Skočiť na obsah

Cestovanie časom


Sniper

Odporúčané príspevky

Prečo by to nebolo reálne? No a potom by sa dalo preniesť veľké množstvo do budúcnosti. To máš to isté. Podľa mňa to je ako som videl už v nejakom filme. Ak budeme chodiť do minulosti a narušíme ju tak v krátkej budúcnosti sa preukážu zmeny ktoré to spôsobilo... Iné vysvetlenie nemám. Alebo by si sa teleportoval do minulosti a premenilo by ťa na to čo si vtedy pravdepodobne bol. :lol: to už nechajme na tvoju fantáziu.

 

Môže to byť aj tak, že keď sa teleportuješ tam a v tom čase kde si práve už niekde bol tak tam budete dvaja. Ale to už je moc rozmýšľania. Niektoré veci do seba zapadajú ale niektoré nie treba nájsť cestu ktorá bude sedieť a bude asi najpravdepodobnejšia.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Lukas skadiaľ máš takéto vedomosti?

celkom sa zaujimam o relativitu, kvantovu teoriu a podobne veci, samozrejme len tak laicky a v poslednej dobe uz sa mi akosi nechce tolko toho citat, ale donedavna som pravidelne cital popularno-naucnu literaturu, som precital vacsinu z toho co je v nasej kniznici

 

myslim, ze sa neda cestovat v case tak ako v sci-fi, len tak si skakat v case dopredu alebo dozadu, ale istu obmedzenu moznost "cestovania v case" poskytuje aj teoria relativity a ta je ista

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja si myslím, že by sa to aj dalo takto skákať do budúcnosti, prítomnosti prípadne minulosti ale zase také jednoduché to byť nemôže. Ak by to nebola len teória ale naozaj podložený fakt tak by som si to asi ani nevedel predstaviť. Ide o bránu alebo o nejaký výťah alebo neviem čo podobné. Kto má dobrú fantáziu vie si predstaviť.

 

Jednoducho nemám ani šajnu ako to robili v Experimente Filadelfia. Jednoducho nikto nevie ako to dosiahli presun tej lode. Všade sa píše niečo o neskutočne veľkej energii alebo o nejakých magnetických poliach ale nikde nieje presne určené ako.

 

Zase tu je otázka prečo by niekto uverejňoval takú prelomovú vec? Nikto. Každý by hrabal len pre seba a ťažil by s toho iba on. :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Premýšľam o tom a myslím, že ak sa niekto vráti do minulosti tak aj tak ju nemôže ovplyvniť (je len divák). Otázkou je, či minulost a prítomnosť môže fungovať paralelne. Ale kedže prítomnosť je dôsledkom (nasledovaním) minulosti, tak asi nie. Ak by niekto ovplyvnil minulosť, tak by ovplyvnil príromnosť, ktorá mu umožnila cestovať v čase a teda by sa vôbec nemusela realita vyvinúť tak aby vôbec mohol cestovať.. :lol: Kdesi som čítal o príbehoch ľudí, kt. sa ocitli na inom mieste a čase (niekde vo Francúzsku), ale popisovali to tak, že všetko bolo iba imaginárne. Nehmotný výjav, 3D film.. Boli len pozorovatelia.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja si myslím, že sa nedá vylúčiť to, že by neexistovali nejaké paralelné svety. Je to všetko len hypotéza, ale možno existuje paralelný svet, kde Hitler vyhral vojnu, alebo kde nikdy nevznikli USA, alebo... takých svetov sú možno stovky, tisíce. Aj keď je to ničím nepodložená hypotéza, vylúčiť sa to nedá.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

takých svetov sú možno stovky, tisíce

tisíce je príliš málo na to, čo všetko mohlo na svete skončiť inak ako skončilo a následne by to vyvolalo vlnu zmien len tým, čo to iné rozhodnutie mohlo všetko ovplyvniť...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 6 mesiacmi...

prečo nemožno zabiť samého seba ?

 

o tejto možnosti, myslím aj z niekoľkých hľadísk sme tu vyššie už písali, zabijem samého seba a zmením tým budúcnosť, nie ?

tvrdíš tak kategoricky, že to nemožno - podľa teba prečo ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No neviem ale som skepticky aj v tom ze dve rovnake hmoty mozu byt na tom istom mieste, a myslim si ze minulost sa neda menit ak by aj bol zostrojeny stroj casu tak podla mna by sme mohli cestvat maximalne do obdobie jeho prveho pouzitia a nie dalej, a dalej si myslim jak som uz povedal nemozes menit nic tym by sa poprela sucasnost

 

Ja si myslím, že sa nedá vylúčiť to, že by neexistovali nejaké paralelné svety. Je to všetko len hypotéza, ale možno existuje paralelný svet, kde Hitler vyhral vojnu, alebo kde nikdy nevznikli USA, alebo... takých svetov sú možno stovky, tisíce. Aj keď je to ničím nepodložená hypotéza, vylúčiť sa to nedá.

 

Tak je to fakt len hypoteza mozno je nikde pararelny svet kde 100% ovladam pravopis i ked v mojom pripade pochibujem, na taketo tema sa ta polemizovat a rozmyslat

A dalsia vec ak by aj existovli taketo svety dalo by sa premiestnit tam?

 

 

Prečo by to nebolo reálne? No a potom by sa dalo preniesť veľké množstvo do budúcnosti. To máš to isté. Podľa mňa to je ako som videl už v nejakom filme. Ak budeme chodiť do minulosti a narušíme ju tak v krátkej budúcnosti sa preukážu zmeny ktoré to spôsobilo... Iné vysvetlenie nemám. Alebo by si sa teleportoval do minulosti a premenilo by ťa na to čo si vtedy pravdepodobne bol. :lol: to už nechajme na tvoju fantáziu.

 

Môže to byť aj tak, že keď sa teleportuješ tam a v tom čase kde si práve už niekde bol tak tam budete dvaja. Ale to už je moc rozmýšľania. Niektoré veci do seba zapadajú ale niektoré nie treba nájsť cestu ktorá bude sedieť a bude asi najpravdepodobnejšia.

 

Jak chces cestovat do budnucnosti?

Tam kam sa hmota este nedostala?

Sak trocha rozmyslaj

Podla mna ak zostroja aj dajaky stroj casu budes moct cestovat len do doby ako ho vytvoria dalej nie

A pokjla hovoris o tom ze mozes cestovat do buducnosti lebo dakde tvrdia aj o bermudskom trojuholniku ze cestovali v case cize do buducnosti

no ja by som sa skor priklonil k tomu ze uviazli v case a po urcitom obdoby ich cas pustil

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Jak chces cestovat do budnucnosti?

Tam kam sa hmota este nedostala?

Pokiaľ by bolo skutočne možné cestovať do minulosti, to, čo je pre nás dnes minulosť (napríklad rok 1900) by bola pre ľudí žijúcich v tejto z nášho pohľadu minulosti (rok 1900) prítomnosť. My by sme teda pricestovali z budúcnosti, z času "kam sa ešte hmota nedostala" Práve tak by mohol niekto cestovať do nášho času, čo by bola pre neho minulosť. Už len návrat späť, do svojho času by bol pre neho cestou do budúcnosti.

 

dalej si myslim ze dve rovnake hmoty nemozu existovat v tom istom case, ak by som sa aj mohol vratit tak len ako tichi pozorovatel

Teda cesta do budúcnosti iba čosi ako prechádzka trojrozmerným filmom?
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No ja som to myslel tak ze do nasej buducnosti sa nedostaneme nie do buducnosti tych kam by sme sa dostali a pripadne vratili spet lebo to by sme sa vlastne vratili do pritomnosti. A podla mojho anzoru je tot akto.

Cestovať do minulosti je totiž možné, ak je vôbec možné, len od vzniku prvého portálu na cestovanie v čase, hlbšie do minulosti sa nedostanú.

A hej daco pdobne ale nie upne tak................ neviem pameta si dakdo z vas na serial zlociny v case??? tam sice sa cracali do minulosti ale ony tam uz boli aj ked to bola ako pritomnost cas neoklames.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Teda pokiaľ by do nášho času napríklad prišiel niekto z našej budúcnosti nemohol by podľa teba, napríklad poslať späť do roku 2100 namiesto seba niekoho z nášho času?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Neviem ci je to vhodné sem písať ale čo poviete na teleportáciu. Dnešná fyzika už dokáže teleportovať fotóny, neskôr bude schopná aj DNA alebo vírusy. Ak by sa to podarilo, môže sa začať s teleportáciou ľudí. Vedcom sa podarilo svojim experimentom dokázať že dve častice pri sebe kmitajú rovnakým spôsobom. Keď sa však od seba dostanú na veľkú vzdialenosť, zmena kmitania jednej častice sa okamžite prejaví aj na druhej častici - ako by boli spolu nejako spojené.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ano to som uz niekde pocul. Ale, ze zatial iba s tymi fotonmi. Nic ine sa doposial nepodarilo "teleportovat". Nemyslim si, ze by sme o par rokov mohli pouzivat namiesto aut a busov taketo veci. Bola by to riadna zmena.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 7 mesiacmi...

Ryan Giggs v tomto príspevku napísal o filme A sound of thunder, že je strašná blbosť.

 

Prečo?

 

O čom je ten film? Okolo rokov 2040-50 (teraz neviem presne v ktorom roku sa dej filmu odohráva, ale to nie je podstatné) ľudia objavili cestovanie v čase a prišli na to, že sa dá na tom aj dokonca zarobiť. Preto si jeden týpek založil spoločnosť, niečo ako time safari, ktorá bohatým klientom umožňuje cestovať do minulosti a zapoľovať si na dinosaury. Počítač najprv vyhodnotí nejakú udalosť, ktorá sa stala v minulosti a zistí jej vplyv na budúcnosť. Pri jednom dinosaurovi (konkrétne mäsožravec Allosaurus) zistil, že keď ho zabijú v určitom okamžiku tak to nebude mať žiadny vplyv na budúcnosť. Allosaurus sa mal utopiť v bažinách a skapať, takže ak ho pár minút pred tým zastrelia tak sa nič sa nestane a celú oblasť má aj tak zničiť výbuch vulkána.

Počas jednej "výpravy" sa však čosi stane (to čo sa stane nie je podstatné) a jeden z "poľovníkov" nevedomky zašliapne motýľa. Bohužiaľ evolúcia to mala zariadené tak, že zrovna tento motýľ bol dôležitý a jeho larvy sa časom mali vyvinúť v niečo iné, čo by malo ovplyvniť nasledujúci evolučný vývoj.

Keď sa poľovníci vrátili, svet bol tak aký bol aj predtým, ale ešte v ten deň sa začali diať zmeny. Svetom začali prechádzať akési evolučné vlny (jedna za pár hodín), ktoré menili flóru a faunu. Najpr sa zmenila klíma (oteplilo sa), potom sa začali objavovať nové rastliny a hmyz, neskôr aj zvieratá (opice sa "transformovali" do nejakých agresívnych poloplazov) a nakoniec aj človek (tiež nejaký divný poloplaz, ale to až v závere filmu).

Myslíte si, že cestovanie v čase by mohlo spôsobiť takéto evolučné zmeny?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No neviem ale buď by sa vrátili už do zmenenej krajiny /nemalo by to taký pomalý postup / , alebo by nastala časová slučka hneď po návrate a museli by napraviť čo spravili.

 

Ale ako som už vravel podľa mňa sa nedá zasahovať / respektíve nebude dať/ do minulosti tak aby sme zmenili budúcnosť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Cestovanie v case je velmi jednoduche. Ak pojdeme napriklad do Japonska, tak pojdeme do buducnosti, pretoze bude o niekolko hodin viac ako na Slovensku.

No ak pojdeme zasa napriklad do Mexika, pojdeme do minulosti.. :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Bradburyho poviedka bola každopádne veľmi pôsobivá ... čítala som ju už síce veľmi dávno, ale ten pocit, atmosféra, ktorú vyvolala, zostáva

vtedy ma presvedčil, že je to možné

možno to nespôsobí pristúpenie jedného motýľa, ale nevieme ... stačilo by zacestovať v čase s Willisovou čatou ropákov, zastaviť asteroid, ktorý bol pravdepodobne príčinou skazy stámiliónov rokov trvajúcej bezstarostnej éry dinov, a po návrate v čase by tu našli zrejme nie ľudí, ale reptiloidov budujúcich svoj svet ...

 

alebo ako sa domnievajú niektorí veci, ktorí nie sú práve konvenční, alebo práveže sú ? :

 

čas v univerze nie je to, ako si bežne predstavujeme - korálky navlečené na šnúrke, pekne jedna udalosť, jedna korálka za druhou, ale kavalkáda časových bublín, prehádzaných jedna vedľa druhej ... v tom prípade by stačilo zistiť, kde je tá naša, kam sa chceme dostať, preraziť steny susedných bubliniek a sme v minulosti, či budúcnosti ... aké jednoduché :lol:

 

v každom prípade sa mi zdá, že táto predstava je poplatná teórii bublinkového vzoru vesmíru, superstrún a podobných vecí ... je to zaujímavá predstava, predstaviť si našu existenciu ako slamkou nafúknutú mydlovú vodu

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Co jsme se na toto téma bavili s klukama ve škole když nebylo co dělat, tak jsme došli k tomu, že pokud se lze vrátit do minulosti, můžeš změnit co se stane pokud nezpůsobíš něco co ti znemožní návrat v čase. Dále k tomu, že pokud se zabiješ, tak logicky vyplývá, že se v čase vrátit už nemůžeš, takže se nezabiješ, a tady nastává problém bv tom, že na to že jsi se vrátil nebudeš mít ani vzpomínky, vrátíš se znova, zabiješ se znova, a ukončíš čas nekonečnou smyčkou. Co se cestování do budoucnosti týče, tak to se nám zdálo víc možné fyzikálně, ale řekli jsme, že to nejde, neboť je nekonečný, nebo velmi velký počet alternativ, tudíž vlastně "Není rozhodnuto kam" se půjde.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 7 mesiacmi...

Suprova téma. Ja som si spomenul teraz keď Vás tak čítam na českú komédiu Zítra vstanu a opařím se čajem. Hral tam Sovák a Kostka. O cestovaní v čase rozmýšľam už od malička. Keby sa dalo cestovať v čase a stále meniť históriu tak by sme asi nemali dejepis. :lol: Aj nedávno som pozeral film ako sa dostala lietadlová loď zo súčasnosti do inej dimenzie a ocitla sa v druhej svetovej vojne tesne pred útokom na Pearl Harbour.

Tie časové slučky je dobrý nápor na logiku a našu predstavivosť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

v tom českom filme, pokiaľ si pamätám, sa časová slučka zacyklila ... akokoľvek prešiel deň, akokoľvek vedel, že na druhý deň to príde, za každých okolností sa na druhý deň oparil čajom :lol:

alebo keď funguje čas ako časové bubliny, stačilo by nájsť spôsob, ako preraziť stenu do tej susednej, a cestovanie v čase by bolo jednoduché ... minulosť, budúcnosť, pekne by sme si na vlastné oči pozreli históriu, pekne ako sediac v amfiteátri ... školský výlet k bitke pri lechu

len ešte tak zistiť, či je čas sled udalostí ako korálky na šnúrke, alebo zhluk udalostí ako mydlové bubliny :)

 

niektoré náhle zmiznutia či teleportácie podaktorí bádatelia považujú za akési cestovanie v čase ... trhlinami, chybami v časopriestore ... niektoré s návratom, niektoré bez možnosti návratu

to už nie je také veselé, uviaznuť kdesi v trhline času ... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov