Skočiť na obsah

Slovensko je prekrásne...


Jozef50205

Odporúčané príspevky

ešte jednu fotografiu  

tento les najčastejšie navštevujem(e), pretože ho máme nablízku, je tam ticho a krásne. dnes som videla aj srnku.   no a k tomu ešte  príjemný spev vtáčika, to je nádhera.  :) prírodná  oáza pokoja.

post-2385-0-87794100-1532186632.jpg

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja by som bola povedala, že je to nejaké jazero... nevidela som nikdy v živote ani Domašu, ani Šíravu,

fotka sa mi dokonca nesmierne podobala na jednu z jednej série z amerického severovýchodného štátu Maine, ako cez kopirák...

jeseň je ovšem tam, kde sa striedajú ročné obdobia, zrejme všade rovnako krásna

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja by som povedal,ze ta fotka je z leta pri zapade Slnka.

 

Este doplnim,na predchadzajucej strane mam fotku z Voniacej. Smerom na Hradovu. Dole by bol Tisovec,ale je za tym kopcom co ho rozozieraju vapenkari,treba desat rokov pockat z vychadzkou(este len trosku odhryzli,z tej strany). Na pravo je Klenovsky Vepor. 

 

Odtial sme pokracovali na Sivakovu,ale este pred polkou cesty nan to vzali dole k autu. Neodporucam neznalym. Nieje tam ziadne znacenie. A ako tak schodna asi len jedna cesta. Ja som tam uz raz bludil,ked som sa tam dostal od Murana ponad Javornikovu dolinu.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

slimak :)  správne,  je to fotografia z leta 2018  :)   pri západe Slnka. u nás na východnom Slovensku, veľmi blízko Zemplínskej šíravy , Vinné, Vinianske jazero. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Bardejov  :) je tam tiež  krásne.  videli sme aj Múzeum ikon, Hrubú baštu, Kláštornú baštu, Archívnu baštu, Dolnú bránu,  Renesančnú baštu, šli po uličke Johna Lennona ..

z veže Baziliky, bol krásny výhľad, tie schodíky boli úzke, krátke,  občas sa stalo, že bolo potrebné sa na nich  vyhnúť protiidúcemu,  ale stálo to za to, krása! 

mesto Bardejov ma očarilo svojou krásou, ľuďmi

počasie nám prialo, zopár kvapiek nás pokropilo, také letné osvieženie

post-2385-0-68203200-1532956269_thumb.jpg

post-2385-0-92895200-1532956294_thumb.jpg

post-2385-0-14329800-1532958090.jpg

post-2385-0-36807700-1532958113.jpg

post-2385-0-61028800-1532958135.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Bardejovské kúpele, príjemný relax.  :)

 

Navštívili sme Múzeum ľudovej architektúry. V nedeľu  tam vystupovali od tých najmenších detí , až  po dospelých. Hrali a spievali pekné rusínske piesne, chytľavé za srdce.

Bolo mi cťou stretnúť aj pani  Moniku Kandráčovú, s ktorou som mala to šťastie sa osobne spoznať už pred niekoľkými rokmi. Ako stále, milá, usmievavá, dobrosrdečná. Spievala úžasne.

 

Hudobné leto, krásna vážna hudba.

 

Boli sme aj v Šarišskom múzeu, a  dopriali sme si aj kúpalisko. Spoznali sme sa s mladým párom z Oravy, veľmi príjemní ľudia. 

 

 

 

Fotografie:  z Múzea ľudovej architektúry, Hudobné leto,  Ľudový prameň, minerálna voda, zakaždým,  keď sme šli okolo s chuťou sme sa napili, aj domov sme blízkym doniesli.  

Socha cisárovnej Alžbety.

post-2385-0-29429300-1532963580.jpg

post-2385-0-75915600-1532963597.jpg

post-2385-0-02100400-1532963627.jpg

post-2385-0-22231500-1532963648.jpg

post-2385-0-58084700-1532963723.jpg

post-2385-0-65118600-1532964468.jpg

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Minulu sobotu som bol na Muranskom hrade. Asi dvadsiaty piaty krat. Mali sme nastevu z Moravi,nebola tu prvy krat som sa pyal tam si este nebol? Ze nie tak som to zobral OK,pojdeme tam - zenina neter tam nechcela ist. Ani nesla. Jej otcovi som to rozhovoril,ze ked nechce nech tam nejde. Ona je turistka a mozno tam bola patnast krat.

--------------

Je to TOp vychadzka aj vyhlady na Slovensku. Zobral som aj psa  - on mal na ceste asi desat kamaratov. Bufet hore otvoreny - vtedy musel mat rekordnu trzbu. Normalne ked som ja tam bol som stretol tak do dvadsat ludi. V ten den mozno dvesto. Patdesiat bolo asi na hrade. Uz by mohli vyberat aj vstupne.

 

Hrad opravuju asi dvesto metrov su kamene a drevene schody - kde sa neda vyjst autom - chceli tam vyniest piesok do desat kil vo vreci. Mna aby nenaklanalo som zobral dve. Ak som to bral bolo ich tam vela. Dajme tomu tridsat. Ked sme sa vracali nebolo tam nic,

 

Az mi prislo smutno aj smiesne z pohladu na tych co to opravuju. 

-------

Su sysle pod hradom - tam bolo tiez plno ludi. 

 

---------

Ten hrad a kopec je tam niekolko rokov - aj tie sysle asi 5 mozno 9. Ale kolko ludi to zrazu objavilo? 

 

------------

Ja sam od seba tam pojdem o 5 rokov(ak tam medzi tym nebudem musiet ist). Lebo uz niektore budovy co tam neboli su dnes postavene po strop. Su tam okna, klenbovy vchod. Co tam nikdy nebolo.  Je tam krasne - aj ked to bolo uplne zarastene a nebol tam ziaden clovek.  Vedla cesty mate aj jaskynu len si treba zobrat baterku. Dvesto metrov sa da prejst.  Pred dvomi rokmi som vliezol a stal v diere - ta jaskyna je pod- proste to vycistili. Jaskyniari od materialu.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...
  • Pred 1 mesiacom...
  • Pred 2 týždňami...
  • Pred 2 týždňami...
  • Pred 4 týždňami...

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov