Skočiť na obsah

Slovensko je prekrásne...


Jozef50205

Odporúčané príspevky

Nieco ma napadlo.

Preco ja na tie vylety chodim. preco chcem mat ten zazitok z tej soboty.

 

Moji rodicia auto mali,postavili si dom,na odborarsku chatu na prednej hore sme chodili - bol tam bazen.Na dovolenky Bulharsko, chorvatsko, rumunsko - ci ja si pamatam aspon dve pobyty na Balatone(bol som maly ale kludne by som cez googlemaps nasiel aj ten hotel,aj ten dom kde sme prebyvali) - ich bolo isto viac.

 

Ale vylety po Slovensku sme nerobili. Mozno raz za rok. Preto ja nepoznam jaskyne, neboli sme na ziadnej ture,ja som nikdy ako dieta s otcom nebol na ture - trebars na kralovej holi - co je od nas 25 km. Ked tak zo skoly na par vyletoch.

 

Ale to neznamena,ze s otcom sme do prirody nechodili. Oni na vylety- take slaboduche ako robim ja nemali asi cas.

Ako som nikdy nebol v ziadnom klube - ale vedel som hrat futbal. Nebol som na ziadnej ture - ale v lese som bol isto viac krat ako vikendovy turista. 

Neviem kvoli comu - ako otec bol hubar - ja som prazenicu nikdy nezjedol -ale na huby sme boli velmi casto, mal som psa a na kopec s prevysenim 300 metrov som bol kazdy dryhy den - ale o com som chcel napisat - ja neviem kvoli comu(ci v obchodoch neboli,ci sme nato nemali) cela rodina -rodicia a tri deti sme chodili do roka niekolko krat na maliny,cernice,lieskove orechy(namiesto arasidov) ,cucoriedky a podobne lesne plody - ktore sa zavarali. A tie sme potom behom roku mali k ryzi,ci zemiakom.

 

Ja to Slovensko velmi nepoznam - a preto mam co objavovat. 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

http://www.sme.sk/c/7022833/slovaci-poznate-slovensko-kviz-a-slepe-mapy.html

 

Ja som mal 9 spravnych odpovedi - zena 4 - Som povedal ak bude mat menej ako 5 ideme na vylet - takze - kam zajtra? Nemam peniaze ani sa mi nechce nieco hladat - ale minuly tyzden som nebol tak by sme mali ist niekam. Niekam pojdem - asi Zadielska dolina - vtomto case som tam este nebol.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Giggs si dobry - nebol to lahky test. Tie mapy som vedel , vlastne tipol Oravsku maguru spravne a Vtacnik ci Tribec nespravne.

 

Inak som si na kam na vylet vybral brzotinske skaly,volal som dedovi ci ide, nejde ide na zabijacku,ale poradil aby sme sli na gerlasske skaly - takze idem zajtra z Rakovnice do Stitnika - 8 km,prevysenie 400 metrov- zvladneme to do 4 hodin. Ci troch teda od 10 do 14. Ide s nami otec. Asi tam nikdy nebol ako ani ja . Tesim sa.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Jeden s najkrajsich vyletov. Ta planina je krasna - carovna krajina. Zavrt jeden napravo druhy nalavo(velke 200 metrove,aj hlboke)- Na planine bolo chladnejsie prsty aj mrzli - som rad ze to zvladol aj moj otec - je este v dobrej kondicii - ma 77 rokov. Aj som sa obaval - uz sa mu trasie ruka - zena ked mi povedala, ze on je unaveny,ked pride ku nam po 40 schodoch. Mozno niekedy ano ,ale som vedel ze zle snim byt nemoze - ked sa pusta na huby - neviem ako daleko a vysoko - ale on nikdy nerobil kratke trasy.

Priklad dedo - svokor tiez snami chodi(a je rad) - tempom 4 a 6 rocneho dietata - lebo im stiha. On uz s turistami nemoze chodit - preto ich na vylety beriem.

 

Na gerlasskych skalach som odisiel ja po auto(povodne mala ist zena,kvoli tomu ze bude treba dceru co bude unavena a spiaca znesiem) - vedel som ze do Rakovnice sa vratim do hodiny - aj ked na tabuliach bol cas 1:45. Dcera si pospala asi 20 minut kym sme na vyhlad prisli - aj som zene povedal ci chce ist pre auto ci zist dole s detmi a otcom - chcela ist s detmi bolo to na skok. Malo to byt mierne - len zabludili - ja som do Rakovnice dosiel za 45 minut - a to som isiel inou dlhsou cestou a trosku som si dole kopcom pobehol - Im cesta tiez nemala trvat viac ako hodinu a nechcel som aby na mna cakali. Cakal som na nich hodinu ja - samozrejme ze vysli niekde inde - este ze su mobili.:-)

 

V Jelsave som dostal 50 eurovu pokutu(za rychlost cez zeleznicne priecestie). Jedine co mozem vycitat je sebe - ak ju na tom mieste dostanem este raz tak duplovane. Nemal som peniaze tak mi zobrali aj vodicak. Ale dal mi papier ze soferovat este mozem.

 

----------------

Zabludit v horach mozes hocikedy - a hlavne v tych co nepoznas - ci vtych kde pre listy nic nevidis - ci v hmle aj na holiach kde tiez nic nevidis. Ci trebars na planiniach - kde nic vyssie ci nizsie nevidis - nevies sa orientovat. Dedovi sa podarilo zabludit na jednom nasom vylete aj ked sme od revucky(kde zije 40 rocne aktivne turisticke skusenosti) neboli ani 4 km - pritom by sa od ciela odtrepal 20 km. Relativne maly kopec. Tak kde to nepoznas treba ist  len a len poznackach. Priklad, v Rakovnici bol chlapec co mi povedal ako ist hore - byval pri znacke,ale ze treba ist inokadial - on po znacke nikdy nesiel - ta jeho rada bola spravna - vsetko co mi povedal - to bola ta dlhsia cesta moja spat. Ale nemohol som tadial ist,lebo by som si celu cestu nebol isty tam ziadna znacka nebola. Ja som mal na cestu 4 hodiny - nemohol som si dovolit bludit,ani kvoli casu ani kvoli silam ci mojim,ci spoluturistov.

 

Ovela krat zabludis pri ceste dole ako hore. Lebo hore mozes ist hocijakov cestou,ale smer je hore - dole to neplati tam mas tzch ciest milion.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pre mna zivot je toto - zazitky. Bola zima zabludili ale isto boli spokojni ti ludia,ze tam dnes oni boli. Aj pre tie deti aspon chlapec to iste uz vnima(a si to bude pamatat).

Dcera mozno si to pamatat nebude.

 

Je to aj pre mna zazitok - ved inak by som to nerobil - aj pre zenu - aj pre tych starcov dedov. Ako som pisal - moj otec ani v rakovnici ani na tej planine nikdy nebol - a je to len 40 km vedla kde zijeme. Ako sa rozplyval ako nechapal ze nieco tak krasne tam moze byt? Ja som tam tiez bol prvy krat, videl som fotky - na mna to zanechalo tiez hlboky dojem - je to rovnako krasne ako zadielska dolina.  To su topy kras na Slovensku - kludne aj muranskz hrad a takzch miest mate aj 100 na slovensku - ale kazde je ine. Priklad - Muransky hrad(planina) - sa neda porovnavat - splesiveckou krajinou ani zo Zadielskou dolinou - vsetky su krasne - oni su ine. Aj podobne - ze su vynimocne. Podobne su si len v tom -ze ked tam pridete sklamani isto nebudete.

 

--------------------

Len poslednu poznamku - ja som s otcom na taketo vylety nechodil - on to nepoznal a nemalo to preneho vyznam - boli sme par krat v Madarsku , rumusku, bulharsku,raz chorvatsku -s matkou aj egypte - oni cestovali do zahranicia kvoli matke(matka bola cestovtelka do cudziny, teda ja som videl ci chodil do zahranicia kvoli matke) - dedo svokor bol pri mori asi tuto sezonu prvy raz - zobral ich svagor.

 

Ak tam dnes vyslapal nechapal ze taka krajina moze byt. Ja som tiez nic podobne nevidel.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Uz len posledny dovetok - v okoli su nizke tatry - vysoke, ci slovensky raj. Vsetko je to ine a krasne. Vsetko to je pre niekoho inehoho - v zime bezkar. V lete chodec. Nizke tatry - su top, vysoke asi tiez - aj slovensky raj. Ale tieto tri lokality isto niesu menej zaujimave - prave opacne su lepsie.A krajsie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dnes som si cital krasy slovenska - ja nepochybujem, ze aj na zapade su krasy - su male karpaty(velmi zalesnena oblast) - aj les pri ciernej vode(poda a stromy pod vodou, ja to chcem vidiet) - ci aj povodie dunaja - ja si ho pozriem - a budem pisat v superlativoch - lebo ta krajina je krasna a ina ako co poznam. Len je to dalej preto ten vylet bude 3 ci 4 dnovy s prenocovanim.

 

Ja som byval v petrzalke na intraku EU- co myslite kolko krat som  sa siel pozriet na prirodu - co si mal na dosah jednej cigarety? Tie ramena v prirode. Aj to je krasa. A kludne podobna vsetkym inym na Slovensku. Pre mna je to krasa - lebo som to nikdy predtym nevidel. Moj otec by hykal ako na plesiveckej planine. Jemu sa tam velmi pacilo - a nikdy by neveril ze nieco podobne je. 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Budem pisat nieco o inom ale ma suvis. vracali sme sa domov. A v rozhlase dakuju tetke,babke ,dedkovi ako tazko pracovali.Koho vychovali.

Ved to je poriadku - zas neviem ako tazko pracovali a preco su zdravotne poznaceni,ja verim,ze kvoli tej praci.

 

 

######a - ale mi nezijeme aby sme si nedobrovolne znicili svoje telo - to vravi fajciar.

 

Zijeme preto ze to je aj krasne,ci moze byt - iste zivot je aj nespravedlny. Kruty - je aj slabe slovo.Ale aj tak sa da bojovat padnem . alebo zvitazim.

 

 

Podla mna zivot dnes by mal byt o uzivani si. Dokial neprides na krutost zivota - postihnute dieta ci velmi vazna choroba. - ale aj tak treba zit. Ak to nepride -tak mate nenormalne moznosti zit - tesit sa z toho. Ked nie na slovensku tak inde.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Ja som v zivote nevidel z Puchova ziadnu fotku - mozno trosku fotku Rosinu a jeho nazory,ale hlavne ich primatora. Toho by som vedel opisat aj kriminalistickemu kreslicovi.

 

Tych 6 fotiek - slusne - velmi slusne.  Ja som to pisal,ze o Puchove som nikdy nic nevidel a nepocul. Malo sa propaguju. Nielen Puchov. - Vsetky mesta.

 

Rad a uz od jari budem robit vikendove - 2 noclazne vylety - ale musim mat program. Mesto a spoynanie je tak na vecer a skory ranok do muzea - ale potrebujem vyplnit ten zvysok 60-70 percent casu.  

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

 Na vyrocie zalozenia statu sme sli do kopcov - chcel som spravit usek paseky(475) voniaca 1025 a potom do tisovca - dopredu som vedel len kde chcem ist - nevedel som to prevysenie 550 metrov.

 

http://www.vyletnik.sk/turisticke-trasy/banskobystricky-kraj/116-tisovec-voniaca-paseky-tisovec/

 

Je to priklad  - iste nesuhlasim a neverim s profilom - dam ruku do ohna ze to je zle zakreslene. Tura Paseky voniaca - bola na turistickej mape za hodinu 40 - polovica ide dolinou a v podstate vsetko - ale prvy kilometer, ci dva nemas v podstate ziadne prevysenie - ides trosku do kopca.Ani ho nevnimas - po polke - zacal brutal(aj kvoli zime a uz som dceru niesol ,ale aj zena a chalan mal dost ). Priklad od martincovej jaskyne - ale aj to sa dalo - ale dam ruku do ohna ze to je na pikacu nakreslene(aj zena potvrdila).

 

Dole nebola zima mozno aj 3 ci 6 stupnov - hore a to sme na Voniacu nevysli - uz mrzlo - my sme skoncili asi vo vyske 800 - 900 metrov. Hore trosku snezilo a bola zima. Nam to trvalo hore asi 2 hodiny, dole hodinu. Sli sme doli vsetci , povodne sa mala vratit pre auto zena a ja s detmi dojdem do Tisovca.

 

Ta dolina ma zaujimala - to je nieco ako druha zadielska dolina - len tam nemas potok - teda neviem co ju vytvorilo - lebo ani ziadne povodie ten potok nema mat ake - prevysenie aj bral je isto vacsie ako v zadielskej. Voda - cesto boli tri studnicky - co horari spravili zlaby pre lesnu zver - voda skoncila po 50 metroch - sucho. Proste ziaden potok.

 

Na zaciatku doliny a ta zacina po tych dvoch 90 zakrutach na zaciatku - je tabula ,ze zvyseny pocet medvedov(pod tabulov lebka jelena? samozrejme sme to detom necitali). A v tych bralach a ty ich vidis hlavne po lavej ruke a dier je plno(niekedy mozno 20 -50 metrov daleko) - zena odmietla rozkaz ,ze sama pojde pre auto. Ja by som to zvladol - ale by som velmi rychlo utekal - keby som stretol medveda - v tej doline nema kde utiect. :zubiska:  My sme si povedali ze spia - ale na liptove v ten tyzden nespal.

 

Inakna spodku - nikde nebol ziaden sneh,ale naspodku krasna zelena od machov - kmene stromov cele obrastene - aj skaly. Sito zelena a silna farba - velmi krasne.

 

A detom som slubil - ze ak to vyjdu tak pojdeme do zoo -  nevystupili sme - hlavne kvoli tomu ze aj v tej jednej doline stratis znacku - vysiel som aj 200 metrov vyssie a nic som nevidel. na pravo uz prave skoncili brala - uz sa aj teren zmiernoval - ale prisli sme do ustia dvoch doliniek a nevedel som kade ist. A som rad ze sme sa vratili - lebo som to tipoval inak a to by bol brutal. 

 

Tam nechavaju popadane stromy - ich nenapilia - nechaju ich tak a znacky vedu(a to stazuje tu cestu s cim som sa stretol) ponad popadane stromy - su nove cerstve znacky natrete - mimo doliny - ale v doline je to jedno ci to prejdes cez stred, ci zlava ci prava je to jedno - len ak si vyberies horsiu cestu sa viac na mordujes - ale nestratis smer. Ten znackovac hnup - tam svoju robotu odviedol velmi zle - znacku dal nezmyselne niekde inde - pritom trasa bola cista a ja by som kvoli nemu zabludil - druha dolina bola zavalana stromami - a vlese som videl stopy ludi co zrypali zem - uplne niekde inde.

 

No a dnes som bol s detmi v ZOO miskolci a neskor sme sa okupali v tej jaskyni . 

 

V minulosti ked som bol, ci isiel do KE ZOO som bral benzin v KE a som sa nejakeho chlapa pytal , ci si overoval ako sa tam dostanem - a ten mi povedal -ze na nu kasli chod do madarska - me sa trosku o tom rozpravali a ja som to pochopil tak ze je pri ci v miskolci - potom aj sused zo vchodu nieco a vlastne nieco ine - on ze to je v hale - a ten kosican -ze to je nieco ako safari? Teda iste tam je nieco aj zaujimavejsie ako som dnes videl ja. ZOO miskolci je isto slabsia ako V KE - a pritom su si velmi podobne - vo velmi pobnom preostredi - les na kraji mesta - relativne vela priestoru.

 

Mne sa zatial najviac pacila ZOO v S.N. dedine.

 

A to kupalisko v jaskyni.

https://www.google.sk/search?q=miskolctapolca+barlangf%C3%BCrd%C5%91&rlz=1C2FGGD_enSK499SK518&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=y8bRUoXVApHOswbF_IAI&ved=0CAcQ_AUoAQ&biw=1280&bih=699

 

Na cely den to stoji 20 euro pre 2 plus 2. Mne stacilo aj 3,5 hodiny. Detom sa pacilo - aj mne - ale skor cez leto - isto tam maju aj vonkajsok - teda viac zabavy - ale za 20 euro je to super cena a viem ze v egry by mali mat nieco aj lepsie. Pre mna zaujimavejsie. Su tam obrazky ktore som ja nevidel - ale ja som v saunovej casti nebol.

 

Nie je to na Slovensku - ci to odporucam? hej.

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tieto body ma tesia - ze aspon dvaja ludia si to precitali - ale aku ma to odozvu pre mna(inak velku doteraz mi plusko daval len jeden)? Co ich zaujalo - pribeh doliny v zime co mohol byt vymysleny - ci to ze neverim ako tomu diagramu,ze je na pikacu nakresleny. 

 Ci vymysleny pribeh - ze detom som slubil zoo. Ci zla ZOO v miskolci oproti KE a ci ze najlepsia jje v SNV.

Ci odporucanie na jaskine kupalisko? Ci CO?

 

CO som napisal je fakt a za nim si stojim - asi ma ti dvaja miluju - ci to poznaju? Ci poznaju tu realitu - a preco nic nenapisu ci ostatni.

 

Ja tim dvom som vdacni - moje pribehy z vyletou pisem - aj kvoli tomu aby som sa pochvalil - ze niesom len alkac -...

 

Inak mam deti a som rad ze ich mam a ked sa im nedostatocne venujem cez tyzden - ci aj zene - tej to aj moze byt ukradnutr - nieje dieta - aspon v sobotu si aspon deti pridu na svoje - ak nebudu kopce.  :zubiska:  Ale aj po tych kopcoch su spokojne. Dceru som naposledy nosil 2 hodiny aka bola dobre vyspata.

 

--------------

 

Teda bol by som rad, keby tu pisal viaceri a napady aj pre mna. Inak v piatok - som bol prvy krat triezvy - prvy krat pred sobotou. Ale tiez som  si to vymyslel asi tak o 8.

 

Alebo posledna otazka - vy na vylety nechodite?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jeden z tych bodov mas odomna ;-)

paci sa mi, ze chodis na vylety, ze chodis na vylety s detmi, a tiez, ze vies opisat svoje pocity

Martincovu dolinu poznam, hoci som tam bol asi len dva krat - raz v r.1990, to viem presne, niekedy na jar

po prehyrenej noci sme vyrazili z domu asi o piatej rano a v Tisovci v stanicnej sme si dali kavu - potom sme slapali hore na Voniacu a dole Martincovou, z Pasiek do Murana a vecer este hore na Muransky hrad, tam sme spali

v usti Martincovej su dve zaujimavosti - Paseky su jednym z miest, kde cez leto pasu stada koni (v zime su sustredene na Velkej luke, ale cez leto stada rozdelili podla veku a pasli bud na Pasekach, alebo na Voháni), aspon volakedy, ked som este chodieval na muran za kamaratmi kovbojmi, tak to tak bolo

druhou zaujimavostou je kratky tunel, resp. podjazd popod nasyp zeleznicnej trate, ktora sa nikdy nepostavila - blizsie o celej problematike napr. v tomto blogu http://sekanova.blog.sme.sk/c/109449/Gemerske-spojky-Kratka-historia-nikdy-neexistujucej-zeleznice.html

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

slimak,

ten druhý bod a zopár ďalších máš odo mňa.

dôvody sú podobné ako dôvody D'Adyho pluskovania : 

- páči sa mi, že chodíte na výlety po Slovensku a páči sa mi, že učíte deti od malička mať to svoje okolie rád

- oceňujem tvoje podrobné raporty, pretože vaše výlety sa konajú zvyčajne v oblastiach, ktoré sú odo mňa dosť vzdialené, iný koniec republiky, a zrejme sa do nich už neveľmi dostanem

- a páčia sa mi tvoje opisy pre opisy samotné, ako píše D'Ady, tvoje pocity a "šľapanie" detí do kopcov .... tieto vaše výlety budú pre tie deti spomienka, na ktorú nikdy nezabudnú

 

 

a k tým výletom:

 

áno, chodili sme na výlety, keď bol syn malý a menší ... nie pravidelne každú sobotu, ale často.
pochodili sme kopy hradov a zámkov a jaskýň a kdečoho.

 

ešte pred pár rokmi sme cestou domov k mame vždy niekam zašli, niečo, na čo sme natrafili cestou ... napríklad tu vo fotogalérii mám zopár sád fotiek z takýchto výletov - dolu Dunajom k plavebným komorám, do dunajskej galérie Danubiana, neďaleko Galanty rekonštruovaný funkčný vodný mlyn aj s perfektným okolím ... fotky z výletu z Banskej Štiavnice ...

niečo nie je vo fotogalérii, zašli sme dolu na Žitný ostrov, a našli celú kopu rozpadnutých bývalých rekreačných domov ...

chodili sme veru, často. : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vdaka za reakcie.

 

 

 Paseky su jednym z miest, kde cez leto pasu stada koni (v zime su sustredene na Velkej luke, ale cez leto stada rozdelili podla veku a pasli bud na Pasekach, alebo na Voháni), aspon volakedy, ked som este chodieval na muran za kamaratmi kovbojmi, tak to tak bolo

druhou zaujimavostou je kratky tunel, resp. podjazd popod nasyp zeleznicnej trate, ktora sa nikdy nepostavila - blizsie o celej problematike napr. v tomto blogu 

 

V tej prvej pravotocivej zakrute mas tu koniaren - stoji ale sa nevyuziva. V minulosti a j teraz sa tie kone rodili v Dobsinej a potom ich odviedli na Muransku planinu ako aj dnes a delili na kobyly(zrejme aj podla veku ja neviem), zrebcov a robia to aj dnes, na velkej luke mas len kobyly a zrebcov pasu niekde pri klaku. ja si pamatam, ze som kone ako chlapec videl aj presne tam na tych lukach pri ceste.

 

Kratky tunel myslis, tych 10 metrovy obluk z kamena(ktora nema vyznam)? Podla mna tade trat nemala ist - podla mna len ti co tam byvali a nemali co robit to vyskladali. Tade trat nemala ist - skutocny tunel mas 2 a 3 fotku v tom blogu(tisovecky tunel, slavosovsky su dalsie fotky tam je viadukt - velky betonovy most ,jeden maly asi 150 metrovy tunel a druhy cca 1800 metrov do Slavosoviec - ten je priechodny tam ludia aj moje deti ho presli)) - a neviem aky je kratky (ale podla mna spon 600 metrov ma) - bol som v nom aj  s detmi aj minule ,ale je zaneseny - trochu vody a sme boli zablateni.

 

http://mapy.hiking.sk/

 

Si tu oblast pribliz na maximum a nasyp tam mas - od Revucej(hned za Revuckou zeleznicnou stanicou sa rozchadza aj dnesna nevyuzivana trat - kde mas kolaje ale osobna doprava skoncila asi 3 roky do zadu a stara trat co mala ist do Tisovca - ona yakreslena je) poza Dlhu Luku je urobeny v kuse aj zelezne mosty - ked chybaju niesu(pri Dlhej Luke, v Revucej take male su), ale pri tych pasekach mas tiez nasyp(ho vidno aj z cesty) , je na opacnej strane cesty - mas tam nakreslenu aj tu koniaren. Aj nasyp - konci trosku ako sa kriyuje so statnou cestou - teda na uplne opacnej strane.

 

Ten tisovecky tunel musi mat aj viac ako 600 metrov na tej mape nieje zakresleny - ja som tam bol viac krat ale nikdy som ho nepresiel na druhu stranu neviem ci je z druhej strany otvoreny(od Tisovca) - mne ho ukazal brat sme sli na motorke a dost dlho v nom a nevideli sme koniec. U nas koho som sa pytal nik to nepoznal.

 

Ako vylety do 100-150 km sa daju robit jednodnove - na dlhsie cesty si musime urobit dvoj ci troj denny vylet. detom sa viac ako 2 hodiny nechce sediet v aute - oni vydrzia tak hodinu a potom sa dcera pyta v kuse ci sme uz tam. Naspat aj zena spi, tam to uz ide v pohode. Tak ked sa rozhodnem ist na zapad - tak ocakavam napady - 2-3-4 co treba vidiet. Vdaka.

 

Len poznamka - fotka zo slavosovskeho tunela tam nieje - to zabradlie je ten viadukt a potom ,ten kratky 150 metrovy tunel pri magnezitovciach - Slavosovsky tunel je v hore (rezal horu kde bolo treba - na tej turistickej mape on zakresleny je) - nieco podobne ako tisovecky(ale on zacina kde konci dolina). 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som o Martincovej doline nevedel - ani ako sa vola. Vedel som ze tam nieco take musi byt - lebo som to videl(ja neviem 100-150 krat som bol v Tisovci na bicykli na stavicu, kazdy treti den - nosil som 10-15 litrov). Ale predstavoval som si to inak - ze zacina niekde inde na spodnej luke kde je aj nejaka budova asi horaren. Nikdy by ma nenapadlo ,ze do nej sa ide tymi dvomi 90 stupnovymi zakrutami. Oni su obe tie zakruty - prirodny nezmysel. Ten druhy vjazd neverim ze vytvorila priroda. Nechapem co tu dolinu vytvorilo. Lebo tam voda nieje. Nema ani odkial byt. Ona je rozlohou mala - keby tam boli aj monzumy tak by to nestacilo.

 

Dnes je tam sucho asi kvoli dieram,lebo prva studna pre dolinu zacina asi 300 metrov nizsie.

 

A zaujala ma kvoli priklad tej turistickej mape - ci google maps. Takych dolin v ktorych som nebol este prednou su dve, jedna zacina hned v Murani(neviem ci sa nevola Ruzova) a druha asi kilometer a pol za muranom.

 

Sam by som na tie tury nechodil - nieze by ma to nezaujimalo - ja a mne sa na tom paci ,ze tam ako rodina nieco spolocne zazijeme. Ze nieco prekoname a nieco aj uvidime, sa potom pytam aj deti ci sa im pacilo - chlapec je zlaty aj zena  - im sa to paci - len to nemozem prehanat(treba vyberat lespie tury), dcera dostala aj palicou - tvrdohlava lenivica - je mensia ved aj ju nosim potom na chrbte. Ma to zmysel.

 

Priklad ZOO bavi aj mna, aj kupanie(ja tam nechodim s odporom). Vlastne bavi ma vsetko - som rad ,ze som bol na tej kralovej holi - ci siel som tam - zistil som ze tie deti vedia slapat - nie extremy ale nieco rozumne kludne. A horizont vyletov sa nenormalne rozsiril.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A zaujala ma kvoli priklad tej turistickej mape - ci google maps. Takych dolin v ktorych som nebol este prednou su dve, jedna zacina hned v Murani(neviem ci sa nevola Ruzova) a druha asi kilometer a pol za muranom.

zrejme myslis Hrdzavu dolinu - ta nie je zazivna, presiel som ju viackrat (je tam aurat zaujimava Hrdzava skala a medvede :-) ), da sa tadial dostat na Niznu Klakovu (utulna)

ta druha, ktoru asi myslis, je Javornikova dolina - je to jedna z najkrajsich dolin, aj ked nie je prilis dlha, ma charakter roklin Slovenskeho raja. Kedysi tam viedla aj turist.znacka (na starsich mapach by si ju nasiel, myslim zelena), bolo tam aj niekolko rebrikov na prekonanie skalych stupnov a vodopadov; edze je to rezervacia s vyskytom niekolkych vzacnych rastlin, tak bola znacka zrusena a dnes je tam pristup zakazany

http://www.npmp.sk/obsah/narodna-prirodna-rezervacia-javornikova

http://www.panoramio.com/photo/843209

vlastne fotky mam len papierove a diaky

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vie to - ano tie som myslel. Ja som tam nebol - ta hrdzava -cez tu dolinu sa dostavas dole z planiny nie - ide do murana - asi ano. Pozna to. A preco to pozna? Asi.

 

Takze najblizsi vylet do javornikovej? - nemozem davat kazdy vikend 100 eur za vylet.To madarsko stalo vsetko 60 euro - ale ani to nemozem davat kazdy vikend - a to bolo lacne a dobre. Neostane na dovolenku.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Vcera sme sa boli okupat na prednej hore. 

 

https://www.google.sk/search?q=predna+hora&espv=210&es_sm=93&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=BETpUpOyOobXtAbryIGIBA&ved=0CAoQ_AUoAg&biw=1366&bih=643

 

Pre mna to lakadlo nieje - ale z daleka ak budu mat akciu - odporucam.  Vlastne pridte sa ku nam pozriet - podla mna ten areal ma co ponuknut a okolie. 

 

Ja tam prespavat nebudem - byvam vedla - a prespal som tam tyzdne - ale odporucam ludom co tu nikdy neboli aj pre deti. 

 

Teda ak bude normalna cena - oni mali a prezentovali sa cez pravdu - ak bude cena co ja viem 30-40-50-60 aj s jedlom na rodinu sa to oplati,

 

Ja by som tam siel priklad 40 euro za cely den pre celu rodinu(aj jedlo). A stalo by to zato.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

Zacinam sezonu. V sobotu niekde idem, chcem ist viac ako 100 km - pred mesiacom som naplnil nadrz a chcem vediet aka je spotreba. Nemam palubny pocitac.

 

Kde ist v sobotu? Ci nedelu?

 

Praca - tvrda drina mi skoncila v pondelok. Nikomu neprajem co som zazival  - ja som nemal volne nic - niekedy v sobotu o 9 vecer ,na volby som si siel na pivo. 

 

V utorok sme sa boli kupat na Prednej hore - prvy krat som si kupil aj ten rozsireny program - deti nemali zlavu - tak som kupil len jeden. 

Tak ci tak s detmi v bazene ja ci zena musel byt. Tak sme si ten cip len prehadzovali.

 

Co to nepoznate ja davam - prednu horu. Mate tam asi 5 saun a dalsich blbosti za 11 eur na tri hodiny cez pracovnz tyzden.

 

Priroda je krasna - cesta a vonkajsok arealu ani nie. Ale podla mna to stoji zato.

 

http://www.prednahora.sk/

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zajtra idem pozriet jasovsku jaskynu a pozriem sa aj ked ju mozno nedame na Kojsovsku holu. Uvidim ako sme na tom fyzicky. Dceru budem nosit ak budem vladat - ako je na tom zena? A som zvedavy aj na chalana - chodil na futbalove treningy v kuse snad vladat bude.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zalezi ktorou cestou chces na Kojsovku ist. Moznosti je vela. Z Poproca je to dost strmy a narocny vyslap lesom. Lepsie je ist do Zlatej Idky a odtial vedie niekolko ciest. Najidealnejsie , aj ked najdlhsia trasa je ist pohodlne po asfaltke az na vrchol. Pre deti najlepsie riesenie.

A hore takmer vzdy fuka, tak pamataj aj na to.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov