Skočiť na obsah

Čo bolo v škole


Sniper

Odporúčané príspevky

Mno, to tiez musi byt skola na ktorej sa to da.

U nas sa diplomovka robi 3 semestre. Pritom len prvy semester je taky, ze sa to da zbuchat za par dni, kedze sa vysledok odovzdava len veducemu.

Po druhom semestri je obhajoba pred komisiou, a pokial clovek nema nijake realne vysledky (t.j. aj nejaky prinos do oblasti), tak v pohode schyta Fx. Par ludi tak skoncilo tento rok...

3 semester, klasika, velka obhajoba celej prace.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dnes som išiel na jednu prednášku ale stará neprišla. Našťastie tam bola iná prófka, ktorá si teda s nami odbila svoju prednášku, ktorú sme mali mať niekedy v apríli. Aj tak sa dá.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...
  • Pred 3 týždňami...

Ešte nič nebolo, ešte len bude. O pol štvrtej je jediný termín z angliny, ak nespravím skúšku tak si ju prenášam do tretieho ročníka :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no a nezabudla som tam niekde ťahák!!! ... odchádzala som prvá, pravdepodobne niekde vypadol ako som vstávala, no dúfam, že ne po ceste ku dverám

:lol: tak to sa mi stalo už X-krát :)

raz som dokonca videla ako mi ťahák vypadol, ale keďže sa na mňa vyučujúca kukala, tak som sa poň nemohla zohnúť :) /ťahák nevidela/

 

dnes som mala písomnú skúšku a keby sa prechádzala, tak vážne nič nenapíšem... poznámky na kolenách a ideš! ;)

uvidíme, čo z toho bude...;)

 

a zajtra ďalšia, už druhý termín... ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Anglina v suchu, bolo nás deväť na skúške, zrobili sme to traja, tak sme to išli decentne zapiť :lol:

Ešte jedna skúška a druhý ročník bude v suchu celý

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

v škole nebolo nič a možno už ani nebude... som v prdeli, na všetko som sa vykašlala, je mi tak strašne všetko jedno...

nakoniec sa to na dobré obrátilo, aspoň dočasne... uvidíme, čo na moju "vysoko odbornú" za cca 4 dni zbúchanú bakalárku povie oponentka.

Normálne som si dnes prehrabala všetky papiere nazhromaždené zo školy za 3 ročníky a skompletizovala matroše na učenie na štátnice, začína sa to pozitívne vyvíjať, nemám už ten zúfalý pocit, že je toho mrte, aj keď síce je, ale hneď to lepšie vyzerá, keď ku každej téze mám nejaké podklady a viem, kde ich nájsť :lol:

ježiš, keby som nebola taký bordelár a vták sťahovavý mohla som dva dni zabité hľadaním venovať už učeniu... no nevadí, od dnes ešte tri týždne, šak to je hromada času !

 

Anglina v suchu, bolo nás deväť na skúške, zrobili sme to traja, tak sme to išli decentne zapiť

congratulations !

ja si už ani nepamätám, kedy my sme boli so spolužiakmi niečo zapiť... pevne verím, že budú tomuto nápadu priateľsky naklonení aspoň po štátniciach, minimálne to už by sa patrilo...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vcera posledna skuska, v utorok si idem po vysledok a donutim ju aby mi to zapisal s akceptovatelnou znamkou do indexu :lol:

a profak mi odobril diplomovku, v utorok odovzdavam :)

 

blizime sa do ciela

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

..caka ma dokopy 70 tez z troch predmetov...

..ekonomiu sa nebojim, to uz viem odzadu dopredu, kedze som z toho aj maturovala

ale socialna politika a personalny management, ajajaaaaaaj :) v mojom veku, dokopat sa k preciznemu uceniu, bude velmi bolestive :)

no 70 nie, rovnych 90 tem ... uz sa to ucim, ale ostava este tyzden aj nieco, som v miernej depresii, kedze akosi nestiham ;)

no ale za tyzden bude dobojovane...snad uspesne :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mna to caka v utorok, obhajoba a prve dva predmety (pedagogika a literatura) :) ucim sa uz vyse mesiaca vzdy po robote, tak uvidime, najhorsia je literatura, lebo tam baziruju na kazdej malickosti a okrem toho vsetci povodni ucitelia co nas ucili odisli, takze nikoho v komisii nepoznam, az na dvoch co ucia literaturu a to nie je moc vyhra, radsej keby tam oni neboli :/

 

posudky na diplomovku mam velmi pozitivne, obe za A a ziadne vyhrady :) tak sa velmi tesim, otazky mam lahke tak dufam ze to pojde hladko ;) ale moja veduca diplomovky nebude pravdepodobne na mojej obhajobe ani na statniciach :lol: caka babatko, v juni ma termin a ma problemy s tlakom tak je v nemocnici teraz, ale hlavne nech bude ona v poriadku aj s babatkom ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ongratulations !

ja si už ani nepamätám, kedy my sme boli so spolužiakmi niečo zapiť... pevne verím, že budú tomuto nápadu priateľsky naklonení aspoň po štátniciach, minimálne to už by sa patrilo...

Dík, no zase sme neboli nejako extra piť, dali sme si len po jednej vodke a aj to kamoš platil lebo som mu vysvetlil čo treba na tej angline spraviť aby vôbec prešiel :)

Ale ináč je to dobrý pocit mať pred sebou už iba jeden predmet, niektorí od nás ešte nemajú ani niektoré predmety z prvého ročníka ukončené :lol: A to nehovorím o tom koľko opravných skúšok mnohých ešte čaká. Najlepšie je všetko si porobiť hneď, ja mám maximálne len jednu opravnú za sebou a aj to za B, takže spokojný :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dík, no zase sme neboli nejako extra piť, dali sme si len po jednej vodke a aj to kamoš platil lebo som mu vysvetlil čo treba na tej angline spraviť aby vôbec prešiel

no veď som to ani nemyslela tak, že očakávam od nich, že sa všetci zoberú a rozj**ú sa na maderu :lol: u nás to funguje tak, že 95 % ľudí chodilo spolu na jednu a tú istú strednú školu, čiže už majú medzi sebou nejaké vzťahy, malé skupinky etc., a za celé tri roky sme boli niekde tak hromadnejšie (ne len ja s cizym) asi 3 krát, toť mi to trochu chýba, lebo ja milujem študentský život a takto, keď mám školu v strede mesta niet nič krajšie, než sa zastaviť po ceste domov po prednáške na pivko :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja som v riti

 

v utorok som nespravil skusku z predmetu co opakujem

 

v stredu mam poslednu sancu, ak nespravim vyhodia ma zo skoly a spat sa uz nedostanem, lebo namiesto prijmaciek beru podla priemeru zo strednej

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

u nás to funguje tak, že 95 % ľudí chodilo spolu na jednu a tú istú strednú školu, čiže už majú medzi sebou nejaké vzťahy, malé skupinky etc.

To máte dobré, ja som na VŠ nepoznal absolútne nikoho a keď som išiel na prvú prednášku tak som ani nevedel či idem do správnej budovy :lol:
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no ja som práveže v tých 5 % ľudí, čo predtým chodili inde na školu, takže moc dobré to nie je... až na nejakých 4-5 exemplárov som tam v podstate nikoho tak viac nespoznala

 

keď som išiel na prvú prednášku tak som ani nevedel či idem do správnej budovy

mne sa toto stalo asi po troch mesiacoch, som tých ľudí nejako moc nepoznala, ani po ksichtoch a sledovala som takú skupinu, čo som myslela, že sú naši a nakoniec jak som sa ich pýtala, tak neboli :lol:
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

neviete niekto pls, dokedy cca pred obhajobou záverečnej práce má prísť posudok? A čo to obsahuje? Už návrh známky, alebo... ? Akú má ten posudok vôbec funkciu ? Vplýva nejak na výslednú známku alebo na čo ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

posudok dostanes ako kde :) ja som dostala az tento tyzden oba, moja veduca ho mala napisany uz skor ale mi ho zabudla poslat a oponentka ho pisala az teraz, dostala som ho vcera a v utorok mam obhajobu :) niektori dostanu posudky az dnes ;)

 

neviem ci kazdy, ale moj posudok obsahuje toto:

Rozsah diplomovej práce (počet strán, príloh, obrázkov a pod.)

Názor oponentky na aktuálnosť témy:

Posúdenie štruktúry diplomovej práce:

Posúdenie odbornej úrovne diplomovej práce:

Posúdenie formálnej stránky diplomovej práce (STN, pravopis, štylistika, gramatická správnosť a pod):

Posúdenie prínosu, využiteľnosti diplomovej práce:

Otázky pre autorku pri obhajobe diplomovej práce:

Hodnotenie diplomovej práce:

 

no a ta znamka co tam je tak to je viac menej podla mna to co aj dostanes ak nejako nepokazis obhajobu :lol: pripadne ak ma niekto medzi, tak podla obhajoby sa rozhodne ;) aspon tak nam povedali

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

fíha, no to som vôbec netušila, že sa to takto predbežne ohodnotí... prvý posudok u nás už prišiel, tak mám teraz stres ako hovado a každú sekundu pozerám do všetkých mailov, ktoré som kedysi uvádzala v škole... len aby tam nebolo FX na záver :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

doll

 

to je teda ale pekná sprostosť. Však oponent hodnotí hotovú diplomovku. A kým nie je zviazaná, tak nie je kompletná. Čudné maniere ti to majú na tvojej škole. :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja s oponentom pracujem pocas tvorby DP, takze nevidim problem s tym dat mu to prestudovat v priebehu tvorby...akoze oponent hodnoti len vizualnu stranku prace?

btw, ja som mala pracu zviazanu, ale len v hrebenovej vazbe, taku som ju dala vo finale k dispozicii oponentovi...napisal posudok, a dala som zviazat...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nie nie, oponent hodnotí všetko. celú diplomovú prácu. Len mi príde divné, že oponent spolupracuje s tebou počas tvorby diplomovky. Spolupracovať má s tebou vedúci a oponent ju má nakoniec zhodnotiť, vlastne viac oponentov. napíšu posudok a otázky k diplomovke, ktoré sa zodpovedajú pri obhajobách. ale vidím, že je to na niektorých školách iné. preto som sa čudoval.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

veduci /v mojom pripade profesorka na skole/ sluzi na to, aby ma usmernil, na co sa mam zamerat, co by som nemala zabudnut, naopak comu by som sa mohla vyhnut

s nou som mavala konzultacne hodiny, kde som jej doniesla ciastkovu pracu, tu zhodnotila, povedala svoj nazor, co mam upravit a podobne

 

oponent /v mojom pripade to bola moja sefka/ mi nasledne pomaha vyuzivat veci z praxe, dava mi k dispozicii info, ktore by som mohla vyuzit, pripadne ma nejake navrhy ci namietky na to, co momentalne robim

 

oponent je ten, ktory ma vacsi prehlad o danej problematike ako veduci /kedze vacsinou to byva clovek z praxe/...veduci je tu preto aby daval pozor na to, aby praca bola k tomu, comu ma byt, aby sa zbytocne neriesili niektore veci, aby sa jednalo o gro

pri obhajobe bakalarky som takyto problem nemala...tam bol veducim aj oponentom rektor

 

hotovu zviazanu pracu som dala nasledne na posudenie aj veducemu prace

 

nam bolo povedane, ze veducim ma byt profesor zo skoly...oponentom "clovek z praxe"

 

mozno ze co skola, to zvyk...neriesme :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov