Skočiť na obsah

Slovensko je prekrásne...


Jozef50205

Odporúčané príspevky

Vikend sa co tyka pocasia v celku vydaril. Bolo by ruhanim sa niekam nevybrat. Tak mam hadanku.

 

Vystup hore a trebars takyto vyhlad.

 

 

Vyhlad z vrchu.

 

Isli sme aj po takychto golfovych ihriskach.

 

Kde lesnici nasadili nieco podobne.

 

Tie sme nakoniec tam nechali. Ale dole naluke sme nasli ovela viac roztvorenych krasavic. Uz neviem ani ako chutili. Zajtra si ich dam opat.

 

No skuste uhadnut kde sme boli?

post-1625-0-43770300-1477238977_thumb.jpg

post-1625-0-22081900-1477239124_thumb.jpg

post-1625-0-96821500-1477239221_thumb.jpg

post-1625-0-77205300-1477239305_thumb.jpg

  • Pridať bod 3
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tu nie som vôbec "doma", nikdy som tam nebol. Takže teraz strelim odboku, možno uplne odveci, ale tipol by som si Plešivecku planinu. Druha fotka pohľad na zapad, dole cesta Plešivec - Štítnik. Ale možno som uplne mimo.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale uhadol si to dobre.

 

Stitnik , Slavosovska dolina , Stolicke vrchy a vedla Stolice na pravo je slabo pod oblakmi mozno vidno Kralovu holu. Cesta na Hradok je na lavej casti fotky.

 

 

Isli sme z Kruznej. Co je na druhej fotke, za nou je Roznava a za nou hrad Krasna Horka. Rozmazana fotka ale na predstavu.

 

Este pridam tretiu fotku. Ja myslim,ze by to mohlla byt Polana. Podla vysky a podla polohy tej stolovej hory - co si mzslim z istotou ze je to Zeleznik(medzi Sirkom a Lubenikom) Trstie je na pravo od Zeleznika na tejto fotke nieje.


NIe Polana to nieje ,podla mapy ona je presne za tym Zeleznikoma Trstim, toto je este juznejsie.

post-1625-0-62406200-1477284312_thumb.jpg

post-1625-0-49550900-1477284537_thumb.jpg

post-1625-0-22807400-1477284803_thumb.jpg

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Este ma napadlo, na tej prvej fotke co je zahmlena dolina. To je taky priesmyk medzi Stitnikom a Roznavou, kde su tri dedinky. Kopec vpredu je Turecka, jeden z najvacsich  kopcov Revuckej vrchoviny. Ked sa spomenie Roznava ako banske mesto,tak to ma na svedomi ten kopec. On je prevrtany niekolko krat. V Roznavskom Bystrom tazili uran, v Rakovnici je niekolko bani a Roznavcania ho kopali z opacnej strany. Vzadu by mohol byt Volovec.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To som prekvapeny, že som to tak trafil. Cestu zo Štitnika do Plešivca som "prešiel" raz na Street view. Fyzicky som tam hore nikdy nebol, takže o vyhľadoch nemam predstavu. Ale tak nejak mi to sedelo na ňu. Aj tvar tych dolin zodpoveda Krasu.

Vlastne klamem, cez Štitnik som šiel autobusom ako male dieťa, keď som bol v ramci školskeho vyletu v Ochtinskej. Išli sme z Rožňavy, a tu cestu si už aj tak vôbec nepamätam, nieto ešte aby som vtedy vedel cez ake hory a dediny to idem, takže to sa ani nerata.

 

Ten vľavo by mohol byť Volovec. To naľavo od krika (v strede fotky) vyzera tvarom ako Biele skaly pri Uhornianskom sedle. To by sedelo. A napravo, čo nevidno kvôli stromom, by mala byť Pipitka.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tam som tiež nikdy nebol. Ale podľa fotiek viem že je to Muranska planina. A ten skalny utvar mi bol povedomy, už som ho niekde videl. Tak som sa dopatral k Hrdzavej doline. A druha fotka by mala byť fotena niekde od Poludnice, skôr viac na zapad niekde z Kľaku? Vľavo by mal byť Muraň, v strede Muranska Lehota.

 

Ta vodna plocha vzadu na horizonte je Miková?

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ta druha fotka je fotena s poza Javornikovej doliny.

 

Poludnica

 

 

 


Este mam jednu detajlnejsiu fotku. Snazil som sa najst niekde trebars Plesivecku planinu. Tie dve kopce nalavo za konarikom su kopce Volovskych vrchov?

 

post-1625-0-01156500-1478067308_thumb.jpg

post-1625-0-36451100-1478068467_thumb.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Toto ja nedam. V Petržalke take su, tam ste až ale asi neboli. Navyše taky kopec tam nie je.

Takisto v Slanskych pri Izre, tam ste ale asi tiež neboli. To je tiež ďaleko. A viem že niekde okolo prielomu Muraňa tiež nejaky bunker je. A to je od vas najbližšie, tak si tipnem že tam.

 

Určite su bunkre aj inde, ale ďalšie nepoznam.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tieto bunkre sa ťahajú pozdĺž hranice, ďalej sú aj pri Devínskej, na Záhorí pri Zohore, pri Lábe, a ďalej - a kopírujú voľakedajšie čs hranice až kamsi za Sudety.

 

pred rokmi bývali ešte dostupné, ale zvyčajne sú už roky chránené uzunké vnútorné priestory osadenými mrežami alebo dverami a sú prakticky nezničiteľné a podobné ako vajce vajcu, akurát niektoré viac zarastené trávou či trochu zapadnutejšie do okolitého priestoru, takže je trochu ťažko identifikovať, ktorý bunker to presne je : )

 

tento mi pripomína Devínsku, ale vážne neviem.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Praveze tieto ROP su na zelenej turistickej ceste od Slanskej Huty smerom na Izru. Tam su najzachovalajsie.

 

http://mapa.opevneni.cz/?n=49.351265&e=17.317234&r=312aae038&z=8&m=t

Vyberte si lahke opevnenia tridsatsedem a neskor 6.ty sbor.

 

Viezol som otca na letisko. Tak aj ked som tusil ,ze nebude pekne pocasie tak som to skusil, ze nevyjde predpoved a vysla. Bol som tam pred siestou rano, trosku som si este zdriemol. O pol siedmej spravili prieskum a pred osmou sme uz boli v Optime na nakup zeninych ciziem. Poobede sme boli na vystave lega v KE.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Ja len typ kde to nepoznam. Niekde v Pieninach. Kopce strme a spicate(u nas take niesu,  strme su ale oble). Lampy.

 

Inak ja som sa naucil aby mi niekto uhadol otazku.  A vlastne si daval typy ty a dady teda dvaja aj ked som chcel aby sa zapojilo viac ludi.

Musel som davat viac obrazkov ci napavedy. Nieje to jednoduche uhadnut .

 

-----------------

 

Ma napadlo , ze by to mohla byt oblast kde sa zbiehaju dve relativne vyznamne doliny. Aj ked ta cesta tomu nenaznacuje. Ale kopce ine vacsie tam niesu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dolina je to vyznamna, dlha, znama a hojne navštevovana, ale Pieniny nie.

Z jednej fotky je to ťažke, viem. Pomôžem, že je to pohľad smerom na juh. To už by mohlo byť vyznamne voditko. Keď netrafiš, pridam ďalšiu foto kde to už uhadneš.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ze je to na juh som pochopil ,ze cesta ide dole kopcom.  Doteraz som si myslel ,ze ide hore kopcom. 

 

----------

 

Tento moj omyl, ci je tom len moj defekt ako by ste urcili ci cesta ide do kopca ci dole?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To si uplne mimo. Od Stropkova na Kralovku nedovidis. A aj keby si dovidel, nebola by tak dominantna oproti ostatnym kopcom okolo nej. Dam posledny, ked uz z toho neuhadnes aspon priblizne, tak uz fakt neviem...

 

Je to foto zhruba z rovnakeho miesta ako prva fotka, len toto je teraz za chrbtom, pohlad na sever.

post-1275-0-27132500-1479552377_thumb.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov