Skočiť na obsah

Cestovanie verejnými dopravnými prostriedkami


weirdo

Odporúčané príspevky

Zboznujem, ked niekto ide nablind, vysere sa pozriet si spoje a potom nadava, ze nic nejde.

tak to sa aljaka musím zastať, lebo on si spoje pozerá, ja už na cp ani nechodím, stačí sa ho spýtať, a on mi povie, kedy sa môžem dostať domov :lol:
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 49
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • aljak63

    8

  • cizy

    7

  • weirdo

    6

  • tomassi

    5

Top prispievatelia v tejto téme

Zverejnené obrázky

ja sa musím zastať weirdo-a :lol:

lebo do cp.sk stačí dať s 1 prestup a vyhodí ti presne to čo písal

sám som to chcel dať, ale nakoniec som sa na to vykašlal

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nebojte sa ... daval som si aj s prestupmi, ale tie kombinacie spojov su casto take stupidne asi ako ked ides lietadlom do Indie a najprv letis zo Schwechatu do Londonu a az z tade do New Delhi ... inak, kludne teda mozem ist do Prievidze aj cez Prahu!

 

A netuzim niekde cakat 2-3 hodiny na spoj a pri spolahlivosti SAD sa ho mozno ani nedockat - co sa mi uz stalo pekne vela krat ze niektore busy casto ani neprisli!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nut

keby sa aljak pozrel na tie spoje, vidi, ze mu to ide ... len neochota prestupovat a cakat mu zabranila dostat sa tam, kam chcel (bo ZSR a SADcky sluzia ako taxik, vsakano)

 

aljak

To je dost debilna vyhovorka, ze cez Prahu. Skus sa este raz pozriet na spoje, ktore som ti napisal - prestup v 1) Banovciach, 2) ZnH, 3) Piestanoch. Jedine trosku uletenejsie mesto je Ziar, ostatne su normalne spoje. Nuz ale asi je jednoduchsie to zvalit na niekoho ineho a vysrat sa na to, tak sed v Trnave na prdeli, pre istotu sa radsej ani nepokus chytit jeden z tych spojov, pyskuj na SAD a ZSR a nepozeraj hokej ani motorky :)

 

PS - zo Schwechatu do New Delhi lieta Austrian (nonstop flight), ale oni maju tiez vlastny timetable, nie na tvoju objednavku :lol: :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ah jaj, vies kolko krat ma uz SAD okaslala? :lol:

 

ak neratam tie bezne situacie ze len pride uz z Blavy plny BUS a pride len oznamit na zastavku ze nikoho nebere, tak sa mi uz nespocetne vela krat stalo ze ten BUS vobec ani neprisiel... raz dokonca neprisli 3 po sebe - a to uz je co povedat... proste nespolahlivost dopravy! a netuzim zapadnut niekde v Banovciach kde by si ma medzi casom rozobrali cigani!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ked ma viackrat SAD okasle, tak sa proti tomu poistim a kupim si rezervacku, ni? :lol:

 

kazdopadne, dovodov na to, aby si vcera skysol v Trnave, si si nasiel viac nez dost ... ale sak mozes pozerat zaznam :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Najviac by ma dojalo keby som si kupil rezervacku a ten bus by neprisiel ... to sa stalo mojej kamaratke uz 2krat - odvtedy skoncila s rezervackami lebo to nemalo v podstate ani zmysel, a mysliet si ze "mam rezervacku, a uz mi nic nezabrani dostat sa domov" - tak to tiez teda neni vobec pravda! :lol:

 

Nooo tak vyzera to tak ze tebe vzdy vsetko prislo na cas a presne podla planu - tak to ti zavidim - Lucky boy! :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

neprislo ... dokonca ani Student Agency mi neprisiel vzdy nacas ... ale nikdy som si dalsi krat nepovedal "kaslem na to, aj tak to nepojde alebo bude meskat", a skusil som :lol:

 

takze ani nie lucky ... skor smart :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Jedine trosku uletenejsie mesto je Ziar, ostatne su normalne spoje.

tak to verím

Žiar, Žarnovica a spol. to sú pekné ...

som tam robil dotazníky a dúfam, že už nikdy viac

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

v týchto teplách je to fakt zážitok ...

chvalabohu ráno smerom od BA je zvyčajne menej cestujúcich, než tie narvané autobusy do BA ... a poobede a večer je to opačným smerom podobné

v zime to bolo znesiteľné, aj keď slovak lines má krásne nové autobusy, dokonca s tmavými závesmi, ktoré v tom hnusnom ostrom slnku a horku každý rád využíva, ale je to stále hromadné cestovanie ...

väčšina šoférov sú starší páni, a až na jedného či dvoch sú všetci veľmi príjemní, čo stačí k tomu, aby to po šialenom dni trochu povzbudilo ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

iba s 30% zľavami som sa stretol,

keď som necestoval na linke

miesto bydliska - škola

inak môže byť, lebo PD SADka je známa najvyšším cestovným

 

v utorok som išiel busom z PE do TO (07:58),

kt. mi nedal žiadnu zľavu

na otázku: Prečo?? som dostal odpoveď: Lebo, lebo nedávam?

takže nasledovala ďalšia moja otázka: Na lístku sú uvedené všetky údaje o linke a pod., že?

odpoveď: Hej, hej je tam všetko čo má byť.

ktorú opätovne sprevádzali podráždené gestá a hlas, kt. sa sprdávajú chlapci 1. stupňa ZŠ

 

lístok som si nechal a idem napísať do nejakej inštitúcie na ochranu spotrebiteľa, resp. niečo podobné

 

pri výstup som pána vodiča pekne pozdravil a poďakoval

som myslel, že vytrhne volant a hodí ho po mne

 

takže všetkým študentom odporúčam na linke Čadca-Žilina-Prievidza-Nitra (04:50-0900)

Obrázok

necestovať

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

presne hentym debilnym busom som tak pred rokom isiel z Prievidze do Nitry! A tiez nedal ziadnu zlavu ani nic, a ked som sa pytal preco povedal ze lebo on neni SAD! No asi to je nejaky sukromnik co ma svoj vlastny bus a prevadzkuje si vlastnu linku.

 

 

No a este k tomu ISICu: minuly rok to pekne davali 50% a teraz zrazu skoro ziadna zlava, existuje vobec nejaka specialna preukazka pri ktorej bude mat aj obycajny student narok na polovicnu zlavu? Lebo ked som sa bol pytat v nasej skvelej kancelaricke SAD v PD (samozreme po odstati 50 minut vo fronte), tak sa so mnou odmietli bavit a akurat mi povedali ze nech nezdrzujem ze tlaciva su pri okienku! Taketo institucie ako su SAD ma uz vazne seru, v zivote tie tetky tam neboli mile, prave naopak - strasne arogantne a neochotne. :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

OK

zajtra to naisto napíšem a odošlem

k sebe pripisujem aj kamoša

môžem použiť aj tvoje meno?

lístok náhodou nemáš?

a to že on nie je SAD, tak nedáva, je pekná kravina

 

inak chlapec mal pustené rádio

a keď som sa naň trochu dlhšie nevedomky zadíval, tak ho hneď vypínal

chlapec asi neplatí daň zo šírenia rozhlasu, teda autorských práv

 

hej existuje

na ňu som chodil 1. ročník na výške, keďže cez prázdniny som o ISIC-u nevedel

ale nič také by som si nevybavoval

inak sme sa vždy bavili na kamošovi, pretože on má len SIC

a až doteraz mu to okrem železnice, nechceli nikde akceptovať

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no veruze listok nemam, iba som vtedy nadaval riadne ze som platil tak vela, ale ani nepamatam kolko! no a meno cele radsej nie, ale mozes inicialky ze A.K. z Prievidze :lol: no ale co mu odoberu autobus? hh, chudaaak hh

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no mne je viacmenej jedno, čo s nim bude?

či dostane pokutu tisícku alebo to nechajú zatiaľ nepovšimnuté

ja len verím, že viacej deciek sa bude sťažovať a niečo s tým

keď aj neskôr spravia

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No a este k tomu ISICu: minuly rok to pekne davali 50% a teraz zrazu skoro ziadna zlava, existuje vobec nejaka specialna preukazka pri ktorej bude mat aj obycajny student narok na polovicnu zlavu? Lebo ked som sa bol pytat v nasej skvelej kancelaricke SAD v PD (samozreme po odstati 50 minut vo fronte), tak sa so mnou odmietli bavit a akurat mi povedali ze nech nezdrzujem ze tlaciva su pri okienku! Taketo institucie ako su SAD ma uz vazne seru, v zivote tie tetky tam neboli mile, prave naopak - strasne arogantne a neochotne. :lol:

na isic je 50%-ná zľava aj v SAD PD, ale musíš si vybaviť obyčajnú čipovú kartu za pajdu, to tam len prídeš s vypísaným tlačivom, občianskym, a v priebehu minúty-dvoch tú kartu máš... potom už len budeš chodiť tak, že tú kartu si budeš nabíjať napr dvesto korunami a budeš ju prikladať k stroju, ktorý majú v buse a vypýtaš si študentský a ukážeš isic... a tieto čipové karty že platia u všetkých SADiek
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

No mne dneska neprisiel Bus, ktorym som planoval ist do skoly, takze velmi pekne "dakujem" ze SAD je taky spolahlivy dopravny podnik. Teda mozno nakoniec ten bus prisiel, ale ja som sa po 50 minutach cakania na to vykaslal. Ale fakt ak vedia ze to nestihaju podla dopravneho poriadku, tak naco tam davaju take casy, ktore niesu schopni dodrzat?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 rokmi...

Čo v cestovnom poriadku znamená vlnovka a čo rovná čiara? Potrebujem presné znenie resp. význam, nikde to nemôžem nájsť. Nie je to tak, že vlnovka znamená, že spoj tam stojí len na znamenie a čiara, že spoj tadiaľ len prechádza, ale nezastaví ani na znamenie?

 

post-2-0-22366100-1343723588.png

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Autobusy mám na mysli. O vlnovke som nenašiel nič, rovná čiara znamená, že spoj zastávkou prechádza, ale potrebujem vedieť čo to presne znamená, ak tam nestojí ani na znamenie, tak to nie je dobre.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

rovna ciara znamena, ze prechadza, t.j. nestoji ani na znamenie; pre zastavku na znamenie je znacka krizik, ktory je pri nazve zastavky

vlnovka uprostred stlpca znamena, ze konkretny spoj ide v tom useku po inej trase, napr. nezachadza do dediny, ktora je niekde stranou od hlavnej cesty, ale v prislusnom CP figuruje, lebo ine spoje na tej linke tam zachadzaju

 

ked som tak pozrel busy/vlaky, tak zistujem, ze hlavne znacky CP maju vo vysvetlivkach rovnake (aspon nieco spravili dobre...)

 

btw - tiez uz nenosim vsetky tie znacky v hlave, lebo trasy, ktore chodim castejsie viem naspamat, a co je horsie - ked ma clovek CP v kompe alebo smartfone, tak ho uz nejake vysvetlivky zaujimat nemusia... program vsetko zohladnuje podla zadaneho datumu a my sme stale lenivsi a lenivsi, a l e n i v s i . . .

 

ps este mozes skusit stary recept ako v piesni Hany Hegerovej: "Stařičký autobus zastaví podle přání, tam kde ves první zdí začíná..."

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov