Skočiť na obsah

Antivírové programy


Sniper

Odporúčané príspevky

Na radu Diallixa (odporúčal Aviru) som si dal Avast!, uvidím čo bude, zatiaľ je to relatívne v norme, občas otravuje keď sa chcem dostať na nejakú podozrivú stránku tak ma tam nechce pustiť :lol: ale celkovo je zatiaľ OK. ROzhodne žerie menej systémovych prostriedkov ako AVG8.

 

Kvôli AVG8 som dnes sformátoval harddisk, neúmerne zaťažoval systém, nevedel som kde je problém, tak som sa rozhodol všetko preinštalovať a ako som potom nahodil AVG8 tak sa mi dosť spomalil systém.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...
  • Odpovedí 121
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • Sniper

    26

  • alfi

    13

  • valcik

    11

  • Ryan Giggs

    11

Je Free, ale prostrednictvom Free licencie, t.j. ze sa u nich musis zadarmo zaregistrovat, suhlasit s tym, ze ho budes pouzivat len na sukromne ucely. Oni ti nasledne vygeneruju licencny kod, ktory zadas do samotneho programu. Neviem ako casto je treba licenciu obnovovat.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No ja som ešte licenciu obnovovať nemusel .................. len som zadal ten licenčný kód a všetko ide oko hodinky .................... a už to mám vyše roka

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Na radu Diallixa (odporúčal Aviru) som si dal Avast!

Axel, neviem či som úplne mimo, ale veď Avast nie je produktom Aviry, či áno?

osobne používam Avira AntiVir Personal, ten je zadarmo v osekanej verzii pre domáce použitie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ale veď Avast nie je produktom Aviry, či áno?

To ja neviem, keby AVG nekradol zo systémových zdrojov viac ako je slušné tak by som zostal pri ňom. S Avastom mám minimálne skúsenosti a koho je produktom nad tým som nikdy nerozmýšľal. Antivír mám len na to aby ma 1-2x za rok upozornil na nejaký vírus (keď leziem kam by som nemal), ináč antivír nie je pre mňa životne dôležitý.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Maš aj nejake argumenty, alebo hovoriš len tak do vetra?

No pozri si vysledky na Virus Bulletin.

 

Kedze treba login, vypisem zopar:

celkova statistika - 28 Success / 23 Failure / 11 No Entry

 

Poslednych 10 testov:

 

February 2009 - Alwil avast!

Status: PASS

 

December 2008 - Alwil avast!

Status: FAIL

Failure reason: 1 false positive

 

October 2008 - Alwil avast!

Status: PASS

 

August 2008 - Alwil avast!

Status: PASS

 

June 2008 - Alwil avast!

Status: FAIL

Failure reason: 2 false positives

 

April 2008 - Alwil avast!

Status: FAIL

Failure reason: 19 wildlist misses, 1 false positive

 

February 2008 - Alwil avast! Server Edition

Status: PASS

 

December 2007 - Alwil avast!

Status: FAIL

Failure reason: 1 false positive

 

August 2007 - Alwil avast!

Status: PASS

 

June 2007 - Alwil avast! v.4.7 Professional Edition

Status: PASS

 

Inak ten Conficker, ktory sa teraz siril nebola schopna zastavit ani Avira. Jedine co ho chytilo zavcasu boli Norton a NOD32. (odskusana na 8 roznych PC, Hedge moze potvrdit).

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Testy na WB čitam viac-menej pravidelne. No jedna vec je nejaky test na špecificke typy virov a vec druha je nasadenie v reale. To su dve uplne rozdielne veci. Aka je šanca, že narazim na virus, ktory avast nedokaže detekovať (alebo detekuje nespravne)? Povedal by som, že veľmi mala. Použivam ho spolu s Keriom už niekoľko rokov (3,5 - 4?), a zatiaľ je tato dvojica u mňa nedobytna. A to sa denne na nete pohybujem kde-kade. Myslim si, že na to, že je zadara je to dostatočna ochrana.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To co si tam vypichol ma byt ta deravost? Vsak z tych prikladov co si dal je len April 2008 ako Fail kvoli deravosti. Vsetky ostatne su kvoli false-positive, ktorych tiez nemal ohromne vela.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

AVG (nový i starší) fakt hodně zpomaluje PC, aspoň co jsem ho měl, tak to bylo fakt znát

Navíc jsem potom i něco chytl a za chvílu to PC ani nebylo moc ovladatelný....format c:

 

Možná, že je to ale jen individuální případ...podle recenze by to (minimálně oproti sedmičce)

měl být dost pokrok

 

Teďka mám ESET Smart Security (nod, fw a další, prostě suite) a docela spokojenost,

výkonostně není vůbec poznat, že to běží, i když jsem pozapínal všechny nesmysly jako

advanced heuristics i pro rezident ... nakolik je to dobré bezpečnostně nevím, ESETu fandím,

ale hluboké info o tom nemám...taky o tomto budou probíhat diskuze i flamewary asi do skonání věků,

stačí už jen tento thread :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Avast, na to, ze je free je dobry antivirus.

 

Co sa tyka AVG. V poslednej dobe sa javy ako neprofesionalny. Ma dost vela falosnych poplachov, tak ako aj spomalenie a zatazenie systemu. Ale podla mna, ak uz mat situaciu pocitaca pod palcom, tak investovat do poriadneho AV.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 8 mesiacmi...
  • Pred 7 mesiacmi...

Ahojte. Chcem sa vás spýtať že či existuje nejaké antivír pre tých čo namajú internet. Napríklad že by to nepotrebovalo stále ťahať aktualizácie že by to slúžilo na bežnú ochranu proti tomu že keď dám USB klúč alebo CD tak nech stade nevojde vírus. Však v 90-ych rokoch boli antivírusy a nemalo toľko ľudí internet. Takže viem že také boli že stačilo len nainštalovať a nepotrebovalo to internet k životu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nainstalujes hociaky av, nebudes ho aktualizovat a mas to co chces. Nebude rozoznavat signatury novych virusov, rovnako ako to nevedeli tie stare. Take veci si av nevycucia z prstu.

Takže viem že také boli že stačilo len nainštalovať a nepotrebovalo to internet k životu.

No to bola trosku ina doba. Virusy sa pomalicky sirili disketami a ich kod bol relativne stabilny. Dnes ti mozu najnovsie cervy menit svoj kod niekolkokrat do tyzdna a samostatne sa aktualizovat cez net. Rovnako aj rychlost s akou sa dnes siria nove cervy sa neda porovnat s pomalym pozvolnym sirenim. Cerv je najnebezpecnejsi v prvych dnoch, preto je potrebne aby sa av pravidelne aktualizoval.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov