Skočiť na obsah

Slovensko je prekrásne...


Jozef50205

Odporúčané príspevky

Takto treba zmenit. Vidno tam vyhliadkovu vezu.

zycc9z.jpg

 

Mozes si tam skocit na paragladingu aj s doprovodom. Skacu smerom na Kokavu nad Rimavicou. Instruktor ti len, vysvetli ked ti bude treba grcat - ze mas vytocit hlavu -nie pred seba. Mal som pripravene este dve fotky - ktore boli detailnejsie - bolo na nej rozoznatlna Kralova hola ci tisovsky lom. Ci tuto a potom by ste to hravo uhadli.

 

308zajt.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Prave ten paraglide mi pomohol s identifikaciou. Inak to pozeram len na displeji mobilu. Keby som bol za PC tak to mozno uhadnem lahsie.

 

Podla Kralovky by to bolo ovela jednoduchsie zorientovat sa.

 

Inak, tieto dni je dokonale pocasie na turistiku. Chystam sa aj ja niekam vybehnut tento tyzden.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Chlapci, klobuk dole :) Obehala som uz kopec kopcov, ale neviem takto z fotiek identifikovat vyhlady :) Resp je mi jasne, ze by som nevedela ani v pripade, ak som uz na tych miestach bola :) Kazdy sa na to pozera inou optikou, preto to asi tak je.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dnes to na hadanie asi ani nieje.

 

aya8vs.jpg

Bol som na tom kopci, za tym kostolikom z 13.storocia - ono to kopec ani nieje.

 

bfm6tx.jpg

 Hned za to rovinkou a tym vystupom by boli pekne vyhlady - podla ktorych by ste mohli uhadnut o co ide, len tam bola hmla, ci oblaky - nic nebolo ani do dialky vidno. 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ano boli sme na prechode planiny Horny vrch. A ten kostolik je z Lucky. To tvoje skusim uhadnut - nevsimol som si tvoj prispevok.

 

Dam len tip

 

 Je to fotene niekde od gelnice - ale zakladal som na tom , ze to najvacsie su dajme tomu Volovske vrchy - a na pravo od nich je Kralova hola. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ides na to velmi spravne, si blizko. Trafis aj kopec z ktoreho som fotil ked este trochu pouvazujes. Ked ti dam pomocku, tak uz to musis uhadnut. Ten najvacsi kopec na fotke je velmi znamy. Tebe obzvlast.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ides na to velmi spravne, si blizko. Trafis aj kopec z ktoreho som fotil ked este trochu pouvazujes. Ked ti dam pomocku, tak uz to musis uhadnut. Ten najvacsi kopec na fotke je velmi znamy. Tebe obzvlast.

Tak asi si to fotil s velmi velkym priblizenim s Kojsovej holi.

 

Tu som nasesiel podobnu fotku s Kloptana - len zabera ovela sirsie okolie. 

http://hiking.sk/hk/ar/3098/ruzin_sivec_kloptan_mnisek_n_h.html?ref=tr

 

To dadyho by mohla byt Polana z Nizkych tatier.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nie, je to fotene bez priblizenia. Napoveda nepomohla.

Kojsovka je prave ten najvacsi kopec na fotke.

Ale clanok si trafil.

Pohlad na sever - severozapad.

:zubiska:

Takze to je fotene zo Sivca a ja ze si zo mna srandu robis.

 

http://cyklotrasy.freemap.sk/#p=48.84813|21.10066|16|C

Na tejto stranke je dost vela fotiek, da sa tam preklikat aj na stranky kde su cisto panoramaticke fotky aj z niektorych vrcholov. Teda tipy sa daju overit.

 

Ja som to velmi nemal ako uhadnut,  nebol som tam (ani v oblasti). Teda na Kojsovskej holi som bol,ale z juhu a odtial to je ine.

 

Vcera som hladal fotku podobnu tej tvojej- a ta z Kloptana mi prisla velmi podobna. Ale na mape tu oblast trosku uz poznam.

 

Ja som pod Volovskymi vrchmi myslel kopce Volovca nad Roznavou. Ale smer aj nejaky kopec(charakter krajiny) sa mi podari urcit, len mam problem s odhadom vzdialenosti.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Viem že si bol na Kojšovke, preto ta pomôcka že ti je ten kopec obzvlašť znamy. Myslel som že ti zapne.

Tie fotky tu ten system dosť komprimuje, keby tu bola v pôvodnej kvalite, tak po rozkliku by bola vidieť hore aj ta stanica SHMU.

 

Sivec určite odporučam navštiviť, je tam čo vidieť. Vyhľad paradny a aj blizke jaskyne stoja za navštevu.

 

post-1275-0-41599500-1447083523_thumb.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

Je sychravo - dnes som nikde nesiel -zajtra idem. ja na dalsi vikend chcem ist aj do ZOO - dcera ma podmienku aby sa naucila pocitat do dvadsat. Stale pol roka preskoci z trinast na sestnast. Som dal ulohu synovi aby ju to konecne naucil.

 

Snehove spravy ci podmienky ukazuju ze mozno mesiac sa aj tak nebude dat kde lyzovat - ZOO je idealna. Tu nemas co robit.. Tretiu sobotu sedim doma.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dnes som sa z Televikendu dozvedel, ze z Dievcenskej skaly (pri Roznave) vidiet Vysoke Tatry. Zaujimave...

A z ktoreho kopca na Slovensku ich nevidiet? Este aj z Kosic vidis Tatry.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tatry nevidiet z mnohych miest / kopcov, pokial ti nejake ine pohorie prekryva vyhlad...

 

ale napriklad mne sa nepodarilo este VT vidiet ani zo Sitna, hoci som na nom bol nespocetne krat. Lenze prakticky vzdy je smerom na sever opar.

Zato Dunaj pri Budapesti (typicka zakruta) sa da odtial vidiet, ked je slnecne pocasie, lebo sa slnko odraza na vodnej hladine.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

VT nevidno podla mna ani z toho kopca co som dal fotku- lebo medzi nimi su nizke tatry. Proste tie kopce su prilis velke a blizko - a tie ostatne male.

Na tej fotke pod hmlou, mrakmi su tri doliny , medzi ktorymi su kopce aj co maju cez 1000 metrov ale blizko nich su vacsie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tatry nevidiet z mnohych miest / kopcov, pokial ti nejake ine pohorie prekryva vyhlad...

To je hadam jasne ze nevidiet ked ti nieco vo vyhlade prekaza. Ale inak ich je vidiet odvsadial. A zvlast na Vychodnom Slovensku kde nemas nic co by zakryvalo vyhlad, tu ich vidiet v podstate z kazdeho kopca. Vratane tych v Slovenskom krase.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak co nespoznali? Stolicke vrchy - ten vyssi je Kohut a ta dalej Stolica - fotene z Trsia. Tam by sa velmi sikla rozhladna(aj na Stolicu ci Fabovu holu). Krasne vyhlady by odtial boli. Vsetko je to zalesnene - ci ak mate stastie ako ja, ze po kalamite nieco uvidite.

 

Vybrali sme sa na Trstie z juhu od Krokavy. Dalo by sa tam ist aj z Revucej,mozno za 5 hodin v lete sam. Tak sme sli autom tych 40 km a hodinu cesty - chcel som vidiet Krokavu - obec co mala pred tridsiatimi rokmi 700 ludi dnes ma tridsat. A hlavne chcel som ist vyssie ze budem nad oblakmi - hmlou,chmurnom.

 

Z Krokavy som nic nevidel,ani kraje cesty - taka hmla - na patnast metrov si nedovidel.  Velmi zle znacena turisticka cesta  ,ale do kopca sa vemi zabludit neda. Len  si vyberies inu cestu - ale sli sme po zelenej. 

308wm6o.jpg

 

Prve slnko za dva tyzdne.

 

Na vrchu bolo jasno - ale dlha blatista cesta - ja som vedel,ze sa po nej nebudem vracat - vedela to aj zena - jej som dal na vyber - ze ci ide po auto, ide s detmi do Rimavskej pily, ci ideme spolu nazad cez les. Teoreticky mohla ist aj do Tisovca - aj tam isla turisticka cesta. Sama by do Krokavy  - k autu asi tazko trafila(nechcela) - ja som velmi nechcel aby sli som mnou cez les bola hmla a mohli by sme zabludit. S detmi by to bolo narocnejsie. Proste sme sa mali stretnut v Rimavskej Pile v Krcme co je pri ceste.

 

2rfzbjc.jpg

Mal som mapku vo fotaku - lesne cesty po ktorych som siel - tie co som nasiel - vyzerali presne podla tej mapky , ale na zelenu som sa napojil o dost vyssie. Zabludil som nad dedinou -asi na 5 minut - cesta vyzerala presne tak isto aj do lava aj do prava - znacky som ani nehladal - vedel som ze tam niesu - zmiatli ma kosti lebka a neskor chrbtica asi jelena, co som predtym nevidel,aj jeden spadnuty strom, co taky som si nepamatal - potom zabrechal z prava pes , ale hlavne videl som ze som na nejakom chrbte - a po takom niecom som nesiel a obratil som sa ak som zacal ist do kopca. Bolo to nad dedinou co so vtedy nevedel,tak som sa radsej vratil spat.

 

K auto som sa vratil velmi v pohode a rychlo. Pridem do R.P do krcmi ci tu necaka na mna zena  - nie tak idem po zelenej na kraj dediny - autom cez zeleznicu - na kraj ciganskej osady,koniec cesty, pobehovali tam cigancata - som to odparkoval dole pod osadou, zapal dve cigarety - dosli tak ze idem do kopca - bol tam dobry zaberak - ale vcelku ovela lepsie znacenie -vysiel som dost vysoko ,tma ,pokryk bol zbytocny a idem dole. Vedel som ze by uz mali byt dole - len nevedel kde. Nemal mobil- v od krcmarky som si pozical - vytocil cislo - nebol si isty hlavne predvolbou,ale aj cislom. Zvonilo, niekto zdvihol zachrapcalo a zrusilo to. Ja som vedel,ze to cislo asi spravne nieje, tak musim ist domov pre telefon. Potom ma napadlo,ze ja ani kluce nemam od bytu,ze zena isla posledna. Ze idem za svagrom. Pred ciziakom som zastal,ale nasiel aj svoje kluce. Doma na mobile sms- ze sme v Tisovci. Dalsia,ze pre nich ide svagor.

 

Neda sa na nu spolahnut - trikrat som sa vracal pre auto - trikrat dosla cca do 5 km inde aj tam kde ma ist len dole.

Este mi pyskovala,ze v Tisovci som ich nezobral. Ono to vypocitane bolo dobre - aj dobre to dopadlo. Ja som mal hodinu a pol do Krokavy(plus polhodina autom) oni do Pily. Ja ked som prisiel do pily oni prichadzali,ale do Tisovca.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov