Skočiť na obsah

Prajem si, túžim ...


RoSo

Odporúčané príspevky

  • Pred 8 mesiacmi...

Nechcem nič, žiadne perly, žiadne drahokamy, žiadne dovolenky, či iné hmotné "statky",

nič z toho, do čoho je potrebné investovať nejaké finančné prostriedky.

 

Len by som si priala, aby môj mozog bol schopný lepšie nielen prijímať, ale aj udržiavať prijímané informácie, aby som si bola schopná o niečo viac zapamätať.

Moja hladká šedá mozgová kôra sa už vôbec trápiť nechce. :o

 

A pritom nám na prednáške hovorili, že náš mozog je využívaný len na 4-10% ...

... čo teda tých "mojich" 96% nevyužitého mozgu vlastne robí, ha !!! :D

 

V dvadsiatke som sa bola schopná naučiť celé skriptá za týždeň,

teraz sme sa mali naučiť iba pár strán a ešte aj tie mi robili potiaže! :D

 

... ach jo, to chcem naozaj až tak veľa ?! ;) ;)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

- konečne uspieť a nájsť si dobrú prácu, kde by som sa už nemusela všetko učiť od nuly, ale kde by som mohla využiť, čo som sa už naučila za tie roky. Kde by boli slušné podmienky, dobrý kolektív a dobrý šéf. Môže byť aj prísny, ani kombinácia cholerika nevadí, ale spravodlivý, a nie hysterický a trpiaci stihomamom. Uvítala by som zmysel pre humor.

- aby moje mladšie decko uspelo na štátniciach a potom aj v ďalších plánoch

- aby obe decká dosiahli to, po čom im srdco piští.

- chcela by som, aby som sa nemusela strachovať o budúcnosť a zabezpečenie.

ja by som toho chcela... :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

jaj, toto nemam kam inam dat... prajem si vo februari byt tu - SALTIMBANCO IN BRATISLAVA

TICKETS ARE NOW AVAILABLE

 

Bonjour Katarina,

 

Cirque du Soleil proudly presents Saltimbanco — an abundance of joyful and colorful acrobatics in a metropolis — under a specially adapted arena format, coming to...

 

Zimny Stadion Ondreja Nepelu — Bratislava, SK

February 15 to 19, 2012

> Buy tickets by entering promo code BARON

 

Featuring an international cast of performers and musicians, our critically acclaimed production showcases breathtaking acrobatics you won’t want to miss!

 

We’ll be delighted to see you there!

 

:(

 

post-1309-0-27424300-1317038030.jpg

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

prajem si mať viac peňazí... ja viem, že to nie je práve najušľachtilejšia požiadavka, ale chýba mi veľa ľudí, ktorých som pospoznávala za posledné roky a ktorí sa rozutekali do celého sveta alebo pochádzajú z rôznych kútov SVK. chýbajú mi a chcela by som ich navštíviť :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

Prajem si, túžim ...aby Nový rok 2012, bol pre všetkých ešte lepší, krajší, ako ten predošlý, aby sme sa všetci ľudia mali úprimne radi, aby sme sa nebáli prejaviť cit, lásku, slobodný názor, aby sme mali vnútorný pokoj, aby sme si vedeli navzájom odpúšťať, mať pochopenie pre seba aj tých druhých, aby sme sa nenaháňali za hmotnými pominuteľnými vecami,

ale vedeli si nájsť čas pre seba, pre svojich blížnych, aby sme vedeli doceniť skutočné hodnoty, zdravie, rodinu, lásku, pokoj medzi ľuďmi, aby bolo menej nemocných ľudí, opustených, aby človek miloval, bol milovaný. Proste, aby sme si vedeli vážiť a doceniť život a brali ho ako vzácny dar.

Je dobré, že ste. Mám Vás rada. :srdiecko:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Pink

ako si želáš, je to tvoje slobodné rozhodnutie ignorovať človeka , lebo ten druhý má iné názory? nemať ho snáď preto rád? " odsúdiť ho"?

nechápem, ale beriem to na vedomie, budem ťa respektovať a nebudem na teba už reagovať, ak je to tvoje prianie.

pink,

takže , aj to, ako si písala, že milá iskrička, tak to bolo len neúprimné? hmm... škoda.

osobne rešpektujem tvoje názory, aj keď sú odlišné, budem v tvojej blízkosti, aj čítať ťa budem naďalej :)

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Prajem si, túžim, aby človek sa len tak ľahko nevzdával druhého človeka, aby si uvedomoval ľudskú krehkosť, pominuteľnosť.

Pokiaľ človek žije , stále má nádej.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 8 mesiacmi...

Najaktuálnejšie priania:

- aby sa podarila operácia jediného oka mojej mamky a aby opäť videla podstatne viac ako len nejaké obrysy a farby

- aby mal tatík viac sily a chuti do života a vrátil sa mu jeho niekdajší zmysel pre humor a komické situácie a prestal vo všetkom hľadať nejaké "ale"

- aby som mohla ostať robiť tam, kde robím teraz a to, čo robím teraz s tými, s ktorými robím teraz

- aby sa starý konečne zmieril s tým, že dievky sú dospelé a samostatné a chcú žiť a robiť si po svojom, ale aj ja že si chcem žiť a robiť po svojom, a nie čakať, čo dievky a tomu potom prispôsobovať všetko ostatné, že on nie je žiadny otec Goriot a ja nie som žiadna mamka Pôstková

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Najaktuálnejšie priania:

- aby sa podarila operácia jediného oka mojej mamky a aby opäť videla podstatne viac ako len nejaké obrysy a farby

 

 

Vilma,

ako dopadla operácia u mamky...?

 

ja si veľmi prajem, aby kamarát sa vyliečil, je to mladý správny chalanisko.. a túžim po tom, aby žil...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vilma:

zo života môjho nebohého starého otca dobráka od kosti:

Nechodil k doktorom, doktor bol u neho "pán" , a treba poslúchať...Mal nejakých 85 rokov, keď išiel na operáciu oka (zákal- dnes bežná operácia). Po operácii , keď ležal na tom lôžku, doktor dokončil operáciu a povedal" Hotovo". Nikto mu nepovedal, že nesmie vstať, a keď už bolo "hotovo" starý otec sa postavil pozdravil a odišiel.....a bolo neskoro...oslepol. :bezradny:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak mojej mamke pred cca 5 rokmi tiež robili operáciu očí - transplantáciu rohovky, ale jej priam nariadili ležať. Lenže ona vstala, a akože inak, spadla a udrela si hlavu. ešte v nemocnici. tak bola jedna rohovka v prdeli. No a na druhej rohovke zas - to bol ambulantný zákrok, ale ja som naklusala k nej, aby som bola poruke a aby ona ležala - ale ako na potvoru dotrepal sa bratranec s dcérami na návštevu, a mohla som ja mamke hovoriť, koľko sa mi len chcelo, nech leží, že ja sa o návštevu postarám. lenže ona si nedala povedať, vraj Ona je pani domu a bolo by neslušné, keby sa mu nevenovala a neobslúžila ho. Aj oni proteastovali, ale mamka si nedala povedať. A to ale enstačilo. Keď som ja tam nebola, zmyslela si upratovať skriňu a určite sa jej tam naprášilo, lebo dostala infekciu a oko nakoniec šlo von. To je približná genéza, ako k tomu celému došlo.

teraz som tam bola celý víkend, aj v noci, a celý čas som ju strážila, aby dodržiavala, čo jej doktor nakázal. Skúšala to na mňa a vymýšľala si desiatky dôvodov, prečo nemôže ležať, ale musí vstať, poprípade prečo musí otočiť hlavu nabok, čo jej tiež zakázal, a prečo nemôže ležať rovno...až som sa naštvala a vyhubovala jej ako malému decku. Potom už poslúchala. A dúfam, že bude poslúchať aj teraz, keď keď ja tam už nie som. V noci som ju chodila každú chvíľu kontrolovať, či leží tak, ako doktor nariadil. zajtra ide na kontrolu. Pôjde tam s ňou môj starý, nielen preto, že mňa v robote neuvoľnia, ale hlavne preto, lebo potrebuje pomôcť zliezť z 3. poschodia - bývajú s otcom v dome bez výťahu. Otec sám by ju nezvládol teraz, ked nemôže pozerať dolu a má to aj tak zalepené, a ja som mala problém jej pomôcť sa posadiť, je o 20 kíl odo mňa ťažšia. takže tam treba chlapskú silu. Ja si neviem predstaviť sestričky, ktoré sú drobné žieňatá, ale musia sa v službe mocovať a nadŕdať s 80 kilovými úplne nemohúcimi pacientmi...skladam pred nimi klobúk dolu, majú moju hlbokú úctu a veru im odpustím aj pofrflanie. Ale ešte k tej mamke - teraz nielen musí dodržiavať liečebný režim, ale dôležité je aj to, aby jej telo prijalo transplantát. Teraz jej vyčistili rohovku a oškriabali nejaký epitel pod ňou, ktorý bol zjazvený, a vložili jej tam nový epitel, ktorý by sa jej mal tam prihojiť a všetci dúfame, že celé to nebolo márne a že sa to ujme a telo to prijme. Keby mamka zasa nadobudla zrak, bolo by to úžasné.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Prajem si zelam si aby v roku 2016 uz nevladla strana SMER-SD lebo to uz nie je normalne co robi sudruh hranol a jeho kolegovia.Vcera v relacii na Telo sudruh Kažimir vyhlasil,citujem: sam by som dokazal vyzit aj z menej ako 300 eur.Vysmech slovenskemu ludu do oci.Dochodcovia zobudte sa uz konecne, koho volite! Nech mi admin prepaci ze som to napisal sem, a nie do temy politika, ale toto si naozaj zelam z celeho srdca.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 rokmi...

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov