Skočiť na obsah

Dĺžka života


game

Odporúčané príspevky

Aj v tom sa robí pokrok, dokonca sa možno niektoré časti tela budú môcť naklonovať, čiže nebude nutné používať náhrady. Ale aj tie budú na oveľa lepšej úrovni. Tak či onak, pokrok v zdravotníctve a farmaceutike nám už aj tak život predĺžil.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 70
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • game

    7

  • chrust

    7

  • Sniper

    5

  • weirdo

    4

v kazdej dobe si predstavovali za o 50-100 rokov sa bude dat nieco, co vtedy vyzeralo nemozne. po tych 50-100 rokoch sa vacsinou ukazalo, ze to sice nie je nemozne, ale kopukrat prilis tazko realizovatelne. klonovanie? mozno ovca Dolly, ale ludske koleno pochybujem.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nemusi sa hned klonovat, niektore organy sa mozu napriklad umelo vypestovat na zvieratach, kedysi uz velmi davno som videl dokument ako cloveku, ktoremu obhorelo ucho, prisili nove, ktore nechali narast na chrbte potkana a vyzeralo uplne normalne

podobne aj niektore vnutorne organy sa mozu transplantovat cloveku, napr. z prasata, pretoze je nam velmi podobne :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To s tým uchom som videl aj ja. Bola to naozaj dosť zaujimavá krysa s ušnicou na chrbte, skoro by človek povedal že ním aj počúva, lol. Ale nakoniec ucho dostalo nového majiteľa, ktorému viac "pasovalo".

Obrázok

 

Samozrejme, už aj teraz sa začali pestovať špeciálne prasce, aby sa mohli používať pre transplantáciu orgánov. Prasačie orgány sa už aj tak dosť podobajú ťým ľudským. Tie upravené sú už úplne kompatibilné. Takže ich vnútornosti nepôjdú tradične do tlačenky, ale pekne na chirurgický stôl. :lol:

 

No a čo sa týka tých kĺbov a kostí, dnešná veda pokročila natoľko, že vedci dokážu vďaka transplantácii kmeňových buniek vypestovať pre pacienta nové kosti. Týmto úspechom sa môžu pochváliť singapúrski vedci.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Strašne pekný film som videla v telke, volal sa Tuck Everlasting (neviem preklad) a hrala tam Alexis Bledel, možno ju poznáte z Gilmore Girls. Vlastne ona stretla chlapca, ktorý keď sa napil z čarovného prameňa tak bol nesmrtelný a ponúkol aj jej napiť sa....A ako to dopadlo si môžte pozrieť alebo zistiť, ale asi ako každý očakával :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 9 mesiacmi...

Ja si myslím, že zo smrti si netreba robiť starosti. Nebažím po dlhovekosti ani po večnom žití - mne to vyhovuje tak, ako to je. Nemám v pláne ukázať smrti stredný prst, skosí ma tak či tak, ale ešte predtým si z nej urobím riadnu srandu. :lol: Iba ak... Iba ak by vedci prestali robiť okolky a uviedli do praxe ten svoj novodobý objav; tuším odhalili gén starnutia a idú sa ním ďalej zaoberať. Čert aby sa vyznal v týchto bielych plášťoch... :)

 

ale co potom? nebude ti stat, budu ta boliet klby, nebudes moct robit to, co ta bavi, na urovni, akej by si chcel (mozno okrem golfu) .. chcel by som seba vidiet, ako si jazdim po kopcoch na bajku tak ako teraz. proste nevidim zmysel dalej fungovat, ked mam telo, ktore nerobi to, co ja chcem, a sposobom, akym chcem.

No to by si sa čudoval, akí dokážu byť niektorí starkí blázniví. :) To, že si iní ľudkovia dorichtovali telo, ešte neznamená, že tak musí dopadnúť každý. V šesťdesiatke i neskôr sa dá v pohode fungovať; v mestskom starobinci (a nielen tam) existujú beťári, čo si síce pred spaním odkladajú zuby do pohárika, ale po večeroch tancujú ako napaprikovaní draci a oči im idú vyliezť z jamky, keď vidia pekné mladé kočky. Staroba môže byť veľmi zábavná a ja sa na ňu už celkom teším - hádam ešte budem môcť s vnúčatami pobehovať po tráve a hrať s nimi futbal bez toho, aby ma seklo v krížoch. ;)
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nikdy by som nechcel zit vecne. pozerat sa na to ako odchadzaju ludia co som poznal? diki. ne.

takto aspon budem moct strasit game a valcika.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mne sa predstava večného života príliš nepozdáva, teraz je to tak akurát a niekedy až moc. :-)

 

mysím, že spoločnosť ešte musí pokročiť veľmi ďaleko, než sa dlhý život stane radostný znesiteľný. veď dnes často nazývame životom aj obyčajný každodenný boj o prežitie..

preto som celkom spokojný s časom, ktorý som dostal k dispozícii. vyskúšam čo najviac z toho, čo ma baví a zaujíma a potom si niekde v kľude sadnem, pospomínam na všetko pekné a doklepem to do konca. :-)

 

..a tiež nežijem práve najzdravšie, preto ak by ten môj život bol o čosi kratší ako si teraz predstavujem, hneď doletím zabuchotať chalanovi z juhu s nábytkom a hrncami, šak počkaj! d:D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

moj plan je do 30ky mam zariadene veci tak, ze mi budu peniaze len tak prichadzat na ucet a ja budem chodit obcas do svojej firmy kontrolovat ci vsetko funguje ako ma :lol:

a po tej 30ke preco si to nemoct uzivat navzdy :) cestovanie, oddych doma na terase...to by som si vedel predstavit :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

práve sa v jednom rozhovore vyskytol jeden zaužívaný slovný zvrat, ktorý používame často :

 

" čo keď budem žiť večne ? "

 

nechcem o tom filozofovať, len počuť váš názor hlavne o dopade na psychický stav človeka - vedeli by sme to uniesť ?

necítili by sme sa po nejakom čase vyhorení ?

 

raz som čítala jedno sci fi ... tam sa už ľudia dožívali 200 - 250 rokov, niektorí si nachádzali iné a ďalšie zamestnania, ďalšie záujmy, vynachádzali nové prístupy k umeniu, ale tí starší boli z toho vlastne znechutení - už ani len dobré jedlo si nevedeli vychutnať :lol:

/ Isaac Asimov: Nahé slunce /

 

okrem toho mi práve kamarát pripomenul, že o tom píše už aj Swift v Gulliverovi - medzi nesmrteľnými : ... ako boli otravení, že nemôžu zomriet, nič ich nebavilo a ani len chuť už nevedeli rozoznať ...

 

 

koľko by sme vlastne chceli žiť ? koľko by bolo dosť, aby to ešte naša psychika zvládla, aby sme sa s tým vedeli vyrovnať ?

alebo žiť večne a blúdiť ako Ahasver ? ľudský život sa predsa stále predlžuje, stále vedci prichádzajú na nové a nové príčiny starnutia ... vieme si vôbec predstaviť žiť niekoľko storočí ? či večný život ?

to vyhorenie je skutocny termin sa vola nejak burn neviem ako..ale to je nieco ine.

 

ja by som chcel zit vecne ak by sa dalo. myslim ze vzdy by sa naslo nieco na spoznavanie...svet je predsa velky...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

sydróm vyhorenia / burn -out syndrome je skutočný termín z odboru psychológie:

 

Syndróm vyhorenia (iné názvy: syndróm vyhasnutia, vypálenia, vyprahlosti, angl. burnout syndrome) je syndróm, ktorý prvýkrát opísal Herbert Freudenberger v roku 1975, a ktorý má rôzne definície (napr. strata profesionálneho alebo osobného záujmu u príslušníka pomáhajúcich profesií alebo vyhorenie ako výsledok procesu, v ktorom ľudia veľmi intenzívne zaujatí určitou úlohou strácajú svoje nadšenie) wiki

 

v prípade enormne dlhého života aj keď nie práve tento syndróm samotný, ale minimum jemu dosť blízky, nejaké vyhoretie záujmu o život je možné ... nehovorím v tomto prípade o výnimočnej dlhovekosti pozemšťanov ako zopár jedincov, ktorých obdivujeme a píšu o nich v novinách a pýtame si ich s obľubou na ich tajomstvo dlhého života ... nakoniec sa dozvieme, že celý život fajčil, alebo nefajčil nikdy, alebo pil každý deň pohár červeného vína alebo jedol len chlieb a cibuľu .... to sú výnimky, choroby a civilizácia nás skosia zvyčajne oveľa skôr ... ako chorí nevládi ľudia, ktorí čakajú na koniec, lebo život im už nič nedáva ... ale toto je o inom.

 

 

je to reč o skutočnej dlhovekosti ... čo si človek so sebou počne, až bude žiť, ako sa nám vyhrážajú vedci už dosť dávno, po prekonaní civilizačných chorôb, stresov, znečisťovania životného prostredia, liečiv na všetko, dokonalých liečebných metód bla bla bla - čo si so sebou človek počne, keď bude žiť viac storočí, za neho budú robiť roboty, automaty, bude sa venovať svojim koničkom či vymýšľať nové roboty a cesty do galaxií ... bude ho to baviť ... dokedy ? :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

je to reč o skutočnej dlhovekosti ... čo si človek so sebou počne, až bude žiť, ako sa nám vyhrážajú vedci už dosť dávno, po prekonaní civilizačných chorôb, stresov, znečisťovania životného prostredia, liečiv na všetko, dokonalých liečebných metód bla bla bla - čo si so sebou človek počne, keď bude žiť viac storočí, za neho budú robiť roboty, automaty, bude sa venovať svojim koničkom či vymýšľať nové roboty a cesty do galaxií ... bude ho to baviť ... dokedy ? :lol:

game, na tvoju otázku ako prvé napadne asi iba jedna odpoveď: že sa v takom prípade nakoniec každý bude musieť sám rozhodnúť, že sa mu už nechce žiť. Jednoducho keď už bude totálne unavený životom musí si to aj sám skončiť. Alebo, že si každý určí, ako dlho chce žiť...

Nie zrovna príťažlivá vyhliadka...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja mám 30 rokov a už si pripadám úplne "vyhorená". Niekedy ozaj neviem čo so sebou. Pripadám si úplne unavená. Nie fyzicky ale skôr psychicky. Keby mi niekto povedal že zajtra zomriem tak by to so mnou ani nepohlo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ako to ze si uz vyhorena? ...tento syndrom postihuje ludi, ktori pracuju s ludmi, napr. ucitelia, lekari, a pod., si nieco podobne? a navyse prichadza v 40tke..

 

to co o sebe popisujes sa podoba na zacinajucu depresiu :) - snad kriza stredneho veku - heh

 

co sa dlhovekosti tyka, tak ak sa jedna o dlhovekost povedzme do 100 rokov, tak tam kludne moze si myslim dost aj k apatii zivota a pod. pretoze ide o organizmus cloveka, ktory upadava a spolu s nim aj psychika. ibaze ak by sme predpokladali dlhovekost = nesmrtelnosti :) tak to je o inom, pretoze ak bude telo nestarnuce tak mysel sa prida :lol:...ak by som mohol zit cca. do 250rokov tak ta apatia by prisla s postupne oslabenym organizmom. ide o to ako dlho bude posobit. ak by som zil plnohodnotne 245 rokov a 5 rokov v apatii, to je v pohode, da sa povedat ze som zil plnohodnostne cely zivot. ide asi o ten pomer..a pomer si vytvarame my sami asi tak..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Ja by som prijal taký systém bytia a žitia,že by sme si žili svoje životy takto až do šťastnej staroby.Potiaľ by bolo všetko OK.No a tesne pred našou smrťou by sa karta obrátila a začali by sme mladnúť :lol: .

Chápete to ?!? :)

Vracali by sa nám sily,vlasy,mentálna kondícia,potencia,rástli by nám zuby a.... stretávali by sme svojich potomkov ako starnú :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pokiaľ ? Tak po 18 rokov - plnoletosť :lol: .

No a tí,čo cestu tam aj späť absolvovali slušne,bez väčších extempóre,by mohli zasa tú kartu otočiť,....alebo to jednoducho ukončiť :) .

Vieš,štve ma to,že sa narodíme sprostí,pracujeme na sebe celý život a nakoniec aj tak všetko vyjde nazmar :) ... neexistuje už ďalší level.Aspoň ja tomu neverím ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To nie :lol: .

Tým,že prechádzaš rôznymi vekovými kategóriami,tak zisťuješ a zažívaš iné reakcie na svoje akcie.Fyzická kondícia sa Ti tiež pozmení,až nakoniec zrejme úplne odíde... a vtedy asi človek najviac zažíva a prežíva poznanie okolného sveta.Hádam,že má aj viac času v pohodlnom kresle porozmýšľať pri sledovaní rozprávok v TV :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov