Skočiť na obsah

Poistka na auto


Sniper

Odporúčané príspevky

  • Odpovedí 44
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • alarm

    10

  • Ryan Giggs

    9

  • chrust

    8

  • Nokia

    4

Top prispievatelia v tejto téme

Ahaho...takze slovosled :P

 

No dobre, pri 7 rocnom amortizacia nie, pri 9-rocnom uz ano. Ktovie, mozno maju priamo v podmienkach napisanu vekovu hranicu, ale prave takto konkretne nastavene vzorce...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

...som účastníkom nehody z cudzej viny, prečo by som na to mal doplatiť? Je to zle nastavený systém...

Systém argumentuje tým (ak ostaneme pri tom blatníku), že máš nový blatník ... akoby si ho kúpil, ale časť ceny a (malo by byť) celú prácu uhradí poisťovňa vinníka.

To, že si nový blatník nechcel, nikoho nezaujíma. Ani to, že starému nič nebolo, nebol by dôvod ho meniť. Nikoho nezaujíma, v akom stave pôvodný blatník bol. Myslím, že poisťovňu by nezaujímalo ani keby si ho menil za nový týždeň pred haváriou. Údajne sa poisťovňa stavia k všetkým poistným udalostiam v prvom rade ako k poisťovacím podvodom a až po zvážení rieši udalosť ako regulérnu.

Najhoršie je, keď máš kolíziu s vinníkom, ktorý ma najlacnejšiu PZP na trhu v tom roku. Dostaneš najmenej. Pre toto som aj alergický, že si všetci vyhľadávajú najlacnejšie poisťovne ... dobrí aj slabí šoféri.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mne ide o to, že nič nerobíš, neporušil si žiadne ustanovenie, niekto ti rozfláka auto...Ak sa ti to stane tri krát do roka, nepomôže ani fiškálna únia...rodinný rozpočet je v ťahu.Ale prečo?

Čiastočným riešením pri výbere poisťovatela by bolo, keby mali povinnosť zverejniť ich "vzorce", aby som vedel porovnať, za čo platím, a čo mi v prípade poistnej udalosti vyplatia.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nezaplatila!!! auto malo 9 rokov, havarijnú poistku, vinníkovi zobrali papiere, a ani DAS mi nedokázal pomôcť.

 

Nezaplatili nic?? Kua, ako sa vola ten fond, prave pre tieto pripady? ...pretoze to zmysel nedava, urcite tam musel byt este nejaky ovela vaznejsi zadrhel. A co sa tyka DAS, ti su tiez taka....ehm, poistovna. Ale aspon nie su drahi, nie? :)
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

DAS-u vďačím za vodičák....Vodič mi nedal prednosť, vletel predo mňa z vedľajšej tak na tri metre a zaflekoval, nestačil som zabrzdiť a klasika= som vinný, lebo mám rozbitý predok. Nesúhlasil som z verdiktom policajta, až som nakoniec asi po pol hodine dohadovania povedal: Dobre, zavolám do DAS-u,......na čo mu policajt zobral papiere...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nezaplatia. Zaplatia len sumu, ktora ostane po zaratani (resp. odratani) amortizacie. Ten zvyšok plati poškodeny, či chce alebo nie. Nie je na to žiaden fond, a nepomôže ani isť s tym na sud. Takto proste ten system funguje, tak je nastaveny. Raz som takto dopadol aj ja, faktura zo servisu bola na cca 1100€, poisťovna zaplatila 800 € aj niečo. Zvyšok je na majiteľovi. Konzultoval som to aj so znamymi pravnikmi a dostal som otazku, či chcem platiť naviac ešte aj sudne trovy.

Riešenim je neriešiť to cez servis na fakturu, ale dať si auto opraviť svojpomocne. Pri vyplňovani lajstier je možnosť vyberu či to chce človek riešiť oficialne, alebo svojpomocne. V tom druhom pripade to vyjde lepšie, lebo pri takej neoficialnej oprave sa to vždy da urobiť oveľa lacnejšie ako keby mal servis kupovať všetky diely nove.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

kvapka poistného humoru, kým nás neprejde, keď dorazia zloženky - poistí niektorá poisťovňa proti snežnému mužovi či manželke za volantom ? :)

 

V poisťovni:

 

Niektoré poisťovne v reklamách hlásia, že poistia čokoľvek. Je však možné, že s týmito požiadavkami nerátali:

Muž sa chystal s autom do Nórska a chcel si ho dať poistiť proti napadnutiu Snežným mužom. Či si robil z pracovníka poisťovne iba srandu, alebo mal reálne dôkazy o existencii Yetiho nevieme. Auto mu však nepoistili.

 

Iný vodič chcel poistiť auto proti živelným katastrofám. Pri podpisovaní zmluvy sa opýtal, či sa to vzťahuje aj na manželku, ktorá je vraj za volantom hotová katastrofa.

 

Istá šoférka sa chcela poistiť proti nehode, ktorú by zavinila počas líčenia sa za volantom. Keď dostala zamietavú odpoveď, tak sa spýtala, ako sa má teda v pokoji maľovať, keď nebude poistená. Pracovník jej poradil, nech to skúsi stihnúť doma, alebo nech odstaví auto.

 

http://natankuj.sme....oservisoch.html

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

... to vyjde lepšie, lebo pri takej neoficialnej oprave sa to vždy da urobiť oveľa lacnejšie ako keby mal servis kupovať všetky diely nove.

 

Alebo auto predať, prípadne rozpredať, či dať zošrotovať doplatiť si a kúpiť druhé.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pri uzatvarani havarijnej poistky si mozes vybrat vysku spoluucasti. Od toho sa odvija aj vyska sumy tej poistky.

Pri vyplnovani papierov o nehode si vyberas, ci ti to uhradi poistovna skodcu z jeho zakonnej poistky (vtedy ti uhradia sumu po odratani tej amortizacie) alebo zo svojej havarijnej. Vtedy zaplatis spoluucast ktora je zakotvena v zmluve.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vybral som si moju havarijnú, a napriek tomu som prišiel o peniaze, lebo škodcova poisťovňa to nechcela preplatiť a moja poisťovňa to nemala od koho vymáhať...vtedy som prestúpil do inej poisťovne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak to je asi problem konkretnej poisťovne. Jeden znamy asi 2 mesiace dozadu riešil to iste, vybral si tiež uhradu z havarijnej a platil len tu spoluučasť, na aku uzavrel zmluvu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

... škodcova poisťovňa to nechcela preplatiť a moja poisťovňa to nemala od koho vymáhať...vtedy som prestúpil do inej poisťovne.

 

Keď bol vinník určený, aký dôvod uviedla poisťovňa vinníka na nepreplatenie?

A ešte si chcem ujasniť - Tvoja poisťovňa Ti nzaplatila škodu z Tvojej havarijnej, lebo sa nevedela dohodnúť s poisťovňou vinníka?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Presný dôvod neviem, ale v princípe si to napísal správne. Uhradili mi len časť škody a je uplne jedno, či to bola moja spoluúčasť alebo amortizácia.Myslím si, že ak je vodič účastníkom nehody ,ktorú nespôsobil= nezavinil, všetky náklady na opravu by mala hradiť poisťovňa vinníka(zrazitela :zubiska: ).Mne je úplne jedno, že museli meniť kapotu za novú a tým mi zhodnotili vozidlo,....nech mi tam namontujú 9-ročnú,...ja chcem mať vozidlo v pôvodnom stave.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Uhradili mi len časť škody a je uplne jedno, či to bola moja spoluúčasť alebo amortizácia.

Ja mám 15-ročné auto. Radšej ani nechcem vedieť, koľko % by zaplatili mne.

Ale aj amortizácia je v tomto prípade zaujímavo vnímaná. Akú životnosť vlastne dáva poisťovňa dnešným novým autám? 10 rokov? V takom prípade by cena dielov strácala každým rokom 10%. A keby bol poškodený diel pri existencii auta 12 rokov, tak by som asi doplatil 20% z ceny dielu poisťovni B)

Logicky - keď sa do kancelárii kupuje skriňa, určí sa jej životnosť a každý rok sa píše zostatková hodnota. Po ukončení životnosti sa skriňa odpíše a rozrúbu ju na dvore. (pokiaľ nie je Ferko Mrkvička šikovný a nezoberie si ju domov :shifty: ).

Takže z toho mi jednoznačne vychádza, že čím staršie auto, tým by mala byť poistná čiastka menšia a aj poistné plnenie menšie (čo už je, všakáno). Dnes je výška poistky ovplyvnená všeličím (kubatúra, vek vodiča, pohlavím, bydliskom), len nie vekom auta. Je to diskriminácia majiteľov starších áut. Keď si vezmeme, že mi vyplatia napr. 20% z ceny dielu, tak by som mal platiť ročnú PZP 20€ (nie 100€, ako doteraz).

Ne tak?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov