Skočiť na obsah

Čo bolo v škole


Sniper

Odporúčané príspevky

vyska je o tom dokazat sa prekusnut cez vsetky tie polena co tam hadzu pod nohy

No hej len keď sa už všetky "zuby" dolámu tak toho človek už má dosť ................ a každý je iny nie každý je rodený flegmatik

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ďakujem, lopatka, snáď mi to život zachráni... :)

 

pomôže mi energy drink aby mi to pálilo? lebo káva mi pomáha len mať otvorené oči, na mozog neúčinkuje...

Energy drink je fajn ked potrebujes chvilkovy prival energie, alebo povedzme jednorazovo potrebujes slapat celu noc, tak sa da prezit na energy drinkoch...alebo ako povzbudenie pred skuskou... Neda sa s nimi dlhodobo a to hlavne z toho dovodu ze ked odozneju ich ucinky, tak prijde silny utlm. Da sa sice zahnat dalsim drinkom, ale uz bude mat znizenu ucinnost...takze nakoniec nebudu mat ucinnost ziadnu... A stym post-energy drink utlmom sa neda nic ine, len zalahnut spat :lol:
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

lopata...

 

ja napríklad nie som žiadny flegmatik. Ja som študoval popri zamestnaní, takže som toho mal viac než dosť. Ale nečakal som na poslednú chvíľu, ked bolo treba niečo odovzdať, urobiť skúšky. dôležité je vedieť si rozdeliť čas.

 

Pravdaže na škole musíš mať aj istú dávku šťastia. Ale pozor, netreba si zamieňať šťastie s tým, či na to dotyčný má, či nemá. Proste si treba povedať, že na vysokú školu nemá každý. Nemyslím to osobne, ale je to proste fakt. Pravdaže teraz nemyslím na tých, čo sú dutí ako polená, ale majú známosti, majú bohatých tatkov, čo im všetko zaplatia. to je kategória sama o sebe.

 

Na druhej strane, načo ti je vysoká škola, ked ju v živote nevieš využiť? Aj tak ťa tam naučia len základy všetkých tých predmetov. Niekde možno idú viac do hlbky. Ale úspešným môžeš byť aj bez vysokej.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vysoka skola je skor o pudu seba-zachovy :) a o schopnosti sa vykaslat na hrdost a strcit sa profesorovi tam, kde ani slnce nesvieti :)

 

ale tod off topic :lol: to by sa musela zalozit tema "o com je VS" ;) ;) inak k teme; dneska to bolo v skole lepsie, profesorka na rusistike mi povedala, ze sa nemam coho bat, ved translatologov nepotopi a nemusim sa bat vyhodenia len preto, ze som bola somar a zabudla som na bakalarku... a ano, da sa zabudnut aj no ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

o schopnosti sa vykaslat na hrdost a strcit sa profesorovi tam, kde ani slnce nesvieti

toto plati len pre tych ktori tam radi lezu...za celych 5 rokov som to nespravil ani raz a zijem a ani to nespravim...na to je na skole dost ludi
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jo, lenze pri mnohych profesorov na mojej skole to je jedine tak - bud sa budes veselo na nich usmievat, so vsetkym suhlasit a strkat sa im tam, alebo ta nenechaju prejst a strpcia ti zivot.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a o schopnosti sa vykaslat na hrdost a strcit sa profesorovi tam, kde ani slnce nesvieti

no na tomto niečo bude... škoda, že ja tieto praktiky neviem, ale niekedy sa inak nedá a treba sa aspoň prispôsobiť a pokoriť a zahryznúť si poriadne do jazyka

 

ale mám možnosť denno denne vidieť aj aktívne cieľavedomé strkanie, na tyčku, neznášam takéto typy

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ale vzdy je to na cloveku..ci pojde "lahsiou" cestou a strkat sa niekomu do riti...alebo si povie ze to proste nespravi a tak nebudem mat zo skusky namiesto A radsej nejake C ci D, ale s cistym svedomim ze som sa nikomu do riti nepchal..ked to vidim na ostatnych je to niekedy az hnusne a povedal som si ze ja to robit proste nebudem

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:lol: Akurát včera som čítal nejaké diskusie o štúdiu politológie na Slovensku, všade píšu, že jasné pohoda, budeš sa učiť o dejinách, musíš len vedieť kto kde bol kráľom alebo je prezidentom resp. premiérom, aké je hlavné mesto tam a tam, aké štátne zriadenie je tam a tam... trt makový, u nás na škole preberáme len samé teórie, prečo vznikli konzervatívne strany, čo je podstata ľavicových strán, aké sú funkcie politických strán, prejavy politického pluralizmu a podobné haluze. To aby sa človek všetko biflil, stačí keď profákovi niečo v odpovedi chýba a nič iné ako Fx nepozná :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ale vzdy je to na cloveku..ci pojde "lahsiou" cestou a strkat sa niekomu do riti...alebo si povie ze to proste nespravi a tak nebudem mat zo skusky namiesto A radsej nejake C ci D, ale s cistym svedomim ze som sa nikomu do riti nepchal..ked to vidim na ostatnych je to niekedy az hnusne a povedal som si ze ja to robit proste nebudem

ach jaj :lol: ... zivot je trocha o niecom inom...a nie o A-cku, ci D-cku ... tam mas bud Fx alebo to ine..nieco ako "lahsia" cesta neexistuje...bud alebo

 

axel...to ake je hlavne mesto tam a tam sa uci na zakladnej ci strednej skole...takisto aj rozdiely roznych systemov...na to vysoku skolu nepotrebujes...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

axel, to iste hovoria ludia aj o translatologii - ze co je na tom tazke, clovek si len nieco prelozi, a ide dalej... :) no jasne, a ja som blondika :) prve tri roky studia mam len CISTO o teorii. sem tam nam supnu nieco divne a brutalne prelozit a cakaju vysledky ako od prekladatelov s dlho-rocnymi skusenostami. boze, ten skolsky system je niekedy fakt velmi vtipny...

 

ale inak tiez existuje aj zlata stredna cesta - proste nestrkat sa im do riti ale sikovne dosiahnut vysnene prejdenie predmetu aj bez vacsich komplikacii. to praktizujem. niektorym sa to zda ako vtieranie, ale ja hladam vhodnu cestu ako sa pretlacit skolou, prezit, zachovat si hrdost, a pritom... no to je asi vsetko :lol: citim sa normal ako hrdina, iba ze ani nie ;)

 

inak, doll - suhlas ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Takže dnes skúška z Interakcie človeka s počítačom, vcelku pohoda, horný časový limit 45 minút pričom to už tam ozaj človek 20 minút vysedával zbytočne :) a bola to pohodička, že bych si bol istý A-čkom, kebych nezabudol na písomke pár vecí čo tam boli, hoci ešte pár hodín pred tým som to vedel a prišlo mi to také intuitívne, že však to budem vedeť určite... celý ja :lol: Ale spravené mám, len si na výsledok musím počkať... Už len blbá ekonómia vo štvrtok a konečne flákanie... už aby to bolo... :)

 

Edit: A keby sa človek ešte nezmýlil kvôle Phersuovi, tak to aj napíšem do témy kam to patrí... :)

 

Edit2: Phersu mal výhrady voči tej formulácii, že on by mal byť hlavným vinníkom - takže inak: jeho zmienka o A-čku ma naviedla, on tu predsa písal len zážitok s otázkou ohľadom toho, či by chcel žiť v praveku ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

lopata...

 

ja napríklad nie som žiadny flegmatik. Ja som študoval popri zamestnaní, takže som toho mal viac než dosť. Ale nečakal som na poslednú chvíľu, ked bolo treba niečo odovzdať, urobiť skúšky. dôležité je vedieť si rozdeliť čas.

proteus ..........

 

skôr som to myslel inak, viem čo tým myslela arwiel ............. u nás na SPU tiež nabrali kvantum študentov. Ony to volali dáme šancu každému, ja som to bral zasa ako to že dostánu od štátu peniaze za káždeho z nás ............... na cvikách nás bolo aj 40 na jedného profáka ................. ale perlička bola keď som šiel na skúšku tak nám profák povedal kľudne opisujte aj tak mám rozkázané aby som vás minimálne polovičku vyhodil lebo vás tu je veľa ................

 

Proste si treba povedať, že na vysokú školu nemá každý. Nemyslím to osobne, ale je to proste fakt

to máš pravdu .............. len v niektorých prípadoch / nie v mojom / o tom rozhodne dakto iný a dieťa nech sa trápi

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

lopata...

 

preto som písal aj o tom šťastí. Proste je to tak. Aj u nás zobrali veľa študentov a potom ich na matematike a chémii vyhodili. Oni si to tak striedali každý rok. Raz matika, raz chémia. Aby nebola nuda.

 

Tiež sme o tom vedeli, že nás zobrali preto tak veľa, aby dostali za nás prachy. Či už na internátoch, či v škole. Postupne nás preriedili.

 

Život je sviňa.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

ja som dneska zistila, ze budem robit seminarku z predmetu, na ktorom som este ani nebola, a s holkou, ktoru ani nemam tak rada :) same seminarky, referaty a skusky, tento semester ma zabijeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

aspoň vieš s kým to máš robiť!

ja to mám spraviť do utorku a viem len meno tej holky, to je všetko... ak to neurobíme, tak nás nepustí na skúšku, takže...

a ja mám aj iné seminárky, aj na ten utorok, keby sa mi aspoň ozvala, ale ona nie...

dokelu! :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tento semester je nejaký divný, žiadna seminárka, žiaden referát proste nič veď sa unudim

že? aj u nás tak nejako, ako zopár tých prác je, ale nakoľko mám len dva predmety je to dosť voľné... keby niet bakalárky a štátnic, ani by som s nevšimla, že chodím vôbec do školy :)

 

ale úplne to vidím ako sem budem písať o nejakých pár týždňov, že nič nestíham, bakalárka nenačatá, na bakalárske skúšky neviem ani z čoho sa mám učiť a ono to za dverami a ja som celý január, február, marec fičala na sprostostiach a s ničím nepohla... :lol: hm, ale smutné, že s tým aj tak nič neurobím, aj keď viem, že sa to stane. Ja jednoducho nedokážem niečo spraviť dopredu, keď viem, že mám kopu času :) Len aby sa mi to teď nevrátilo za tie tri roky flákania sa bojím

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som s týmto semestrom tiež veľmi spokojný :lol: Rozvrh taký skvelý, že lepší už asi ani nemôže byť - škola v pondelok (a v piatok), no a potom raz tak za 3 týždne budú blokovky, ale to je v pohode. Konečne normálny rozvrh. Seminárky sú zatiaľ 2, ale témy sú v podstate celkom dobré, takže aj tie seminárky ma bavia písať tento-krát. No kiežby bol každý semester takýto skvelý!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov