Skočiť na obsah

Fast Food


Bijou

Odporúčané príspevky

Uveri mi niekto ak napisem, ze som nikdy v zivote nebol u Mcdonalda, ani v zahranici?! Pritom tu v KE su 3 ci 4 restiky. A nebol som ani v ziadom podobnom retazci rychleho obcerstvenia. Naposledy som jedol niec z fastfoodu asi tak pred 5 rokmi este ako student.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja ti uverim :D Tiez poznam ludi, ktori do mekacu ani nepachli a ani nechcu; jedine domaca strava, pripadne sem-tam restika, lebo je to po ruke, ale po hamburgeroch im nikdy slina na jazyk neprisla.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja sa mimo domu stravujem pomerne často (nemyslim zavodnu reštiku), ale vždy zvolim normalnu reštauraciu, kde sa najem na urovni. Aj keď ma to vyjde 2-3 nasobok toho čo v Mekači. Žemľu a hranolky môžem jesť aj doma (ano viem, že tam nemaju len to).

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ono ta to v podstate az tak drahsie nevyjde; aj ceny v takych fast foodoch su dost vysoke a im umerne porcie su jedine tak v tych cinskych bistrach, kde ti na tanier capnu ako pre dve osoby a teraz zer. Cize vlastne o nic neprichadzas; chutovo ci vizualne ci zazitkovo alebo cenovo, o nic.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Inak aj ja sa úspešne vyhýbam fast food-om, aj keď je pravda, že nejak veľa na "cestách" nie som, takže väčšinou sa najem doma. Ale voľakedy som chdoeival častejšie, teraz je to možno tak raz za dva mesiace. A v podstate nejak už ani chuť nemám na tie hamburgery a pod. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred hodinou som si dal v mekaci Angus Bacon & Cheese .. bol neuveritelne dobry a nebolo tam to obligatne srackove 'hovadzie', ale neuveritelne dobry kus stavnateho masa (neviem ci bolo naozaj z Angus plemena, ale aj tak bolo vyborne). v prepocte stal 4eura, ale na letiskove pomery maximalna spokojnost.

 

Obrázok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vo fastfoodoch sa stravujem obcas, najcastejsie je to pizza v nemenovanom OC, ktoru pecu v peci na drevo... v MCDonalde si dam tak 2x do roka hranolky a zmrzlinu, myslim, ze nic ine som tam zatial nejedla, okrem asi dvoch pripadov, kedy som bola na cestach a dala som si tam aj salat... hamburger som par krat jedla v jednej restike, tam sa oplatil uz len pre tu velkost (okrem toho bol aj chutny)... obcas si kupim bagetu bud taku uz hotovu balenu alebo v bageterii, vtedy si davam celozrnnu... a este si niekedy v lahodkach kupujem chlebicky alebo klasicky majonezovy salat... kedze sa väcsnou stravujem doma vlastnorucne uvarenou domacou stravou, vyuzivam tieto rychle formy bud vtedy, ked sa ponahlam, alebo ked nemam doma nic navarene alebo vtedy, ked mi jednoducho pride na chut nieco taketo nezdrave... :-)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hmmm, chut na nieco nezdrave : ) Proti tomu nemam argument a raz za cas to cloveku neuskodi. Nakoniec, tie nezdrave veci su take chutne... Nie kazdemu je to po voli, ale ja sa stazovat nemozem.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Musim sa priznat, ze som sa hoodne pokazila a zacinam si zvykat na takyto druh jedla. Skvely "hambac" som jedla nedavno od jedneho kamosa a musim pocvalit jednu nonstopku v Petrzalke, kde maju uplne najsamuzasnejsie tieto hriesne rychle jedla :D, fakt sa nemoralne kazim, ale nepomozem si :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

V Bolívii odmietajú fast foody ...

 

Bolívia je juhoamerická krajina, ktorá asi jediná nepodlieha "boomu" reklám a metódam rýchleho varenia vo fast foodoch. Bolívčania jednoducho nedôverujú jedlu pripravenému za tak krátku dobu.

Šesťdesiat percent Bolívijčanov je domorodej populácie, ktorá v "mekáči" nenachádza nič dobré ani pre zdravie, ani pre peňaženky.

Odmietanie vraj nie je nevyhnutne založené na chuti, či type prípravy,ale na predstave, ako by podľa Bolívijčanov malo jedlo vyzerať. Pre nich to vraj nestojí za zdravotné riziko. Podľa odborníkov vraj  bolívijské odmietnutie McDonald´s ukázalo dobrý príklad zvyšku sveta.

Táto sebaúcta pomáha Bolívijčanom vyhnúť sa procesu "technologickej reštrukturalizácie mäsa", ktorú často McDonald´s používa. Napríklad taký McRib je tvorený zo 70 ingrediencii a všetky sú reštrukturalizované do jednej zložky. Obsahujú napríklad zmesku sŕdc, sparených žalúdkov, či držky. Zo zmäsy svaloviny sa extrahujú proteíny a naviažu sa na bravčové odrezky tak, aby sa podrobili továrenskému tvárneniu.

Zdroj:  http://tvnoviny.sk/sekcia/zahranicne/archiv/mcdonald-v-bolivii-konci-narod-odmieta-fast-foody.html

 

Ale naši  novinári zas odmietajú učenie sa pravopisu, alebo aspoň kontrolu napísaného textu!

... zo zmäsy /!/ ... zo zmesi :smile2:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 rokmi...

Minule som si dal v Subwayi niečo Americké... neviem čo. Jaj to bola bašta, dobré to chutilo. Subway na Hodžovom, ako vojdete tak pri pulte úplne naľavo je na to reklama, nejaká novinka, neviem či to stálo 3,50€, či koľko. Potom som si na stanici dal hotdog, ale to sa nedalo ani žrať. Kokos a že 1,50€.

 

Prednedávnom som bol v McDonalde, ale tam je už asi pravidlom, že zelenina v žemli je úplne zvädnutá. Za nejakých 5€ je to dosť o ničom.

 

Vyhráva Subway, aj keď dať 6€ za veľkú bagetu mi pripadá luxus.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Axel ked budes niekedy v ivanke, daj si namahu a chod na burger U Travnicku. Pochodene mam toho dost aj prejedene ale toto je top. Mlady chalan, VSETKO domace prvotriedne suroviny, aj zemle si pecu vlastne. Cakas cca 10-12 minut na burger lebo sa s nim doslova hra. Vyskusaj Original burger a ked budes extra hladny tak Big burger. 750g z toho 300g maso. Plus si daj domace hranolky, poctive zemiaky nakrajane a vysmazene. Garantujem ti ze budes este jeden den kvikat ako si sa mohol tak prezrat. Bohuzial to aj stoji, 9 euro s hranolkami a napojom- big burger. Doprajem si raz za mesiac.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tam nikdy nemám cestu, ale nepochybujem, že je to dobré. Hamburger sa dá aj dobre spraviť, u nás máme reštauráciu, kde robia hamburgery, ale všetko klasicky ako v normálnej kuchyni a nie niekde vo večierke ako v McDonalde. Jeden stojí asi 7€, ale za tú kvalitu sa to oplatí. Ale bol som tam len raz.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ešte som nejedla v McDonalde. Nejak ma to obchádza. Hranolky mňa nikdy nelákali. Viem, že si môžem vybrať menu aj bez hranoliek a čo ja viem čoho. Ak sa už idem takto najesť, väčšinou je niečo iné nablízku, čo ma zláka viac ako hamburger. Aj by som si dala dobrý burger, ale čo som jedla naposledy, vraj najlepší burger v Košiciach som nedojedla a vyhodila. 

Čo nikdy, nikdy nie, to sú tie čínske bistrá. :nono: 

Z fast foodov mám radšej kebab.

 

Čomu neviem odolať sú tie trojuholníčky pizze, čo predávajú za euro kde tu. Musím si to kúpiť, keby čo bolo. Potom dávať pozor nech si neogebrím vetrovku. :dalbysomsi: 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som tiez v mekaci nikdy nebol. Raz mi to niekto dal a nedalo sa to zrat. Ta omacka ci co to, cista umelina. Sami zvyraznovac chuti. Chutilo to paradajkovejsie ako cerstva paradajka.

No ale ludia su zvyknuti na vselijake vegety, magi, a podobne sracky, tak necudo.

Niektori uz ani nevedia ako chutia prave, cerstve suroviny.

 

Bol som teraz v tej novej restike na Zelenom dvore, tam varia dobre, domace veci. Bolo vidiet ze to cesto je home made a nie je z mrazaku.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

statisticky sme tu asi velmi vyznamna vzorka :D
V McD som sice parkrat bol, ale nikdy nie dobrovolne... vzdy ma tam zobral nejaky sofer, s ktorym som cestoval, ci uz to bol niekto znamy, alebo nahodny autostop

je pravda, ze si nepamatam, ze by si tam davali jedlo, ale len kavu, to ano

vraj je dobra, co ja posudit neviem, pretoze som kavovy barbar, pre mna je najlepsia kava "black cofee", pripadne este na ohni robena "prava arizonska"

 

bageta, kebab, burger, noooo velmi prilezitostne, ked naozaj odpadavam od hladu a nic lepsie nie je nablizku, co znaci asi tak 2x do roka, alebo ak cestujem, tak zelezna rezerva do vlaku

 

ale cinu, to ja si zasa dam ;) ovsem nie typicky fastfood poulicny stanok, mame tu dve "hrde" restauracie nablizku a v jednej ponukaju za 3,98 "zjedz kolko vladzes", takze ak zrovna v oblubenej restike nemaju vhiodne menu, tak cinan to isti ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pridávam sa k vzorke...

 

nič sa nezmenilo, kedysi som tu už tuším písala, a vonkoncom nič sa za tie roky nezmenilo, resp. zostáva všetko po starom:

v McDonalde som bola jediný krát v živote, nejako pred 15 rokmi? cestou domov si syn chcel odskúšať nejaký burger, chlapci - kamaráti o tom večne básnili, ako to už takí chlapci vedia.

 

McDonald pri ceste, tak sme sa tam zastavili -  drahé ako fras už vtedy, umelohmotná napodobenina žemle, nejaká na nepoznanie pomletá tenká vrstvička niečoho, čo malo byť mäso, bol tam nejaký šalát, a nejaké farebné pasty kydnuté ... vôbec už neviem, ktorý burger to bol, ale najprv sme ho preštudovali, voňalo to dobre, tie žemle boli strašné. a stále to mám pred očami, aj tú chuť ... neočarila.

 

ale čo bolo hodne zaujímavé, nechutilo ani synovi, vo veku, keď zblajzol všetko, čo videl. takže mek bol vyškrtnutý zo zoznamu, a jeden čas sme si robievali doma naše vlastné ... neboli hviezdne, ale boli väčšie, mali chuť žemle a mäsa, a potom sme s nimi aj prešli do stratena, vymizli z jedálneho lístka úplne po chvíli.

 

kebab - v kebabárni som nebola nikdy.

z kebabárne sme si občas objednávali domov jedlo - zvyčajne zeleninový šalát s niečím, ale samotný rolovaný kebab nikdy.

raz doniesol domov muž dva - bol niečo spraviť majiteľovi kebabárne /potreboval narýchlo nejakú pečiatku revízie či čo/, dostal za to plus grátis dva veľké balené kebaty .... a tie kebaby nemal kto zjesť.

oni sa teda nakoniec snáď zjedli, to lepšie z nich, zvyšok putoval do koša, ale chvíľu sme sa ponúkali - ja som si odhryzla asi raz či dvakrát, nechutilo mi to... kebab odpísaný.

 

čínske chute môžem, ale bola som tam tuším raz... ale to tuším nebol fastfood, ale normálna reštaurácia, ale aj to bolo dávno. hodne dávno.

 

čo ale mi celkom vyhovuje, sú normálne klasické obyčajné hotdogy ... ale nemala som hotdog už asi dvadsať rokov, a dokážem bez nich žiť.

 

nenapadá mi, čo ešte... myslím, že resumé by mohlo byť, že bez fastfoodov dokážem existovať úplne v pohode - aj fastfoody bezo mňa :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

McDonald je značka (takže tam každý musí chodiť), ináč kvalita jedla je strašne mizerná.

 

Fakt naposledy čo som bol zopár krát (chcel som sa uistiť, či to nebola náhoda, že naposledy všetko tak zle vyzeralo), tak

 

- veľmi malé žemle a nevyzerali, že by boli dnešné

- mäso malo chuť, že to mäso len pripomínalo

- zelenina zvädnutá

 

Takúto skúsenosť mám z McDonalda pri Laugu pri Trenčíne. Stálo ma to tuším 5,50€, vyhodené peniaze. Jedine hranolky ako tak chutili, ale aj tie sa mi zdali presolené.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nuž neviem, v hamburgerovni som nebol roky, a zatiaľ necítim že by to nejak znižovalo kvalitu môjho života :P

 

keď už fast food, tak preferujem pôvodný, zavedený ešte z CS čias - dobrá držková v nejakom bufete, po nej pečená klobása s horčicou a chlebom, a zaliať to celé kofolou :thumbsup: tomu sa nevyrovná nijaký hamburger na svete  :smile3:

 

ale ten spomínaný McD mi pripomenul príhodu jedného človeka, ktorý bol pred pár rokmi na služobke v Moskve... chlap z miestnej firmy, ktorý ho mal "na starosť" a robil mu aj šoféra, sa ho spýtal že kam chce ísť na večeru, lebo že neďaleko je otvorený nový McD, a všetci tam teraz chodia, lebo je to veľký hit momentálne :o odpoveď bola zhruba v zmysle:

"nikdy som v tej p*****ne nebol ani na slovensku, tak nevidím dôvod chodiť do nej v Moskve ... keď už som tu, tak ma zavez radšej do nejakej originál ruskej reštiky, nech ochutnám aj vaše špeciality..." :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Keď som bol v McDonalde v Istanbule, tam to tiež nebolo bohviečo. Dokonca aj menu sa mi zdalo o niečo drahšie ako u nás, ale už si nepamätám presne. Ale pamätám, že to nebolo žiadne terno. Viac tam bolo všelijakých tých kebabizní, či ako sa tomu nadáva, v jednej som si dal nejaký bazmek, neviem ako sa to volalo, ale vyzeralo to ako nejaká taštička a v nej mäso, zelenina atď. Oproti McDonald hamburgeru to malo asi pätinovú cenu, ale chutilo to oveľa lepšie. Tuším som to tu už niekde niekedy písal na Fóre.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ked som robila v meste, občas som sa zastavila v Mac Donalde, dala som si tam tuším kapucino a nejaký zákusok. Ale nikdy nie jedlo ako také. Poučená predošlou skúsenosťou.

Raz - už to môže byť aj 8 rokov - sme šli so sekretárkou  na fakultu tuším kvôli nejakej inventúre či čomu, a ked sme už išli nazad do roboty, boli sme obidve hladné, tak sme sa zastavili v nejakom fastfúde, kúpila som si nejaký malý hamburger, a bolo tom prvý i poslednýkrát. keby som nebola taká hladná, bola by som ho venovala bezdomovcom - ani trocha  mi to nechutilo. Len čo som prestala vnímať hlad, zvyšok tej "dobroty" som zabalila a potom v parku nadrobila mäso mačkám a žemľu vtákom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ako nás tak čítam... :hmmm:

...a naše skúsenosti s fastfoodmi a a nechutnými burgermi a McDonaldami... kto teda vlastne do tých mekáčov chodí, že keď ideme autom náhodou okolo toho nášho najbližšieho, je tam vždy narvané?!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov