Skočiť na obsah

Slovensko je prekrásne...


Jozef50205

Odporúčané príspevky

Ono tam chyba ta vyhliadkova veza. Dali by sa tam spravit krasne fotky. Keby nezavadzali na lavo brezy - hned vedla Stolice by si mal Kralovu Holu a to uz by si hravo uhadol. Ja som rad, ze som urobil aspon taku fotku, ci ze som to realne mohol vidiet.

 

Alebo by to chcelo takehoto drona s kamerou. Co by to mohlo stat? Ten chalan v case 5:01 ma asi aj monitor,ze realne aj vidi co nataca - inak by to asi ani velmi vyznam nemalo.

 

Tohto rocnu turisticku sezonu som ukoncil. V podstate som bol na vsetkych zaujimavych kopcoch v Slovenskom rudohori aspon co su v okolí nas. Su tu este krasne planiny,priklad ta plesivecka,ale to bud pojdeme s prenocovanim, ci s chalanom na bicykli.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Drona ovladas telefonom/tabletom. Takze tam na displeji vidis realny obraz.

 

Ceny zacinaju na nejakych 50-tich eurach. To su take zakladne hracky. Dobre pouzitelneho drona s FHD kamerou kupis do 300 eur. Ceny idu az do tisicok eur. Tie drahsie maju kvalitnejsie kamery, vacsiu bateriu, vacsi dosah atd.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hm nie je to vela - ale neviem kolko krat by som to vyuzil - mozno nikdy. Nosit drona na trstie - ja som tam nesiel len ci kvoli vyhladu a nechcelo by sa mi to tam nosit- ja som nemal ani hodinky, ani mobil.

 

post-3-0-37205100-1453566679.jpg

 

Ja som tam siel kvoli prirode a zazitku(zazitok je aj to slnko - dosial u nas nezasvietilo,pre mna bolo aj ze som sa vedel dostat k autu a pod. ze zena zliela s detmi dole). A to mi ten den splnil aj zene a rodine(aj ta sa bavila- svokra, svokor sa bavili kde bludili - samozrejme im to vyzvanil svagor,co sa na tom bavil,..detom).

 

Vlastne co je na fotke - nizke tatry. Nad muranskou planinou hmla - potom nizke tatry lesy tmave a navrchu sneh.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:)

Ale je pravda, ze tu prvu fotku by som mozno ani ja neuhadol(podobnu si viem predstavit ze by som spravil aj inde). Ale dal som pomocku, ze v tej hmle su tri doliny -kde ziju ludia(mozno styri) - teda kopce(do 1000 metrov) len su pod mrakmi.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nedavno som sa bavil s kamaratom o tzch vyhliadkovych veziach. Vraj stavaju ci chcu na Kohute,ale maju problem s leteckym uradom - ak ma byt nad stromami vraj musi mat svetlo. A ze bol priklad z Tureckej - kde nemohla byt vyssia ako stromi.

 

Ja neviem ci je to normalne.

 

V sobotu 25. augusta 2012 bola slávnostne otvorená vyhliadková veža na Tureckej. Turecká je zaradená v zozname "Najvyššie vrchy slovenských pohorí". Momentálne je výhľad obmedzený kôli lesnému porastu. Letecký úrad v prvej fáze nepovolil vežu nad uroveň lesa.

http://www.kst.sk/index.php/aktuality-organizacia-85/pozvanky-z-regionov/818-spristupnena-nova-vyhliadkova-veza-na-tureckej

 

Na prvom linku je tam vidno ako sa ludia stveraju co najvyssie aby nieco videli.

 

U nas sa stavaju tie veze na luky kde niesu vobec potrebne.

 

https://www.google.sk/search?q=klenovec+vyhliadkova+veza&rlz=1C1FGGD_enSK499SK499&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwj1jPDRiObJAhUHpQ4KHcm-DPUQ_AUIBygB&biw=1280&bih=699#tbm=isch&q=klenovec+rozhladna+Slopovo

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

logicky je to blbost

 

ak je vrchol porasteny stromami, tak z neho nie je vyhlad, alebo obmedzeny na niektoru svetovu stranu

v pripade, ze veza vycnieva nad stromy niekolko (radovo) metrov, nemoze to byt prekazka v leteckej prevadzke

 

ak je vrchol holy, tak opaetovne na slusny vyhlad staci rozhladna radovo v metroch, ci do nejakych 15 m. Ani to nemoze byt prekazkou, pretoze letove hladiny su nastavene na vysky radovo 100 m.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ak je stavba v ochrannom pasme letiska (co asi Turecka nie je), tak tam asi musi byt aj na takej vezi. Inak by malo platit toto:

 

 

Stavby a zariadenia mimo ochranných pásem

(1) Na umiestnenie stavieb a zariadení nestavebnej povahy mimo ochranných pásem, ktoré by svojimi vlastnosťami mohli ohroziť bezpečnosť leteckej prevádzky, je potrebný súhlas Dopravného úradu, ak ide o

a) stavby alebo zariadenia vysoké 100 m a viac nad terénom,

b) stavby a zariadenia vysoké 30 m a viac umiestnené na prírodných alebo umelých vyvýšeninách, ktoré vyčnievajú 100 m a viac nad okolitú krajinu,

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Mam hadanku, co vidite? Fotim to z vysky do tisictristo(som v tom pohori ale stojim mimo hrebena). Vidite hreben(cast), kde sa behaju aj preteky a najlepsi to spravia  do dvadsat hodin.

 

post-3-0-00108600-1453566589.jpg

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vidite chrbat Volovskych vrchov - za sochorom je Kojsovska hola. Na pravo Slovensky kras. Dedina je Smolnik a fotim to z Hekerovej.

 

Nemam dobry fotak - presne tymto smerom ako je fotka aj nazivo ale aj na fotke vidno hory(myslim viac na pravo - na Medzev,Jasov) - vacsie ako Kojsovska hola v dialke. Ale tam nic vacsie nieje a co ma 500 metrov to na fotke ani okom na vzdialenost 40 km a viac si nevsimnete

 

tynipic nefunguje neviem dat fotku - ale tym smerom nic tisic km nieje - rumunske karpaty su este dalej - ale .. som cital ze z kojsovej tie rumunske karpaty vidno je.

 

tak som sa sekol - tie karpaty tak daleko niesu - aj ked neviem ake velke su na ukrajine - je to od dvestopadesiat km po 450 v rumunsku.

 

Je to vedla. O com pise kolega.

http://www.inforoznava.sk/vsetky-clanky/gemerska-fudzijama

 

 

Zena sama nasla klenovsky vepor - a to snou sa nehram tieto hry - hadaj kopec. Odtial je tridsat km pr.kohut to nepoznala - 60 km Klenovsky vepor - uplne malicky a vidnoho len kvoli tomu , ze medzi Trstim a Muranskou planinou je dolina a nezavadza aj kohut. ja som tam siel ze som chcel vidiet hnilicku dolinu - to nepoznam. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

post-3-0-18522700-1453566466.jpg

 

Ztoho isteho pna ako som fotil prvu fotku som robil tuto - pozriem sa ako to tu vyzera - ten sochor je smer na Hacavsku, ci jasovsku planinu - podla sochora c som videl nazivo tam boli kopce rovnako velke ako kojsovska hola. Ale tam nic nieje - ty to poznas mozno uvidis a spoznac co to je - ci su to tie 500 metrove kopceky za Kosicami.

 

Je prvy konarik na lavo od vrchu druhy na pravo a potom je odlupnuta kora. Tak pod tym druhym konarikom na pravo a korou odlupnutou je hora. Vidis ju? Je to presne asi vo vyske kojsovskej holi na prvej fotke. Len tam to nevidiet.

 

 

post-3-0-34830100-1453566491.jpg

 

Len tak pre zaujimavost kopec co je foteny je Klenovsky vepor - vzdialenost cez 60 km - na pravo je Kohut tridsatsest  kilometrov - je to fotene tiez z maximalnym priblizenim. Na volne oko sa ten kopec dal vpohode najst - ale kludne mozem dat fotku - bez priblizenia a nebude vidno.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Este dam fotku - kde Kojsova hola nieje za sochorom - ale vidno na nej pen na ktorom som stal - aj sochochor - co je na vsetkych troch fotkach. 

 

Ja som to priblizenie urobil len kvoli tomu,ze realne som tam nieco videl. A na fotke tam nieco je - aj ked uz si nepamatam ci to tak bolo v reali. 

 

Boli sme tam este v starom roku - uz trocha zima bola - sneh nie - ten nieje ani doteraz. Tie Volovske kopce sa mi ale pacia - ak by boli zrazky krasne by sa tam bezkovalo.

 

post-3-0-96156700-1453566251.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Z tohto smeru hned za Kosicami vidno cely hreben Slanskych vrchov. Nevidim to poriadne na tej fotke, som len na telefone.

 

Najblizsie Kojsovky z tohto pohladu vpravo je podobne vysoka Kloptan.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ďalej smerom na východ pokračujú Volovské vrchy masívom Zlatého stola a Kojšovskej hole. Presne na východ sa (spomínaný jedenkrát za život) ukážu vo vzdialenosti 175-195 km ukrajinské vrcholky Karpát (Runa, Velikij Vižeň, Borzava), ďalej vpravo Bogota a Veľký Milič v Slanských vrchoch (67-69 km) a ich pokračovanie v Madarsku (Zempléni-hegység) s vŕškom Tokaji-hegy (91 km) na juhovýchode.

http://www.inforoznava.sk/vsetky-clanky/gemerska-fudzijama

 

To mozno uvidis na monitore - ja som na zivo videl tam kopce - tie boli vysoke ako Kojsova hola - len boli ovela dalej. Podla mna to neboli Slanske vrchy - tie som si nevsimol nepoznal(nepoznam) - nemozu byt take vysoke.

 

Rayen co chcem po tebe - skus si pozriet moj druhu fotku na monitore - ci tam vidis nejake pohorie(Je prvy konarik na lavo od vrchu druhy na pravo a potom je odlupnuta kora. Tak pod tym druhym konarikom na pravo a korou odlupnutou je hora. Vidis ju?) Je to presne asi vo vyske kojsovskej holi na prvej fotke. Len tam to nevidiet.

 

post-3-0-89134600-1453566144.jpg

 

. A ci to mozu byt Slanske vrchy - ci to je nieco ine.

 

Proste ma zaujima co som videl - ci co je odtial mozne realne vidiet. Podla mna su to bud ukrajinske ci rumunske karpaty. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Snazil som sa citat sporozumenim - teda za Kojsovou holou su Slanske vrchy . Ale tie kopce na ukrajine podla mna vidno hned uz na prvej fotke.Je to len mali tmavsi fliacik. 

 

Dakujem - Rayen - Z tohto smeru hned za Kosicami vidno cely hreben Slanskych vrchov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Neviem ci by si videl az do Rumunska. Dost dymno je tym smerom na tej fotke. To bude nieco u nas. By to bolo dalej.

 

A ako som pisal, ked sa pozries tym smerom na Kosice, tak za Kosicami najblizsie kopce su Slanske.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja myslim, ze by bolo dobre pozriet sa na nejaku mapu a potiahnut spojnicu z bodu, kde si stal a nejakym znamym bodom (Kojsovka) a uvidis, kam ti to pojde dalej, t.j. co by sa teoreticky dalo vidiet.
Mam dojem, ze na to existuju aj aplikacie, ktore sa mi v tejto chvili nechce hladat.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vcera som to analyzoval. Tie ukrajinske kopce co je vidiet - ci ich niekto vzhliadol - cital som aj z Kojsovej ,ze to videli - tie su niekde inde - oni su od tam ako som stal zhruba presne na Kosice a cez Uzhorod. Moj smer kde som realne nieco videl(preto som spravil detail dvakrat, na jednej fotke nevidno nic - mne neslo fotit ten sochor a opar) - bol juznejsie . Smer na Slovensko madarske hranice. Slanska Huta a juznejsie. A za nimi uz nic nieje - aspon tristo km. A to je velka dialka.

 

Ale nieco som tam videl, myslim nieco tam aj vidno je - videli ste to na tej druhej fotke? Take male tmavsie machule vidno aj na inych fotkach nepriblizenych. Ked si na ne kliknete. To je len aby ste vedeli to porovnat s Kojsovou holou.

 

Ale..  uz som to chcel uzavriet. Kliknem na fotku z 21. január 2016 - 19:23:18 A mna to hadze na tynipic(neviem ci tu fotku si viete zvacsit nejak inak) - tam ta hora je presne vo vyske sochora na pravo - teda vyska Kojsovej holi - na tej fotke vidno aj na pen odkial som spravil prve dve fotky. 

 

Podla mna prikl. cast Slaskych vrchov - je mozno vidno na poslednej fotke kde je detajl na Kojsovu holu.  To podnov na juh v dialke - tym smerom by boli tie ukajinske kopce.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vcera ako som po tom patral - som nasiel stranky o tych ukrajinskych horach su krasne - nieco podobne ako Velka Fatra. To som pozeral  tu jednu - poloninu - oni ich tam maju viac.

 

Potom s prisiel na clanok

 

Horou s nejkrásnějším výhledem na Slovensku je Velký Choč

 

http://www.treking.cz/archiv/nejkrasnejsi-vyhled-slovensko.htm

 

Ved je to anketa - tych ludi co tam chodia. nepochybujem ci uz z Choca, ci - najkrajsi kopec je vraj  Rozsutec. 

 

Su to ankety - o com rozhoduju ludia - ktori tam boli - priklad v tejto je aj dost Chechov - pre nich je to blizsie. Turisticky najatraktivnejsie. Ja osobne som na Choci nebol, ani na Velkom Rozsutci.

 

Bol som v tychto Volovskych vrchoch. Ci na Skalisku, ci na tej Hekerovej. Preco asi. Lebo aj tu je Slovensko pekne - priklad co inde nemate a neuvidite - su planiny. Vidite inu cast krasnych hor - ktore z choca nemate sancu vidiet - kvoli inym kopcom - Nizke Tatry.

 

Odtial vidno aj Tatry a Kralovu holu  - ten pohlad z vychodu je velmi podobny - a vraj to je to najkrajsie. 

 

post-3-0-06420600-1453575046.jpg

 

Je pekny a velmi zaujimavy - ta hora fudji -- ale pre mna Kralova hola je iny kopec - pre mna je najkrajsia tak ako ju vidavam ked idem z Javoriny , ci cez Telgart - na zjazdovke v Telgarte. Ci z kopcov od nas - je blizko a ohromna(lebo sa na nu aj ked si na velkom kopci pozeras zospodu - a ma iny tvar).

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

toto je pekny zaber, co si dal

daleke vyhlady a pritom nevidis nijaky naznak ludskej cinnosti (aspon na fotke...)
na druhu stranu to bude asi horsie, ale v Stiavnickych vrchoch je par takych miest

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To zas neviem o com rozpravas mozno ludia tam nezasiahli - ale vietor. 

 

311ouf6.jpg

nevidel som zdevastovanejsie hory ako tu. Aj ked je to tazko porovnavat aj inde je hroza. ved uz len ta predchadzajuca fotka co sa ti pacila - tam nemas ani 50 percent lesov - normalne by bolo sto.


ic6341.jpg

fotka vedla - neviem ci to spravili ludia - ale viem kde nieco spravili - od Ciernej Lehoty sami vytazili - nenormalne rozmery.  predali to rakusanovi a to odtial vyviezli k nemu, ci predali. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov