tam vratit. Z Vratnej ten vystup popod lanovku je slusny zaberak. Krasna priroda, krasne pocasie a asi top vyhlady co som mal kedy moznost vidiet. Nasiroko daleko hory, kopce, doliny - z dostatocne velkej vysky - na 360 stupnov. Dole deti a vsetci sme dostali za odmenu zvezenie na lanovke. Likavka nevysla kvoli lejaku - prsat muselo priamo tam - na parkovisku ked som tam zastal - prestavalo prsat - ze dam cigu a snad to prejde - nepreslo - prave sa opat vylialo nebo - tak som si povedal,ze dnes to nepojde.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To ste stihli teda dosť, Važec a ešte aj štreku do Terchovej a vystup hore.

Do tych Janošikovych dier určite niekedy zajdi. Aj s vystupom na Rozsutce. To je jedna z najkrajšich tur.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Janosikove diery navstivim-pojdem az na koniec a budem pamatat na teba - to nemyslim posmievacne. Dakujem za tip.

 

 

--------

Napisal som to na pi.., dakujem ti - je mi luto ze ten kraj nie je blizsie - aj odomna je je dost daleko - ale je tam krasne.

 

 

Inak ja som dodnes tohto roku nechal dost penazi na Slovensku - teda je mozne do zahranicia ani nepojdem.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V piatok som bol chory - bolelo maj aj hrdlo po zimnom pive - ale prisla sestra - tak sme na vylet sli - co som mal v hlave aj ked horuco nebolo -  Gombasecka jaskyna - prisli sme tam a 40 minut do vstupu - tak ze ideme pozriet tu Silicku ladnicu - zaujimave - inak to je niekde na zaciatku Gombaseckej jaskyne. Na planine diera - bol tam ladovy cencul(nadmorska vyska asi 525 metrov) - k nemu som ani nesiel - bol som chory - mne uz zo vzdialenosti 50 metrov bola zima. 

 

Gombasecka jaskyna - tiez velmi pekna pre mna tohto roku patri medzi najkrajsie  - videl som ich sedem. Mne uz chybaju len posledne 4. Je zaujimava a velmi farebnostou - ale tam na chvilku vidite aj skutocnu jaskynnu riecku. Preco tu je sucho a ziadna rieka,lebo je 100 -300 metrov nizsie v skalach(v jaskyni).

 

Ona je vynimocna dlzkou brciek - to su zacinajuce stalagmity a tam su viditelne 2 metrove a v nepristupnej casti aj 3 metrove. Kazdy stalagmit zacina ako brcko - je to ako slamka a je duta - az neskor sa nanu nieco nabaluje. V normalnej jaskyni to tak neskoro nieje - ba priam naopak - ale v gombaseku je to neskoro - ked tu rurku mate trojmetrovu - a preco to tak je - lebo je tam rovnaka teplota- ale hlavne v tej jaskyni nieje ziaden otvor - teda nefuka tam vietor. Vinych jaskyniach mate otvory ci kominy a pod.

 

A tou farebnostou je aj nieje zaujimava -komu sa do jaskyn nechce - vyzera podobne farebne ako lom co tazia calcit oproti v lome.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

http://www.sme.sk/galeria/3947/burka-narobila-skody-vo-vratnej-doline/?bl=http%3A%2F%2Fzilina%2Esme%2Esk%2Fc%2F7299514%2Fterchova-ziada-vladu-o-pomoc-skody-sa-blizia-k-5-milionom%2Ehtml%3Fref%3Dtrz&foto=vratna_povoden1169894_r8828-r105-st.ir2-_t150.jpg

 

Bol som tam necely mesiac dozadu. Mal som stastie. Vybral som dobre. Nieco podobne ako keby sa niekto chystal na Krasnu Horku a tyzden predtym by vyhorela.

 

Teda netreba premeskat prilezitost.

 

Ale toho materialu co je pri tej lanovke nechapem. Tam sa nerube(ja som si to nevsimol) - len vela zrazok a velky sklon svahu. material z nejakej cesty . Este ze sa nikomu nic nestalo - teraz tam bolo 120 turistov - ked som tam bol ja -odhadujem 500 - 1000 bolo na vrchu - myslim od lanovky po velky krivan.

 

Strasne vela ludi aj vo Vratnej aj vTerchovej - ja som nikdy viac ludi  - turistov na Slovensku nevidel. Beznu sobotu. Ak mam pravdu povedat ani sa mi to nepacilo.

 

----------------

http://spravy.pravda.sk/fotogaleria/58942-vratna-dolina-po-nicivych-zosuvoch/#1

 

Tu je vidiet odkial je material - a neviem ci by aj kosodrevina pomohla - iste aj ano - ale do akej miery.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zaplavova vlna nie. Tam nebola problem voda, ale hole svahy, ta sut ktoru so sebou voda strhla.

Je to nasledok necitliveho zasahu do krajiny nie toho zeby napadlo nejake rekordne mnozstvo vody.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov