Skočiť na obsah

Slovensko je prekrásne...


Jozef50205

Odporúčané príspevky

Je to fotene z Liptovskeho Janu. Ja nepoznam tatry a liptov. Tie fotky boli OK,ked boli tri uz som si povedal ze to musim najst. Aj ked vysoke tatry prisli na rad ako posledne -ja ich tak nepoznam - od Popradu vyzeraju inak.

 

Overit svoje tipy,ze odkial to je som si mohol len na zaklade kostola. Teda som spoznal aky maju kostol aj v Osrbli a inde. 

 

--

Inak v tom Jane som bol aj dvakrat - raz som tam aj prebyval nocoval.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No konecne.

Prva fotka je pohlad smerom do Janskej, tie kopce su Nizke Tatry.

 

Druha fotka je z rozhladne nad dedinou smerom na zapad. V pozadi na horizonte Chocske vrchy. Zhruba v stede foto, to spicate je Velky Choc. Som myslel ze podla tvaru a podla toho ze tak osamote trci nad okolim, ze to spoznas, je jedinecny a nezamenitelny.

 

A tretia foto je z Janskej na sever, v pozadi Zapadne Tatry. Vysoke z Janskej nevidno, kvoli kopcom, tie su dalej na vychod.

 

Inak som si myslel ze to das uz z indicii. Uz len z tej prvej ked som napisal ze prva foto je na juh. Som myslel ze trafis aspon pohorie. Ved kolko je u nas severnych dolin, kde sa smerom na juh divas na tak vysoke kopce? Tak Zapadne Tatry z Oravy, Vratna dolina a Nizke Tatry. Ine take pohoria nemame kde by take foto mohlo vzniknut. A este ked som napisal ze je to velmi znama a vyznamna dolina. Tak to uz duplom.

 

Fakt nechapem ako si dosiel k Pieninam, a uz vobec k tomu Stropkovu. O to viac ked pises ze si v tom Jane bol.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Na tej prvej fotke kde mas kopce? Ved stromi pri ceste su vyssie ako tie tvoje kopce. Druha fotka mi pripominala nieco ako spisku dolinu od Levoce - ze tak by som si to vedel predstavit. A ten tvoj choc dajme tomu kojsovsku holu. A potom som to zmenil ,ze to bude kralovahola.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Pre mna je to niekde v germansku na severe. Podoba sa to Levoci. 

 

Pre mna ako tak chodim na vylety. Jeden z velmi peknych kutov Slovenska a velmi zaujima je oblast Roznavi. Tam kludne aj na tyzden mozte prist a uzivat si.  Vcera som siel do Kosic aj do obchodov a na letisko. Bolela ma hlava tak som nesoferoval(len kukal po prirode domoch ,obciach). Vcera bolo krasne pocasie. Na Soroske sme si dali pauzu. Na jednej zakrute som videl Kralovu holu. Preto som si tam musel dat cigaretu. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pre mna je to niekde v germansku na severe. Podoba sa to Levoci.

výborný postreh. námestie podľa nemeckého vzoru, aj oblasť si ±100km trafil. a v tom D'Adyho odkaze si mapu stačí zmenšiť a názov sa objaví.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

výborný postreh. námestie podľa nemeckého vzoru, aj oblasť si ±100km trafil. a v tom D'Adyho odkaze si mapu stačí zmenšiť a názov sa objaví.

 

Teraz som v praci doma na noteboku - neviem ci ma to nenapadlo, ci neslo som mal len ako obrazok. To ze je to Bardejov, som hodil do googla Bardejov len na zaklade (severo)vychode Slovenska.

 

 

Ten Egidius ma unikatny tvar. Aj radnica. Kto už niekedy videl parkrat aspoň na obrazku, tak musi spoznať.

 

 Ja z Bardejova co som videl obrazky a mam v pamati skor tie domy na okraji namestia.  Ten kostol a radnicu som videl mozno prvy krat. Preto ma Bardejov ani nenapadol. A nechcelo sa mi hladat. Nemyslel som si ze to je na Slovensku. Keby ze hej, Levocu som si dal do googla hned. Ale nebola to ona, keby ze som vedel ze to je na Slovensku druhe by ma napadol Bardejov.

 

Dobra fotka - vravim ja som taku nevidel. Inak vzdialenost medzi budovami by ma tiez nenapadla ze je relativne vacsia. Ja som fotku videl,ze tie budovy su vedla seba.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dobra fotka - vravim ja som taku nevidel. Inak vzdialenost medzi budovami by ma tiez nenapadla ze je relativne vacsia. Ja som fotku videl,ze tie budovy su vedla seba.

no áno, úplne turistická fotka to nie je, to som si až teraz uvedomil, že okrem tých dvoch stavieb, nevidno nič z toho charakteristického námestia okolo :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

ufff, ja len 7/17 tam, kde to bola cista tipovacka a rozhodoval som sa medziv dvoma, tak vzdy zle.... len malo som si bol naozaj isty a dokonca som zle dal aj to, co dobre poznam a vobec sa na tej fotke neviem zorientovat

 

pri tom druhom to uz bolo lepsie 12/17

na fotkach bolo zachytenych viac typickych orientacnych bodov - kostol, kastiel, hrad...

ak su tam len ulice, ktore davno neexistuju, da sa este tipovat podla vzhladu okolia - kopce a pod., ale inak si bez sance...

samozrejme, pomaha este aj logicky vyber z ponukanych moznosti

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V prvom styri ci 5, v druhom asi tri. To aj s tymi netrafenymi pokusmi.

Ako si pisal, ono sa to dalo logicky odvodit z roznych premennych. Napr. ako ta Roznava. Keby som zakryl tie planiny, tak to nedam. A vela som vedel, take veci som musel na statniciach sypat.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov