Skočiť na obsah

Slovensko je prekrásne...


Jozef50205

Odporúčané príspevky

To je na Pasekach - vystup na Voniacu. Ja som nikdy nechapal -preco to tam postavili. Tade trat nesla. Som myslel,ze za socializmu sa nudili tak si to postavili. Ale na tej googlemape z 1950 to mate.

 

Druhu fotku nepoznam - zrejme Javornikova dolina.


Tu je fotka.

post-1625-0-34148600-1466155743_thumb.png

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 Ryan, 

 

Nové Mesto pod Šiatrom[1] (maď. Sátoraljaújhely) je mesto v Maďarsku v Boršodsko-abovsko-zemplínskej župe v Šiatronovomestskom okrese.

https://sk.wikipedia.org/wiki/Nov%C3%A9_Mesto_pod_%C5%A0iatrom

 

:happyroll: Slovensko :lol:

Okolie Trebišova a Vranova nad Topľou nám postačí. 

 

Inak, v Sátoraljaújhely, do kabínkovej by som šla, ale na tú druhú - nie.  :)  

post-2385-0-94568300-1466247725_thumb.jpg

post-2385-0-53523900-1466247801_thumb.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To je na Pasekach - vystup na Voniacu. Ja som nikdy nechapal -preco to tam postavili. Tade trat nesla. Som myslel,ze za socializmu sa nudili tak si to postavili. Ale na tej googlemape z 1950 to mate.

 

Druhu fotku nepoznam - zrejme Javornikova dolina.

ano Slimak, spravne, myslel som, ze to budes vediet, lebo na Pasekach si nedavno bol a o Javornikovej sme si tiez pred casom pisali

 

pokial viem, tak trat tade bola planovana, preto ten most, ci podchod

no a v Javornikovej to takto vypadalo, ked tam este viedla turisticka znacka; akurat sa bolo treba z konca od vodopadu vratit, "chodnik" tam koncil

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Suviselo to zrejme s tratou - ale naco to bolo neviem. Trat isla poza cestu. A mozno mas pravdu - vybudovana je len cesta na dopravu materialu a trat mala pretinat statnu cestu niekde inde(za mostikom aj nieco naznacene je).

post-1625-0-47086900-1466418523_thumb.png

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som nechapal naco postavili ten mostik(medzi kopcekmi - tie neodstrelili) - ked som si myslel,ze trat mala ist inokadial za cestou pre vozy, ci osobne auta.

 

Ale asi to len spojili a ja som tadial presiel sto krat ci viac a ja som ten nasyp videl(jeho vidiet) tak ako je to na fotke. podla mna to bola spojnica -cesta pre dopravu materialu na stavenisko a ozaj trat mala ist cez ten mostik ako  uvadza Dady..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

U nás v lese  :)  Slanské vrchy 

bolo tam krásne, len je veľké sucho. nachodila som s partou  :) kilometre, ale stálo to za to, bola to príjemná únava. aj ohník bol, pečená klobáska, aj chutná slaninka  s prerasteným mäskom .. vtáčiky spievali, stretli sme chrobáka, ktorý je najväčší na Slovensku .. bolo suprovo. večer sme si potom  dopriali ešte relax vo wellness .. a tak ..

 

P.S.  foto mi nejako čudne poukladalo( sorry,  som amatér)  

:happyroll:

post-2385-0-33352900-1466772545_thumb.jpg

post-2385-0-52934900-1466772861_thumb.jpg

post-2385-0-64962700-1466772954_thumb.jpg

post-2385-0-15818100-1466773006_thumb.jpg

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som mal v nedelu opat utok na kralovu holu - boli aj deti - aj dalsie. Isli sme so sumiaca - na predne sedlo, kralova bola v oblakoch ze vyjdeme po ceste do sedla ku Kralovej skale. Ja som hlavne chcel vediet kde sme minule zabludili.

 

Ja odporucam - ked ist na kralovu holu - ci od sumiaca , ci s telgartu cez kralovu skalu - preco tam uvidite krasnu prirodu -machy, skaly, kvetiny krasne zabery aj na kralovu skalu od sumiaca - od nejakej horskej chaty na nezaplatenie. A potom bude Kralova hola - a dole pojdete do telgartu po cervenej vedla elektrickych stlpov, ci Sumiaca po modrej  - ako lepsia ako povedla elektrickych stlpov niieje .

 

Ak ste tam este nikdy neboli ja odporucam od Sumiaca - z modrej prejst na zltu a potom na zelenu(tu je problem ze na zelenej zabludite, na polome trba ist do prava a nie rovno hore, najblizsie ak pojdem cez Telgart vipic.v kcme nech to lepsie oznacia) a dole modrou. Je to najkrajsie. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

s tym znacenim je tam problem, to je fakt

po kalamite to lesaci zhumplovali a turisti poriadne nevyznacili (znacenie ma na starosti Klub slovenskych turistov www.kst.sk)

 

suverenne najkrajsia znacena cesta na Kralovku je cez Martaluzku

neznacenych zakuti je tam samozrejme viac

 

cez kamaratku som sa dozvedel o zaujimavom mieste, mozno ze to aj poznas

 

Prichádzame na Nižnú Burdu. Tu som pred vyše tridsiatimi rokmi robila vedúcu v pionierskom tábore baní Hačava. Zostali spomienky na nádhernú prírodu ale najmä na Babu. Baba je jazierko, vzniknuté z prepadnutej štôlne. Vtedy nám ho ukázali miestni chalani. Po predieraní sa lesom sme sa aj s deťmi ocitli na kraji skál, ktoré sa týčili nad jazerom. Holé skalné steny a uprostred blankytne modrá hladina. Pripadali sme si vtedy ako vo winetuovke a radi sme tam chodili plávať. Dnes k Babe vedie zelená značka a tak ako všetko, čo si pamätáme z mladosti, jazierko je oveľa menšie. Baba je poznačená časom, zarastená stromami a kríkmi, stále však pekný výtvor prírody.

skusal som to najst na tursitckej mape, ale nezadarilo sa, je to niekde pri Ratkovej podla popisu, budem s amusiet popytat na presnejsiu polohu

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nepoznam to - ani cestu od Tisovca po sedlo burda - zelena cesta - ja by som tipoval tam. Zas neviem ci sa tam nieco tazilo,ale isto mohlo. 

 

Nemohlo to byt daleko - lebo boli tam viackrat.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

skusal som to najst na tursitckej mape, ale nezadarilo sa, je to niekde pri Ratkovej podla popisu, budem s amusiet popytat na presnejsiu polohu

Na turistickej (hiking) vidieť okolo Burdy nejake mlačky. Ale bez popisu, tak možno niečo z toho to bude. Jedna je pod prudkym zrazom.

 

https://www.google.sk/maps/@48.5963682,20.0537995,292m/data=!3m1!1e3

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Cez vikend si spravim vylet do Bratislavi , na pondelok uz mam program,aspon v case po stvrtej poobede - chcem tam ist a s detmi je to rozumne? Aj ked som tam 5 rokov zil - bol som len v narodnej galerii. Teda Bratislavcania - nebol som ani na devine - raz na zapase Devin -Jelsava.

 

Co je v Bratislave to top - nieco budem poznat - ale isto vela veci nie, kde som nebol. Do ZOO samozrejme pojdeme.

 

A ta Bratislava za tych patnast rokov zmenila isto. Tesim sa.

 

Uz som aj nasiel ubytovanie u kamarata - nastastie nezmenil cislo. Teda byva za Dunajom a prve co si pozriem Gabcikovo, potom spominal nejake clnkovanie na ramenach Dunaja - to ja nepoznam to by bol zazitok aj pre mna. Pojdem v sobotu rano.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hej Bratislavcania dajte desat tipov co mam u vas vidiet. Ja tam idem rad - bratislavcana -petrzalcana mam kamarata. Ale chcem nieco vidiet a  ja to nepoznam.

 

Rayen gigs(patriot) by o Kosiciach napisal aj litanie - zaco mu dakujem. Je na svoje mesto hrdy aj teda na seba.

 

MOzem  si to najst na internete - ci aj viem co chcem vidiet a ukazat detom.  Ale to neviete v hlavnom meste co byvate a zijete -co je pre vas krasne?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja by som určite išiel pozrieť na Devin, Sandberg aj Devinsku Kobylu, Kamzik, lužne lesy a mrtve ramena Dunaja, ktore si spominal. To su zaujimave, unikatne miesta. Po ceste do Gabčikova maš Čunovo s arealom vodnych športov. Možno pozrieť tigriu oazu pri Senci, to sa deťom isto bude pačiť (otvorene ale len cez vikendy a sviatky).

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

BA - otvorený je vynovený barokový park na hrade, ešte len v začiatkoch, rastliny a stromy musia vyrásť - ale je podľa originálnych pôvodných plánov.

 

iste, Devín, kuk na to, ako vteká Morava do Dunaja,  a áno, Sandberg - deti si môžu nazbierať vlastné skameneliny, keď budú mať šťastie.

 

keď už budete v tých končinách, nový obrovitý areál Bory Mall / je aj s popisom a rozpisom na googli / - aj obrovské ihriská a podujatia pre deti kdejakého veku, okrem neskutočného množstva obchodov a reštaurácií, čajovní a kdečoho.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vy nieste Bratislavcania . O to vacsia ucta. Ja som hladal na ake divadlo pojdeme. Ja som bol na brigadach ked sme stavali SND - v lete nehraju. 

 

Ja osobne sa zabavim aj s kamaratom - je to jeden z troch - ak som ho prve co pocul po troch rokoch - nieco ahoj moj kamarat.  Viete si to predstavit petrzalcana s gemercanom?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov