Skočiť na obsah

Slovensko je prekrásne...


Jozef50205

Odporúčané príspevky

Klamlive to moze byt aj odkial slnko svieti. Ale vcelku sa mi  na zaciatku zdalo,ze Polana a KV tam je . Vcelku to tak vypada - verim ze nieco podobne je trosku vlavo.(len polana bude rozsiahlejsia - priklad vacsia do sirky ako lubietovsky vepor).

 

Ale hlavne co bolo ze to tak nieje. Je velkost LV(ten je jasny od hrbu po LV) a porovnanie vzdialenosti s tymi dalsimi pohoriami. ci celkovo odtial na polanu je celkom daleko.

 

Ale isty si niesom. lebo aj ta medzera medzi mojou predstavou KV a Polany by bola asi taka ista - pojdem tam a spravim fotku.

 

-----

Hadanku si neskusil?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hadanku som neskusil, nemal som cas;

i teraz som po navrate z Ciech a trochu aj Nemecka este nezregenerovany...

z hlavy tu hadanku neviem, musel by som trochu studovat mapu... tiez nemozem poznat vsetko :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Je to fotene zo Slovenskej skaly(622 m.n.m.) -vedla Jelsavi. Prva fotka je pohlad na cestu na Hradok - cesta pokracuje do Stitnika, druha je pohlad na Stolicke vrchy , myslim,ze je vidno aj Stolicu.  A tretia fotka je z cesty medzi Jelsavou a Jelsavskou Teplicou.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...
  • Pred 3 týždňami...

Zajtra idem na vylet. Vybral som si navrat na Oravu, jeden den hned zajtra vystup na Rozsutec - navrat cez maly Rozsutec, na nedelu jazda uvratovou zeleznickou. Viac sa mi hladat nechce. Ani ubytovanie. Ak mate tipy na ubytovanie ci nieco zaujimave ..ved viete.

 

Uz som unaveny - vylet potrebujeme.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To je najčastejšia trasa turistov. Janošikove Diery, vystup na Veľky Rozsutec a cez Maly dole. To je jedna z najkrajšich tras na Slovensku. Aj tie vyhľady. Stoji to zato.

Aj vo Vychylovke je veľmi pekne. Skanzen aj železnicu sa oplati navštiviť.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nedal si ziadnu novu info - obe si dal uz v minulosti - raz na tu zeleznicu(ked som sa pytal na zeleznicky) a raz na tie janosikove diery(ked som odpovedal ze neumieram) - vidis ako ta pocuvam,a ako si ta pamatam co napises.

 

ALe ty dostanes bod. Aspon vidite ze ja ten vylet uz potrebujem - dnes by som poslal do.. hocikoho. To nemyslim rayena. Ubytovanie si nejake najdem - potrebujem prespat niekde inde - aj sa osprchovat v teplej vode.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

citam to uz neskoro, neviem, ci sa k tomu dostanes

myslim, ze Rozsutec je este zavrety

 

ano, kukni tu: http://www.npmalafatra.sk/vyuzivanie-uzemia/uzavery-turistickych-chodnikov/

ked uz tam budes, odporucam ist pozriet do Zazrivej - kamarat tam prevadzkuje zachrannu stanicu pre zivocichov, deti by to urcite zaujalo, vidiet zvieratka a ako sa o ne (poranene/hendikepovane) ludia staraju
maju tam aj mala infocentrum, daju sa pozriet aj filmy o prirode pre oddychnutie

http://www.zachranazvierat.sk/

 

ubytko v Zazrivej - je tam dost sukromnikov, co ponukaju, ja som raz bol v takom vacsom penzione, hore dedinou po pravej strane, zial nepamatam si nazov, ale bol som spokojny

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Este som tu ako sa ma to tyka ci kam mam ist? 

 

Ja tomu oznamu nerozumiem - co uzavreli - ako to obist - ci obist to cele?

 

Ja to ubytovanie tiez neriesim . lebo tam je kazdy druhy dom "noclaharen".

 

--------------

OK kaslem na rozsutec cely ako je. Nechcu nas nejdem tam - pojdem na oravu - pojdem ktej priehrade - vraj tam ide nejaka lodka na ostrov.  Po ceste si pozriemm likavku  - a odtial sa budem pytat domacich co vidiet kde,kde sa najest a kde ubytovat. Nemam to absolutne pripravene - ale ... nejak to dopadne - zena bude prekvapena..ale co uz.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Aha, tak to mi nenapadlo ze je este zimna uzavera. V Tatrach viem ze je, myslel som ze v Malej Fatre otvaraju skor.

Ta zimna uzavera nie je samoucelna. Jednak je to kvoli bezpecnosti, castokrat je hore aj v maji este sneh. A za druhe, kvoli ochrane prirody. Na jar vsetko kvitne, aj ohrozene druhy a hlavne sa rodia mladata, tak aby mali pokoj od ludi a nerodili v strese.

 

Kazdopadne zeleznica vo Vychylovke je od 1. maja v prevadzke.

Co sa tyka druheho vyletu, mozete skocit napr. na Oravsky hrad. Prirodne zaujimavosti su napr. kamenne gule v Klokočove či ropny pramen v Korni.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 2d6t8as.jpg

 

Ano tak sme to nakoniec spravili, ten Velky by sme na prvej ture asi ani nedali.

 

Oravsky hrad by prisiel k uvahu, keby vcerajsiu poslednu prehliadku nemali o 8,ale 10 - stihol by som si najst ubytovanie a deti by sa dostatocne vyspali. Prisli sme tam o pol osmej - tak sme sli dalej - ze si pozrieme Namestovo,ale nakoniec sme prespali na ranci u Edyho.

 

Rano sa pocasie zhorsilo.

2581k3l.jpg

Ale mali sme stastie - aj ked sme boli jedini turisti zobrali nas na ostrov,lebo tam prevazali zamestnancov na ostrove.

 

V Oravskej Lesnej uz aj slniecko sa ukazalo.

 

vcim8.jpg

 

Vlacik ale kvoli nejakym technickym problemom konci v sedle Beskydy - teda na Kysuce sme sa nedostali.

 

Pri prehliadke hradu Likavka sme uz vetrovku nepotrebovali.

 

2je4ies.jpg

 

Tie Janosikove Diery ,ci samotne Rozsutce, ci cela Orava su krasne. Isiel som tam aj nazad prvy krat cez Donovaly - aj tam sme sa dnes porozhliadli, ale vela zaujimaveho sme videli ci na salasi v Zazrivej, aj na ranci u Edyhhho, ci pekne slony z cirkusu Ales ktore sa pasu na krizovatke v Ruzomberku.

 

Podareny vylet - sme zniceni - vcera ten vystup nebol jednoduchy.

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Národný park Veľká Fatra ročne vygeneruje hodnoty za 62 miliónov eur, Slovenský raj približne 156 miliónov.

 

http://zurnal.pravda.sk/fenomen/clanok/356242-narodne-parky-zarabaju-neviditelne-miliardy/

 

 

Ja si to neviem predstavit.

 

V tych janosikovych dierach - parkovisko bolo plne - ale v prirode mi okrem autobusu polskych turistov na retaziach na maly rozsutec nik neprekazal. Nevedali mi ci neboli- teda - si ich viem tam predstavit aj 5 krat tolko a to by bol masaker hlavne na parkovisku.

Inak som si isty,ze toklolko ludi tam aj chodi - tam mate 6 pruh - tak isto ako si kravy urobia chodnicky na ceste za pasou - to iste na luke vidite aj tam.

 

 

Ale dalej Vratna ved tam je plno ludi - ja sa priznam - som na Slovensku nikde nevidel tolko turistov ako tam. Myslim na Velkom Krivani.

 

Naproti tomu Slovensky raj - nie ze tam nic nieje od Cingova idu tam turisti - je to tam krasne. Porovnatelne s dierami - v istom zmysle aj krajsie a zaujimavejsie - nebyt rozsutcov. Proste ine - je to tiez Top - ale co ine? Na druhej strane len dobsinska ladova. Ta nastevovana zrejme je. Dedinky.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Do Dier si isiel mimo sezonu. V lete je tam ludi ako v Tescu pred Vianocami. Aj v Slovenskom raji je kvantum ludi. Hlavne v Zejmarskej a na Tomasovskom. Chceme aby sem turisti chodili, ale niekedy je to az prehnane. Ta priroda dostava zabrat.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To ze je tam ludi kopec v lete nepochybujem. Ved som pisal ze tam je 6 prudovka - teda naraz chodia 4 ludia hore a 2 dole. CO musi byt nahlavu a hlavne v tej tiesnave.

 

V Slovenskom raji co ja viem  - do jaskyne moze ist 50 - 80 ludi aj kazdych 15 minut - co je kvantum - verim,ze aj od Cingova chodia ludia - vela ludi.

 

Ale zeby Zejmarskej rokline?  Ja som aj od Cingova(bol aj na Tomasovskom vyhlade, priklad pozri sa na sirku cesty - sirku chodnika a pochopis kde kolko ludi chodi) aj Zejmarsku isiel asi trikrat v zivote . Ona je vynimocna len tym, ze je aj pekna v peknom prostredi - ale ze je jedina z juhu.

 

priklad niekde kde za cely den nikoho nestretnes - nemas ani chodnik - priklad v zime  hocikde -v lete obe vepre - tam chodnik nieje. Klenovsky je na hlavnej -cervenej trase zo Zvolena do Kosic. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Národný park Veľká Fatra ročne vygeneruje hodnoty za 62 miliónov eur, Slovenský raj približne 156 miliónov.

 

http://zurnal.pravda...telne-miliardy/

Ja si to neviem predstavit.

 

ten clanok miesa hrusky s jablkami, cize ekonomicky profit z navstevnikov a cenu ekosystemovych sluzieb

 

je ale pravda, ze priroda nie je u nas docenena, je len vyciciavana

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ten clanok miesa hrusky s jablkami, cize ekonomicky profit z navstevnikov a cenu ekosystemovych sluzieb

 

je ale pravda, ze priroda nie je u nas docenena, je len vyciciavana

Ale NP MFatra je vacsi ako NP Slovensky raj. Teda aj ekosystemovych trzieb by malo byt viac.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Chcel som prejst trasu ako som si naplanval. Aj s detmi.

 

316ues2.jpg

Nedalo sa. Cez popadane ihlicnani sa neda - ja sam som tam skakal - ze tam dojdem - dvakrat som sa napichol(papek som mal v bruchu) - som si povedal, ze to nema vyznam. Ze musim hlavne s detmi dojst dole.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nie nejde o Stolicu - odtial  by tak daleko na juho zapad moj fotak nedofotil. Ale presne tento pohlad sme minule rozoberali - len tu vidno aj Klenovsky aj Lub. Vepor aj Polanu. Ale hlavne ked sa pozries na Kralovu holu vidis aj z ineho uhla Kralovu skalu,ci ako sa to vola.

 

Teplo bolo tak akurat - hlavne kvoli teplote som tam siel. Slo sa pri potoku dolinou a v tieni.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No sli sme na Fabovu Holu a fotene to je spod Troch kopcov.

 

http://www.treking.cz/regiony/muranska_planina.htm

 

Ak som videl tretiu fotku hned som si naplanoval dalsi vylet(len so synom). Peso tam odkial to je fotene je daleko - ale na bycikli by to slo - najprv pojdem z Javoriny cez Niznu Klakovu(tu si odbehnem peso pozriet tu krasu) do Murana a domov, druhy krat to dame aj do Tisovca cez Burdu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hej, rozmyslal som aj nad Fabovkou, ale tam sa mi nepozdaval prave uhol zaberu na Kralovu holu a hreben medzi vami...

a ktoru Javorinu myslis tym "najprv pojdem z Javoriny cez Niznu Klakovu(tu si odbehnem peso pozriet tu krasu) do Murana" ?

 

inak - bol si niekedy v Javornikovej doline ? ta je pekna, lenze uz davno tam zrusili znacku a je to rezervacia, cize zakaz vstupu... ale je pravda, ze ked tam uz nie su rebriky, tak to ani priechodne velmi nie je

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov