Skočiť na obsah

Slovensko je prekrásne...


Jozef50205

Odporúčané príspevky

  • Pred 1 mesiacom...

Slovensko je krásna krajina   :)

 

O dvojici Hike The World ste už na našom portáli rozhodne počuli. Martin a Mima cestujú doma aj v zahraničí, milujú najmä hory, prírodu a krásne zábery. Výsledkom sú potom jedinečné videá, ktoré zachytávajú krásu známych aj menej známych miest. V najnovšom projekte sa Hike The World pozreli na 12 najkrajších miest Slovenska, ktoré by mal navštíviť nielen každý Slovák, ale aj zahraničný turista.

 

Banská Štiavnica, Bojnice, Súľovské skaly, Oravský či Spišský hrad, hrad Devín, Slovenský raj, Tatry, ale aj krásy Bratislavy a Košíc. V najnovšom videu Hike The Worldnájdete na jedinečných záberoch tie najkrajšie zákutia našej krajiny. „Sú to jedny z najznámejších a zároveň najkrajších lokalít, aké sme na Slovensku navštívili. Záležalo nám však na tom, aby boli vo videu rovnomerne zastúpené oblasti z celého Slovenska, a tak sme museli mnoho nádherných miest vynechať. Možno raz prídeme aj s pokračovaním, kde by sme radi predstavili aj ostatné, možno menej známe, no o to krajšie miesta. Úprimne povedané, nebolo ľahké vybrať len 12 nádherných miest z našej domoviny“, povedal nám o výbere lokalít Martin...

Zdroj: https://www.interez.sk/hike-the-world-najkrajsie-miesta-slovenska/?

Pekné video  :)  

https://www.youtube.com/watch?time_continue=10&v=rjUHqbdexPQ

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

medzi Oravou a Liptovom

 

 

Ja ked som tam bol tak z tej dediny som pocul zretelne pesnicku z miestneho rozhlasu. Bol som na kopci na pravej fotke. A keby som videl tuto fotku skor, mal by som to kratsie. Nesiel by som po turistickej ceste.

 

Myslel som Prosecne.

 

Ja len vedla od susedou s Roznavi - a tam je toho ovela viac co dam,len kopce(aj kopcov ci prirody je viac,isto aj zaujimavejsie co som napisal) Turecka, Volovec a Radzim(to je taka mala planina- nieco ak male slovenske prasce - vepri klenovsky ci lubietovsky).  

 

http://www.roznava.sk/16--rocnik-vystupu-na-radzim

Ta fotka je pekna, isiel by som tam na jar v maji - su tam stare ovocne haje asi ceresne vtedy to tam kvitne. Inak pod kopcom je dedinka,kde je par mladych rodin zo slovenska,nieco podobne ako pri zvolene. tam je Brdarka pri zvolene 

Zaježová

 

Prosecne -mozno to nieje ten kopec,ale ma napadlo,ze sme tam jedli ,svietilo slnko, pocuvali rozhlas a pozerali sa na ovecky(tie nas bavili) . Ten kopec asi nieje prosecne - ale tak si ho predstavujem z tej strany co som ho nevidel. Na na tom kopci sa mi zlepsili vnemi aj som lepsie pocul aj lepsie videl.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

nie je rozhľadňa ako rozhľadňa...

na mnohych miestach vznikaju len preto, ze sa daju na to ziskat eurofondy, architektura akurat hyzdi okolie a v konecnom dosledku je nonsens stavat rozhladnu na vysokom kopci s kruhovym vyhladom priamo zo zeme... (aj take sa najdu)

 

ale toto sa mi celkom paci

https://www.oazy.sk/top-projekty/hniezdo-v-malinove/

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mám taký matný pocit, že túto rozhľadňu sme tu pred pár rokmi mali v téme o drobných stavbách....
je veľmi dobre zapadajúca presne tam, kde je.... drevo k drevu, kruh ku kruhu.... niekto tu evidentne myslel... :flowers:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...
  • Pred 1 mesiacom...

niekedy len tak človeku napadne, že je zaujímavý ten svet...
a že to nebolo tvorené pre nás, to sa urobilo takto pre seba...
človek to len doupravil, kto tak, kto hentak....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Maju po okrajoch regionu(tri okresy - teda relativne velka oblast). Ale len po "hranici" aj Choc je na hranici aj Tatri, aj Babia hora. Kubinska hola je mozno trosku u nich. Inak je to taka pahorkatina. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...
  • Pred 1 mesiacom...

Vcera sme sa vratili z Oravi.  Za poslednych 15-20 rokov som tam bol treti krat,  vzdy len kratkodobo - jedna,dve a teraz tri noclahy. Vzdy som bol niekde inde(nemyslim len ubytovanie),ale to co si pozriet.  

 

Prvy den pondelok, horuco z Oravic Juranovu tiesnavu a sme presli do Bobroveckej. Potom sme sli aj trosku vyssie. Toto je dobre na prechadzku  s malimi detmi. 3,4,5 rocnimi. Mozno v zime bezkari. Pre dochodcov. V pondelok bolo horuco, v Oraviciach na kupalisku ci co tam je bolo plno aut(tisic) - v stredu ked bolo 16 a prsalo asi 30.

 

Utorok malo prsat,ale cez noc a este bolo teplo. Sklamany z prveho dna(nevyuziteho dna), som si povedal ,ze si pojdem podla seba, a rano som si zacal planovat.  Boli sme dve rodiny. 8 ludi.

Tak po ranajkach po 9viatej. Trstena - takto ja som nevedel co je Trstena, co Trebisov, ci Istebne. Tam kde si musis ist do tych miest medzi tych ludi.  Trstena - katolicky kostol, krasny.  Dalej priehrada, druha rodina ju nevidela tak sme sa zastavili na hradzi ,tam som ani ja este nebol. Potom Tvrdosin, dreveny katolicky kostolik -ak ja viem asi jediny na Slovensku, v Hronseku je evanielicky a na vychode pravoslavne. Ja som videl dosial 5.

 

Poprchalo  a ze muzeum, ci galeriu,niekde kde sa mozes schovat.  Podarilo sa mi presvedcit aj zbytok ze pozrieme Mariu Medvedcku,jej galeriu v Tvrdosine. Odporucam.  Neskor plavba na plti do Oravskeho podzamku a zena s detmi isla aj na hrad, ja som skoncil kym sa vratili som dal 5 piv.

 

Streda podla predpovedi aj podla reality prsalo a bolo 16 stupnov. Na Oravice to nebolo sli sme do Besenovej.  Vo stvrtok sa vycasilo na Babiu horu sme sa dostali za3,5 hodiny dole 2,5 hodiny.  Vsade plno poliakov,aj z tej  slovenskej strany ich tam slo asi polovica,mozno viac.  Dovod menej husto, bol tam mladsi par s dvomi velkymi dogami.  Na vrchole som bol asi 30 metrov od chodnika na skalach som si uz otvoril sardinky a prisla straz aby som siel blizsie ku chodniku. Mali sme peknu vidielnost. Nizke tatry. Na vrchole podla mna bolo 500 ludi.

 

Posledne a to ma zarazilo, ze ideme pozriet rio de Klin. Ked som to videl,ze na aku blbost sa davaju peniaze(eurofondy),ale ze kolko tam bolo ludi. Odhad sto.

 

Orava je krasna, a ludia sa uz naucili robit v cestovnom ruchu a to podporuje aj ine oblasti(stavebnictvo,obchod a dalsie). Ze sa naucili robit v cestovnom ruchu - maju tam vela turistov, a mne sa oravci zdali mili, a ze ich ta praca bavi(chlapec na plti,dochodca v galerii, ale aj ludia v hoteli ci inde).

 

Fotky som nerobil,uz ma to nebavi. Nieco nafotila zena. Uz myslim, ze geograficky viem co je Orava. Som si pozrel aj kde je Istebne teraz som cez tu dedinu nesiel,a som nechapal, prejdes to aj dva krat za tri dni A kde je ta fabrika OFZ Istebne? A ona je v Sirokej.

https://www.google.com/maps/uv?hl=sk&pb=!1s0x4715ade9a254f06b:0x75a2578ab3ee08f7!2m22!2m2!1i80!2i80!3m1!2i20!16m16!1b1!2m2!1m1!1e1!2m2!1m1!1e3!2m2!1m1!1e5!2m2!1m1!1e4!2m2!1m1!1e6!3m1!7e115!4shttps://lh5.googleusercontent.com/p/AF1QipMuTtIJJB5iASDPPxVzOo9DJ1H_19_9LkEeg0xp%3Dw266-h200-k-no!5sofz+siroke+-+H%C4%BEada%C5%A5+Googlom&imagekey=!1e10!2sAF1QipMuTtIJJB5iASDPPxVzOo9DJ1H_19_9LkEeg0xp&sa=X&ved=2ahUKEwjioOPjhIjkAhVLbFAKHRJUAgkQoiowCnoECA4QBg

 

Aspon geograficky sa tam uz vyznam. Uz viem co je a kde je Tvrdosin a co Trstena. Hotel sme mali vo Vitanovej a som si myslel,ze na horizonte uz je polsko a povodne, ze ta oravica tam tecie, trvalo mi to dva dni a som pochopil ze to je inak. Za vitanovou do Polska su este dve slovenske dediny Hladovka a Sucha hora,tam som nedovidel.

 

Najdolezitejsie to bolo vidiet z Babej hory.

 

-------------

Presiel som vedla synagogy v Trstenej - je tam predajna obuvi , podobne v Tvrdosine disco bar, u nas to dali aspon baptistom. Oprava jehovistom.

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.2010274802560695.1073741990.1848658422055668&type=3

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov