Skočiť na obsah

Prezidentské voľby 2009


Jozef50205

Voľby 2. kolo  

20 členovia hlasovali

  1. 1. Koho budete voliť v 2. kole prezidentských volieb

    • Ivan Gašparovič
      2
    • Iveta Radičová
      15
    • Nebudem voliť / nezúčastním sa volieb
      3


Odporúčané príspevky

cactales

práve preto som napísal

otázne však je ako sa jej Miki a spol ujmú

či budú tlačiť Radičovú alebo

proste, či zvolia ideálne riešenie

 

slovné spojenie

urazený Mikloško

je ako z pod pera pána premiéra

populizmus v plnej kráse

 

Fero nechal svojim voličom voľnosť a rozhonúť sa ako sami uznajú za vhodné

aj nekonanie je konaním, ale to je už o ničom inom

to, že neviete pochopiť rozhodovanie sa medzi

exkomunistom, spolupáchateľom rôznych činov a ešte neviem čím

a

liberálkou, kt. podporuje interupciu, registrované partnerstvá a pod.

je problémom, kt. Vám asi nevysvetlím

- myslím, že nevolenie je pre konzervatívne zmýšlajúceho kresťana, pochopiteľné

však práve kresťanom je stále vyčítané, že sú pokrytci a nemajú zásady

či nie?

 

pred 5 rokmi som v druhom kole voliť

bol

a teraz som to už nechcel opakovať

Tí, čo sme dali vtedy hlasy Ivanovi

pošpekulujme

nebol by lepším prezidentom Vladimír Mečiar?

- HZDS by sa asi nedostalo do paralmentu a jeho percentá by sa rozmiestnili medzi

SMER-DS, SNS, KDH, resp. bez Jánošíka by svet stratil význam a priaznivci by voliť nešli

- nešpáral by Mečiar do kupovania poslancov oveľa viac ako Ujo?

- nevŕtal by do nacionalistickej SNS, čo Ujo nerobil?

- nechal by na pokoji a zastával sa pána premiéra ako to robil Ujo?

volili sme skutočne menšie zlo?

 

na tomto som proste účastný byť už nechcel

 

a ešte raz sa pýtam

nebude Iveta Radičova platnejšia ako líder opozície . . .

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 488
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • lopata555

    71

  • wysky

    46

  • Cat Eye

    39

  • Sniper

    36

Top prispievatelia v tejto téme

pošpekulujme

nebol by lepším prezidentom Vladimír Mečiar?

- HZDS by sa asi nedostalo do paralmentu a jeho percentá by sa rozmiestnili medzi

SMER-DS, SNS, KDH, resp. bez Jánošíka by svet stratil význam a priaznivci by voliť nešli

- nešpáral by Mečiar do kupovania poslancov oveľa viac ako Ujo?

- nevŕtal by do nacionalistickej SNS, čo Ujo nerobil?

- nechal by na pokoji a zastával sa pána premiéra ako to robil Ujo?

volili sme skutočne menšie zlo?

tomassi,

 

Podobným spôsobom uvažoval Mečiar keď navrhoval za prezidenta Fica. Gašparoviča by dostal z paláca a bez Fica na čele SMERu by bola vyššia šanca že by tejto strane znížili preferencie...

 

Ak by sa po voľbách 2004 dostal na čelo štátu Mečiar bola by to určitá jeho rehabilitácia občanmi za obdobie 1994-1998. Vymenoval si niektoré situácie, ktoré by za Mečiara v takom prípade mohli ale nemuseli dopadnúť tak ako uvádzaš. No čosi tam ešte chýba, napríklad dôveryhodnosť Slovenska s Mečiarom na čele štátu. A tu bol Gašparovič ešte podstatne prijateľnejší ako Mečiar.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tiez som sklamany. Sklamany ze si ludia vybrali hnupa. Ale na vyber nemali. Mnohi na vyber nemali. Ja by som Radicovu nevolil, keby tam nebol Gasparovic - Fico. Fico je Hovado. SNS tiez. Je mi luto SNS.

 

 

Volil som Radicovu, mal som na to dovod, ale vela ludi ju nevolilo, kvoli tomu ze nie je vidata, ze ma vozickara a ako by to vyzeralo. Prezidentka s vozickarom. Ja to kludne prekusim, ja sa na to nepozeram, nezaujimama to. Ako ma nezaujia Gaspi. ######a ale vidite ake su tie zenske ######nute, maju sancu podporit jednu zo seba a potopia ju. Ospravedlnujem sa zenam co boli volit.

 

A zeby mala Radicova nahradit Dzurindu v SDKU? Nemam rad Dzurindu, ani SDKU(okrem Miklosa) ale nezelam im to. Nezelam aby zakapali. Radicova mala 300 madarov, 100 kadehakov, 400 SdKU a minimalne 188 nas inych.

 

Nemam nic proti dochodcom, moj otec a svokor volili gaspiho, respektujem to,moja chyba ze som viac nevysvetlil. Ale serie ma ze sa vyjadruju k veciam co sa ich netyka, a hlavne ma serie ich volba. Oni dochodky budu mat ale ze maju v ###### svoje deti a vnukov to nechapem.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

lopata

ja som nevolil hlavne Uja, pretože som volil kandidáta,

kt. voči nemu ako jediný priamo a tvrdo vystúpil

 

tales

práve aj pre toto som nevolil

 

Radičovej servilnosť a otvorená dlaň,

taktiež nezaručovala takú opozíciu voči Ficovi

akú naznačuje Radičovej potenciál v parlamentných voľbách

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tomassi

 

ja ty to neberiam, ja by som tiež nevolil Ivana keby tam bola lepšia osobnosť, tú som u Mikloška nevidel, už som dakde písal že kto by bol môj hlavný favorit ale toho ani Hrušákovci ani Palkovci nepostavili tak bohužiaľ.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mna teraz tak napadla taka asi pravdiva veta, oco preco sa mame tak na !!!!, nuz spytaj sa deda. Kazdeho deda.

 

Kto volil Gasparovica, je ako nakazeny siflilisom. Nic horsie ma nenapadlo, ani nic lepsie. tak im treba. Aj nam, prestavam pohlavne zit. :lol: Fico ziv ich!!! :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Slimak, tí čo sa zúčastnili volieb využili svoje právo a hlasovali (väčšinou) podľa vlastného presvedčenia. Výsledok volieb sa nám páčiť nemusí, môžeme mať výhrady ku víťazovi volieb, ale musíme tieto výsledky rešpektovať práve tak, ako by sme očakávali od tých druhých v prípade, že by zvíťazil "náš" kandidát. Preto prosím ďalej vynechať podobné urážky a vulgarizmy na adresu tých, čo volili inak ako ty.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

K tomu ajlakovmu obrázku...

 

Obrázok

 

 

Som na dedine a bola som sklamana s nizkej ucasti mladych ludi.

Ti starsi to tak nejak maju v sebe zakodovane a povazuju to za svoju povinnost - pravo volit.

A prave tito starsi volili a vlastne zvolili prezidenta.

Čo sa týka volieb, bol som realista. Vedel som, že starší pôjdu voliť, tak ako hovoríš, majú to zakódované. Mladí nemali dostatočnú motiváciu. A prečo by mali mať? Žiadny doterajší prezident nepresvedčil národ, že je tým pravým prezidentom. Takže mladí zo skepsy nevolili.

Bol som teda realista a tesne pred voľbami som teda predpokladal víťazstvo Gašparoviča, dával som mu náskok 7%. Že to bolo viac ma trochu prekvapilo a rozčarovalo. Radičovej neprospelo viacero vecí:

  • (spolu)autorstvo na nepopulárnych sociálnych reformách
  • SDKú spolu s Mikim v zátylku. Miki je veľkou väčšinou obyvateľstva stále vnímaný negatívne
  • konzervatívnosť občanov - nie každý si vie predstaviť na poste prezidenta ženu.
  • podpora maďarských voličov, čo využil Gašparovič a postavil sa do úlohy "vládcu" Slovákov
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Som neveril že bude mať Gašparovič toľko ľudí čo ho nevolili v prvom kole.

Možno to boli voliči iných kandidátov alebo sa iba dôchodcovia zmobilizovali :lol:

 

ohľadom dvôvodov.

súhlasím s tou ženou a nepopulárnosťou SDKú.

Ohľadom socialnych vecí. Aj smeristi tento rok v januári obrali postihnutých o mesačné korunky. To už ale asi každý nevidí.

A znova sa potvrdilo že jednoduchých ľudí opijú rožkom. Stačilo zafarbiť juh slovenska na červeno, napísať na plagátik slová ako "slováci", "maďari" a už z každej strany bolo počuť. Tá maďarská kur.. a tak podobne....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ospravedlnujem sa za vulgarnosti, predchadzajuci moj prispevok by mohol byt aj zmazany. Ale bolo to po volbach, mal som mensiu oslavu a vysledky ma zarmutili. Inak vidim, ze este aj dnes blogeri sa stazuju na vysledky volieb.

 

Odkedy podporovalo Gasparovica SNS? Od nastenkoveho tendra? Tato dnesna politika je hnus. Uz aj Fico je unaveny, ci sa mu to nepaci a okrem novinarskeho pondelka som ho nevidel. A dnes dal padaka svojmu ministrovi. :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

v 2. kole som voliť nebol

a aj preto by som sa spýtal

zvolili sme si vlastne niekoho?

nejaké šumy o prezidentovi sa ku mne dostali okolo 1. mája,

ale okrem toho už nič

máme vlastne prezidenta?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Návštevník
Táto téma je teraz zamknutá pre ďalšie odpovede.

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov