Skočiť na obsah

Microsoft Office versus OpenOffice


RoSo

Odporúčané príspevky

  • Pred 2 mesiacmi...
  • Odpovedí 46
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • Sniper

    11

  • Cactales

    5

  • starsi

    4

  • weirdo

    4

Top prispievatelia v tejto téme

mal som nejake problemy s kompatibilitou nasich firemnych dokumentov v OOO, ale to boli nejake obskurne makra

ale kedze mam strasne podrbany office 2007 na pc (stale pada), tak nemam na vyber a pouzivam najnovsi openoffice (developer buildy)

 

openoffice mi dokumenty otvara trosku pomalsie, ale kancelarsky softver si pustam parkrat do tyzdna len, takze to prezijem.

 

ludom bezne instalujem openoffice, mam rad ten projekt, aj soft, a som rad ze aspon trosku konkuruje microsoftovemu officu,

**pre nenarocnych pouzivatelov** je to uplne pouzitelna alternativa namiesto MS office

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

openoffice mi dokumenty otvara trosku pomalsie

To je pravda, OO 2.3.1 o poznanie pomalšie otvára dokumenty ako MSO. Ale skús OpenOffice 3.0

Teraz som si ho nainštaloval, páči sa mi viac ako 2.3.1 a mám pocit, že ide aj rýchlejšie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 mesiacmi...

Medzi týmito balíkmi (MSO a OOO) je rozdiel v tom, že nefungujú makrá. Ak máte niečo napr. v exceli a robite to potom v calku tak pôvodné makrá nevyužijete. Problém nastáva aj pri odkazoch na iné zošity. Zatial aspoň u mňa nefungujú URL odkazy, tak ako o tom píšu v helpe pre OOO (v MSO sú používané len tieto - možno sa mýlim ale iné som zatial nepoužíval). Preto používam DDE adresovanie. Má to len tú chybu, že sa prepojenia medzi zošitmi neurobia automaticky cez DDE. V adresovaní URL by to malo byť bez problémov, ale to mi nešlo asi tam bude drobná chybička v syntaxe (pretože help OOO ponúka adresáciu URL ale aj DDE). Zatial neviem kde tá chyba v syntaxe je.

 

Adresácia cez DDE je zatial v syntaxe tiež chybová a musíte ju ručne upraviť. V syntaxe ponúka v adresácii bodku za listom pritom tam má byť výkričník. V rámci zošita je to bezproblémové nielen adresácia ale aj prechod z excelu na calk samozrejme okrem makier.

Teraz príklady:

 

adresácia DDE

=DDE("soffice";"/home/miro/Dokumenty/Tabulky/Rozne/Rozne.ods";"List3!A1") toto funguje

ale pri adresácii klikaním ponúkne toto: - =DDE("soffice";"/home/miro/Dokumenty/Tabulky/Rozne/Rozne.ods";"List3.A1") nefunguje za listom je bodka a má byť výkričník

 

adresácia URL

='file:///home/miro/dokumenty/tabulky/rozne/rozne.ods'#list3a1 toto ponúka ale nefunguje

 

Ináč som s OOO spokojný, napr. v calku som našiel napríklad funkciu ktorú excel nemá.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

starsi ty si hotový developer! :lol:

 

Mne sa OOO tiež pozdáva, úplne som si naň zvykol, aj keď mohol by byť rýchlejší. Je tam ešte zopár vecí čo mi viac sedeli v MSO, ale OOO je zadarmo, dajú sa ním robiť dokumenty aké mi pre život stačia a to hovorí samo za seba.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Hoci Open Office vychvaľujem, neskutočne ma irituje to, že málokedy robí to čo by som od neho očakával.

 

Napr. odrážky:

 

MS Office robí toto:

 

- prvý riadok
	- druhý riadok
		- tretí riadok

Open Office si robí čo chce a dosť často mi robí toto:

 

- prvý riadok
- 	druhý riadok
- 		tretí riadok

Niekedy mám fakt neskutočnú chuť ho vyhodiť a vrátiť sa k MS Office :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

Hoci Open Office vychvaľujem, neskutočne ma irituje to, že málokedy robí to čo by som od neho očakával.

 

Napr. odrážky:

 

MS Office robí toto:

 

- prvý riadok
	- druhý riadok
		- tretí riadok

Open Office si robí čo chce a dosť často mi robí toto:

 

- prvý riadok
- 	druhý riadok
- 		tretí riadok

Niekedy mám fakt neskutočnú chuť ho vyhodiť a vrátiť sa k MS Office :lol:

 

 

mne to robí tak ako má. Neviem akú máš verziu OO. ja mám3.0.1

 

som spokojný

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

táto správa vyzerá zaujímavo

 

 

Federálny odvolací súd v USA dnes potvrdil rozhodnutie nižšieho súdu v spore Microsoft verzus i4i, čo znamená, že americký softvérový gigant Microsoft nebude môcť predávať verzie populárneho softvéru Word, ktoré porušujú patentové práva kanadskej firmy i4i.

 

Nariadenie súdu vstupuje do platnosti 11. januára budúceho roka, pričom zákaz sa netýka kópií predaných do tohto dátumu.

 

Microsoft musí definitívne stiahnuť Word a Office z trhu

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

oplati sa pockat, mozno ho teraz budu davat zadarmo :lol:

 

BTW uz vysla oprava

OPRAVA: V pôvodnej správe TASR chýbala informácia o tom, že nariadenie sa týka iba amerického trhu. Informáciu sme doplnili.

http://pocitace.sme.sk/c/5165635/microsoft-musi-definitivne-stiahnut-word-a-office-z-trhu-v-usa.html
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Softverove patenty su sice pekna idea, ale uradnici z toho spravili seriozny bordel, kedze bolo mozne patentovat vseobecne zname a pouzivane principy (tak sa stalo aj v tomto pripade).

Trosku ironiou je, ze na to doplatil jeden z najvacsich presadzovatelov SW patentov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 9 mesiacmi...

Jedna taká zaujímavosť týkajúca sa Open Office:

 

OpenOffice.org sa odtrhol od Oraclu, premenoval sa na LibreOffice

 

DSL.sk, 28.9.2010

 

Akvizícia spoločnosti Sun, vlastníka viacerých významných open source softvérov, spoločnosťou Oracle má svoj prvý vážny následok v oblasti open source.

 

Viacerí poprední vývojári a projektoví lídri stojaci doteraz za projektom open source kancelárskeho balíka OpenOffice.org označujúci sa za OpenOffice.org komunitu dnes ohlásili odtrhnutie od Oracle a vývoj tohto kancelárskeho balíka pod hlavičkou novovytvorenej nezávislej nadácie "The Document Foundation".

Hmmmmmmmmm :rolleyes:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V zásade nič, ale môže to ovlyvniť vývoj aplikácií, či pozitívne alebo negatívne ťažko povedať.

 

Čo sa týka porovnania s MS Office, tak k MS Office by som sa už nevrátil aj keby ho dávali zadarmo. Stačilo mi keď som v tom chcel písať bakalárku.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...
  • Pred 1 mesiacom...

V zásade nič, ale môže to ovlyvniť vývoj aplikácií, či pozitívne alebo negatívne ťažko povedať.

 

Čo sa týka porovnania s MS Office, tak k MS Office by som sa už nevrátil aj keby ho dávali zadarmo. Stačilo mi keď som v tom chcel písať bakalárku.

 

Čo ťa na tom tak vytočilo? :cem:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

Ahojte, no mám taký problém. Ako zmenším veľkosť prezentácie... Chyba bola že som tam povkladal obrázky vo veľkom rozlíšení a teda aj s dosť veľkou kapacitou. Viem, že by sa veľkosť zmenšila keby zmenším aj vložené obrázky, ale s tým by bolo kopu práce ... Existuje teda nejaký jednoduchý, krok ktorý by minimalizoval veľkosť prezentácie PPT / PPS aspoň o polovicu? Vďaka.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Díky moc, idem na to ... videl som ich viacero, ale radšej som sa spýtal či niekto nemá dobré skúsenosti s nejakým kvalitným - tak vďaka za radu.

 

EDIT: super, ide to ... :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

V zásade nič, ale môže to ovlyvniť vývoj aplikácií, či pozitívne alebo negatívne ťažko povedať.

 

Čo sa týka porovnania s MS Office, tak k MS Office by som sa už nevrátil aj keby ho dávali zadarmo. Stačilo mi keď som v tom chcel písať bakalárku.

 

ja fakt nerozumiem ako moze mat niekto problem napisat hocaku pracu ci uz v MS Office, WordPade, alebo OpenOffice, pripadne LibreOffice. Zrejme je to problem s istymi nedobrymi navykmi a pripadne velkymi ocakavaniami. Je vcelku zaujimave ze v DOS-ackej T602 sa dalo v pohode pisat a nikomu nevadila ta jednoduchost.

Teraz sa ocakava vela, ale v drvivej vacsine to clovek len nevie spravne, pripadne v spravnom poradi spravit.

 

1) formatovat dokument az na koniec

2) uvedomit si, ze WORD je textovy program a nie graficky...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Formatovat dokument az na koniec? Uz si niekedy skusil formatovat 80 stranovy dokument nakoniec? Bez sance.

Z rovnakeho dovodu sa neda pisat dokument vo wordpade.

Ak clovek pouziva na formatovanie medzery a entery, tak si ziada o dobry prieser.

 

Staci dobre nadefinovat styly a dokument sa formatuje sam od seba pocas pisania.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Ak ide niekto písať diplomku, alebo niečo podobné je treba aby si všetko nadefinoval predom. Je treba tomu venovať pozornosť, zadefinovať jednotlivé štýly, skrátka všetko okolo toho (číslovanie, odrážky, veľkosti nadpisov, nezabudnúť aj stránky na ležato - šírku, medzery a pod.).

Nenechávajte to nakoniec. Je to desná drina. Robil som niekoľko úprav a viem o čom hovorím.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov