Skočiť na obsah

Boli ste už niekto niekedy na operácii?


cizy

Odporúčané príspevky

ad prišitá ruka:

 

kedysi v praveku, v šesťdesiatych rokoch a začiatkom sedemdesiatych rodičia odoberali a po ročníkoch neskôr dávali zviazať jeden časopis, ktorý objednávali z Maďarska.

celé roky som si v tých časopisových knihách listovala, stovky článkov a fotiek si dodnes pamätám, a vždy tam bolo čo čítať.

 

pamätám si dva články, boli úplne osve, ale aj s čb fotkami, texty si pamätám, ale nie miesta konkrétne:

- pri jednom článku bol odfotený mladý muž, robotník, na nemocničnej posteli pri preväze -  bolo to kdesi v Británii, či minimálne v anglofónnej krajine: akýsi stroj mu v ramene, kúsok pod plecom utrhol ruku, zostala mu visieť na zopár kúskoch tkaniva - lekári sa v ktorejsi nemocnici tiež do toho pustili, a bola to pravdepodobne prvá po úraze odtrhnutá a prišitá vlastná ruka

ten pán je celkom iste už dávno na dôchodku, snáď mu ruka slúžila dobre

 

- druhý prípad bol ešte zaujímavejší ... časovo sa mi to zaraďuje kamsi po Barnardových transplantáciách srdca
pracovník v nižšom strednom veku pri nejakom stroji v textilnom priemysle strčil ruky, kam nemal - a stroj mu utrhol obe ruky nad zápästím.
po čase sa lekári odhodlalli k riskantnej operácii, na ktorú sa poctivo pripravovali a pripravoval sa aj pcient - transplantovali mu ruky z vhodného darcu, ktorý práve zahynul pri dopravnej nehode a ruky mu zostali nepoškodené.
na čb fotke bol pán s rukami pred sebou na bielej nemocničnej podložke - prišité nové ruky mali mierne iný odtieň šedej, boli belšie, ako ostatné telo pacienta.

 

tieto operácie na mňa zapôsobili tak veľmi, že mám pred sebou dodnes aj tie fotky.

klobúk dolu pred všetkými lekármi, ktorí idú do toho.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

Na takej pravej operacii som asi este nebol, iba mi zasivali hlavu ked som si ju rozbil ako maly :D ale bol som na zakroku kde mi vyrezavali osmicky (zuby mudrosti), a to som mal lokalnu anestezu - nebolo to teda nic prijemne, to triestenie zubu v dasne som citil aj tak ...ale teraz sa odhodlavam na laserovu operaciu oci, boli ste tam uz niekto? ako ste to zvladli?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Bol v Blave v Auparku Oftum, absolútna spokojnosť. Mám tri - štyri roky po operácii a ľutujem len jedného, že som nešiel skôr.

Teraz pozeram na tu Cornea a.s. A je tam MUDr. Juhas mladší, tak sa asi trhol od otca u ktorého som bol ja. Aj tym lietadlom som letel z/do Pardubíc, takže za mna nerozmýšľaj a bež do toho. Absolútna profesionalita...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Pfu, dakujem! Asi toto som potreboval, lebo uz som pocul tolko nazorov, ze neviem co skor... A aky typ laseru si podstupil? Rozmyslam totiz nad tym femtolaserom, vraj by som mal byt v pohode uz v ten den ako to odoperuju. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ten za mna ešte nemali, ten predošlý, neviem teraz z hlavy, bolo to bez rezania, len laser, videl som uz ten deň, týždeň som mal krycie šošovky. Nepríjemne bolo druhy deň, ten som prespal, potom behom 2-3 dni už ok. Nebola vyslovene bolesť, skorej sa mi druhý deň nechcelo pozerať, unavovalo to, potom skorej taká neprijemná nádcha. Ale všetko šlo vydržať, neľutoval som ani sekundu. Zaostrenie na 100% trvalo asi tri týždne. Ale od začiatku to bolo lepšie ako predtým bez okuliarov. Po týždni som čítal štvrtý riadok...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 rokmi...

polovička bola na operácii pruhu.

 

celé dva dni: v utorok ráno ho prijali, v stredu laparoskopicky zoperovali /pritom to bolo zložitejšie, aj nejaké zrasty a zamotaný apendix / a vo štvrtok o deviatej ráno už doma....

žiadne cavyky

 

ja mám na operáciu obojstranného trieslového pruhu ešte onakvejšie spomienky:

6 rokov, 3 týždne v nemocnici, dva ohromné rebríky šitia v podbrušku... to mi šili ako malému dievčatku, podotýkam.

 

malá neter bola pred rokom tiež ako 6 ročná na obojstranný pruh, má tam dve nenápadné dvojcentimetrové čiaročky, ktoré pomaly a iste miznú...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

dnes som bola na operacii ruky - resp. cievy, je to dost hnusne a zacina kvalitne boliet

 

nesmiem s rukou hýbat a nic robit a zatazovat ju tak tu dobem jednym prstom a snazim sa na nu davat pozor...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ježkovy voči, to ako s nejakou kŕčovou žilou, či...? myslelaq som, že také sa deje na nohách alebo ešte u tehotných žien som sa s tým stretla aj v brušnej oblasti, ležala som kedysi s takou osobou na izbe...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nie, nie je to krcova zila... je to zlozitejsie, a este sa to nemuselo podarit. uvidime.

 

rana pobolieva furt, stále je to zive, zalepene to mam furt, akože som bola hned po operacii prepustena do amb. liecby, lenže lekari su tu na  dovolenke, ani objednat som sa nevedela, v pondelok to bude sranda, fakt- v pondelok by mi mali ist už von aj stehy. ked tam ovšem lekar bude.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

v podstate, ale bolo to jemnejšie... nebol tam ešte chirurg, len šetrná zdravotná sestra, a ako sme na to pozerali odborným okom, tie dva dni so stehmi to snáď aj potrebuje
/už sme pochodili raz so synom tak, že mu skoro vybrali stehy a ranky sa otvorili - po vybratí znamienok na chrbte/

uvidíme zajtra...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

stehy preč, pobolieva to furt, vyzerá to zaujímavo a hnusne...

ale až koncom septembra sa dozviem, či sa podarilo, či je to funkčne také ako má byť, či to bude treba zopakovať a tak a podobne.

koniec letnej reportáže :klobuk: teda dúfam, že v septembri nebudem pokračovať :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pretože je to pre mňa hnusné... je to pomerne krátka, ale zatiaľ hrubá jazva, lekári hovoria, že je v poriadku, s týmto sa nechodí na rehabilitácie, len by som mala cvičiť ruku loptičkou. ale niečo mi tam robili, čo musí byť funkčné...

a či je, sa ukáže až na kontrole koncom septembra. keď nebude, zopákneme si to, na inom mieste... a tak.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

tá rana je stále akosi rana, aj je citlivá a nepáči sa mi... neviem, aké to má byť, mám pocit, že takéto nie... pojdem s ňou na kontrolu, a mám z toho desivé pocity.

ako dlho sa vlastne takéto niečo hojí?

 

a keby to bolo len jediné, dáva mi zabrať aj chrbtica, počasie tomu tiež praje, a po desiatich rokoch od operácie a vybratia kamienkov a žlčníka nastalo to, čo hovorievam:

bolí ma ja to, čo nemám.

 

namojdušu ma bolí neexistujúci žlčník.

informovala som sa, a ono je to možné - buď je odoperovaný žlčník nadosmrti ticho, alebo trápi až do konca. že ja musím byť ten druhý prípad?!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game, to akože má byť metóda pokus - omyl ?? No díky... :janie:

 

radšej ani nepíšem, že také si neprosím, lebo doteraz vždy, ked som také dačo čo len v duchu vyslovila, presne to ma v budúcnosti čakalo...nechcela som cisára, ale hup, mala som. nechcela som problémy so zubami, hup, tie mám s rôznymi prestávkami furt. Ešte na strednej, ked sme sa učili červy a preberali sme aj svalovca, som si hovorila, že toto by som teda nechcela, ale hups, aj toho som musela mať... blúädiaca infekcia kdesi po tele, nechcela som, vyslovila som, a hups, je to tu (aspoň moja obvodná to tvrdí). degeneratívne poškodenie makuly a hroziaca slepota, čo sa dá zažehnať len injekciami do oka, to tiež ked som poprvé o tom čítala, som si hovorila, že toto teda e-e, a hups, je to tu, posledná kontrola na očnom a mám sa objednať na tento zákrok a neviem sa k tomu dokopať...  :bezradny: :ociska: :urcitenie:

radšej ani nechcem spomínať hocaký druh vývodu...to radšej zubatú... :angry2:  :anjelik: 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

minimini "operácia" robili mi punkciu štítnej žľazy, tak narýchlo, nebolo na tom nič, čo by som nečakala, mala som o tom predstavu vlastne rovnakú, ako to prebehlo, ale poučné to bolo.

a lekári a sestry klobúk dolu.


jj...

radšej ani nepíšem, že také si neprosím, lebo doteraz vždy, ked som také dačo čo len v duchu vyslovila, presne to ma v budúcnosti čakalo......to radšej zubatú... :angry2:  :anjelik: 

prerastá mi to cez hlavu, toľkoto sprostostí naraz, čo sa na mňa navalilo, je priveľa aj na koňa.

komplet všetko z celej rodiny z obidvoch strán, a pekne sa to pospájalo, ale tak, že ten mal toto, babka mala tamto aj tamto, otec mal hento, brat zdedil toto a toto, a ja všetko dokopy.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vedieť tak ešte v úvodnom štádiu môjho (tvojho, jeho, jej) vzniku  ťahať si priaznivé gény z každej strany, a tak rozhodnúť o lepších možnostiach v budúcnosti (v tej chvíli ešte vzdialenej), to by bolo!!!

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov