Skočiť na obsah

Slovensko je prekrásne...


Jozef50205

Odporúčané príspevky

No dobre. Zas nik neuhadol. To prve je Majerova skala nad Starymi horami. A to druhe su vyhlady zo Zvolena, kopca nad Donovalmi. Prva fotka je smerovana na Klenovsky vepor , na lavo vidno Hrb,teda cast Lubietovskeho vepra. V piatok vtedy,ked sme tam boli bola dobra viditelnost. V sobotu ked sme boli na Kriznej uz prichadzali dazde(vtedy oblacnost). Druha fotka je na Kremnicke hory - ta je len na lepsiu orientaciu,ze odkial to je fotene. Majerova skala asi tam nieje bola by este trosku na pravo.

 

Tak nula bodov. Dam vam reparat. Kde som vcera bol?


Kedze, zase prichadzal dast. Hmlivo bolo ad rana aj u nas aj tam. Uhadnut by ste podla toho "domceka" co je nad dedinov. Mali by ste ho spoznat. Fotka je to neostra ,neda sa ani zvacsit aby ten domcek bol ostrejsi a rozpoznatelny. Teda uhadnut to mozte podla umiestnenia.

post-1625-0-81925200-1504435047_thumb.jpg

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No dobre. Zas nik neuhadol. To prve je Majerova skala nad Starymi horami. A to druhe su vyhlady zo Zvolena, kopca nad Donovalmi. Prva fotka je smerovana na Klenovsky vepor , na lavo vidno Hrb,teda cast Lubietovskeho vepra. V piatok vtedy,ked sme tam boli bola dobra viditelnost. V sobotu ked sme boli na Kriznej uz prichadzali dazde(vtedy oblacnost). Druha fotka je na Kremnicke hory - ta je len na lepsiu orientaciu,ze odkial to je fotene. Majerova skala asi tam nieje bola by este trosku na pravo.

 

Tak nula bodov. Dam vam reparat. Kde som vcera bol?

Kedze, zase prichadzal dast. Hmlivo bolo ad rana aj u nas aj tam. Uhadnut by ste podla toho "domceka" co je nad dedinov. Mali by ste ho spoznat. Fotka je to neostra ,neda sa ani zvacsit aby ten domcek bol ostrejsi a rozpoznatelny. Teda uhadnut to mozte podla umiestnenia.

tak to mi mozes kludne verit, Majerovu skalu vidim kazde rano z kuchynskeho okna :D

 

z tych druhych dvoch by som prvu dal bez problemov, kedze je tam jasny Kozi chrbat a vlavo nabeh na Prasivu...

druhu, keby som videl samostatne, asi by mi dala zabrat, v spojeni s prvou, keby som vedel, ze su z jedneho miesta tak hej

 

ale toto posledne ani netusim, a akom "domceku" hovoris, ziadny domcek, ani inu budovu (hrad?)  nad dedinou tam nevidim

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ten "domcek" je kastiel v Betliari. Je tazko spoznatelny z fotky. Volnym okom bola ovela lepsia viditelnost. Z Tureckej(vrch pri Roznave) - rozhladni je to vzdialenost 3,3 km.


 

druhu, keby som videl samostatne, asi by mi dala zabrat, v spojeni s prvou, keby som vedel, ze su z jedneho miesta tak hej

 

Majerova Skala je asi aj na tej fotke,len to je zalesnene asi 5,2 cm z pravej strany ,vsak?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Majerova Skala je asi aj na tej fotke,len to je zalesnene asi 5,2 cm z pravej strany ,vsak?

ak je, tak skor na pravom okraji; a ano, je skryta za lesom

 

prikladam situaciu - cervenymi ciarami su vyznacene viditelne horizonty na tvojej fotke; posledny - Kremnicke vrchy uz na mojej mapke nie je

modra sipka je pohlad priblizne stredom tvojej fotky

post-2373-0-44574600-1504522673_thumb.jpg

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Cez vikend som siel na Liptov. Fotka je asi so sedla medzi malim a velkym Chocom.

 

Prvy den od nas sme vyrazili o pol osmej o desiatej sme boli v Kvacanoch. Teda je to aj nieje daleko. Ale dva hodiny cestovat hore dole za den nema zmysel. Teda kvacianska dolina , potom sme sa vidali na Prosecne. Inak aj tam bola kalamita. Boli sme vo vyske tisidvesto padesiat a viac ale dalej bol len polm, nemalo zmysel ist dalej , ja to tam nepoznam , ale k Prosecnemu ani vyskovo uz nic nebolo ale dialkovo kludne tri km preskakoovania. Podla mna rocne to prejde tak dvadsat ludi mozno sto. Ale ziaden normalny turista. Ale podstatne. Ja som sa nevracal po tej istej trase. V sedle medzi Prosecnym a hradkovou sa da ist dole tam sme sli. Na stromoch su oranzove sipky ktore vas navedu. Inak ak by som chcel ist na Prosecne isto je to ovela zaujimavejsia trasa ako z Boroveho. 

 

Ubytovali sme v Luckach. Do desiatej prsalo. Ale to aj podla pradpovedi malo.  Odpocim - aj ako hospodar s podou aj ako turista niekedy detailne sledujem predpovede. A robim to pol roka - a tie meteogramy im vychadzaju u mna a v oblasti kde som bol na sto percent. Toto clovek nerobi. To by isto nedal mozno na 50 percent. 

 

Dalsi den Choc. Prsalo ako malo do desiatej ,potom sme sli . Sichravo, takto tu fotku som nedaval ani ako hadanku,len sa mi pacila. Kym sme vysli na kopec bola stale hmla .  Ak sme schadzali som zazrel ze sa to aj trha. Som zene povedal ze sa vratim - vybehol som nazad - jedna cigareta - nevidel som okrem trosku slnka nic.  Ja som mal na plane ist tak ako siel po cervenej a dole cez tu planinu. Len vtedy to nemalo zmysel. Ale ked sme sa vracali na Zimerovej uz bolo krasne vidiet Choce. Skusim a dam fotku kde su krajsie. Vratili sme sa o Stvrtej k autu neskor na polhodinku okupali v Klamenoch. A dalsi den v Besenovej.

 

 

post-1625-0-20931100-1505765070_thumb.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hm... Nahodicka.

Tento vikend som bol tiez v Luckach. Prvy den som vysiel na Liptovsky hrad, cesty rozbite po tazbach, takze kopa blata. V sobotu bol plan ist na Choc, ale bol cely den v opare, tak som sa kvoli neexistujucim vyhladom, aj kvoli blatu na to vybodol. Urobil som evidentne dobre. Tak som sa bol tiez mocit v Kalamenoch.

 

Do Kvacianskej a Prosieckej prave chodi celkom dost ludi. Pocas sezony su tam davy. Len kvoli pocasiu asi bolo tentokrat malo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak o tretej ,stvrtej uz mohli byt pekne vyhlady. Ja som schadzal okolo druhej. Stretol som dvoch Cechov, jedneho samotneho turistu schadzat a ked sme schadzali zo Zimerovej tak sli traja chlapz hore, upozornili ma na blato, ja ze viem,ze siel som tadial hore, ale bolo to horsie ako som myslel. Ale ti chlapy mali isto pekne vyhlady. Ja som tiez sem tam nieco videl smerom na Ruzomberok ci na Liptovsku Maru ale to boli 5 sekundove useky. Niekedy som nestihal ani pripravit mobil na fotenie. Skoda chel som ist dole cez tu luku - Stredna polana a popod Maly Choc.

 

Ale aspon nam neprsalo. Ja som to musel skusit,lebo by som sa tam uz nikdy nemusel dostat.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Z Prosecneho.

Z vystupov na kopce som nedosiahol "vrchol", raz mi zabranili popadane stromi a druhy krat najmenej pocasie - tiez mohli byt popadane stromy.  Vrchol by bol z opacnej strany co som nevidel teda sa tam mozno este vratim.

post-1625-0-16592000-1505842666_thumb.jpg

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Bol som v Besenovej. Je to pre mna predrazene o 40 percent(resp viac by ma potesilo ak by sme mali o 40 percent lepsie prijmy) , mna to stalo asi 95 euro. Za 60 by som bol spokojny. Ale som aj za 95. Stoji to za to,

 

 

 

Bude tam fotka z Kalamenok. Moje deti tam plavaju do dialav- ten svetli a ta copata.

 

Ale aby pri vela ludoch v tej Besenovej bola najkrajsia moja zena - je to pre mna cudne inak aj chlapy mi pripadali ako mimozemstania.

Ani pekny chlap tam nebol. Pri tej cene som tam si uzival co najviac - 7 hodin casu.

post-1625-0-09424100-1505844047_thumb.jpg

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 7 mesiacmi...
  • Pred 2 mesiacmi...

:)

buď tiež nestíhate,  neprezreli ste si v poslednom čase aj túto tému, či nepoznáte, kde to je, alebo možno až veľmi ľahké, či  iskru priveľmi nečítate,  alebo iné..  tak odpoviem a idem :)

Zemplín :) Vodárenská  nádrž Starina

https://sk.wikipedia.org/wiki/Vod%C3%A1rensk%C3%A1_n%C3%A1dr%C5%BE_Starina

https://www.google.com/search?q=Starina&client=firefox-b&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwiZpZPCrZLcAhVBZlAKHSSYBSAQsAQIRw&biw=1920&bih=953

 

    

 

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

   ak si dobre spomínam,  dead, stavia  mosty

 

minule som  prvýkrát navštívila Kežmarský hrad  https://www.kezmarok.sk/kezmarsky-hrad.html

 

ešte postnem aspoň  Kežmarskú radnicu

 

 v Kežmarku sa mi páčilo, bolo tam príjemne, boli   aj cyklistické preteky, súťažili deti,  a  neskôr  aj dospelí. Paráda.

post-2385-0-92878200-1531766545.jpg

post-2385-0-71341600-1531766566.jpg

post-2385-0-31264300-1531766588.jpg

post-2385-0-09489200-1531767069.jpg

post-2385-0-16134300-1531767416.jpg

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vysoké Tatry

 

prekonala som samu seba, za deň som prešla 26 km,  a ani náhodou to nebolo po rovine :) bolo to náročné, ale stálo to za to. vidieť tu nádheru, to je nezabudnuteľný zážitok 

prvá fotografia Ždiar 

 

turistika na Kopské sedlo ( vybrali sme si náročnejšiu trasu) počasie nám  prialo
 

posledná fotografia Biele pleso

 

potom už len späť do Ždiaru :) 

post-2385-0-12806300-1531768724.jpg

post-2385-0-53227900-1531768758_thumb.jpg

post-2385-0-38786900-1531769053_thumb.jpg

post-2385-0-12756000-1531769068_thumb.jpg

post-2385-0-97214500-1531769319_thumb.jpg

  • Pridať bod 3
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mne sa na tych tatrach nepacia tie kamene. Teda tvoje fotky fajn . ale to niesu Tatry - mozno zapadne by tak vyzerali. Tatry su kamene.Ja si uvedomujem ze si bala, fotila na vychode tatier. druha,tretia,stvrta fotka sa mi paci,ale to v tatrach nemas sancu odvotit - myslim v kamenolome.

 

---

 

Pleso v trave ake je krasne. Posledna fotka. Pleso v kamenolome. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  :) Východné Tatry, pozostávajú z Vysokých Tatier a Belianskych Tatier   https://sk.wikipedia.org/wiki/V%C3%BDchodn%C3%A9_Tatry

 

Kopské sedlo  https://sk.wikipedia.org/wiki/Kopsk%C3%A9_sedlo

 

je tam krásne, trasa náročnejšia s prevýšením, pod nohami kamene, od najmenších až po obrovské, občas som sa ledva naň vyštverala, aj reťaz bola,  nohy sa mi ku koncu aj podlamovali, aj po štyroch som raz  liezla,   ale zvládla som, šťastne som sa na vrchol doteperila.    :yes_yes: pokochala sa nádherou, načerpala hneď sily a potom dolu kopcom ma to poháňalo vpred za ďalšími skvostami prírody

 

 

--------

 

teraz pridám foto z ďalšieho dňa, keď sme boli v Tatranskej Javorine... trasa nenáročná, trošku už aj pršalo, pekná príroda, no proste paráda  :)

post-2385-0-14324000-1531899862_thumb.jpg

post-2385-0-08362600-1531900053_thumb.jpg

post-2385-0-13754000-1531900293_thumb.jpg

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja tatry v podstate nepoznam v zivote som tam bol max. desat krat. Naposledy na Krivani ,pred tym v Rohacoch uz ako dospely so zenou,bez deti vtedy este neboli na svete.

 

Mne sa skor paci takato priroda. Ci na pohlad ci na turistiku(chodenie). Mozte skusit hadat. 6 hodin som chodil po hore, nevidel ziadneho ineho cloveka,okrem rodiny a nepocul dokonca ani ziadnu motorovu pilu(bola nedela) ,  jeden traktor bol zaparkovany medzi stromami.

post-1625-0-51783600-1531949438_thumb.jpg

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  :) Dnes sme boli  v lese  v  severozápadnej časti Východoslovenskej nížiny, v Podslanskej pahorkatine a Slanských vrchoch, rozčlenenej Cabovským potokom.   Príjemná prechádzka, čerstvý vzduch. Je tam pekne. Obzerali sme sa aj po hubách, no je ich   málinko.  Našťastie huby už doma  máme, očistené, usušené,  uložené vo fľaši.

post-2385-0-49625700-1532177231_thumb.jpg

post-2385-0-74628200-1532178443_thumb.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov