Skočiť na obsah

game

Odporúčané príspevky

  • Pred 1 mesiacom...

Joyef50205

 

Pekne si to opísal, ale bohužiaľ všetko je to história minulého storočia.

Dnes sa naše vlastenectvo stratilo kdesi a ja dúfam že nie do nenávratna, predajom strategických podnikov do cudziny a predávame už aj zem. Len čakám kedy sa raz večer v televíznych novinách dopočujem o nejakom miliardárovi „z Moskvy“ čo kúpil Vysoké Tatry. Dnes sme v takom stave že niesme schopný sa zjednotiť aj keď nám ide o spoločnú vec.

Zase pripomeniem, za vlastenectvo nepovažujem reči v opojení alkoholom a tie ktoré niekto vedie len pre svoj vlastný prospech. Dnes sa vlastenectvo skôr zneužíva a to hlavne pri národnostných problémoch a toto ma štve.

 

Nic nie je dokonale. Zdruzovanie na zaklade narodnych statov sa momentalne nosi a system ho vyzaduje, ak chces byt clenom uspesneho naroda. Kto bojuje proti vlastenectvu na Slovensku? Odpoved je v znamom "Cui bono?" kto ziska na nasej lahostajnosti? Odpoved je jednoducha su to cudzie zaujmy a ich domaci prisluhovaci. Narod riadeny prisluhovacmi vsak nema sancu na uspech. Casto ani na prezitie.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

kto ziska na nasej lahostajnosti? Odpoved je jednoducha

Ale ano, velmi jednoducha :lol: Pocuvanie hymny a vyvesovanie zastavy je asi najlepsou obranou proti cudzim zaujmom. Skratka "Naší vesnicí imperialistický agent neprojde" a hotovo.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A najlepsou prevenciou je dopredu dat kazdemu po papuli, hned ako pride, aby si nemyslel, ze snad moze vyskakovat.

Kazdy je potencionalny votrelec, spekulant, alebo minimalne prisluhovac ... to je krasne slovo, coraz castejsie ho pocuvam :lol:

A ked si to nemyslel, tak aspon si uvedomi, ze nie sme len taki za pat korun ... Obrázok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a mame v tom tradicie, staci sa v krcme na niekoho bokom pozriet a hned mu je jasne, ze proti nemu daco mas Obrázok)

a ked ide o narod, tak je to aj vznesenejsie ... netreba rozumiet, staci si domysliet, ze nas urazaju, alebo na nas ukor daco ziskat Obrázok

 

dvetisic rokov nas kdekdo zotrocoval a ovladal a teraz sa uz predsa nedame, kua ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

postarik definuj slovo vlastenectvo

 

Vlastenectvo je zdruzovanim a sudrznostou v ramci vlasti. Nieco podobneho ako sudrznost firemna, nabozenska, sportovo-klubova, sexualne-preferencna, ideologicka, zemepisna, rodinna ci odborna. Striedavo sa nazyva aj nacionalizmom, patriotizmom, oponentmi sovinizmom ci xenofobiou.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vlastenectvo je zdruzovanim a sudrznostou v ramci vlasti. Nieco podobneho ako sudrznost firemna, nabozenska, sportovo-klubova, sexualne-preferencna, ideologicka, zemepisna, rodinna ci odborna. Striedavo sa nazyva aj nacionalizmom, patriotizmom, oponentmi sovinizmom ci xenofobiou.

 

 

sudrznost potrebujem ked sa citim slaba. Ked nedokazem byt sama za seba a potrebujem byt s niekym. Schovat sa za nazor kolektivu pride niekedy cloveku vhod.

 

vlastenectvo mi teraz pride zbytocne, dolezite su vzdy osobnosti. Ak nie je co ponuknut pride take slovo vhod.

Nedokazem byt hrda na ludi len preto ze su Slovaci. Nedokazem zatratit Madarov len preto ze sa narodili v inom hniezde ako ja.

 

Tie posledne dva riadky mi jedine pridu ako fakt a to su zas veci velmi nebezpecne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

sudrznost potrebujem ked sa citim slaba. Ked nedokazem byt sama za seba a potrebujem byt s niekym. Schovat sa za nazor kolektivu pride niekedy cloveku vhod.

 

vlastenectvo mi teraz pride zbytocne, dolezite su vzdy osobnosti. Ak nie je co ponuknut pride take slovo vhod.

Nedokazem byt hrda na ludi len preto ze su Slovaci. Nedokazem zatratit Madarov len preto ze sa narodili v inom hniezde ako ja.

 

Tie posledne dva riadky mi jedine pridu ako fakt a to su zas veci velmi nebezpecne.

 

Sudrznost potrebujes, ked treba nieco dosiahnut, co jednotlivec nezvladne. Napriklad postavit dialnicu, vyrobit auto ci odrazit utok tisicov vojakov. Opernu ariu ci napisat esej dokaze aj jednotlivec. O zatracovanie Madarov vobec nejde. Ide o lojalitu k vlastnej domovine. Ak ju maju ini a my nie, tak sme odsudeni na spievanie arii ale nie na poziciu dirigenta a nie vo vlastnej opere.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vlastenectvo je zdruzovanim a sudrznostou v ramci vlasti. Nieco podobneho ako sudrznost firemna, nabozenska, sportovo-klubova, sexualne-preferencna, ideologicka, zemepisna, rodinna ci odborna. Striedavo sa nazyva aj nacionalizmom, patriotizmom, oponentmi sovinizmom ci xenofobiou.

Vlastenectvo je hrdost na vlastnu vlast, zdruzovania z toho robia len ludia, ktori sa uz inak zdruzit nevedia. Vlast tu bola a bude, a nieje nic jednoduchsie ako sa kvoli nej zdruzit.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

:) Som hrdá na to, že som zo Slovenska (konkrétne východniarka) , tu som sa narodila. Tu, mám svoju rodinu, ale aj v iných častiach Slovenska mám rodinu, dobrých známych..a nerozdeľujem ľudí na východňarov, západňarov...

v politike sú tiež ľudia z celého Slovenska a každý človek si môže slobodne zvoliť toho, koho sám uzná za vhodné.. .. aj keď pravda žiaľ je taká, že niet z čoho ani poriadne z politikov vyberať, lebo každý hrabe v politike sám pre seba..

čo sa týka pijatiky a abstinentov, niektorí ľudia po celom Slovensku chlastajú , iní abstinujú a tí ostatní, čo si vypijú s mierou, slušne.

čiže podstatné je : Slovensko, Človek , Srdce, Sloboda (slobodného prejavu, volieb... ) . :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Neviem co vy podtym chapete. Aj ja som sa trosku zmenil, resp. by som sa chcel.

Chcem byt hrdy na seba , ze sa zlepsim aj svoje okolie mozno aj freespace portal ci slovensko ci .. svet.

 

Zmenit sa? Ocenovat a podporovat to co za to stoji. Najprv svojich blizkych. Je prevda ta ze volbami a zvchu nic nedosiahneme, je to aj take naivne a sporste.

Ovela lahsie to isto pojde zo spodu. Ziadne socialne siete. Ale realne siete. Realne vysledky.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 8 mesiacmi...

, ako Slovák milujem svoju vlasť, s úctou hľadím na našu vlajku, na naše národné symboly, štátny znak, ale nemôžem donútiť Maďara aby konal tak isto ako ja

post-2248-0-25637900-1347698891.jpg

Symbolom Slovenska sa stal prvý raz v revolučných rokoch 1848 - 1849.

Trojvŕšie symbolizuje tri karpatské pohoria Tatry, Fatru a Mátru (v súčastnosti leží v Maďarsku).

Dvojkrížom sa Slovensko hlási ku kresťanstvu a zároveň k tradícii sv. Cyrila a Metoda,

ktorí sem v období Veľkej Moravy (9. storočie) priniesli kresťanstvo.

Viac: http://sk.wikipedia....lovenska#Dejiny

 

Hoci nie som Słovak, ale tiež páči sa mi to, pretože tento znak sa vzťahuje na tradiciu

sv. Cyrila a Metoda na územi Slovenska a Moravy.

 

U nas sa oslavuje sv. Cyrila a Metoda v deň 14. februára

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Je mi ľúto David,že ti pokazím radosť,ale tradícia Cyrila a Metoda na Slovensku neexistuje.Je to romantický výmysel z 19.storočia.Do konca 19.st.nenájdeš na Slovensku kostol zasvätený Cyrilovy a Metodovi.

Do 18.st.v podstate o nich na slovensku nikto nevedel.Doniesli ich až Jezuiti z Moravy niekedy v 18.st.

Dvojitý kríž tiež nemá s nimi nič spoločné.Neexistuje žiadne vyobrazenie ani žiadny iný dôkaz o tom,že by dvojitý kríž používali.Je to tiež len výplod romantizmu 19.st.Boli z Byzancie tak museli mať dvojitý kríž. :)

 

Dvojitý kríž pochádza z maďarského kráľovského znaku.dal si ho tam Béla III. Len preto aby sa odlíšil od ostatných veľmožov a dal všetkým najavo,že študoval v Konštantínopolise.Dalo bysa povedať,že to bol čisto pánský rozmar. Takže žiadny znak Nitrianskeho kniežatstva.Je hlúposť.Neexistuje žiadny dôkaz ktorý by dokázal,že v predma´darskej Nitre by používali dvojitý kríž.

A tak isto nebol nikdy považovaný za znak Felvidéku-Horného Uhorska a to z jednoduchého dôvodu,totiž horné Uhorsko nikdy netvorilo samostatný územný alebo administratívny celok.to,že dnes voláme celé územie dnešného Slovenska Felvidékom je až dôsledok Trianonu. felvidék znamená hornatú krajinu a volali tak len Tatry-Tátra felvidék. V okolí Balatonu je Balaton felvidék.

 

Trojvršie sa pod kríž dostalo až 14. st. zo skoršej doby sú vyobrazenia s jedným kopcom alebo s trojlístkom.Dôvod je tiež jednoduchý-heraldici nemajú radi ke´d sa niečo len tak vznáša,tak pod neho niečo dali. žiadna Tatra Matra Fatra.To si vymyslel až v 15.st.portugalský jezuita Macedo.

 

no a tak je to na Slovensku so všetkým tak na čo by mali byť hrdí? na rozprávky? :happyroll:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Len veľmi rýchlo:

 

Dvojitý kríž pochádza z maďarského kráľovského znaku.

 

Keď už niečo, tak uhorského...

 

A tak isto nebol nikdy považovaný za znak Felvidéku-Horného Uhorska a to z jednoduchého dôvodu,totiž horné Uhorsko nikdy netvorilo samostatný územný alebo administratívny celok.

 

Nie je to pravda, čo si napísal. V čase, keď vznikol Uhorský štát bolo Slovensko (ak chceš Horné Uhorsko) obsadené poľským kráľom Boleslavom Chrabrým. Neskôr bolo súčasťou tzv. pohraničného nitrianskeho údelného vojvodstva (ducatus) v rámci Uhorského kráľovstva, ktoré bolo z Nitry spravované mladšími kniežatami z rodu Arpádovcov. V tom čase malo územie Slovenska istý stupeň samostatného politicko-správneho postavenia v rámci Uhorska.

 

Do 18.st.v podstate o nich na slovensku nikto nevedel.Doniesli ich až Jezuiti z Moravy niekedy v 18.st.

 

To o kom sa nevedelo do 18. storočia? A koho to doniesli jezuiti z Moravy? Cyrila a Metoda?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov