Skočiť na obsah

aljak63

Máte radi národné kuchyne?  

13 členovia hlasovali

  1. 1. Ktoré 3 svetové kuchyne obľubujete najviac?

    • Talianska kuchyňa
    • Grécka kuchyňa
    • Nemecká kuchyňa
      0
    • Francúzska kuchyňa
      0
    • Škandinávska kuchyňa
      0
    • Slovenská kuchyňa
    • Česká kuchyňa
    • Maďarská kuchyňa
    • Turecká kuchyňa
    • Arabská kuchyňa
      0
    • Indická kuchyňa
    • Thajská kuchyňa
      0
    • Čínska kuchyňa
    • Japonská kuchyňa
      0
    • Mexická kuchyňa
    • Iné kuchyne (aké?)


Odporúčané príspevky

sme si v Pesti dali "pravý maďarský guľáš" - bolo to čosi viac-menej ako "guľáš VSŽ", čo sa varí u nás doma, čiže veľa štavy, hovädzie mäso, paprika, akurát veľká časť zemiakov bola nahradená koreňovou zeleninou (u nás sa dávajú len zemiaky)... k tomu čerstvo dopečené bagetky a jedna sušená čili paprička na nadrobenie podľa chuti...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak pravdaže tú našu slovenskú preferujem, a potom českú a maďarskú, a čo to z talianskej.

Idem sa potrhať za makovými vecami, je mi jedno, či sú to buchty, slíže, štrúdľa, závin, ovocný osúch s makom namiesto strúhanky, ovocné knedličky, šúľance, bratislavské rožteky s makovou plnkou, atd, čo je makové, tak to keď vidím, má prednosť pred hocičím iným. Ak EÚ zakáže pestovanie maku, tak keď umriem, budem zodpovedných chodiť strašiť noc čo noc. Mak je super.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

niekedyby som chcela skusit madarske halaszle, nikdy som to neskusala a vela znamych si to chvali ... a ja rybisky mozeem :) teraz, ked varime podla statov, kde sa kona velka cena f1, tak sa velmi tesim na tu rozmanitost jedal, aj ked niekedy zhanat prisady do toho je sranda :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Taak, po letnej prestavke vo formulkach tu bola dnes velka cena belgicka a s nou u nas na obed ich narodne jedlo moules frites  :) teda jedlo pozostavajuce zo slavok ( musli) a zemiakovych hranolcekov ako prilohy. Ked som hladala receptik na tento den, docitala som sa nieco malo o belgickej kuchyni, ze sa predpoklada prisudenie "vynalezu"hranolcekov prave im  :D a s tym aj skutocnost, ze toto chutne jedlo pridavaju takmer k vsetkemu 

 

post-1452-0-00174400-1408889960_thumb.jpg

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Posledna velka cena bola v taliansku, tak teda bolo specialne jedlo a to lasagne :) tie sme ale nerobili sami, robila ich darkova mamicka, pretoze take ako ona robi uz robia lepsie len skutocni taliani 

 

10699272_10204053452330460_1294075157_n.

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

uz som tuu, uz som tuu aj s japan sushii :D bola to nasa prvotina, ktora sazvrhla na sushi party s kopou skvelych ludkov...takze tu je nase sushi maki, ktoreho som napokon urobila 80 kuskov a aj nejake to nigiri :)

post-1452-0-93074300-1412710743_thumb.jpg

 

  • Pridať bod 3
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

gejm, bolo to vraj super, robila som zo suroveho lososa, aj zo surimi aj tuniaka som pouzila take male experimenty :D teda zaprasilo sa po nom, keby mi dark obcas neuchmatol,ani neviem ako chutilo :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

s malym meskanim, ale predsa pisem o narodnom jedle ruskom, ziadny borsc ani vodka sa nekonala :D boli pirogy plnene mletym maskom so smotanou :)

post-1452-0-14993000-1415048039_thumb.jpg

 

a kedze uz bola aj velka cena ameriky, pridavam vcerajsie narodne jedlo a to americke lievance :)

post-1452-0-53295100-1415048132_thumb.jpg

 

 

 

 

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:thumbsup:  to všetko vyzerá dokonale dobre ... a skladám klobúk pred nápadom a odvahou kuchárov :klobuk:

 

a čo budete robiť do ďalšej F1 ? trénovať ďalšie národné jedlá ? :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mno uvazujem, co by sme este vyskusali, aku kuchynu, lebo uz sa nam tak trosku aj stencuju moznosti :D. Ja by som rada skusila aj kuchyne narodov, ktore nie su v ramci velkej ceny F1 :) 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

..tak Brasil bola zaujimava, dali sme rybu (tresku) nalozenu v limetkovo-bylinkovom naleve,bolo to velmi chutne jedlo, ale nezachovala sa nam z toho bohuzial fotodokumentacia :(

 

Posledna velka cena v Abu Dhabi bola takou peknou bodkou za f1 aj u nas v narodnych kuchyniach :D. Robili sme taku arabsku klasiku, arabsky pita chlebik plneny kuracou zmesou a veeela zeleniny :)

 

post-1452-0-57462400-1416892883_thumb.jpg

 

 

 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

Tak som sa predsa len vrhla na experimentovanie s medzinarodnymi kuchynami aj po skonceni f1 :D. tentoraz na grecku kuchynu a celkom sa to zatial dari :D

 

10635984_10200154946632032_2163360318018

 

toto je gyros z panvice, taka klasika :)

 

10407112_10200175910716121_6253408080160

 

stifado, alebo dusene hovadzie so salotkou, zaujimava chut, tak trosku kyselkave jedlo, siel tam vinny ocot :)

 

10360235_10200197550697107_5248965223874

 

kura naplacato, tu sme neskusali kura, bo nemame noznice,aby sme ho prestrihli a urobili naplacato, ale boli dobre aj stehienka :)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov