Skočiť na obsah

Slovensko je prekrásne...


Jozef50205

Odporúčané príspevky

Ano, ta utulna na Burde je uz postavena nova. Po vyhoreni dostali peniaze z poistky, tak to zbuchali dost rychlo. Ale ta nova vypada popri starej dost hnusne... Na povodnej Burde robil spravcu kamarat s partnerkou. Teraz tam uz nie su, nepohodli sa s tymi, co to cele riadia... Ale to je dlhy a komplikovany pribeh.

Inak je to sucastou Huculskej magistraly, ktoru mozno absolvovat na konoch s urcitymi zachytnymi bodmi.

stara Burda http://hiking.sk/hk/ar/1908/byvaly_zrub_burda_pod_fabovou_holou.html

otvorenie novej http://hiking.sk/hk/ar/3737/otvorenie_noveho_zrubu_v_sedle_burda.html

v clankoch su dalsie suvisiace odkazy

 

k teme Ostredku ako najvyssieho vrchu Velkej Fatry je clanok tu http://hiking.sk/hk/ar/3808/najvyssi_vrch_velkej_fatry.html

 

Ferrata v Malej Fatre - jedna sa o Lucansku Malu Fatru, tato zaistena trasa vedie z okrajovej casti Martina pod Martinske hole. Moj osobny nazor - znicili jednu krasnu dolinu. Nevravim, ze nedotknutu. Trampi tam chodili a mali tam svoje miesta uz v 70-rokoch, volalo sa to Zlata dolina. Ale bola to divocina. Dnes je cast zhumplovana tazbou dreva a po ferrate prudia davy turistov. Zachytil som cislo 10000, neviem, ci za minuly rok, alebo uz tuto sezonu. Inak aktualne je uzatvorena, lebo "pani polovnici" chcu mat klud pri strielani jelenov, 15.9. zacala oficialne ruja asi do 1.11.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Na margo tej ferraty v Martinkach, nuz, neviem ako moc zhumplovana, su tam iba dve varianty, ludia sa netulaju pomimo, pretoze da sa ist iba po istenej ceste smerom hore. "Rovnako zhumplovana" ako vsetky turisticke chodiny na SVK ci vo svete....

 

Je to tam pekne, tam som skusila prvy krat ferratovy vystup a prisla som tomu na chut :) A nie ako vela navstevnikov, ze tvarim sa aky som kamzik, penke ferratova vystroj.

Neda sa to porovnavat s ferratami v Alpach, ale na zaciatok, aby clovek okusil o com to je, tak super. Skoda ze to je jedina oficialna ferratova trasa na SK, teda, neviem ako dopadli plany na ferratu v VT - Priecne sedlo a Sedielko.

 

info: http://hiking.sk/hk/ar/3216/ferrata_hzs_pristupovy_naucny_chodnik.html

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Dnes som na ziadnu turistiku nechcel ist(bol som v rifliach - nikdy viac) - sli sme si kupit len turisticke topanky - potom som ich vyskusal.

 

z8lxh.jpg

 

 

Uhadnete kde som bol?

 

Ja osobne som to pohorie vzadu nepoznal - neodhadol a pritom som na tom kopci bol. Fotka skresluje a ten kopec je od miesta odkial je to fotene je 7,5 km.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no tak Kriznu som trafil, ale za tu Blatnicku sa musim hanbit... aj som rozmyslal, odkial by to mohlo byt fotene, uvazoval som niekde okolo Ostrej

ale to museli pri jaskyni odbudnut nejake stromy, aby bolo takto vidiet Bystricku dolinu

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nahodou si frajer. Takato fotka moze byt urobena hocikde v okoli Kriznej, ci VF(hocijakych hol) ,kludne aj odtial co si tipol ty. Tam je plno dolin a kopcov a skal. Co som pozeral na mape. Ja som to dal ,len kvoli tomu, ze to mohli vidiet ludia co v tej jaskyni boli - teda to mohli uhadnut.

 

http://obecpustesady.sk/2013/06/06/habakuky-a-harmanecka-jaskyna/

 4. fotka pod terasou stromy nie su.Ale ja som to fotil asi z vyhliadkovej terasy co je 10 metrov od jaskyne, na mojej fotke je smrek nalavo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Podla mna to miesto nieje preflaknute - tam nechodi vela turistov(viem ze ty mas iny nazor) - ani cestujucich na vlaku. Co je podla mna skoda. Ich.   Preto to propagujem - aj prave tento vyhlad - ja som pred mesiacom o nom nevedel - nevidel. Ak som ho uvidel som vedel ,ze tam chcem ist. Na Geravi - kde je krasne a kvoli detom som tam siel opat - 

2mc9kyd.jpg

tusil som,ci dufal,ze mamu maju za ohradou - ale pre istotu som sa stiahol.

 

Uz sa mi nechcelo ist hore klasickymi cestami -tak som si nasiel dalsie dve - hore cez sajfy a dole cez GS - nieje to znacene - neskor som zistil,ze sprievodcovsky chodnik - teda tam legalne mozte ist len s platenym sprievodcom. Ja som to v mape si ani velmi nenastudoval(na nete videl ide tam cesta tak OK). Aj hned isiel po zlej ceste - ktora na druhej luke skoncila - za nou len les - kde som hladal naznaky chodnika - niekedy su chodniky - zvery - ale dosiel som na luky ktore som presiel opacne ako mal - a prisiel do lesa vidim,ze tam bude bralo - teda budem nieco vidiet - sa vediet zorientovat a cakal som tu priehradu a tu toto.

 

24ccc8w.jpg

 

No ale zorientoval som sa a neskor nasiel aj ten sprievodcovsky. Mapa a zakreslenie situacie(luky,brala,uz v minulosti sa mi nezdali ani prevysenia) na hiking - nieje presne. Presne je to na google maps. Tam je to odfotene.

 

 

Chcel som este povedat, ze nieje jednoduche podla fotky hor -prirody spoznat co to a kde je - aj ked su to relativne aj pre zadavatela -lahke - nieje. Treba to poznat -ale hlavne vediet si predstavit - pamatat si. Som nasiel fotku svoju dva strany do zadu a nevedel som co to je.

 

Tu prvu fotku som si myslel, ze dam a mozno to dady odhadne - ze najde v mrakoch " slovensku horu fuji ". Vsetky ostatne kopce ja ani nepoznam a nikdy tam ani na huby nepojdem - nechcem zabludit. Proste  ta fotka bola -lebo taky pohlad krasny je a ci by to niekto vedel odhadnut. Co to moze byt ako cely pohlad.

 

A tatry v nedelu cca 15:00-

2elxkpz.jpg

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Na tych vyhladoch som este nebol... budem si musiet poznacit ako tip na vander.

Kde si nasiel informacie o tom, co pomenuvas "sprievodcovsky" chodnik ? To tam ako ze fakt oficialne sprevadzaju ? A tie svinky su na Geravach ? Davno som tam nebol...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ze to je sprievodcovky chodnik som zistil, az dole(pri cintorine je tabula s trasou) a co to znamena. Ale na severnom vyhlade som si odfotil taku panoramaticku tabulu s fotkou kopcov - to mam doma odfotene - tam bol napis sprievodcovsky chodnik.

 

http://www.dedinkymlynky.sk/sluzby.php?akcia=view&id=233&typ=30

 

Zacina pri cintorine,ale asi po 100 metroch je odbocka do prava do kopca z takeho vacsieho chodnika - na strome je oranzova sipka - ak si ju nevsimnes(je dobre viditelna) - nemas sancu to najst.

 

Na geravach maju kone, zajace, kozy a dive svine v tych ohradach - a tieto male svinky boli za ohradou.

 

------------

A pre ostatnych - co to nepoznaju - dedinka sa vola Dedinky a vodna plocha je Palcmanska Masa a je to precerpavajuca vodna elektraren. Neviem co znamena precerpavacia - chapem to na Ciernom Vahu, ze tam skutocne v noci zdola ,ked je lacna elektrina - pre nich je to za nula - lebo maju prebytok energie- tak zdola cerpaju vodu do hornej priehrady. A tu si myslim - pritok z Hnilca je dostatocny - tak z tejto priehrady ak potrebuju elektriku tu vodu pustaju tunelom do Dobsinkej doliny ktora je o 300 metrov nizsie a tam vyrabaju elektriku.

 

Ta Dobsinska dolina, ci Dobsina, ci Dobsinky kopec - tam sa jazdia preteky do vrchu - to je presne smere fotky. Tam dole. Za priehradou.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

"Horu Fuji" som spoznal a myslim ze aj dadymu je jasny ten horizont. Ale hadat zvysne kopce je tazsi oriesok.

 

Praveze Dedinky su dost preflaknute, na kazdom obrazku ci dokumentov z raja su. Nikde inde nemame nieco podobne, to sa neda pomylit.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Skusim podla pohoria vzadu - je velke.. skusim nizke tatry - je pod nim kotlina.

 

Ja by som povedal ze Babia hora - viem ze to nieje - lebo tie blizsie kopce by tam neboli a bol by tam Choc.

 

Ale bodla mna je to z Velkej Fatry. Je tam vyska - kde je kosodrevina. Smerom na Martinske hole.

 

Alebo to moze byt z Martinskych holi  smerom kde sito vobec neviem  predstavit. 

Ale vysku tipijem 1500 metrov. Tie kopce vzadu by mali mat tiez tolko.

 

A este skusim tip - je to fotene okolo 14 , teda juhovychod - to je smer  ako z Babej hory.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov