Skočiť na obsah

Biatlon


bobsapp

Odporúčané príspevky

ziadny. na rozdiel od teba sa neplanujem hrat na sportovu encyklopediu.

 

tesim sa z uspechu slovenskej vypravy, co je na tom? vravim este raz, keby Nasta zavodila za finsko, teraz tu svieti na pol obrazovky modrobiela zastava a 7kou pismom je tu zaznamenany najvacsi finsky uspech a ty sa doma ides od stastia posrat.

 

tesit z uspechu svojej krajiny sa moze kazdy, nielen ten, ktory sleduje nejaky sport cely rok, tak tu nepoucuj a strc si svoj nadradeny biatlonisticky nazor do traviaceho traktu z opacneho konca.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Aljak, tým ako si zvýraznil jej meno v azbuke si len potvrdil ako to teba strašne sere, keďže všetci vieme odkiaľ pochádza.

Ak sa nemýlim má slovenské občianstvo, trénuje za slovenské prachy tak preto Slovenka získala zlato pre Slovensko. bodka :lol:....hurráááááááá!!! :)

  • Pridať bod 4
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Results: // OLYMPIC GAMES 2010 // VANCOUVER - Canada

 

..::: 13.2.2010 - Ladies - 7,5 km Sprint :::...

  • Obrázok Anastasiya Kuzmina (Slovakia) - 19:55,6 (1)
  • Obrázok Magdalena Neuner (Germany) + 1,5 (1)
  • Obrázok Marie Dorin (France) + 10,9 (0)
  • Obrázok Anna Boulygina (Russia) + 12,1 (0)
  • Obrázok Elena Khrustaleva (Kazakhstan) + 24,8 (0)
______________________________________________________________

 

Biatlonový olympijský program otvorili ženy v 7,5-kilometrovom šprinte

 

V úvodnej olympijskej disciplíne sa zrodilo obrovské prekvapenie. Svoje vôbec 1.víťazstvo na vrcholnom podujatí (SP/MS/OH) si pripísala 25-ročná Ruska reprezentujúca Slovensko - Anastasiya Kuzmina a pripísala tak pre Slovensko historicky vôbec 1.zlatú medailu na zimných OH! Anastasiya po 1.streľbe kde raz chybovala bola až na 22.mieste, na 2.streľbe bola už bezchybná a na medzičase bola 3., no a potom predviedla famózny záver, v ktorom sa dostala až na 1.miesto a pripísala tak nečakaný zlatý úspech, Kuzmina sa včera prezentovala úplne najrýchlejším behom! So stratou 1,5s a tiež s 1 chybou na strelnici si po striebro prišla veľká nemecká favoritka Magdalena Neuner, ktorá absolvovala svoje 1.OH a hneď v 1.závode si pripisuje aspoň striebro - po 1.streľbe viedla, na 2.streľbe raz chybovala a prepadla sa na 4.miesto a bežecky nestačila na Kuzminu. Svoj obrovský úspech zaknihovala na streľbe bezchybná Francúzska Marie Dorin, ktorá skončila na 3.mieste a na vrcholnom podujatí sa len po 2x postavila na pódium - teraz je však z toho rovno prestížna medaila, hoci "len" Bronz. Len 1,2 sekundy za medailou zaostala Ruska Anna Boulygina (tiež bezchybná), ktorá ešte po 2.streľbe viedla - no v záverečnom šprinte pohorela. TOP5 uzavrela Kazaška Elena Khrustaleva (tiež bez chyby), jej 1.umiestnenie v TOP5 na svetovej scéne - čiže pekný úspech. Vedúca žena SP Helena Jonsson (bez chyby) skončila nečakane až 12. (so 46,9s stratou na víťazku), a dostala sa aspoň do vedenia SP šprintu. Práve o vedenie SP šprintu prišla ďalšia z favoritiek - Kati Wilhelm (3 chyby) - skončila až na 30.mieste! Pohoreli aj ďalšie favoritky: 7. Zaitseva (bez chyby), 9. Gregorin (bez chyby), 13. Sleptsova (bez chyby), 20. Olofsson-Zidek (1 chyba), 22. Medvedtseva (1 chyba), 26. Hauswald (2 chyby), 27. Henkel (3 chyby) ... atď! Iba pripomeniem, že z týchto výsledkov sa bude vychádzať aj v stíhačke - takže kto uspel dneska, má veľmi dobrú východiskovú pozíciu aj pre stíhačku (na programe je v utorok - 19:30).

 

A tu máme novú olympijskú víťazku v šprinte na 7,5 km:

Obrázok

Anastasiya Kuzmina

 

 

Priebežné poradie Svetového pohára - Sprint - Ladies (po 7 pretekoch)

  • Obrázok Helena Jonsson (Sweden) - 235
  • Obrázok Anna Carin Olofsson-Zidek (Sweden) - 228
  • Obrázok Magdalena Neuner (Germany) - 222
  • Obrázok Olga Medvedtseva (Russia) - 222
  • Obrázok Kati Wilhelm (Germany) - 219

Priebežné poradie Svetového pohára - Ladies (po 15 pretekoch)

  • Obrázok Helena Jonsson (Sweden) - 565
  • Obrázok Andrea Henkel (Germany) - 479
  • Obrázok Magdalena Neuner (Germany) - 474
  • Obrázok Simone Hauswald (Germany) - 467
  • Obrázok Anna Carin Olofsson-Zidek (Sweden) - 456
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

lebo ruský rýchlokorčuliar Ivan Skrobev vybojoval bronz na 5000 metrov.

:lol: :)

 

 

aby tu nebol off topic tak ešte chcem dodať že Kuzminová má reálnu šancu na daľšiu medailu v utorok večer ... takže čo budeme robiť utorok večer ?

 

 

:) ;) ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

aljak

 

ja som svojím príspevkom chcel len poukázať na hlúposť,

čo si napísal

 

Chudáci Rusi, teraz musia byť z toho pekne deprimovaní...

národ ako Rusi môžu byť maximálne naštvaní, sklamaní, búchať si hlavu o múr

no isto nie deprimovaní

teraz majú dôvod naviac,

aby či už v stíhačke alebo v preteku s hromadným štartom

získali najcennejšie kovy

dokonca jej to niektoré kolegyne aj prajú

 

takže ešte raz

Rusi sú z jej prvenstva "deprimovaní" asi ako ty

 

Som dnes zvedavý na mužov

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Neviem čo tu riešite narodnosť. Ma slovenske občianstvo, reprezentuje Slovensko, a teda je Slovenka. V Amerike by sa to stať nemohlo. Ak maš občianstvo, všetci ťa beru ako Američana a nikoho by ani len nenapadlo aby ťa bral inak (a nezaleži, či si znama osoba alebo nie). Funguje to tak všade vo vyspelom svete. Len mi Slovaci musime mať stale nejake debilne pripomienky (to nie je reakcia na aljakov prispevok, iba konštatujem ako sa veci maju).

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Gratulujem. Rano som pozeral zaznam z hokeja. Po druhej tretine, ze si pozriem uz vysledok. A na teletexte ze kuzminova ma zlato a vykricnik. To meno som uz poznal, pozeral som uz aj jej uspech v korei, zrejme zo zaznamu, ale pri tom precitani nazvu clanku som si este nebol celkom isty ze sa jedna o nasu biatlonistku.

 

Je super ze nasa krajina je schopna postkytnut moznost ludom aj zo zahranicia. Aj ked zatial len vacsinom rusom. Preco by sportovec ked na to ma, nemohol byt na olympiade, len kvoli veku ci tomu , ze ma dieta.

 

Neplanujem sledovat olympijske sporty(okrem hokeja), ked ma nieco zaujme pozriem. Ale v utorok si na ten biatlon vyhradim cas.

 

Ci si teraz rusi(funkcionari) buchaju hlavu? Je to mozne, ale je mozne ze do ruskej reprezentacie by sa ani nedostala.

Medzi prvymi siedmimi biatlonistkami mali tri? Ak ak som sa spravne docital tak kuzminova bola dosial vo SP len raz na bedni?

 

Ale urcite je to vynimocny sportovec, olympiadu nevyhrava hocikto a v utorok mam pocit to bude zazitok.

 

Inak Hurajt skoncil siedmy na 10km, velmi slusny vysledok.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Results: // OLYMPIC GAMES 2010 // VANCOUVER - Canada

 

..::: 14.2.2010 - Men - 10 km Sprint :::...

  • Obrázok Vincent Jay (France) - 24:07,8 (0)
  • Obrázok Emil Hegle Svendsen (Norway) + 12,2 (1)
  • Obrázok Jakov Fak (Croatia) + 14,0 (0)
  • Obrázok Klemen Bauer (Slovenia) + 17,4 (1)
  • Obrázok Andriy Deryzemlya (Ukraine) + 40,7 (2)
______________________________________________________________

 

Svoje biatlonové výkony v 10-kilometrovom olympijskom šprinte predviedli aj muži

 

Výsledkami poriadne zamiešalo počasie, ktoré neskoršie štartujúcim biatlonistom poriadne znepríjemnilo ich výkon! Prekvapivým víťazom sa stal 24-ročný francúzsky bialonista Vincent Jay, pre ktorého je to ešte len 2.víťazstvo na svetovej biatlonovej scéne (predtým vyhral len individuálny závod, pred rokom vo Vancouveri). Vincent Jay odstrieľal bezchybne a na oboch medzičasoch bol v TOP3 a napokon si dobehol po prekvapivú zlatú medailu. Na striebornom 2.mieste skončil jeden z favoritov - Nór Emil Hegle Svendsen (jeho 1. cenný kov z OH), ktorý raz chyboval a na víťazstvo stratil 12,2 sekundy. Svendsen sa navyše dostal týmto výkonom aj do vedenia SP šprintov. Na bronzovom 3.mieste ďalšie prekvapenie - Chorvát Jakob Fak, ktorý odstrieľal tiež bezchybne (po 2.streľbe viedol) a za striebrom zaostal len 1,8s - pre Faka je to obrovský úspech, a po bronze z minuloročných MS (v individuálnom závode) si pripisuje ďalší cenný kov (zaujímavé že v SP nebol nikdy lepší ako na 15.mieste)! Len 3,4 sekundy za medailou zaostal na 4.mieste Slovinec Klemen Bauer (vôbec 1x v TOP5) s 1 chybou, ktorý predviedol úplne najrýchlejší beh zo všetkých (štartové číslo 2). A TOP5 s obrovským odstupom zavŕšil Ukrajinec Andriy Deryzemlya s 2 chybami. Poriadne zakopli mnohí favoriti: 10. Tcherezov (2), 11. Eder (0), 12. Sumann (2), 15. Ustyugov (2), 17. Bjoerndalen (4), 21. Greis (3), 34. Landertinger (4), 35. M.Fourcade (3), 37. Peiffer (2), 47. Burke (3), až 71. S.Fourcade (4) ... tieto výsledky sa premietnu aj do zajtrajšej stíhačky.

 

Udiali sa aj poriadne zmeny poradia SP, takže v SP šprintu stratil vedenie Ole Einar Bjoerndalen (až 17.) - a pred neho sa dostal jeho krajan Emil Hegle Svendsen (striebro). A zmena nastala aj vo vedení celkového poradia SP - o vedenie prišiel Simon Fourcade (skončil hlboko až na 71.mieste), a predbehla ho hneď trojica - novým vedúcim mužom SP je Evgeny Ustyugov, a za ním nasledujú Svendsen a Sumann.

 

 

Prkapivý francúzsky olympijský víťaz v šprinte na 10 km:

Obrázok

Vincent Jay

 

 

Priebežné poradie Svetového pohára - Sprint - Men (po 7 pretekoch)

  • Obrázok Emil Hegle Svendsen (Norway) - 240
  • Obrázok Ole Einar Bjoerndalen (Norway) - 225
  • Obrázok Michael Greis (Germany) - 209
  • Obrázok Evgeny Ustyugov (Russia) - 204
  • Obrázok Ivan Tcherezov (Russia) - 201

Priebežné poradie Svetového pohára - Men (po 15 pretekoch)

  • Obrázok Evgeny Ustyugov (Russia) - 440
  • Obrázok Emil Hegle Svendsen (Norway) - 438
  • Obrázok Christoph Sumann (Austria) - 433
  • Obrázok Simon Fourcade (France) - 429
  • Obrázok Arnd Peiffer (Germany) - 399
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pretek napinavy, po kazdej 100% strelbe ze si dam stamperla, zial len dvakrat. Gratulujem.

 

Ale ten biatlon a hlavne tato disciplina je trochu zvlastna. Dnes si podelili zlato a striebro asi dievcata co predviedli dnes(za sobotny vykon dostali medaile v sobotu) cca 15-16. najlelpsi vykon. NOrka co bola zrejme najlepsia skoncila bez medaijle na 4.mieste.

 

Ma len tak napadlo, ze aj zdruzenari by mohli dostat medajlu za skoky, a na druhy den by nejaky ahonen si dobehol este pre bronz.

 

Mohol by byt aj nejaky zimny patboj. Obrovsky slalom, sankovanie, korculovanie, skoky a biatlon.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Návštevník
Táto téma je teraz zamknutá pre ďalšie odpovede.
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov