Skočiť na obsah

Slovensko je prekrásne...


Jozef50205

Odporúčané príspevky

  • Pred 2 týždňami...

Dnesny vylet. 

 

Jaj fotky uz aj z fotaku su velke. No nic. V minulosti sli pridat.  V podstate sa chvastat ani nemusim. Mozno nemam cim, ja som,ani neviem co chcel.  Uz mi je to jedno. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A dam pohlad z inokadial aj tam kde som to fotil.

 

To je moje mesto.

 

 


A aby ste pochopili odkial to je a kam.

 A mozte hadat co vidite.

 

 

 


Za to dalsie plusko dam este jednu fotku aby ste to mohli vidiet. Inak je to lepsie nazivo. Ja som tam bol tiez prvykrat - z tej strany. toto co vidite je tak 5 percent priestoru - to je vsade vokol - lazy. Aj na druhej strane. Dolina je mozno o trristo metrov nizsie. A tam sa neda pestovat nic,leo tam nic okrem cesty a potoka a blbych domov nic nieje. Tu je krasa.

 


To je ten obrazok lazou. Mohol by som dat hocijakym smerom. Tam plocha je - vlastne tam vidite pohladad na kopec Kohut co ma tisic styristo devet metrov. Teda dost.

post-1625-0-62938400-1492630399_thumb.jpg

post-1625-0-94375100-1492630741_thumb.jpg

post-1625-0-86069600-1492631606_thumb.jpg

  • Pridať bod 3
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  :)  Tisovec na mojich fotkach nie je. To mesto je Revúca. Raz  z Parajky - chata pod Kohutom vyska asi 1100m.  Druhy krat z Poludnice(na Muranskej planine vyska cca 950mnm). Treba si to ist pozriet. Ak chces kludne u mna mozes aj prespavat.

 

Priklad chcem len z mesta Tisovec pesi ist na krasne miesta - je 5 tur, zmesta Tisovec pesi na bicykli? Podla toho kolko vladate aspon 5 - teda aby ste to videli co stoji zato musite tam byt desat dni. Potom si mozte povedat,ze som videl a spoznal to najkrajsie z mesta Tisovec a jeho okolia(ak ste jaskyniar,tak mozno do smrti). 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pre mna najnepochopitelnejsie bolo,e jazdia po takejto ceste - videl som este horsiu strmsiu - ale tam uz asi velmi nejazdia,alebo nie vsetci - jazdia po pozemku vedla kde je rovina.

 

Toto aby ste pochopili. na lavej aj pravej strane je rovna mierne naklonena luka. Nizsie kde tento kanon bol ovela vacsi - uz bolo vidno ze auta chodia polavej strane kde je luka. Teda niekto im to(majitel) povolil.  Ale tam je to nenormalne. Pritom stacilo by tu cestu nejak vyriesit. Zkopat.

post-1625-0-42044000-1492719505.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  :)  Tisovec na mojich fotkach nie je. To mesto je Revúca.

Viem že Revuca, len som sa skopal. Pisal som tam pôvodne viac veci, nad ktorymi som premyšľal (potom ich ale vymazal), tak sa mi to poplietlo. Neskontroloval som to po sebe.

Tisovec ma na sebe "nalepenu" Hradovu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Na tej fotke kde zena schadza s detmi do doliny - Muranskej Zdychavy vidno  vysne lazy na druhej strane doliny. A z prava do lava smrek zakriva Klak, vedla je kopec Muranskeho hradu, za nim je ta Poludnica - vyhlad na tych skalach a za nimi Fabova hola, do lava Hrdzava dolina a Javornikova dolina. A Na lavo vzadu je Klenovsky vepor a este vlavo trochu za nim Polana. Viditelnost a na volne oko to je ovela vacsie  a blizsie(myslim pr. Vepor, Polana) .

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Ano je to mozno kilometer(kde najmenej vadili suche stromy) od Fabovej holi. Kto by povedal ,ze moze byt na VT odtial cez Nizke Tatry tak pekny vyhlad. Mozno keby tam spravili vyhliadkovu vezu by bolo vidno aj skokansky mostik na Strbskom plese ci aj pleso. Som skusil si aj robit ,ze vypocitam trojuholnik, ale obe miesta maju 1 438 metrov a usek medzi helpou kde je sedlo a zavadkou tak nieco nad tisicdvesto je to celkom realne.

MInak vidno odtial aj zapadne tatry, samozrejme Dumbier a ine este zasnezene pohoria asi mala Fatra. krasny vyhlad by od tam bol , ci bude. Ten vrch je cely suchy. Len to tam netazia.

post-1625-0-46656900-1493815891_thumb.jpg

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

slimak

pekne. teším sa s Vami, ako sa venujete deťom, že trávite svoj voľný čas v prírode, tie spoločné chvíle s deťmi, rodina pokope.. je  na nezaplatenie.  :)

 

my sa chystáme v lete do Tatier - Zelené pleso,   a tiež do Liptovského Jána.

Stretneme sa tam spolu aj so synom,  jeho ženou, našou "dcérkou",  na týždennej dovolenke.  :)  Už teraz sa teším. :tanec:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jeminenky.. medveď.  či už by to bol maco, alebo divá sviňa , neviem , neviem,  ako by som to zvládla.   musí to byť riadne brutálny adrenalín na druhú.

 

sahara

Vitaj, kondičku zrejme máš! :)

 

Ryan Giggs

Chystáme sa navštíviť aj MINI SLOVENSKO  http://www.minislovensko.sk/

Radi chodíme do Liptovského Jána..  budeme tam  od 8. - najneskôr do 12. 7.  Možno  sa aj stretneme.  Ty, ak by si tam vtedy bol, tak  nás dosť ľahko spoznáš. :)  ja sa spoľahnem na šiesty zmysel.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ešte k tomu videu s macom:

 

včera sa stále objavovalo, ale vyjadrovali sa k nemu už aj odborníci: maco je sledovaný maco, má okolo 4 rokov,

je to mladý medveď, ktorý zostal sám a hľadá si svoje miestečko v lese, ktoré by si vyárendoval.

a pravdepodobne si kľudne vykračoval po chodníčku, keď ho vydesili nečakane cyklisti /aj keď je to cyklotrasa, maco ich nečakal/

a zrejme je chudák vydesený ešte aj dnes, viac, než tí cyklisti :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale isto chapem minusku - Rayen dava tazke, aspon pre mna hadanky. Fotil to z nejakeho brala. Slnko svieti z lava, teda je to na severo zapad. Nieco ako chrbty smerom na sever z nizkych tatier. Ale tam nic nevidim ako Choc, Malu fatru , ci mozno vysoke tatry ani liptovsku dolinu, teda to bude mozno niekde inde.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov